Gmina Stanisławów

Treść strony

Pustelnik: Przyjemne z pożytecznym

Dopisała pogoda, publiczność i organizatorzy. Nie opuszczały nas dobre humory. Festyn „Z przyrodą za pan brat”, który w niedzielę 9 czerwca odbył się w Pustelniku, był już dziesiątym z kolei i jeszcze bardziej udanym, niż ubiegłoroczne. Tradycją staje się, że w Pustelniku każdy kolejny festyn jest coraz lepszy.

Na swoich stoiskach pieniądze dla szkoły zbierali rodzice. Na Festyn Rodzinny „ Z Przyrodą za Pan Brat”, na plac przy SP w Pustelniku zaprosiła Szkoła Podstawowa w Pustelniku, Rada Rodziców i Stowarzyszenie Wspieranie Rozwoju Dziecka.

Po mszy w miejscowym kościele, gości powitali: przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Dobosiewicz, radny gminy Stanisławów Arkadiusz Reding,  prezes Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dziecka Agnieszka Bąkowska, dyrektor SP w Pustelniku Lidia Marczak i wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.

Jak powiedziała witając gości dyrektor szkoły Lidia Marczak, to już 10 piknik.

- Chciałam serdecznie podziękować wszystkim rodzicom, straży, która jest  z nami od samego początku. Na chłopaków ze straży można zawsze liczyć! Dziękuję też nauczycielom, pracownikom, dzieciom. Co roku się rozwijamy. Jest coraz piękniej,  coraz więcej państwa do nas przychodzi. Mamy więcej atrakcji. Dzięki waszej hojności szkoła się rozwija, możemy kupić pomoce naukowe – powiedziała.

Radny Arkadiusz Reding dziękował darczyńcom i  strażakom za pomoc w przygotowaniu imprezy.

- Strażacy przygotowali też kurtynę wodną na to upalne popołudnie.  Strażacy z OSP Ładzyń wsparli nas w zakresie pomocy medycznej. Rodzice zbierają pieniądze na stypendia dla dzieci i pomoc szkole – wymieniał radny.

Prezes Stowarzyszenia Wspieranie Rozwoju Dziecka Agnieszka Bąkowska przypomniała, że:

 - Na piknikach bawimy się już 10 lat, a stowarzyszenie ma 19 lat.  Dzięki wam każdy piknik był wspaniałym przeżyciem – powiedziała.

Zaszczyt otwarcia imprezy przypadł wójt Kindze Sosińskiej.

- To bardzo ważna inicjatywa i  jubileusz. Za rok Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dziecka obchodzić będzie 20 lat, a dziś mamy 10. piknik – zaczęła wójt.

I kontynuowała: - Podoba mi się proste przesłanie towarzyszące piknikowi „Z Przyrodą za pan brat”. Dbamy  naszą przyrodę, o czyste powietrze i wodę. Współpracujemy w tym zakresie i szanujemy przyrodę. Działacie przez cały rok, przygotowujecie się do tego, to co robicie, to jest bardzo ważne i potrzebne – podkreśliła wójt, życząc wszystkim udanej zabawy.

Festyn rozpoczął się od bloku dziecięcego, występów najmłodszych. Kolejno swoje umiejętności sceniczne i wokalne prezentowały przedszkolaki i uczniowie. Był pokaz talentów, pokaz mody, rozstrzygnięcia konkursów, loterii z nagrodami, występy zespołów. Na dzieci czekały dmuchańce, wspinalnia, bungee. W programie znalazł się mecz młodzież kontra absolwenci, dyskoteka pod chmurką.  Zabawa trwała do późna.

 

 

 Stoisko przygotowali też pszczelarze, dzieci mogły poznać gatunki pszczół i sporo dowiedzieć się o zdrowotnych właściwościach miodu.

Strażacy z OPS w Pustelniku zbierali pieniądze na lekki samochód ratowniczo gaśniczy.

Prezes jednostki Jacek Jastrzębski wyjaśniał, dlaczego strażakom ten samochód jest potrzebny.

Druhowie prezentowali średni samochód, który wykorzystują do gaszenia pożarów. Sprawdza się w przypadku wezwań do pożarów. Jednostka potrzebuje też lekkiego wozu, którym dotrze do wypadków,  a tego typu wezwań ma coraz więcej.

 

 

 

Pustelnik: Przyjemne z pożytecznym

  • Pustelnik: Przyjemne z pożytecznym
  • -
  • -
  • -

« wstecz