Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Stanisławów i Ładzyń – Mamy umowy na dotacje

  Stanisławów i Ładzyń – Mamy umowy na dotacje

  2019.07.31

  29 lipca w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim, dwie umowy na dofinansowania o łącznej wartości 98 tys. zł., wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska podpisała z samorządem Mazowsza. W ramach pierwszej z umów, w Szkole Podstawowej w Ładzyniu powstanie nowoczesna pracownia językowa. Druga umowa, którą podpisała wójt, dotyczy modernizacji kompleksu sportowego przy ul. Armii Krajowej w Stanisławowie.

   

 • Do zobaczenia za rok!

  Do zobaczenia za rok!

  2019.07.30

  W sobotę 27 lipca gminy Jakubów i Stanisławów były współorganizatorami jednego z wyścigów kolarskich „ŻTC BIKE RACE” (cyklu imprez kolarskich organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, odbywających się od kwietnia do września, na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego). Biuro zawodów mieściło się w Jakubowie, a za rok będzie nim Stanisławów.

   

 • Zapraszamy na szkolenia

  Zapraszamy na szkolenia

  2019.07.29

  Czym różni się produkt regionalny od tradycyjnego? Jak wprowadzić swój specjał na listę produktów tradycyjnych? – o tym sporo dowiedzą się uczestnicy szkolenia, które już 21 sierpnia odbędzie się w Stanisławowie.

  O dobrych praktykach pszczelarskich, produktach pszczelich i relacjach producent – pszczelarz posłuchają osoby, które zdecydują się na udział w kolejnym szkoleniu, które tym razem odbędzie się w Pustelniku – 9 października.

  Udział w obu szkoleniach jest bezpłatny. Aby wziąć w nim udział, wystarczy zapisać się na listę, prowadzoną w sekretariacie Urzędu Gminy. Uwaga! Na każde ze szkoleń może zapisać się tylko 40 osób.

 • Nowe wzory informacji i deklaracji podatkowych

  2019.07.29

  Od 1 lipca 2019 r. obowiązują nowe ogólnokrajowe formularze informacji i deklaracji podatkowych wraz z załącznikami.

  Nowe formularze mają zastosowanie do informacji i deklaracji dotyczących podatków, z tytułu których obowiązek podatkowy powstał po 1 lipca 2019 r.

  Informacje i deklaracje, które powinny zostać złożone do końca czerwca 2019 r. oraz korekty deklaracji i informacji złożonych do tej daty należy składać z wykorzystaniem dotychczasowych formularzy, których wzory zostały określone uchwałą Rady Gminy Stanisławów Nr XII/67/2015 z dnia 27 listopada 2015 r. w sprawie określenia wzorów formularzy informacji i deklaracji podatkowych.

   

 • Pożegnanie po latach

  Pożegnanie po latach

  2019.07.15

  Samorządowcy, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i bibliotekarze żegnali odchodzącą na emeryturę kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanisławowie Wiesławę Czapską.

  Spotkanie odbyło się 11 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie. 

Stronicowanie