Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Wsparcie dla naszych rolników

  Wsparcie dla naszych rolników

  2020.05.29

  To już trzecie dofinansowanie zdobyte w tym tygodniu przez wójt gminy Stanisławów Kingę Sosińską. Informowaliśmy już o 145 tys. zł na drogę w Goździówce i 782 tys. 574,34 zł na termomodernizację.  Trzecia dotacja to 9 850,00 zł, dla rolników, na usuwanie odpadów z folii rolniczych. To prawie milion złotych, które w tym tygodniu udało nam się pozyskać z zewnątrz!

  Wójt Kinga Sosińska podpisała umowę o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na “Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” w kwocie 9 850,00 zł.

  Teraz nasi rolnicy będą mogli wnioskować w Urzędzie Gminy o pokrycie kosztów utylizacji folii  do 100 proc.

 • Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  2020.05.29

  Aż na 982 tys. 620 zł  szacowana jest wartość projektu termomodernizacji, na którą udało nam się zdobyć dofinansowanie. Tyle będzie kosztować wymiana urządzeń grzewczych wraz z termomodernizacją (ociepleniem i częściową wymianą okien i drzwi) w budynkach komunalnych wielorodzinnych przy ul. Lubelskiej i Zachodniej w Stanisławowie i modernizacją źródła ciepła w budynku w świetlicy w Cisówce.

 • Na przebudowę drogi w Goździówce

  Na przebudowę drogi w Goździówce

  2020.05.29

  To dobre wieści dla Goździówki. Wczoraj (28 maja) wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska dostała informację o dotacji przyznanej naszej gminie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Dotacja będzie pochodzić ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.   Zostanie  przeznaczona na realizację zadania ”Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Goździówka, Gmina Stanisławów”. Dofinansowanie wyniesie 145 tys. zł. Budowa pierwszego odcinka drogi, nakładki asfaltowej w miejscowości Goździówka będzie pierwszym etapem budowy drogi, która w przyszłości znajdzie się w nowym ciągu komunikacyjnym z Goździówki w stronę Zalesia, Wólki Wybranieckiej, Wólki Konstancji i drogi krajowej nr  50.  

  Za wsparcie dziękujemy Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej.

 • ZARZĄDZENIE NR 37/2020 WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie wykonywania przez Urząd Gminy Stanisławów zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom

  2020.05.26

  Budynek Urzędu Gminy Stanisławów zostaje otwarty dla bezpośredniej obsługi interesantów
  w sprawach zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Interesanci będą obsługiwani na parterze
  budynku Urzędu Gminy w tymczasowym biurze obsługi interesanta, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach
  w pokojach.

 • Życzenia z okazji Dnia Matki

  Życzenia z okazji Dnia Matki

  2020.05.25

Stronicowanie