Gmina Stanisławów

Treść strony

News

Stronicowanie

 • Mamy 102 latka!

  Mamy 102 latka!

  2019.07.13

  Przedstawiamy najstarszego mieszkańca naszej gminy – pana Czesława Sowę, który 5 lipca ukończył 102 lata!

  Pan Czesław urodził się na terenie sąsiedniej gminy Dobre, we wsi Poręby Nowe.  Do naszej gminy przyjechał za sprawą serca – jego życiową wybranką okazała się mieszkanka naszej gminy, a konkretnie Wólki Pieczącej.  W tej wsi ożenił się i wychował dzieci.

 • Chcemy się integrować

  Chcemy się integrować

  2019.07.12

  Lokalne liderki, założycielki kół gospodyń, wyróżniające się społeczniczki z terenu gminy Stanisławów, najaktywniej pracujące dla lokalnej społeczności, zostały wyróżnione w szczególny sposób. W sobotni wieczór, podczas Pikniku Biesiadnego puchary wręczała im Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego.

   

 • 50 lat minęło...

  50 lat minęło...

  2019.07.12

  Osiem par małżeńskich odebrało z rąk wójt gminy Stanisławów Kingi Sosińskiej prezydenckie Medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

  Medale przyznane na wniosek wójt, przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, zostały wręczone podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.

 • MIAS w Stanisławowie

  MIAS w Stanisławowie

  2019.07.12

  To Stanisławów władze województwa mazowieckiego wybrały na miejsce podpisania umów z samorządami całego powiatu mińskiego, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

  Zarząd województwa mazowieckiego reprezentowały: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

  - W naszej gminie złożyliśmy cztery wnioski do MIAS i wszystkie cztery zostały zakwalifikowane – informuje wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.

  Których sołectw dotyczyły?

 • Informacja PGE

  2019.07.04

  UWAGA PRZEDSIĘBIORCY!

  W związku z wejściem w życie ustawy dotyczącej obniżenia kosztów zakupu energii elektrycznej dla odbiorców końcowych (Dz. U. z 2019r. poz. 1210), załączamy wzory Oświadczenia odbiorcy końcowego energii elektrycznej (Zał. Nr 1 do ustawy z dnia 13 czerwca 2019 – poz. 1210) oraz Oświadczenia o otrzymanej pomocy de minimis (Zał. Nr 2 do ustawy z dnia 13 czerwca 2019 – poz. 1210). Prosimy o zapoznanie się z Ustawą i niezwłoczne złożenie stosownych dla siebie Oświadczeń do Przedsiębiorstwa energetycznego wykonującego działalność gospodarczą w zakresie obrotu energią elektryczną.

Stronicowanie