Gmina Stanisławów

Treść strony

Drugi turniej Latino Fever Dance Cup

   W dniach 14-15kwietnia 2018r. w Pustelniku koło Stanisławowa odbył się drugi turniej Latino Fever Dance Cup. Organizatorem tego wydarzenia była Szkoła Tańca Latino Fever oraz Gminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie. Patronat honorowy nad turniejem odbjął Wójt Gminy Stanisławów Pan Adam Sulewski.

W zmaganiach tanecznych wzięło udział ponad 400 dzieci z niemal 40 placówek! Przyjechali do nas reprezentanci powiatów mińskiego, wołomińskiego, otwockiego, węgrowskiego oraz piaseczyńskiego. Przedszkola, szkoły podstawowe i gminne ośrodki kultury prezentowały się w różnych stylach tanecznych – od tańca towarzyskiego, przez zumbę, taniec nowoczesny i hip-hop. Zawody oceniała trójka sędziów: Pani Barbara Dyba z Warszawy(Przewodnicząca komisji sędziowskiej), Pani Magdalena Lubaszewska z Lublina oraz Pan Lorenzo Izzo z Włoch.
Rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana, szczególnie podczas drugiego dnia turnieju, gdy tańczyły dzieci ze szkół podstawowych i gminnych ośrodków kultury. Sędziowie niejednokrotnie mieli dylemat komu przyznać jaką liczbę punktów za poszczególne tańce. Różnice między poszczególnymi miejscami wynosiły niejednokrotnie 1 lub 2 punkty!!!

W rywalizacji przedszkoli każda placówka zajęła I miejsce. Zaś w kategorii szkół podstawowych i gminnych ośrodków kultury zwycięzcami poszczególnych kategorii zostały:

Grupy początkujące Otwockie Centrum Kultury z Otwocka-Mlądza

Grupy zaawansowaneGminny Ośrodek Kultury w Stanisławowie

Tańce latynoamerykańskie – Szkoła Podstawowa z Ostrówka

Obok turnieju grup, odbył się również konkurs indywidualny. Walca angielskiego wygrała para: Bartosz Strąk i Lena Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Ostrówku.

Atmosfera na turnieju była niezwykła. Mnóstwo radości, szczęścia i dobrej zabawy! Zarówno dzieci jak i rodzice byli bardzo zadowoleni, co widać na poniższych zdjęciach(pełna fotorelacja na stronie facebook’owej Szkoły Tańca Latino Fever).

Drugi turniej Latino Fever Dance Cup

 • Turniej tańca
  Turniej tańca
 • Turniej tańca
  Turniej tańca
 • Turniej tańca
  Turniej tańca
 • Turniej tańca
  Turniej tańca
 • Turniej tańca
  Turniej tańca

« wstecz