Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Bezpłatny internet w Ładzyniu

  Bezpłatny internet w Ładzyniu

  2019.06.14

  Zespół Szkolny w Ładzyniu jako pierwsza z naszych placówek oświatowych został wytypowany do projektu Ministerstwa Cyfryzacji.

  W jego ramach szkoła dostanie okablowanie, oprzyrządowanie, konfigurację i pomoc techniczną. Dyrektor Zespołu Szkolnego Magdalena Kożuch podpisała umowę na bezpłatny internet w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Projekt OSE powstał dzięki staraniom Ministerstwa Cyfryzacji, a jego operatorem jest - NASK Państwowy Instytut Badawczy.

  Podpisana umowa zakłada, że w ciągu sześciu miesięcy szkoła zostanie podłączona do sieci i otrzyma symetryczny, szerokopasmowy dostęp do internetu o prędkości 100 Mb/s.  Szybkość internetu wzrośnie aż 10 krotnie i co najważniejsze – internet będzie bezpłatny.

 • W Ładzyniu powstanie siłownia plenerowa

  W Ładzyniu powstanie siłownia plenerowa

  2019.06.14

  Na placu przy Zespole Szkolnym w Ładzyniu jeszcze w tym roku powstanie nowoczesna siłownia plenerowa. Jej budowa w całości zostanie sfinansowana w ramach programu „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne.

 • Tablice aktywne dla szkół

  2019.06.13

  Trzy szkoły podstawowe: w Stanisławowie, Pustelniku i Ładzyniu jeszcze w tym roku doczekają się nowych tablic aktywnych i monitorów.

  Wniosek z naszej gminy uzyskał  dofinansowanie w ramach „Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnej na lata 2017 – 2019 Aktywna Tablica”.

   

 • Apel o ograniczenie zużywania wody z wodociągu publicznego

  Apel o ograniczenie zużywania wody z wodociągu publicznego

  2019.06.13

  W związku z wysokimi temperaturami apeluję do mieszkańców naszej gminy oraz osób posiadających działki rekreacyjne o wykorzystywanie wody z sieci wodociągowej tylko do niezbędnych celów (cele sanitarne i spożywcze).

   

   

   

   

   

 • Stanisławowski park wypięknieje

  Stanisławowski park wypięknieje

  2019.06.12

  Aż pół miliona zł dotacji na rewitalizację parku udało się pozyskać władzom gminy Stanisławów. Dzięki temu w parku pojawią się nowe alejki, lampy, ławeczki itp.

   7 czerwca wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska i skarbnik Danuta Słowik podpisały z samorządem województwa mazowieckiego  umowę o przyznaniu naszej gminie dotacji na zadanie „Rewitalizacja parku w Stanisławowie” .

Stronicowanie