Gmina Stanisławów

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • Bitwa Warszawska 1920 – 100 lecie Cudu nad Wisłą Jedność i współpraca warunkiem zwycięstwa

  Bitwa Warszawska 1920 – 100 lecie Cudu nad Wisłą Jedność i współpraca warunkiem zwycięstwa

  2020.08.12

  Jest lato 1920 r. Sytuacja jest dramatyczna. Amia Czerwona wdziera się coraz głębiej w terytorium Rzeczypospolitej i zbliża się do Warszawy. Chociaż proponowane warunki porozumienia z Rosjanami dla Polski są upokarzające, to Lenin i tak odrzuca propozycję mediacji. Szykuje rewolucję w całej Europie. W obliczu zagrożenia ze strony bolszewików, Polsce na czele rządu potrzebna jest osoba, która cieszy się szerokim poparciem społecznym.

 • Nasza pomoc dla powodzian z Birczy

  Nasza pomoc dla powodzian z Birczy

  2020.07.17

  Wczesnym poniedziałkowym porankiem, 13 lipca br, kilka minut po godz. 5, delegacja strażaków z naszej gminy wyruszyła do gminy Bircza, by dostarczyć zebrane dary dla powodzian.

  W składzie delegacji byli: dh Anna Słowik, dh Michał Świderski oraz dh Paweł Czapski wraz z kierownikiem GOPS Beatą Wąsowską       

  Wyjazd był owocem kilkudniowej zbiórki darów dla powodzian, organizowanej przez wójta gminy Stanisławów  oraz brać strażacką i odbywała się we wszystkich remizach strażackich naszej gminy.  Po jej zakończeniu wszystko zostało przetransportowane do zbiorczego magazynu w Stanisławowie, skąd odprawione transportem na Podkarpacie.

 • Dwa fundusze i sześć dofinansowań

  Dwa fundusze i sześć dofinansowań

  2020.07.01

  To dobre wiadomości dla sześciu kolejnych miejscowości z terenu gminy Stanisławów. Dziś (1 lipca) wójt Kinga Sosińska podpisała umowy na dofinansowania inwestycji. Chodzi o pięć umów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2000 i jedną, dotyczącą Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

  W ramach MIAS, w tym roku zrealizujemy pięć zadań.

 • Jest dofinansowanie dla OSP Ładzyń

  Jest dofinansowanie dla OSP Ładzyń

  2020.06.26

  Wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Ładzyniu uzyskaliśmy 560 tys. zł dofinansowania ze środków MSWiA oraz Zakładów Ubezpieczeniowych na zakup średniego samochodu ratowniczo gaśniczego. Dziś (26 czerwca), w Radomiu, prezes OSP Ładzyń Artur Borowski odebrał promesę z rąk Zastępcy Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej Arkadiusza Przybyły.

 • Droga w Suchowiźnie oddana, sprzęt przekazany

  Droga w Suchowiźnie oddana, sprzęt przekazany

  2020.06.22

  Mieszkańcy Suchowizny mają nowy odcinek drogi, a strażacy z dwóch jednostek OSP, zestawy środków ochronnych do przeciwdziałania COVID – 19. Uroczyste przecięcie wstęgi i przekazanie środków miało miejsce w czwartek 18 czerwca.

  Planowana na czwartkowe południe plenerowa uroczystość w Suchowiźnie nie doszła do skutku. Plany pokrzyżował nam ulewny deszcz. Spotkanie zostało więc przeniesione do Gminnego Ośrodka Kultury.

Stronicowanie