Gmina Stanisławów

Treść strony

Pożegnanie po latach

Samorządowcy, pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury i bibliotekarze żegnali odchodzącą na emeryturę kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Stanisławowie Wiesławę Czapską.

Spotkanie odbyło się 11 lipca, w Gminnym Ośrodku Kultury w Stanisławowie. 

Władze gminy reprezentowali: wójt Kinga Sosińska, zastępca wójta Dariusz Kraszewski, sekretarz gminy Hanna Pietrzyk i skarbnik Danuta Słowik.

Wójt Kinga Sosińska powiedziała: - Miałam przyjemność z zeszłym roku bliżej współpracować z panią Wiesią, na szczeblu finansowym i księgowym. To osoba wyjątkowo rzetelna od początku do końca, pracująca na ponad 100 proc. Takiego współpracownika można sobie i innym tylko życzyć!

Po tych słowach wójt życzyła p. Wiesławie wszystkiego najlepszego w kolejnym, nowym etapie życia, „owocnych wpływów na konto”, ale przede wszystkim odpoczynku, czasu dla rodziny i bliskich życzliwych osób.

Jak powiedziała Wiesława Czapska, organizacja pożegnania właśnie w budynku obecnego GOK nie była przypadkowa. To w tym budynku, w 1980 r. zaczynała pracę w gminie. Wspominała, że potem przeszła do Gminnego Związku Kółek Rolniczych.  W 1987 r. została przeniesiona do Gminnej Biblioteki.

- Kiedy dowiedziałam się, że zwalnia się miejsce w bibliotece, nawet się nie zastanawiałam. Praca w bibliotece była moim marzeniem z podstawówki. Jako uczennica przychodziłam do biblioteki, pomagałam układać książki – wspominała.

Obecni sporo dowiedzieli się o długich latach pracy w GBP. - Miałam wielu czytelników, współpracowałam z dziećmi i młodzieżą, byłam często powierniczką w wielu sprawach. Zdarzało się, że trzeba było wysłuchać ludzi starszych i samotnych. Nasza praca to nie tylko podanie książki z półki, ale i  utrzymywanie kontaktu z ludźmi – mówiła.

Pani Wiesława dziękowała wszystkim współpracownikom za lata owocnej współpracy. Z obu stron padło wiele słów pełnych wdzięczności, szacunku i uznania.

Pożegnanie po latach

« wstecz