Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  2020.05.29

  Aż na 982 tys. 620 zł  szacowana jest wartość projektu termomodernizacji, na którą udało nam się zdobyć dofinansowanie. Tyle będzie kosztować wymiana urządzeń grzewczych wraz z termomodernizacją (ociepleniem i częściową wymianą okien i drzwi) w budynkach komunalnych wielorodzinnych przy ul. Lubelskiej i Zachodniej w Stanisławowie i modernizacją źródła ciepła w budynku w świetlicy w Cisówce.

 • Na przebudowę drogi w Goździówce

  Na przebudowę drogi w Goździówce

  2020.05.29

  To dobre wieści dla Goździówki. Wczoraj (28 maja) wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska dostała informację o dotacji przyznanej naszej gminie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Dotacja będzie pochodzić ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.   Zostanie  przeznaczona na realizację zadania ”Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Goździówka, Gmina Stanisławów”. Dofinansowanie wyniesie 145 tys. zł. Budowa pierwszego odcinka drogi, nakładki asfaltowej w miejscowości Goździówka będzie pierwszym etapem budowy drogi, która w przyszłości znajdzie się w nowym ciągu komunikacyjnym z Goździówki w stronę Zalesia, Wólki Wybranieckiej, Wólki Konstancji i drogi krajowej nr  50.  

  Za wsparcie dziękujemy Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej.

 • ZARZĄDZENIE NR 37/2020 WÓJTA GMINY STANISŁAWÓW z dnia 25 maja 2020 r. w sprawie wykonywania przez Urząd Gminy Stanisławów zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom

  2020.05.26

  Budynek Urzędu Gminy Stanisławów zostaje otwarty dla bezpośredniej obsługi interesantów
  w sprawach zadań niezbędnych do zapewnienia pomocy obywatelom. Interesanci będą obsługiwani na parterze
  budynku Urzędu Gminy w tymczasowym biurze obsługi interesanta, a w szczególnie uzasadnionych przypadkach
  w pokojach.

 • Życzenia z okazji Dnia Matki

  Życzenia z okazji Dnia Matki

  2020.05.25
 • Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

  Od 25 maja obsługa beneficjentów w placówkach ARiMR w pełnym zakresie

  2020.05.25

  Od najbliższego poniedziałku, 25 maja, w biurach powiatowych i oddziałach regionalnych rolnicy będą mogli załatwić wszystkie sprawy osobiście. W województwie śląskim i powiatach, gdzie zagrożenie epidemiczne jest podwyższone sytuacja będzie monitorowana na bieżąco.

  To kolejny etap otwierania 18 maja ARiMR wznowiła częściowo obsługę interesantów w swoich placówkach. Rolnicy mogą załatwić w biurach powiatowych sprawy paszportowe i zgłoszenia zwierzęce, a w oddziałach regionalnych formalności związane z wnioskami inwestycyjnymi czy dotyczące działań premiowych.

  Od 25 maja jednostki terenowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będą obsługiwały rolników w pełnym zakresie. – Otwieramy wszystkie biura powiatowe i oddziały regionalne, ale jednocześnie na bieżąco monitorujemy sytuację, szczególnie w województwie śląskim i tych powiatach, w których zagrożenie epidemiczne jest podwyższone. W zależności od rozwoju okoliczności będziemy podejmować dalsze decyzje. – powiedział Tomasz Nowakowski, Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

  Osobiste załatwianie spraw w ARiMR możliwe będzie z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa. – Chcemy, aby obsługa klienta odbywała się z poszanowaniem bezpieczeństwa, zarówno rolników, jak i naszych pracowników. Każda jednostka będzie sprawdzana pod kątem bezpieczeństwa na bieżąco. – zapewnił Tomasz Nowakowski.

  Na miejscu, w biurach powiatowych, beneficjenci będą mieli m. in. możliwość złożenia wniosku o dopłaty bezpośrednie i obszarowe w formie elektronicznej (aplikacja eWniosekPlus) za pomocą udostępnianej przez biuro powiatowe sieci przy bieżącym wsparciu technicznym pracownika Agencji. Login i kod dostępu każdorazowo wysyłany jest SMS-em na numer telefonu wnioskodawcy podany w formularzu. Dlatego ważne jest, aby przychodząc do biura powiatowego, zabrać ze sobą telefon komórkowy.

  Dostępne pozostają narzędzia pozwalające na złożenie wniosków przez internet oraz usytuowane przy placówkach terenowych Agencji wrzutnie na dokumenty.

   

Stronicowanie