Gmina Stanisławów

Treść strony

Mamy 2,2 mln zł na przedszkole!

2 mln 218 tys. zł – takie dofinansowanie do budowy przedszkola w Stanisławowie, gmina Stanisławów dostanie z budżetu Mazowsza. Wójt Kinga Sosińska umowę w tej sprawie podpisała dziś w Urzędzie Marszałkowskim w Warszawie z Marszałek Janiną Ewą Orzełowską i Elżbietą Lanc.

Budowa nowego przedszkola rozpoczęła się w 2018 r.  W powstającym parterowym budynku ma znaleźć się pięć pomieszczeń dla 125 dzieci (każda grupa po 25 dzieci) i jedna grupa żłobkowa dla 20 dzieci oraz zaplecze kuchenne.

Przestarzały budynek obecnego przedszkola mieści dwie grupy i nie nadaje się do remontu. Zostanie rozebrany. W jego miejscu powstanie plac zabaw i miejsca parkingowe.

Budowa nowego pochłonie ok 6, 5 mln zł. Ma zakończyć się w przyszłym roku.

Jak powiedziała dziś po podpisaniu umowy wójt Kinga Sosińska, budowa zostanie w prawie 40 procentach sfinansowana z budżetu województwa mazowieckiego. Wcześniej władze gminy Stanisławów planowały pokryć jej koszty z budżetu gminy. Otrzymane wsparcie pozwoli nam na przeznaczenie przeszło dwóch milionów złotych na inne potrzeby naszej gminy.

Wśród podpisanych dziś z gminami umów, największe dofinansowanie trafiło właśnie do gminy Stanisławów. Marszałek Janina Ewa Orzełowska podpisując dziś umowę, gratulowała wójt Kindze Sosińskiej słowami:

- Ta największa kwota i przeznaczona jest dla najważniejszych, czyli najmłodszych. Pani wójt życzymy, by dzieci w gminie Stanisławów było jak najwięcej, by to przedszkole i ten żłobek zapełnić.

 

 

Mamy 2,2 mln zł na przedszkole!

« wstecz