Gmina Stanisławów

Treść strony

Inauguracja "Wólczanek"

„Wólczanki” to nowe Koło Gospodyń Wiejskich w gminie Stanisławów. Swoją działalność zainaugurowało w sobotę 22 lutego w sposób szczególny – z humorem i przytupem, na scenie.

Spotkanie odbyło się w świetlicy wiejskiej i rozpoczęło o godz. 18, tradycyjnie, przywitaniem gości, wśród których znaleźli się m.in: Marszałek Mazowsza Janina Ewa Orzełowska, Wójt Gminy Stanisławów Kinga Sosińska, Przewodniczący Rady Gminy Waldemar Zbytek, ks. wikary Mateusz Sawiński  z Parafii p.w Św. Jana Chrzciciela i Stanisława Biskupa w Stanisławowie, Komendant Powiatowy Komendy Powiatowej Policji w Mińsku Mazowieckim insp. Sławomir Rogowski i pełnomocnik ds. Kół Gospodyń Wiejskich Biura Powiatowego ARiMR w Mińsku Mazowieckim Karolina Wasilewska.

Zaproszone były przedstawicielki kół gospodyń ze Stanisławowa, Ładzynia, Lubomina, Szymankowszczyzny, Borku Czarnińskiego, Pustelnika, Rządzy, członkinie Koła Emerytów i Rencistów w Stanisławowie i druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubominie.

Członkinie Koła już na początku oryginalnie przywitały gości odśpiewaniem piosenki biesiadnej, którą specjalnie na tę wyjątkową uroczystość napisali członkini koła - pani Anita Owsianko z mężem Krzysztofem. Piosenka rozbawiła publiczność i okazała się wstępem do kolejnej, jeszcze bardziej zaskakującej części spotkania.

Duzi i mali mieszkańcy Wólki wcielili się w role aktorów i zagrali w przedstawieniu na postawie  poematu epickiego Johna Miltona „Raj utracony”. Pokazali powstanie świata, walkę dobra ze złem oraz dzieje stworzenia i upadku człowieka. Reżyserem była Barbara Janus z Koła.

Aktorzy zebrali gromkie brawa. Przed gośćmi była już kolejna niespodzianka. Panowie, będący członkami Koła założyli chór męski „Chłopaki do wzięcia” „Zaśpiewali znane i lubiane przeboje”, „Kasiu Katarzyno”, „Nie ma mocnych na Mariolę”, „Małgośkę” , „Baśka”, „Dziewczyny, które mam na myśli”,  „ Baby, ach te baby”.

Życzenia i gratulacje członkom Koła składały Wójt Kinga Sosińska, Marszałek Janina Ewa Orzełowska i przewodniczący Waldemar Zbytek.

Po życzeniach przyszedł czas na ciepły posiłek i zabawę taneczną.

Koło „Wólczanki” liczy 37 członków, z czego 7 to panowie. Powstało w październiku ur, ale właśnie 22 lutego br. zostało uroczyście otwarte.

Jego członkowie mają wiele ciekawych pomysłów i planów na przyszłość. Z pewnością nie raz jeszcze nas zaskoczą!

« wstecz