Gmina Stanisławów

Treść strony

Nowa karetka w Ładzyniu

Grupa medyczna działająca przy OSP Ładzyń ma nową karetkę. Karetka pojawiła się w Ładzyniu we wtorek 18 czerwca. To już trzeci tego typu pojazd zakupiony przez grupę. - Ta karetka jest znacznie bardziej nowoczesna, w porównaniu do naszej poprzedniej, została wyposażona w klimatyzację. Dzięki temu odczuwalnie poprawi się komfort ratowników i pacjentów – mówi szef grupy medycznej i prezes OSP Ładzyń Artur Borowski.

Grupa medyczna funkcjonuje od 2013 r. Liczy 25 osób. Działają w niej wykwalifikowani pielęgniarze, ratownicy medyczni i ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy. Ich umiejętności doceniają m.in. organizatorzy corocznych imprez masowych, np. odbywających się w stolicy Marszów Niepodległości oraz Przystanku Woodstock. Grupa z Ładzynia zabezpiecza te imprezy.

Jednostka została wytypowana do włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Często jest dysponowana przez Państwową Straż Pożarną do zdarzeń drogowych.  Grupa medyczna z Ładzynia jest jedną z niewielu w kraju, na Mazowszu i jedyną taką w powiecie mińskim.

Gratulujemy zakupu!

Nowa karetka w Ładzyniu

  • -

« wstecz