Gmina Stanisławów

Treść strony

Dwa fundusze i sześć dofinansowań

To dobre wiadomości dla sześciu kolejnych miejscowości z terenu gminy Stanisławów. Dziś (1 lipca) wójt Kinga Sosińska podpisała umowy na dofinansowania inwestycji. Chodzi o pięć umów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2000 i jedną, dotyczącą Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

W ramach MIAS, w tym roku zrealizujemy pięć zadań.

Pierwsze to „Zakup wyposażenia do świetlicy wiejskiej w Cisówce”. Co to oznacza?  Pojawią się krzesła, stoły i potrzebne wyposażenie kuchni.  Zadanie pochłonie 20 tys. zł, wartość dofinansowania z MIAS to 10 tys. zł.

W Lubominie będzie nowy plac zabaw.  Zakup wyposażenia do zabaw dla dzieci i elementów małej infrastruktury będzie kosztować 20 tys. zł, dofinansowanie 10 tys. zł.

Ładzyń wzbogaci się o altanę wiejską. Dzięki MIAS uda się kupić wyposażenie do altany i elementy małej infrastruktury.

W Małym Stanisławowie, na istniejących slupach zostanie podwieszone oświetlenie, zamontowana oprawa na wysięgniku, skrzynki SON, podwieszony przewódoświetlenia ulicznego.

Przy OSP w Rządzy pojawi się altana, kosze, ławki i stolik.

Tak, jak w przypadku wszystkich zadań finansowanych w ramach MIAS, dotacja z funduszu pokryje połowę kosztów. Zgodnie z zasadami, każda gmina może starać o dofinansowanie maksymalnie pięciu projektów. Gmina Stanisławów te możliwości wykorzystała maksymalnie.

Druga podpisana umowa dotyczyła Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Dotacja warta 145 tys. zł umożliwi przebudowę  drogi drogi gminnej w miejscowości Goździówka.

Będzie to pierwszy etap inwestycji, budowa nakładki asfaltowej, która w przyszłości znajdzie się w nowym ciągu komunikacyjnym z Goździówki w stronę Zalesia, Wólki Wybranieckiej, Wólki Konstancji i drogi krajowej nr  50.  

Zarząd województwa reprezentowały Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

 

 

 

 

Dwa fundusze i sześć dofinansowań

  • Zdjęcie zbiorowe

« wstecz