Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Dodatkowe lekcje, szkolenia i nowe pomoce

  Dodatkowe lekcje, szkolenia i nowe pomoce

  2019.07.13

  Zajęcia dodatkowe dla uczniów, szkolenia nauczycieli, doposażenie szkół w pomoce naukowe – to korzyści dla szkół prowadzonych przez gminę Stanisławów, wynikające z udziału w nowym projekcie. 

  Nasze szkoły zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Lista projektów, które doczekają się unijnego wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014 – 2020 Działanie 10.1” kształcenie i rozwój młodzieży” , Poddziałanie 10.1.1 „Edukacja ogólna”, została opublikowana 8 lipca.  

   

 • "Czyste powietrze" w Stanisławowie

  "Czyste powietrze" w Stanisławowie

  2019.07.13

  11 lipca, w obecności Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, gmina Stanisławów zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska  Gospodarki Wodnej w Warszawie, dotyczące realizacji programu „Czyste powietrze”.

  Głównym założeniami programu są poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów do powietrza, z budynków jednorodzinnych. Program polega na udzielaniu dotacji lub pożyczek właścicielom domów, którzy chcą wymienić stare piece i kotły na paliwo stałe oraz przeprowadzić termomodernizację.

 • Mamy 102 latka!

  Mamy 102 latka!

  2019.07.13

  Przedstawiamy najstarszego mieszkańca naszej gminy – pana Czesława Sowę, który 5 lipca ukończył 102 lata!

  Pan Czesław urodził się na terenie sąsiedniej gminy Dobre, we wsi Poręby Nowe.  Do naszej gminy przyjechał za sprawą serca – jego życiową wybranką okazała się mieszkanka naszej gminy, a konkretnie Wólki Pieczącej.  W tej wsi ożenił się i wychował dzieci.

 • Chcemy się integrować

  Chcemy się integrować

  2019.07.12

  Lokalne liderki, założycielki kół gospodyń, wyróżniające się społeczniczki z terenu gminy Stanisławów, najaktywniej pracujące dla lokalnej społeczności, zostały wyróżnione w szczególny sposób. W sobotni wieczór, podczas Pikniku Biesiadnego puchary wręczała im Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego.

   

 • 50 lat minęło...

  50 lat minęło...

  2019.07.12

  Osiem par małżeńskich odebrało z rąk wójt gminy Stanisławów Kingi Sosińskiej prezydenckie Medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

  Medale przyznane na wniosek wójt, przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, zostały wręczone podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.

Stronicowanie