Gmina Stanisławów

Treść strony

Do zobaczenia za rok!

W sobotę 27 lipca gminy Jakubów i Stanisławów były współorganizatorami jednego z wyścigów kolarskich „ŻTC BIKE RACE” (cyklu imprez kolarskich organizowanych przez Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, odbywających się od kwietnia do września, na terenie województw mazowieckiego i łódzkiego). Biuro zawodów mieściło się w Jakubowie, a za rok będzie nim Stanisławów.

 

W prestiżowych wyścigach „ŻTC BIKE RACE” corocznie bierze udział po kilkuset uczestników.

Pierwszy z kolarskich weekendów w tym sezonie, odbył się 27 lipca w Jakubowie. Puchary zwycięzcom wręczali wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska, zastępca wójta Dariusz Kraszewski, zastępca wójta gminy Jakubów Bogusław Dziedzic. W imprezie uczestniczył też zastępca wójta gminy Dobre Piotr Chmielewski.

Kolarze pokonali trasę o długości 19,3 km. Z  centrum Jakubowa pojechali przez Antoninę, wzdłuż autostrady A2, aż do węzła autostradowego "KAŁUSZYN". Następnie jechali drogą nr 92 w kierunku Mińska Mazowieckiego, skręcili w prawo na Jędrzejów Stary i jechali drogami technicznymi wzdłuż A2 do Przedewsi, skąd wrócili do Jakubowa.

- Projekt wyścigów organizowany razem przez dwie gminy Jakubów i Stanisławów jest pierwszym takim przypadkiem w naszej historii. Pomysł polegał na organizacji w kolejnych latach po jednym wyścigu, kolejno w każdej z tych gmin. Za każdym razem poznamy inną trasę poprowadzoną przez tereny północnej części powiatu mińskiego. Pozwoli to na rozwój sportowy i rekreacyjny tych terenów oraz zintegruje mieszkańców sąsiadujących gmin. Każdorazowo impreza jest połączona z lokalnymi atrakcjami – mówi Wojciech Pawelec.

Wyniki zawodów znajdziecie TU

Do zobaczenia za rok!

  • -

« wstecz