Gmina Stanisławów

Treść strony

90 lat OSP w Rządzy

Wielu znakomitych gości, medale i odznaczenia – tak w sobotę 28 września OSP Rządza świętowała swoje 90 lecie.

Obchody rozpoczęły się mszą świętą polową na placu przy strażnicy. Zaraz potem odbył się uroczysty apel.

Wśród gości znaleźli się posłowie Teresa Wargocka i  Daniel Milewski, Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego, radny wojewódzki Maciej Górski i Mirosław Krusiewicz z Urzędu Marszałkowskiego. Udział w obchodach wzięli Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Mińsku Mazowieckim st. bryg. mgr inż. Paweł Parobczak i Komendant Powiatowy Policji inspektor Sławomir Rogowski.

Janina Ewa Orzełowska w imieniu marszałka Adama Struzika wręczała medale PROMazovia. Zostały przyznane byłemu wieloletniemu naczelnikowi jednostki Krzysztofowi Wojdynie, sekretarzowi Józefowi Wojtyńskiemu i symbolicznie – całej jednostce.

Sztandar jednostki został odznaczony Srebrnym Medalem „Za zasługi dla pożarnictwa”.

Janina Ewa Orzełowska przywiozła ze sobą w prezencie  dwanaście kompletów ubrań bojowych. Komplety trafiły do OSP Rządza i OSP Stanisławów, która swój jubileusz obchodziła w sierpniu.

Druhowie z Rządzy odebrali 12 dyplomów marszałka Mazowsza. Wręczono kilkadziesiąt medali i odznaczeń – w tym Złote, Srebrne i Brązowe Medale „Za zasługi dla pożarnictwa”, odznaczenia za wieloletnią służbę.

90 lat OSP w Rządzy

« wstecz