Gmina Stanisławów

Treść strony

Stanisławów i Ładzyń – Mamy umowy na dotacje

29 lipca w Starostwie Powiatowym w Mińsku Mazowieckim, dwie umowy na dofinansowania o łącznej wartości 98 tys. zł., wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska podpisała z samorządem Mazowsza.

W ramach pierwszej z umów, w Szkole Podstawowej w Ładzyniu powstanie nowoczesna pracownia językowa. Dotacja będzie pochodzić z Mazowieckiego Programu Dofinansowania Pracowni Informatycznych i Językowych.

Całkowita wartość utworzenia pracowni językowej w Szkole Podstawowej w Ładzyniu to 40 tys. zł, dofinansowanie  z budżetu Mazowsza wyniesie 28 tys. zł.   

W pracowni znajdą się: ergonomiczne ławki i krzesła w układzie w podkowę, wyposażenie w jednostkę centralną systemu pracowni językowej, panel przyłączeniowy uczniowski, monitor dotykowy zintegrowany z biurkiem nauczyciela i komputer, oprogramowaniem do zarządzania klasopracownią oraz okablowanie systemowe i przyłącza uczniowskie, wyposażenie w słuchawki i mikrofony stanowisk uczniowskich oraz zestaw głośników zabudowanych w biurku nauczyciela. Pracownia ma zostać otwarta już w listopadzie.

Druga umowa, którą podpisała wójt, dotyczy modernizacji kompleksu sportowego przy ul. Armii Krajowej w Stanisławowie.

Stadion będzie bardziej bezpieczny. Zostaną zdemontowane istniejące trybuny, w tym schody betonowe. Zastąpią je stalowe, nowoczesne i bezpieczne trybuny z krzesełkami dla około 200 osób. Dodatkowo, od trybun boisko będą odgradzać barierki a nawierzchnia na małym, bocznym boisku zostanie wymieniona.

Zadanie „Modernizacja kompleksu sportowego przy ulicy Armii Krajowej w Stanisławowie” będzie kosztować  93 tys. 333 zł i 33 gr a dofinansowanie wyniesie 70 tys. zł. Tę dotację gmina pozyska w ramach Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej Mazowsze.

Oba zadania zostaną zrealizowane jeszcze jesienią br.

Stanisławów i Ładzyń – Mamy umowy na dotacje

  • -

« wstecz