Gmina Stanisławów

Treść strony

X Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3

10 maja 2018 r.  już po raz dziesiąty zorganizowaliśmy Gminne Igrzyska Sportowe dla klas 0-3. Patronatem honorowym nasze igrzyska objął Wójt Gminy Stanisławów Adam Sulewski, który również ufundował puchary i medale dla zawodników.

Na zawody przybyli uczniowie z zaproszonych szkół gminnych: ze Szkoły Podstawowej w Pustelniku i ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie. Konkurencje były rozgrywane w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 0 – po 5 zawodników oraz przedstawiciele klas 1-3 – po 6 zawodników. Drużyny konkurowały w następujących konkurencjach: bieg na czas, rzuty do celu oraz skok z miejsca lub w dal. Wysiłek i trudność  konkurencji zostały dostosowane do wieku zawodników.

Wszyscy zawodnicy odnieśli zwycięstwo, gdyż przy pięknej, ale upalnej pogodzie wykonali zaplanowane zadania i przy tym świetnie się bawili.  Na podium, zarówno w kategorii klasy „0” jak i klasy 1-3, stanęli zawodnicy w następującej kolejności:

1. miejsce Szkoła Podstawowa w Ładzyniu;

2. miejsce Szkoła Podstawowa w Stanisławowie;

3. miejsce Szkoła Podstawowa w Pustelniku.

Puchary, medale oraz dyplomy wręczył uczestnikom Pan wójt oraz dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu Pani Magdalena Kożuch, która podziękowała wszystkim zawodnikom oraz opiekunkom uczniów z gminnych szkół, a także inicjatorkom i organizatorkom całej imprezy Paniom: Urszuli Dzido i Małgorzacie Szwajkowskiej.

  • Igrzyska
  • Igrzyska

« wstecz