Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

  Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

  2020.05.25

  Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

  To kolejny etap otwierania 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach. Rolnicy mogą załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.

  Od 25 maja jednostki terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą obsługiwały rolników w pełnym zakresie. – Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje. – powiedział Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. – Chcemy, aby obsługa klienta odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i naszych pracowników. Każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco. – zapewnił Tomasz Nowakowski.

  Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji. Login i kod dostępu każdorazowo wysyłany jest SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy podany w formularzu. Dlatego ważne jest, aby przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.

  Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.

   

 • -

  Program "Czyste Powietrze" nowe zasady naboru wniosków

  2020.05.25

  Szanowni Państwo,

   

  w związku z trwającym naborem na nowych zasadach w Programie Czyste Powietrze udostępniamy Państwu krótką informację o najważniejszych zmianach w Programie.

 • Tarcza antykryzysowa dla biznesu

  Tarcza antykryzysowa dla biznesu

  2020.05.25

  Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Rozwoju uruchamia cykl edukacyjnych wideokonferencji nt. rozwiązań przygotowanych dla przedsiębiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej. Pierwsza konferencja on-line rusza 26 maja o godz. 13.00. Tematem konferencji będzie ,,Pozyskiwanie środków finansowych dla branży turystycznej.

  Więcej informacji na stronie: www.parp.gov.pl/tarcza

 • Dostaliśmy 20 laptopów

  Dostaliśmy 20 laptopów

  2020.05.08

  Dziś do naszej gminy trafiło dwadzieścia nowych laptopów z niezbędnym oprogramowaniem. Komputery trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli Szkół Podstawowych w Stanisławowie, Pustelniku i Ładzyniu. Pomogą w prowadzeniu lekcji.

  Sprzęt udało nam się pozyskać w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego internetu”.

  Gmina Stanisławów dostała na ten zakup 60 tys. zł.

 • Życzenia dla Strażaków

  Życzenia dla Strażaków

  2020.05.02

Stronicowanie