Gmina Stanisławów

Treść strony

Zawody już za nami

Niedzielne, Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze już za nami. Współorganizatorem i gospodarzem tegorocznych zawodów była jednostka OSP Pustelnik.

Zawody strażackie to doskonały sprawdzian umiejętności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Do zawodów przystąpiły wszystkie jednostki działające w gminie: OSP Stanisławów, OSP Pustelnik,  OSP Ładzyń, OSP Lubomin, OSP Czarna, OSP Rządza.

Z powodu upałów, godzina rozpoczęcia zawodów została przesunięta z godz. 10.00 na 8:30. Jako pierwsze do rywalizacji stanęły dzieci z OSP Stanisławów, OSP Ładzyń i OSP Lubomin.  W tej konkurencji wszyscy byli zwycięzcami! Paczki pełne nagród, ufundowane zostały przez samorząd Mazowsza i marszałek Janinę Ewę Orzełowską. Wręczała je wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.

W drugiej części strażacy rozegrali dwie konkurencje: pożarniczy tor przeszkód oraz ćwiczenie bojowe. O trofeum walczyła młodzież strażacka z OSP: Pustelnik, Lubomin, Ładzyń i dwie drużyny z OSP Czarna.

W kategorii młodzieżowej wygrała OSP Pustelnik (nagrodą za I miejsce był ufundowany przez wójt bon na zakup sprzętu wartości 500 zł) , na drugim miejscu była reprezentacja z OSP Czarna 2 a na trzecim - druga drużyna z OSP Czarna 1.

W zmaganiach drużyn męskich udział wzięło sześć jednostek z terenu naszej gminy.

Dla pierwszych trzech drużyn ufundowano nagrody rzeczowe, a wszystkie drużyny biorące udział w zawodach otrzymały dyplomy.

Druhowie z OSP Czarna -  za zajęcie pierwszego  miejsca - wyjechali z Pustelnika z motopompą. Zdobywcy drugiego miejsca – OSP Pustelnik – dostali agregat prądotwórczy a OSP Stanisławów (III miejsce) - pilarkę.

Nagrody ufundował Urząd Marszałkowski.

Niezawodnie, jak co roku, wystartowała także drużyna kobieca z OSP Pustelnik. Została uhonorowana pucharem i medalami.

Za najlepszą, bezkonkurencyjną, najlepiej przeprowadzoną musztrę została wyróżniona jednostka OSP Stanisławów w postaci bonu wysokości 500 zł, na zakup sprzętu.

Wśród młodzieży, w przeprowadzeniu musztry, bonem wysokości 200 zł, została wyróżniona OSP Czarna 1.

Tegoroczna wartość nagród rzeczowych, pucharów i medali (nie włączając paczek odebranych przez dzieci), wyniosła aż 8 tys. zł.

Jak co roku zaciętej rywalizacji towarzyszyło wiele emocji i dobrej zabawy, szczególnie wśród najmłodszych.

Poza sportowymi atrakcjami dla mieszkańców gminy przygotowano strefę gastronomiczną z grochówką i grillem.

Wśród sponsorów znalazły się Zakłady Mięsne Stanisławów, Kinga Gromulska-Kosińska i Waldemar Kosiński.