Gmina Stanisławów

Treść strony

Radny na Medal

Radny powiatu mińskiego Leonard Zdanowicz znalazł się w zaszczytnym gronie laureatów Medalu ProMasovia. O przyznanie medalu do marszałka wystąpił starosta miński, przy  z okazji obchodów 20 lecia powiatu mińskiego.

Medal Pamiątkowy "Pro Masovia" jest wyróżnieniem okolicznościowym nadawanym: osobom fizycznym, jednostkom samorządu terytorialnego, organizacjom pozarządowym, instytucjom państwowym oraz innym osobom prawnym i jednostkom organizacyjnym niemającym osobowości prawnej, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej lub realizacją swoich zadań na rzecz województwa mazowieckiego,przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju regionu.

 

Z powiatu mińskiego, przy okazji obchodów 20 –lecia, zostało wysłanych osiem takich wniosków.

Medale były wręczone podczas uroczystej gali.

Nasz radny samorządem zaczął się interesować już w 1990 roku, czyli zaraz po zmianach systemowych w Polsce. Wówczas to został już radnym pierwszej kadencji Rady Gminy. Był w jej zarządzie.

Kiedy powstały powiaty, czyli w 1998 r. wystartował do Rady Powiatu Mińskiego i zdobył mandat radnego. Znalazł się w zarządzie powiatu.

Przez ostatnie trzy kadencje jest aktywny w Radzie Powiatu. 

Mieszkańcy gminy Stanisławów do dziś pamiętają jego działania w komitecie budowy wodociągu w Stanisławowie, komitecie budowy sali gimnastycznej, komitecie budowy gimnazjum.

Radny przyznaje, że stara się być osobą aktywną, pracować dla lokalnej społeczności.

Na pytanie, co w dotychczasowej karierze było jego największym sukcesem, odpowiada:

 - Wszystko, co dawało pozytywne owoce,  czy to wodociąg, czy budowa sali gimnastycznej. Podchodzę do życia z optymizmem. Lubię,  gdy wokół mnie dzieje się coś dobrego.

W obecnej kadencji będąc członkiem komisji zdrowia w radzie powiatu zabiega o poprawę funkcjonowania powiatowej służby zdrowia. Jest również przewodniczącym komisji skarg i wniosku. Aktywnie działa w zakresie powiatowych inwestycji drogowych w tym na terenie gminy Stanisławów.

Radny na Medal

« wstecz