Gmina Stanisławów

Treść strony

Droga w Suchowiźnie oddana, sprzęt przekazany

Mieszkańcy Suchowizny mają nowy odcinek drogi, a strażacy z dwóch jednostek OSP, zestawy środków ochronnych do przeciwdziałania COVID – 19. Uroczyste przecięcie wstęgi i przekazanie środków miało miejsce w czwartek 18 czerwca.

Planowana na czwartkowe południe plenerowa uroczystość w Suchowiźnie nie doszła do skutku. Plany pokrzyżował nam ulewny deszcz. Spotkanie zostało więc przeniesione do Gminnego Ośrodka Kultury.

Wśród gości byli: pani marszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, proboszcz Parafii w Stanisławowie ks. Bronisław Janiszewski i pochodzący z naszej gminy ks. Rafał Kaczmarski z parafii Św. Karola w Warszawie. Powitaliśmy zastępcę wójta gminy Siennica Mariusza Kozerę, przewodniczącego  Rady Gminy Stanisławów Waldemara Zbytka, radnego Michała Cudnego, wice wójta gminy Stanisławów Dariusza Kraszewskiego, druhów z jednostek KSRG ze Stanisławowa i Ładzynia, mieszkańców Suchowizny, sołtys Annę Wiecziorek i dyrektora PBDiM Janusza Dróżdża.

Pani marszałek Janina Ewa Orzełowska przekazała druhom: 150 maseczek, 15 kombinezonów, 400 par rękawic, 4 komplety ubrań specjalnych, 20 worków na odpady i 10 litrów płynu dezynfekującego.

Marszałek mówiła o wsparciu, jakie od początku pandemii Covid – 19, przekazały władze Mazowsza:

- Żeby zabezpieczyć wszystkie szpitale na Mazowszu zaangażowane w walkę z Covidem, wszystkich lekarzy, medyków, szpitale w respiratory i potrzebny sprzęt, przekazaliśmy 150 mln zł. W pierwszej kolejności zabezpieczyliśmy służby medyczne. Jednak na posiedzeniu zarządu województwa postanowiliśmy zabezpieczyć też ratowników, którzy kierowani są do pracy przy kwarantannach. Na sprzęt ochrony medycznej dla tej grupy wydaliśmy 8 mln zł. Na strażnice przekazaliśmy 3 mln zł- mówiła marszałek.

Kolejna zaplanowana przez władze Mazowsza pomoc dotyczy wsparcia zakupu samochodów strażackich.

- Wiemy, że z gminy Stanisławów także zostały złożone wnioski na dofinansowanie. Wiemy jak bardzo jesteście nam potrzebni. Wy jesteście tymi, którzy zawsze reagują na krzywdę i  tymi, którym zawsze chcą pomagać – powiedziała Janina Ewa Orzełowska.

Strażacy odebrali sprzęt. Potem przyszła pora na niespodziankę, czyli trzy węże dla przedszkoli z terenu gminy Stanisławów, które umożliwią dzieciom bezpieczne spacery z zachowaniem odległości.

Podczas uroczystości została otwarta droga w Suchowiźnie. O tej inwestycji mówiła wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska. – To jedna z pierwszych dróg gminnych wybudowanych na terenie naszej gminy w ostatnim czasie. W ubiegłym roku były już wie i będą dwie następne. Perspektywy na przyszłe lata klarują się optymistycznie. Mamy nadzieję na dalszy  rozwój gminy – powiedziała wójt.

Droga w Suchowiźnie liczy 777 metrów bieżących. Kosztowała 189 tys. zł. Pieniądze pochodziły z budżetu gminy.

Do nowej drogi marszałek Janina Ewa Orzełowska: - Drogi to krwioobieg. Z nimi łatwiej żyć i funkcjonować. Serdecznie gratuluję państwu sołtysom i mieszkańcom, pani wójt i przewodniczącemu rady. Aby gmina się rozwijała, musi panować zgoda. Pani wójt jest bardzo aktywna. Wszędzie, gdzie można składać wnioski, ona je składa i co ciekawsze - dobrze składa, gdyż dostaje dofinansowanie. Macie świetnego gospodarza.

Zwróciła się do mieszkańców Suchowizny. - Brawa należą się nie tylko pani wójt, ale i państwu. Państwo przekonaliście zarówno radnych, jak i panią wójt, żeby ta droga była zbudowana. 

Ostatnie podziękowania trafiły do wójt i padły ze strony mieszkańców. 

 

Droga w Suchowiźnie oddana, sprzęt przekazany

  • Przekazanie sprzętu

« wstecz