Ogłoszenia

Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego o wydaniu decyzji w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własnności nieruchomości

drukuj (Obwieszczenie Wojewody Mazowieckiego o wydaniu decyzji w sprawie stwierdzenia nabycia prawa własnności nieruchomości)

 • autor: Wojewoda Mazowiecki, data: 2023-11-21

Warsztaty z tworzenia ozdób świątecznych

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z tworzenia ozdób świątecznych, które będą odbywały się w świetlicy szkolnej w Stanisławowie sala nr 111.

VIII rekordowy turnus szkolenia podstawowego w ramach DZSW

VIII turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej to ponad 8200 żołnierzy szkolących się w całym kraju. Jest to rekordowa liczba uczestników, którzy w tym roku postanowili zasilić szeregi Wojska Polskiego.

Informacja

0HpACAZx9DEAAAAAElFTkSuQmCC


INFORMACJA

  

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 30 listopada 2023 r. (czwartek) oraz 8 grudnia 2023 r. (piątek)
Urząd Gminy Stanisławów będzie czynny w godzinach 8:00-12:00.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

 • autor: Izabela Zagórska , data: 2023-11-23

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Gminie Stanisławów

Serdecznie zapraszamy mieszkańców Gminy Stanisławów na uroczyste obchody Święta Niepodległości.

Wybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Mińskiego

Zamknięcie przejazdu kolejowego w Ciopanie

W związku z  remontem przejazdu kolejowo-drogowego zlokalizowanego w ciągu DW 637 w miejscowości Ciopan uprzejmie  informujemy, że w dniu 15.09.2023 r. od 17.00 rozpoczną się prace remontowe, które zakończą się w dniu 17.09.2023.

Zaproszenie na cykl wykładów w ramach Kampania Powiatowej ,,Twoje Zdrowie w Tobie"

Zaproszenie na cykl wykładów w ramach Kampania Powiatowej ,,Twoje Zdrowie w Tobie"

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 10.09.2023 r.

Drodzy Mieszkańcy,

Uprzejmie informujemy, że w dniu 10 września 2023 roku odbędzie się Piknik Rodzinny w Gminie Stanisławów w ramach dni Powiatu Mińskiego.

Informacja o utrudnieniach w ruchu drogowym w dniu 27.08.2023 r.

Drodzy mieszkańcy,

Informacja

Szanowni Państwo,
W związku z trwającymi pracami remontowymi (budowa windy) informujemy, ze parking znajdujący się przy Urzędzie Gminy Stanisławów będzie wyłączony z użytku od dnia dzisiejszego tj. 22.08.2023r. (wtorek) do odwołania.

Wydarzenie Plenerowe w Pustelniku - wspomnienie dawnych tańców ludowych

Dożynki Gminno-Parafialne w Stanisławowie - 27.08.2023 r.

 • Plakat dożynkowy

Gmina Stanisławów realizuje operacje pn. „Wyjazd studyjny – po mazurskie inspiracje”

Gmina Stanisławów organizuje wyjazd studyjny pt. „Wyjazd studyjny – po mazurskie inspiracje” realizowany w ramach dwuletniego planu operacyjnego na lata 2022–2023 ,,Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich”.

VIII Międzygminny Rajd Rowerowy

UWAGA ROLNICY !!!

Przypominamy o możliwości odzyskania części kosztów zakupu oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Aby otrzymać zwrot producenci rolni winni składać odpowiednie wnioski w terminie od 1 do 31 sierpnia 2023 roku.

Powiadomienie o planowanych pomiarach pola elektromagnetycznego

W związku z chęcią spełnienia obowiązku opisanego w pkt. 14 załącznika do ROZPORZĄDZENIA MINISTRA KLIMATU z dnia 17 lutego 2020 r. (Dz. U. 2022, poz. 2630) w sprawie sposobów sprawdzania dotrzymania dopuszczalnych poziomów pól elektromagnetycznych w środowisku, uprzejmie informujemy o planowanych pomiarach pól elektromagnetycznych w otoczeniu stacji bazowej telefonii komórkowej sieci P4 sp. z o.o., dla potrzeb ochrony ludzi i środowiska

79 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wójt Gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska wraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Stanisławowie serdecznie zapraszają na wspólne oddanie czci bohaterom

Informacja

Informujemy, że w dniach: 24.07.2023r. – 04.08.2023r. Punkt Obsługi Interesanta Programu Priorytetowego Czyste Powietrze będzie nieczynny.

Za utrudnienia przepraszamy.

26 Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2023

Zapraszamy na 26 Mazowiecki Rajd Weteranów Szos MAGNET 2023.

Informacja o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa

W dniu 1 lipca 2023 r. weszła w życie ustawa z dnia 26 maja 2023 r. o świadczeniu pieniężnym z tytułu pełnienia funkcji sołtysa (Dz. U. z 2023 r., poz. 1073).

Konsultujemy „Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+”

Wspólnie z gminami i powiatami współtworzącymi metropolię warszawską opracowaliśmy projekt Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla metropolii warszawskiej 2021-2027+.
 • mir

Wybory do Mazowieckiej Izby Rolniczej - 24.09.2023 r.

Krajowa Rada Izb Rolniczych uchwałą nr 2/2023 z dnia 22 lutego 2023 roku w sprawie zarządzenia wyborów do walnych zgromadzeń izb rolniczych zarządziła wybory do izb rolniczych, w tym Mazowieckiej Izby Rolniczej. Dzień wyborów został wyznaczony na niedzielę 24 września 2023 roku.

Ankieterzy pomogą rolnikom. Rusza druga faza ważnych badań statystycznych

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju odbywają się istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne. Obowiązek udziału w nich mają wylosowane gospodarstwa rolne. Jeśli rolnik nie wypełnił do 16 czerwca formularza przez Internet, porozmawia teraz osobiście lub telefonicznie z ankieterem.

Święto Obchodów Świętojańskich

IV Konkurs Wianków Świętojańskich

Wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką

„Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” 24 czerwca 2023 r. uruchomi wakacyjne połączenie Warszawy z Trójmiastem i Ustką – pociąg „Słoneczny”, dodatkowo tak jak w poprzednim roku uruchomione zostanie połączenie w soboty, niedziele i święta - „Słoneczny – BIS”, które umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta.

Ruszyły ważne badania polskiego rolnictwa! Skorzystaj z formularza on-line

Od 1 czerwca do 14 sierpnia 2023 r. na terenie całego kraju prowadzone są istotne dla polskiego rolnictwa badania statystyczne wśród wylosowanych gospodarstw rolnych. Tylko do 16 czerwca można przekazać wymagane informacje przez Internet.

Zaproszenie Uroczystą Sesję Rady Gminy Stanisławów

Zmieniaj z nami Mazowsze

Projekt polega na organizacji 8 spotkań dla 470 mieszkańców podregionu warszawski wschodni z Państwowym Zespołem Ludowym Pieśni i Tańca "Mazowsze".

Uroczyste wręczenie sztandaru dla Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Stanisławowie

...

Rozpoczęcie prac związanych z modernizacją oczyszczalni ścieków

Szanowni Państwo,

Informacja

Uprzejmie informujemy, iż w dniu 7 kwietnia 2023 r. (piątek)
Urząd Gminy Stanisławów będzie czynny do godziny 13:00,
kasa Urzędu czynna będzie do godziny 12:00.
Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Zmiana rachunków bankowych

W związku z tym, iż od 1 kwietnia 2023r kompleksowa obsługa bankowa Gminy (Urzędu i jednostek podległych) będzie prowadzona przez bank PKO Bank Polski SA podaję nowe numery kont:

Międzypokolenioewe Tradycje Ludowe

Zapraszamy ...

Konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Metropolia warszawska w 2040 roku”

Metropolię warszawską współtworzy m.st. Warszawa oraz 69 gmin okolicznych i 9 powiatów. Jest to obszar niezwykle zróżnicowany, o powierzchni 6 tys. km2, zamieszkały przez ponad 3 mln osób.

Warsztaty z tworzenia palm

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach z tworzenia palm realizowanych w ramach projektu ,,𝘾𝙊𝙊𝙇𝙩𝙪𝙧𝙖 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝘾𝙊𝙊𝙇. Poprawa dostępu do kultury i sztuki mieszkańców Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”

Zakochaj się w Szymborskiej! Spotkanie z okazji Dnia kobiet

Fundacja „Czas Sztuki” oraz Wójt Gminy Stanisławów Kinga Anna Sosińska zapraszają na „Zakochaj się w Szymborskiej!” spotkanie z okazji Dnia kobiet

Zrównoważona mobilność w metropolii warszawskiej!

Duże miasta europejskie stoją w korkach. Samochody generują 1⁄4 gazów cieplarnianych w UE. Aby poprawić jakość życia mieszkańców metropolii i ułatwić przemieszczanie się do pracy czy szkoły, wdrażamy ideę zrównoważonej mobilności. Pomóż nam, weź udział w konsultacjach społecznych Planu Zrównoważonej Mobilności Miejskiej dla metropolii warszawskiej.

Dzień Sołtysa

Z okazji ...

Ogłoszenie Wójta Gminy Stanisławów w sprawie ponownego zbierania wniosków o nieodpłatny odbiór odpadów z działalności rolniczej z terenu Gminy Stanisławów

W związku z ogłoszonym przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Programem „Usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, Wójt Gminy Stanisławów informuje, że planuje przystąpić do powyższego Programu i realizować bezpłatne odbiory od rolników odpadów z działalności rolniczej.

Zaproszenie na spotkanie autorskie z Marią Paszyńską

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Marią Paszyńską, które odbędzie się 12 marca 2023 r. o godz. 17.00, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie.

Szkolenie nt. „Płatności bezpośrednie. Ekoschematy nowym instrumentem finansowym WPR 2023-2027”

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie oddział w Siedlcach zaprasza na szkolenie nt.„Płatności bezpośrednie. Ekoschematy nowym instrumentem finansowym WPR 2023-2027”

Wniosek o 500+ przez aplikację mobilną mZUS

Od 1 lutego można już składać wnioski o 500 plus na nowy okres świadczeniowy, który rozpocznie się 1 czerwca 2023 r. i potrwa do 31 maja 2024 r.

Informacja

Szanowni Mieszkańcy miejscowości Stanisławów

Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o odbieranie decyzji podatkowych na 2023 r. w Urzędzie Gminy.

Decyzje podatkowe można odbierać, w sali konferencyjnej (pok. nr 32) na I piętrze, do dnia 28 lutego 2023 r.  w godzinach pracy Urzędu tj.:

 poniedziałek w godz. 9.00- 17.00,

wtorek – piątek w godz. 8.00-16.00

Działaj lokalnie – skorzystaj z pomocy ogólnopolskiej akcji Masz Głos!

Od 21 lutego do 5 marca 2023 trwają zapisy do ogólnopolskiej akcji Masz Głos Fundacji Batorego.

Zaproszenie na na spektakl „Czerwone sukienki”

Serdecznie zapraszamy na spektakl „Czerwone sukienki”, który odbędzie się 26 lutego 2023 r.w sali audiowizualnej w Zespole Szkolnym przy ul. Szkolnej 4a w Stanisławowie o godz. 17.00. Spektakl zaprezentuje Teatr Parabuch.

Informacja

Informujemy, że w dniach: 20.02.2023r. – 24.02.2023r. Punkt Obsługi Interesanta Programu Priorytetowego Czyste Powietrze będzie nieczynny.

Bilet Turysty na ferie zimowe 2023 na Mazowszu

W okresie ferii zimowych na Mazowszu od 11 do 26 lutego 2023 r. przy przejazdach pociągami KM obowiązywać będzie oferta specjalna Bilet Turysty.

Incydent cyberbezpieczeństwa

Urząd Gminy Stanisławów  (dalej Urząd Gminy) informuje o incydencie cyberbezpieczeństwa w infrastrukturze lokalnego węzła wchodzącego w skład węzła regionalnego.

Przedłużenie naboru na ekspertów tematycznych oraz przedstawicieli organizacji pozarządowych, którzy zaangażują się w przygotowanie „Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku”.

Wychodząc naprzeciw uwagom i spostrzeżeniom zgłaszanym przez osoby zainteresowane współpracą, poniżej publikujemy zmieniony „Regulamin naboru członków grup tematycznych na potrzeby prac nad tworzeniem i wdrożeniem Strategii rozwoju metropolii warszawskiej do 2040 roku reprezentujących organizacje pozarządowe oraz ekspertów”.

Zaproszenia na spotkanie w sprawie pozyskiwania funduszy europejskich dla przedsiębiorców

Serdecznie zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości pozyskania środków europejskich w ramach programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027.

mLegitymacja emeryta-rencisty

Od stycznia 2023 roku każdy emeryt i rencista otrzyma elektroniczną wersję legitymacji ZUS – mLegitymację.

Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego

c-KOB - Cyfrowa Książka Obiektu Budowlanego

Wigilia dla Mieszkańców

W minioną niedzielę przy Gminnym Ośrodku kultury w Stanisławowie, odbyła się wigilia dla mieszkańców.

Spotkanie wigilijne jednostek OSP z terenu Gminy Stanisławów

W sobotę tj. 17.12.2022 r. druhowie z jednostek OSP z terenu naszej gminy spotkali się na wspólnej wigilii w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie.

Wigilia dla Mieszkańców

Wójt Gminy Stanisławów serdecznie zaprasza na Wigilię dla Mieszkańców

XVII edycja konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”

Już po raz siedemnasty fotografowie-amatorzy staną w szranki konkursu fotograficznego „Mazowsze bliskie sercu”, organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Zgłoszenia na warsztaty

Serdecznie  zapraszamy do udziału w warsztatach realizowanych w ramach projektu ,,𝘾𝙊𝙊𝙇𝙩𝙪𝙧𝙖 𝙟𝙚𝙨𝙩 𝘾𝙊𝙊𝙇. Poprawa dostępu do kultury i sztuki na terenie Gminy Jakubów i Gminy Stanisławów”

Sprzedaż węgla

Informuję, że od dnia 8 grudnia rozpoczynamy sprzedaż węgla po preferencyjnych cenach dla mieszkańców Gminy Stanisławów.
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie
 • Mikołajki w parku w Stanisławowie

Dni otwarte w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych: Platforma Usług Elektronicznych dla Płatnika

Do 30 grudnia 2022 r. każdy płatnik składek powinien założyć profil na PUE ZUS.
Zgodnie z przepisami od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE ZUS to duże ułatwienie dla przedsiębiorców, dlatego nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Nabór organizacji kandydujących do Komitetu Monitorującego programu Fundusze dla Mazowsza 2021-2027

Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego działając na podstawie art. 41a ust. 2 pkt 6 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie (Dz. U. 2022 r. poz. 1327, 1265 i 1812) oraz Ordynacji wyborczej stanowiącej załącznik nr 1 do uchwały nr 220/2022 Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego z dnia 14 listopada 2022 r. w sprawie Ordynacji wyborczej wyboru przedstawicieli organizacji pozarządowych na członków Komitetu Monitorującego programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

Utrudnienia w ruchu

Szanowni Mieszkańcy,

w związku z prowadzonymi robotami drogowymi w miejscowości Zalesie i Goździówka od dnia jutrzejszego tj. 16.11.2022 roku będzie utrudniony przejazd spowodowany chwilowymi zamknięciami odcinków drogi.

Za utrudnienia przepraszamy.

Jarmark Marciński "Powrót do tradycji"

Serdecznie zapraszamy na Jarmark Marciński ,,Powrót do tradycji"

UWAGA!

W związku z prowadzonymi robotami drogowymi w miejscowości Ołdakowizna na odcinku od ul. Wołomińskiej w stronę Drogi Krajowej nr 50, w dniu 15 listopada 2022r. z w godzinach 7:30 – 16:00 nie będzie możliwy przejazd na ww. odcinku.

Wniosek o zakup węgla

Informujemy, iż z  dniem 3 listopada 2022 r.  weszła w życie Ustawa z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236) . Do zakupu preferencyjnego uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego, o którym mowa w art.2 ust. 1 ustawy z dnia 5 sierpnia 2022 r. o dodatku węglowym.

Otwarcie sali gimastycznej w Ładzyniu

W minioną niedzielę miała miejsce uroczystość otwarcia sali gimnastycznej w Ładzyniu

Projekt "Razem możemy więcej"

Zapraszamy obywateli Ukrainy do udziału w projekcie aktywizacji zawodowej. Spotkanie odbędzie się w dniu 9.11.2022 r. o godz. 10.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Stanisławów

Zapotrzebowanie na węgiel - zgłoszenie wstępne

W związku z zamiarem przystąpienia Gminy Stanisławów do realizacji zadania mającego na celu pomoc w pozyskaniu węgla na potrzeby gospodarstw domowych w cenach gwarantowanych do 2000,00 zł zwracamy się do mieszkańców naszej gminy o wypełnienie formularza wstępnego zapotrzebowania na węgiel. Określenie ilości osób co do chęci zakupienia węgla za pośrednictwem gminy jest kluczowe dla sprawnego i szybkiego działania.

Dodatek dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystania niektórych źródeł ciepła

Ustawa z dnia 15 września 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw (Dz. U. z 2022 r. poz.1967), reguluje zasady i tryb przyznawania dodatku dla gospodarstw domowych z tytułu wykorzystywania niektórych źródeł ciepła.

Odbiór wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stanisławów

Odbiór wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Stanisławów dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 35 000,00zł.

Stanisławowski piknik historyczny

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Stanisławowskim pikniku historycznym, który odbędzie się w dniu 23 października 2022 rok w godzinach 13:00-17:00

Efektywność energetyczna budynków

Z uwagi na aktualne wydarzenia na arenie międzynarodowej i ich długotrwałe skutki gospodarcze oraz jednocześnie realizację postanowień nowego pakietu klimatycznego ważne jest wzmocnienie działań, które dotyczą poprawy efektywności energetycznej budynków w naszym kraju.

Informacja przebiegu konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Stanisławów z organizacjami pozarządowymi na rok 2023.

Informacja przebiegu konsultacji projektu uchwały w sprawie uchwalenia programu współpracy Gminy Stanisławów z organizacjami pozarządowymi na rok 2023.

Komunikat

Informujemy, że w dniu 05.10.2022 roku odbędzie się głośna próba syreny szczelinowej zlokalizowanej na budynku Urzędu Gminy.

,,Dobre praktyki dla rozwoju" relacja z wyjazdu

W dniach  12-14 września 2022r. Gmina Stanisławów zorganizowała wyjazd studyjny pt. „Dobre praktyki dla rozwoju” realizowany w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

Uwaga oszuści!

W związku z otrzymaną informacją od mieszkańców naszej gminy, że odwiedziły je osoby podające się za pracowników Urzędu Gminy Stanisławów i oferowały pomoc w wypełnianiu wniosku o dodatek węglowy, informujemy, że nie są to pracownicy Urzędu, ani osoby działające na zlecenie tut. administracji samorządowej. 

Wszelkie podobne sytuacje należy zgłaszać na Policję!

Aplikacja mobilna Kolei Mazowieckich

Od 23 sierpnia można już korzystać z nowoczesnej i intuicyjnej aplikacji mobilnej Kolei Mazowieckich. To jedyna aplikacja umożliwiająca zakup biletów okresowych. Posiada również funkcję automatycznego odnowienia biletu, odroczonej płatności oraz proponuje najkorzystniejszą ofertę cenową.

Harmonogram zebrań sołeckich w 2022 roku

Harmonogram zebrań sołeckich w 2022 r.

Wymiana lamp oświetlenia drogowego na terenie Gminy Stanisławów

Od dnia 22 sierpnia 2022 roku rozpocznie się na terenie Gminy Stanisławów proces wymiany istniejących lamp sodowych na energooszczędne lampy LED, w związku z powyższym prosimy o wyrozumiałość.

Syreny szczelinowe

W dniu 19 sierpnia 2022 r. (piątek) planowany jest montaż syreny szczelinowej na budynku Urzędu Gminy w Stanisławowie.

Informacja

Informujemy, że w dniach: 25.07.2022r. – 05.08.2022r. Punkt Obsługi Interesanta Programu Priorytetowego Czyste Powietrze będzie nieczynny.

Dożynki Gminno-Parafialne w Stanisławowie -14.08.2022r.

 • Plakat dożynkowy z programem imprezy i zdjęciami wokalistów

Wyjazd studyjny w ramach realizacji operacji pt. „Dobre praktyki dla rozwoju”

Gmina Stanisławów organizuje wyjazd studyjny w ramach realizacji operacji pt. „Dobre praktyki dla rozwoju” w ramach Schematu II Pomocy Technicznej „Krajowa Sieć Obszarów Wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020.

III SEKTORZE! DAJ SIĘ POZNAĆ!

Rozpoczyna się badanie organizacji pozarządowych (stowarzyszeń, fundacji, NGO, kół gospodyń wiejskich, OSP…) działających w województwie mazowieckim.
Badanie prowadzone jest przez Fundację Optimum Pareto na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie.

Uchwała Sejmiku Województwa Mazowieckiego w sprawie określenia terminów zakończenia okresów zbiorów poszczególnych gatunków roślin uprawnych na terenie województwa mazowieckiego dla celów zachowania uprawnień do odszkodowania za szkody łowieckie.

 • autor: Magdalena Szczurowska, data: 2022-07-20

Pamiętaj o obowiązku zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu

O nabyciu/zbyciu pojazdu trzeba powiadomić wydział komunikacji właściwy dla miejsca zamieszkania w ciągu 30 dni od daty zawarcia umowy kupna-sprzedaży samochodu.

Zmiany w sposobie rezerwacji wizyt w Wydziale Komunikacji w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim.

Szanowni Państwo,

od dnia 4 lipca 2022 r. rejestracja/przerejestrowanie pojazdu w Wydziale Komunikacji i Transportu Drogowego Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim ul. Kościuszki 3, możliwa będzie wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji wizyty online https: //bezkolejki.eu/spminskmaz/lub telefonicznie pod numerem 25 759 87 16 .

Informacja

Szanowni Mieszkańcy

w związku z upływem w dniu 30 czerwca 2022 roku terminu składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw informujemy, że deklaracje można składać w Urzędzie Gminy w niżej podanych terminach:...

Ogłoszenie o zmianie przepisów Uchwały Antysmogowej dla Mazowsza

Powietrze w naszym regionie jest zanieczyszczone, szczególnie w sezonie grzewczym. To duże zagrożenie dla naszego zdrowia, życia i środowiska. Oddychanie obecnym w dymie benzo(a)pirenem może okazać się zabójcze, ponieważ przyczynia się do powstania wielu chorób, w tym nowotworów. Aby poprawić jakość powietrza wprowadzono uchwałę antysmogową[1] i wszyscy mieszkańcy Mazowsza są zobowiązani do przestrzegania jej postanowień od 11 listopada 2017 r.

Wpis do ewidencji źródeł ciepła

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stanisławów

przypominamy o ostatecznym terminie składania deklaracji dotyczących źródeł ciepła i źródeł spalania paliw –  termin upływa 30 czerwca 2022 roku.

Informacja w sprawie trybu małych zleceń

Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Po upływie ww. terminu, oraz po rozpatrzeniu uwag, Wójt niezwłocznie zawiera umowę o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego.

Sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy Gminy Stanisławów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Sprawozdanie z realizacji rocznego programu współpracy
Gminy Stanisławów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego
na rok 2021.

Wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, wakacyjny pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich wraca na szlak i już 25 czerwca rozpoczyna swoje codzienne kursowanie do Ustki. Nowością jest dodatkowe połączenie w soboty, niedziele i święta - „Słoneczny – BIS”, który umożliwi podróżnym dojazd do Trójmiasta.

Dofinansowanie dla gminy Stanisławów

Pan Premier Mateusz Morawiecki ogłosił listę projektów zakwalifikowanych do dofinansowania z Rządowego Programu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych II edycja.

Bitwa regionów

Zapraszamy do wzięcia udziału w eliminacjach do konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich

Jak poruszać się po metropolii warszawskiej?

Zaczynają się konsultacje społeczne nad Planem Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (ang. SUMP – Sustainable Urban Mobility Plan) dla metropolii warszawskiej. Zostaną zorganizowane trzy etapy konsultacji. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 12 maja (czwartek).

Rozstrzygnięcie konkursu „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”

W dniu 10 kwietnia 2022 r. odbył się konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną”.
Podczas konkursu nasi nowi mieszkańcy z Ukrainy przygotowali  kiermasz  przy wsparciu niezastąpionych członków Klubu Senior+ oraz Koła Gospodyń Wiejskich ,,Nasza Chata” ze Stanisławowa, na którym można było zakupić różnego rodzaju potrawy i palmy wielkanocne.

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w okresie wakacji letnich organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników ubezpieczonych w Kasie. Wypoczynek dzieci łączony jest z programem rehabilitacji leczniczej w zakresie wad postawy i chorób układu ruchu oraz układu oddechowego. Dzieci kierowane na turnus rehabilitacyjny muszą być samodzielne i zdolne do samoobsługi. Turnus rehabilitacyjny trwa 21 dni.

Informacja

Urząd Gminy w Stanisławowie  informuje, że w dniu 08.04.2022 r. (piątek) w związku z awarią na sieci wodociągowej do 16.00 nastąpi przerwa w dostawie wody w miejscowości Kolonie Stanisławów od numeru 58 do 65.

Edukacja prawna - wzory pism do bezpłatnego pobrania

Zachęcamy do skorzystania z udostępnionych wzorów pism. Skorzystanie z dostępnych materiałów jest całkowicie bezpłatne. W przypadku wątpliwości co do sposobu wypełnienia formularzy prosimy o kontakt e-mail: biuro@fundacjaiv.pl.

KONKURS NA STANOWISKO DYREKTORA GMINNEGO OŚRODKA KULTURY W STANISŁAWOWIE

oferty przystąpienia do konkursu wraz z wymaganymi dokumentami należy składać w zamkniętych kopertach z podanym adresem zwrotnym z dopiskiem "Konkurs  na stanowisko Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie", w  terminie  do dnia 19 kwietnia 2022 r. do godziny 16:00 w sekretariacie Urzędu Gminy Stanisławów lub przesłać pocztą na adres: Urząd Gminy Stanisławów, ul. Rynek 32, 05-304  Stanisławów (decyduje data faktycznego wpływu do urzędu).

Konkurs „Najpiękniejsza Palma Wielkanocna”

Organizator:
Wójt Gminy Stanisławów
 • Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu dotyczącym mobilności mieszkańców!
 • Wzór identyfikatora ankietera

Dzień Sołtysa - życzenia

Z okazji Dnia Sołtysa składamy ...

Dzień Sołtysa

W dniu 7 marca w Dobrem, odbyło się spotkanie z okazji Dnia Sołtysa  z udziałem Wicepremiera RP ...

Solidaryzujemy się z Ukrainą

Uprzejmie informujemy, że solidaryzując się z Ukrainą, organizujemy pomoc dla obywateli Ukrainy.

Opinie o udzielonej nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnym poradnictwie obywatelskim

Przypominamy, że wszystkie osoby, które skorzystały z nieodpłatnych porad prawnych oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego mogą złożyć do Starostwa Powiatowego w Mińsku Mazowieckim opinię o udzielonej im poradzie!

Informacja

Szanowni Państwo!
Informujemy, że Urząd Stanu Cywilnego w dniu 31 stycznia 2022 roku (poniedziałek) będzie czynny  w godz. 8:00- 15:00.

Zmiana trybu udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Od 24 stycznia 2022 r. do odwołania zmienia się tryb udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej

Informacja o otwarciu PSZOK

Szanowni Państwo,

Informujemy, że Punkt Selektywnej Zbiórki odpadów Komunalnych (PSZOK) będzie czynny 29 stycznia 2022 roku w godz. 9- 14.00 (sobota).

Przypominamy, że osoby, które przywożą odpady do PSZOK obowiązkowo muszą posiadać potwierdzenie uiszczenia opłaty za odbiór odpadów komunalnych na terenie gminy Stanisławów. W przypadku braku potwierdzenia opłaty, odpady w PSZOK nie będą przyjmowane.

 • autor: Magdalena Grutkowska, data: 2022-01-21

Specjalizacje dyżurów nieodpłatnych porad prawnych i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w 2022 roku

Osoby poszukujące darmowych porad prawnych i darmowych porad obywatelskich często potrzebują pomocy prawnika lub doradcy obywatelskiego, którego wiedza i doświadczenie jest szersze w jakiejś dziedzinie.

Złóż wniosek o dodatek osłonowy

Dodatek osłonowy to element rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii i gazu.

WÓJT GMINY STANISŁAWÓW ogłasza nabór na wolne stanowisko urzędnicze: ds. zamówień publicznych i inwestycji w Urzędzie Gminy Stanisławów,

 • autor: Hanna Pietrzyk, data: 2021-12-10

Informacja w sprawie trybu małych zleceń

Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi dotyczące oferty.
Po upływie ww. terminu, oraz po rozpatrzeniu uwag, Wójt niezwłocznie zawiera umowę o wsparcie realizacji zadania publicznego lub o powierzenie realizacji zadania publicznego.

Dostaliśmy dotację celową

Gmina Stanisławów otrzymała dotację celową z przeznaczeniem na dofinansowanie zadań własnych z zakresu organizacji opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Informacja

Informujemy, że w dniu 12 listopada 2021 r. (piątek) dyżur nieodpłatnych porad prawnych w Urzędzie Gminy Stanisławów odbędzie się w godzinach 8.00-12.00

Kolejne środoki dla Gminy Stanisławów

W dniu dzisiejszym (8.11.2021 r.) w Muzeum Konstantego Laszczki w Dobrem nastąpiło podpisanie umów na kolejne środki zewnętrzne dla Gminy Stanisławów ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego oraz Środków Unii Europejskiej.

Konsultacje zmian w Programie współpracy Województwa Mazowieckiego z NGO na 2022 rok

Konsultacje projektu uchwały Sejmiku Województwa Mazowieckiego zmieniającej uchwałę w sprawie „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2022 rok”

Bezpieczeństwo sanitarne w punktach nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich

Uwaga! Z nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich w punktach mogą korzystać osoby zdrowe, które przyjdą w maseczce.

Szkolenia dla firm „PREWENCJA WYPADKOWA 2021”

II Oddział ZUS w Warszawie wraz z Ośrodkiem Szkolenia BHP zapraszają przedsiębiorców z województwa mazowieckiego na bezpłatne szkolenia...

Informacja

Gmina Stanisławów informuje, że w dniu 13 września 2021 r. została podpisana z Wojewodą Mazowieckim umowa o dofinansowanie w
formie dotacji celowej w kwocie 14 400,00 zł na zapewnienie funkcjonowania miejsc w Gminnym Żłobku w Stanisławowie.

Głosuj na Gminę Stanisławów w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

Mamy szansę mieć na terenie naszej Gminy Stanisławów trzy doświetlone przejścia dla pieszych.

Przesunięcie odbioru czarnych i żółtych worków

Szanowni Państwo,

z powodu awarii pojazdów odbierających odpady, odbiór worków czarnych (zmieszanych) oraz żółtych (plastik i metal) zostanie przesunięty o jeden dzień.

Edukacja prawna - wzory pism do bezpłatnego pobrania

Informujemy, że Fundacja Inter Vivos, która w 2021 r. realizuje zadania z zakresu edukacji prawnej w powiecie mińskim opracowała i udostępniła do bezpłatnego pobrania wzory pism z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego oraz spraw socjalnych i spraw mieszkaniowych.

Diagnoza oraz Strategia Rozwiązywania Problemów Społecznych na terenie Gminy Stanisławów - kwestionariusz ankiety internetowej

Uprzejmie informujemy, że od 09 września do 22 września 2021 roku, na terenie naszej gminy są realizowane badania ankietowe związane z opracowywaniem diagnozy i strategii lokalnych zagrożeń społecznych.

Rozkład jazdy autobusów szkolnych w roku szkolnym 2021/2022

Od 1 września 2021 autobusy szkolne będą kursowały według poniższych rozkładów jazdy

Dożynki Gminno-Parafialne 2021 w Stanisławowie

Serdecznie zapraszamy na święto plonów, które odbędzie się 29.08.2021 r.

ZARZĄDZENIE NR 59/2021 WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW z dnia 27 lipca 2021 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych w roku 2021 organizacjom pozarządowym i podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie

drukuj (ZARZĄDZENIE NR 59/2021 WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW z dnia 27 lipca 2021 r. w sprawie ogłoszenia otwartego konkursu ofert na zlecenie realizacji zadań publicznych w roku 2021 organizacjom pozarządowym i podmiotom wymienionym w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie)

 • autor: Tomasz Zdanowicz

System TAX FREE - informacje

1 stycznia 2022 r. nastąpią zmiany systemu TAX FREE, związane z nowelizacją ustawy o podatku od towarów i usług. Zmiana będzie polegać na wprowadzeniu w systemie zwrotu podatku VAT podróżnym, którzy nie mają stałego miejsca zamieszkania na terytorium UE obowiązku elektronicznego obiegu dokumentów.

Zasady udzielania nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich

Zasady udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej i świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego

Wznowione stacjonarne udzielanie porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu mińskiego.

Starosta Miński informuje,że od dnia 7 czerwca 2021 r. poniedziałek) zostaje wznowione stacjonarne udzielanie porad w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego na terenie powiatu mińskiego.

Zmiana organizacji ruchu pojazdów na drodze 637

UWAGA!!!

Informujemy, że rozpoczynają się prace związane z „Rozbudową drogi wojewódzkiej nr 637 relacji Warszawa – Węgrów na odcinku od km 35+674 do km 37+742,40 oraz od km 38+199,39 do km 41+360” w związku z powyższym od dnia 28 maja 2021 r od godz. 8.00 ruch na tej drodze będzie odbywał się wahadłowo.

Dofinansowanie na modernizację strażnicy OSP w Stanisławowie.

Kolejne dofinansowanie trafia do naszej Gminy!

Dofinansowania na zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Stanisławów i OSP Ładzyń.

38 993,00 zł dofinansowania ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego  otrzymaliśmy na zakup sprzętu specjalistycznego dla OSP Stanisławów i OSP Ładzyń.

Kolejne środki dla Gminy Stanisławów!

50.000,00 zł dofinansowania dla naszej Gminy ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego na zadania w sołectwach:

Chodź na scenę - przegląd teatrów amatorskich

Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Mińskiej i Powiat Miński zapraszają aktorów-amatorów oraz amatorskie grupy teatralne do udziału w konkursie „Chodź na scenę - przegląd teatrów amatorskich”.

Czego nie wolno wrzucać do kanalizacji sanitarnej?

Drodzy Mieszkańcy, w związku z powtarzającymi się w ostatnim czasie awariami sieci kanalizacji sanitarnej, przypominamy czego nie wolno wrzucać do kanalizacji sanitarnej.

Raport końcowy z inwentaryzacji źródeł ciepła na terenie Gminy Stanisławów

Wójt Gminy Stanisławów informuje, że zakończono prace związane z realizacją zadania pn. „Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Gminy Stanisławów”.

Stypendia pomostowe na I rok studiów - XX edycja

„Stypendia Pomostowe” to ogólnopolski, rozbudowany program stypendialny, w którym można uzyskać stypendium na I rok i dalsze lata studiów.

Gminny Bon Żłobkowy

Rady Gminy Stanisławów wprowadziła świadczenie pod nazwą Gminny Bon Żłobkowy.

Komunikat Wójta Gminy

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Stanisławów

Z uwagi na dynamicznie rozwijającą się sytuację pandemiczną a także w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo i zdrowie, apeluję o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum.

Nieodpłatna pomoc prawna i nieodpłatne poradnictwo obywatelskie

Z uwagi na sytuację epidemiologiczną w powiecie mińskim do odwołania porady udzielane są za pośrednictwem środków komunikacji na odległość (np. telefonicznie, mailowo)

ZARZĄDZENIE NR 15.2021 WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW z dnia 1 marca 2021 r.

w sprawie wykonywania przez Urząd Gminy Stanisławów zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom oraz w sprawie wykonywania określonych zadań w sposób ograniczający bezpośrednią obsługę interesantów

Uwaga - nowe numery kont bankowych!

Od 1 stycznia 2021 roku  obowiązują następujące numery rachunków bankowych:

Apel o ograniczenie osobistego załatwiania spraw w Urzędzie Gminy do niezbędnego minimum

KOMUNIKAT WÓJTA GMINY

Szanowni Państwo, Mieszkańcy Gminy Stanisławów

Zapisy na szczepienia przeciwko covid-19

Uprzejmie informujemy, że w przychodniach zdrowia CENTRUM w Stanisławowie i Pustelniku trwają zapisy na szczepienia przeciwko covid-19.

Razem policzymy kotły

Na terenie Gminy Stanisławów nadal trwa obowiązkowa inwentaryzacja źródeł ciepła.

Sekcja kontaktowa

Urząd Gminy Stanisławów
ul. Rynek 32
05-304 Stanisławów
NIP: 822 10 62 601
REGON: 000551711

Godziny urzędowania
poniedziałek 9:00 - 17:00,
od wtorku do piątku od 8:00 do 16:00

Dane kontaktowe
tel.  25 757 58 58
 fax. 25 757 58 57
urzad.gminy@stanislawow.pl

EPUAP (skrytka): /5c4cdcj18g/SkrytkaESP

 


Konto bankowe:

PKO Bank Polski S.A.
Od 1 kwietnia 2023 roku  obowiązują następujące numery rachunków bankowych:
Podatki – 39 1020 4476 0000 8902 0499 0679
Opłata za wodę i ścieki - 44 1020 4476 0000 8702 0499 0687
Opłata za odpady komunalne - 49 1020 4476 0000 8502 0499 0695
zaś dla wszystkich należności poza trzema powyższymi wydzielonymi subkontami obowiązuje aktualny rachunek podstawowy tj. 82 1020 4476 0000 8102 0498 9036

Gmina Stanisławów
NIP: 822 21 47 156
REGON: 711582434