Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Już po termomodernizacji

  Już po termomodernizacji

  2019.09.04

  21 grudnia 2018 roku wójt Kinga Sosińska podpisała umowę o dofinansowani. Umowa została zawarta na ogólną wartość 1 mln 906 tys 545 zł, w tym dofinansowanie do 80 proc kosztów, to jest do kwoty 1 mln 525 tys 236 zł ze środków zewnętrznych. Umowa została zawarta z zarządem województwa mazowieckiego przy udziale pani marszałek Janiny Ewy Orzełowskiej oraz pani marszałek Elżbiety Lanc. W zakres prac weszła termomodernizacja  ścian, ocieplenie stropu wykonanie opaski wokół budynku oraz instalacja fotowoltaiczna. Prace zostały wykonane a w poniedziałek 2 września, podczas uroczystego rozpoczęcia Nowego Roku Szkolnego, w sali sportowej ZO, uroczyście odebrane.

   

 • 1 września w Stanisławowie

  1 września w Stanisławowie

  2019.09.04

  Obchody 80-rocznicy wybuchu II wojny światowej w Stanisławowie odbyły się 1 września.

  Rozpoczęły mszą św. w Intencji Mieszkańców w Kościele Parafialnym w Stanisławowie.

  Po mszy przeszliśmy na plac przed GOK, prowadzeni przez  Orkiestrę Dętą.

 • Nasze dania wyróżnione

  Nasze dania wyróżnione

  2019.09.04

  Mieszkanka gminy Stanisławów Renata Parol i jej Staropolska Gicz Jagnięca zajęła pierwsze miejsce w Konkursie Kulinarnym, zorganizowany przez LGD Ziemi Mińskiej w ramach projektu współpracy PLAT „Dziedzictwo kulinarne szansą na rozwój produktu turystycznego”. Wśród wyróżnionych znalazła się Bogusława Gryz i jej Karkówka z Warzywami.

 • Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie!

  Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie!

  2019.09.04

  Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie! 31 sierpnia na odbywających się w Mrozach Zawodach Sportowo Pożarniczych Powiatu Mińskiego drużyna z Czarnej zajęła trzecie miejsce.

  W zawodach uczestniczyło 26 drużyn, w tym: 9 drużyn kobiecych. Naszą gminę reprezentowały OSP Czarna i OSP Pustelnik.

  Powiodło się OSP Czarna. Gratulujemy! Od dawna nasza reprezentacja nie zajęła tak wysokiego miejsca.

  To efekt ciężkiej pracy i długich przygotowań.

 • Dożynki już za nami - WYNIKI KONKURSÓW

  Dożynki już za nami - WYNIKI KONKURSÓW

  2019.08.23

  Dożynki Gminno Parafialne 2019 tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Wśród tegorocznych gości znalazły się wicemarszałek Senatu Maria Koc i Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego. Obie panie, z kościoła na plac dożynkowy (czyli boisko przy szkole), przyjechały bryczką.

  Chleb dożynkowy wnieśli na scenę starostowie Arkadiusz Czmoch z Lubomina i Marta Gryz z Papierni. Gości przywitała wójt Kinga Sosińska wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Arkadiuszem Redingiem. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Jakubów Hanna Wocial, poseł Daniel Milewski i Teresa Wargocka.

  Przybyli goście mogli podziwiać specjalnie przygotowane na tę okazję wieńce i stroiki wykonane z zebranych plonów: głównie zbóż, ziół, siana i słomy. Najaktywniejszych rolników uhonorowano odznaczeniami „Zasłużony dla rolnictwa”.

  Tradycyjnie już zorganizowane zostały konkursy na Najpiękniejszy Wieniec, na Potrawę Regionalną oraz Bieg Uliczny.

  Po raz pierwszy odbył się konkurs na Rzut Workiem z Owsem.

   

Stronicowanie