Gmina Stanisławów

Treść strony

Ładzyń ma nowe pracownie a Zawiesiuchy przystanek

 

Mieszkańcy wsi Zawiesiuchy nie muszą już obawiać się deszczu, wiatru ani śniegu w oczekiwaniu na autobus. Z inicjatywy sołtysa Edwarda Moskala w miejscowości powstał przystanek, który nazwali „Zilonym” Przystankiem. Poświęcili go i odebrali w sobotę 14 września.  Dzień później, w niedzielę 15 września, podczas IX Pikniku Rodzinnego, w Ładzyniu zostały uroczyście otwarte nowe sale.

W budowie przystanku w Zawiesiuchach pomogła gmina. Przekazała pieniądze na zakup blachy, za projekt i wykonanie zapłaciło sołectwo. Prace zostały sfinansowane z funduszu sołeckiego.

Przystanek poświęcił proboszcz parafii w Pustelniku ks. Dariusz Dębiński.

Wójt Kinga Sosińska na uroczystość zaprosiła wicemarszałek województwa mazowieckiego Janinę Ewę Orzełowską.  

Mieszkańcy tej małej miejscowości położonej przy drodze powiatowej, przy granicy powiatów mińskiego i wołomińskiego, od lat zabiegają o budowę twardej nawierzchni na drodze powiatowej. O wsparcie w tych staraniach, a także staraniach o zagospodarowanie przestrzeni wiejskiej, przy okazji otwarcia przystanku, mieszkańcy prosili p. Marszałek i obietnicę wsparcia otrzymali.

 

- Chciałabym wam wszystkim podziękować, że podejmujecie takie inicjatywy i rozmawiacie o potrzebach z nami. Nie wszystko uda się sfinansować samemu, w mniejszych miejscowościach – powiedziała Janina Ewa Orzełowska.

Gratulacje i życzenia składała też wójt Kinga Sosińska. Mówiła, że jest pod ogromnym wrażeniem i dziękowała pani marszałek za to, że znajduje czas dla gminy Stanisławów. Mieszkańcom wójt życzyła powodzenia, zdrowia i wszystkiego, co najlepsze.

 

Przed przyjazdem do wsi Zawiesiuchy, Janina Ewa Orzełowska razem z wójt Kingą Sosińską gościła w Rządzy, gdzie trwają przygotowania do 90 - lecia OSP Rządza (planowane na 28 września). 

Kiedy pani marszałek przyjechała, strażacy sadzili wrzosy.

Pani marszałek była zachwycona tymi roślinami, bardzo je lubi. Rozmawiała z druhami o przygotowaniach do jubileuszu.

 

Pani wicemarszałek gościła też w naszej gminie w niedzielę 15 września. Przy SP w Ładzyniu trwał Piknik Rodzinny połączony ze świętem ziemniaka. W programie znalazło się wiele konkursów i quizów. Wszystkie były poświęcone ziemniakom. Rozstrzygnięto Konkurs na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaków. W jury znaleźli się: Wicemarszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska, komendant powiatowy policji Sławomir Rogowski, komendant posterunku policji w Stanisławowie Robert Reda. Pierwsze miejsce zajęły pierogi ziemniaczane pani Moniki Rozbickiej, drugie ziemniaczane obważanki p. Grażyny Wiercioch, trzecie sałatka ziemniaczana p. Ewy Lewickiej . Nagrody wręczali jurorzy.

W programie znalazło się otwarcie dwóch rozbudowanych sal lekcyjnych, pokoju nauczycielskiego i pomieszczeń gospodarczych. Sale poświęcił ksiądz proboszcz ze Stanisławowa Bronisław Janiszewski.

W przecięciu wstęgi obok m.in. posła Daniela Milewskiego, dyrektor SP  Magdaleny Kożuch i jednej z uczennic,  nie przez przypadek znalazła się Janina Ewa Orzełowska.

Jedna z nowych sal to sala lingwistyczna. Jej wyposażenie i prowadzone dodatkowe lekcje językowe zostały  dofinansowane z funduszy Urzędu Marszałkowskiego.

 

Ładzyń ma nowe pracownie a Zawiesiuchy przystanek

  • -

« wstecz