Gmina Stanisławów

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie!

  Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie!

  2019.09.04

  Reprezentacja OSP Czarna trzecia w powiecie! 31 sierpnia na odbywających się w Mrozach Zawodach Sportowo Pożarniczych Powiatu Mińskiego drużyna z Czarnej zajęła trzecie miejsce.

  W zawodach uczestniczyło 26 drużyn, w tym: 9 drużyn kobiecych. Naszą gminę reprezentowały OSP Czarna i OSP Pustelnik.

  Powiodło się OSP Czarna. Gratulujemy! Od dawna nasza reprezentacja nie zajęła tak wysokiego miejsca.

  To efekt ciężkiej pracy i długich przygotowań.

 • Dożynki już za nami - WYNIKI KONKURSÓW

  Dożynki już za nami - WYNIKI KONKURSÓW

  2019.08.23

  Dożynki Gminno Parafialne 2019 tradycyjnie rozpoczęły się uroczystą mszą świętą w naszym kościele parafialnym. Wśród tegorocznych gości znalazły się wicemarszałek Senatu Maria Koc i Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego. Obie panie, z kościoła na plac dożynkowy (czyli boisko przy szkole), przyjechały bryczką.

  Chleb dożynkowy wnieśli na scenę starostowie Arkadiusz Czmoch z Lubomina i Marta Gryz z Papierni. Gości przywitała wójt Kinga Sosińska wraz z wiceprzewodniczącym Rady Gminy Arkadiuszem Redingiem. Wśród gości znaleźli się m.in. wójt gminy Jakubów Hanna Wocial, poseł Daniel Milewski i Teresa Wargocka.

  Przybyli goście mogli podziwiać specjalnie przygotowane na tę okazję wieńce i stroiki wykonane z zebranych plonów: głównie zbóż, ziół, siana i słomy. Najaktywniejszych rolników uhonorowano odznaczeniami „Zasłużony dla rolnictwa”.

  Tradycyjnie już zorganizowane zostały konkursy na Najpiękniejszy Wieniec, na Potrawę Regionalną oraz Bieg Uliczny.

  Po raz pierwszy odbył się konkurs na Rzut Workiem z Owsem.

   

 • Produkt regionalny i tradycyjny - szkolenie w GOK

  Produkt regionalny i tradycyjny - szkolenie w GOK

  2019.08.22

  O zdrowej żywności, sposobach na odróżnienie produktu regionalnego od tradycyjnego i o powodach, dla których warto wprowadzić swój lokalny smakołyk na listę produktów tradycyjnych, w środę 21 sierpnia, w GOK, słuchali  uczestnicy szkolenia MAZOWIECKIE DOBRE PRAKTYKI I TRADYCJE KULINARNE – PRODUKTY REGIONALNE I TRADYCYJNE.

   

  Szkolenie zorganizowali Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie, Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej i Urząd Gminy w Stanisławowie.

  Otworzyła je wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska i Prezes Lokalnej Grupy Działania Ziemi Mińskiej Piotr Rawski.

 • Na nowy sprzęt dla straży

  Na nowy sprzęt dla straży

  2019.08.22

  26 tys. 505 zł dofinansowania z WFOŚiGW dostanie gmina Stanisławów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

  OSP Stanisławów wzbogaci się o kamerę termowizyjną, aparat ochronny dróg oddechowych i pompę pływającą Niagara.

  OSP Ładzyń – o wyważarkę do drzwi Lukas.

  We wtorek 20 sierpnia, umowę o dofinansowanie, w Urzędzie Gminy w Górznie, podpisała wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.

 • Informacja o dofinansowaniu

  „Przebudowa kotłowni i budowa przyłącza gazowego oraz wymiana instalacji CO i termomodernizacja w budynku Szkoły Podstawowej i budynku sali gimnastycznej w Stanisławowie”

  2019.08.21

  Celem projektu jest poprawa stanu środowiska naturalnego w Gminie Stanisławów na skutek zmniejszenia emisji zanieczyszczeń do atmosfery oraz wzrost efektywności energetycznej obiektu szkoły podstawowej i sali gimnastycznej w Stanisławowie poprzez termomodernizację budynków wraz z przebudową kotłowni, budową przyłącza gazowego oraz wymianą instalacji CO.

Stronicowanie