Gmina Stanisławów

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • -

  Wypełnianie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w środę (10.06.2020r) w godz. 8-12 w Urzędzie Gminy w Stanisławowie.

  2020.06.05

  Wypełnianie wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich w środę (10.06.2020r) w godz. 8-12 w Urzędzie Gminy w Stanisławowie.

   

  Dyżur doradcy rolniczego w każdy piątek w godzinach 8-16 (z wyjątkiem 12.06.2020r.)

  Dominika Burzykowska

  Tel: 723 436 194

 • Uruchomienie systemu powiadamiania SMS

  Uruchomienie systemu powiadamiania SMS

  2020.06.04

  Szanowni Państwo,

  Wójt Gminy Stanisławów informuje, że został uruchomiony system powiadamiania SMS.

  Narzędzie to pozwoli za pomocą krótkiej wiadomości SMS przypomnieć mieszkańcom o zbilżających się terminach zapłaty zobowiązań lub o powstałych zaległościach z tytułu podatków i opłat lokalnych. Dodatkowo planujemy przesyłać inne wyselekcjonowane treści istotne dla mieszkańców gminy Stanisławów.

 • Wsparcie dla naszych rolników

  Wsparcie dla naszych rolników

  2020.05.29

  To już trzecie dofinansowanie zdobyte w tym tygodniu przez wójt gminy Stanisławów Kingę Sosińską. Informowaliśmy już o 145 tys. zł na drogę w Goździówce i 782 tys. 574,34 zł na termomodernizację.  Trzecia dotacja to 9 850,00 zł, dla rolników, na usuwanie odpadów z folii rolniczych. To prawie milion złotych, które w tym tygodniu udało nam się pozyskać z zewnątrz!

  Wójt Kinga Sosińska podpisała umowę o dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na “Usuwanie odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag” w kwocie 9 850,00 zł.

  Teraz nasi rolnicy będą mogli wnioskować w Urzędzie Gminy o pokrycie kosztów utylizacji folii  do 100 proc.

 • Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  Termomodernizacja w Stanisławowie i Cisówce

  2020.05.29

  Aż na 982 tys. 620 zł  szacowana jest wartość projektu termomodernizacji, na którą udało nam się zdobyć dofinansowanie. Tyle będzie kosztować wymiana urządzeń grzewczych wraz z termomodernizacją (ociepleniem i częściową wymianą okien i drzwi) w budynkach komunalnych wielorodzinnych przy ul. Lubelskiej i Zachodniej w Stanisławowie i modernizacją źródła ciepła w budynku w świetlicy w Cisówce.

 • Na przebudowę drogi w Goździówce

  Na przebudowę drogi w Goździówce

  2020.05.29

  To dobre wieści dla Goździówki. Wczoraj (28 maja) wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska dostała informację o dotacji przyznanej naszej gminie przez Zarząd Województwa Mazowieckiego. Dotacja będzie pochodzić ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego.   Zostanie  przeznaczona na realizację zadania ”Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Goździówka, Gmina Stanisławów”. Dofinansowanie wyniesie 145 tys. zł. Budowa pierwszego odcinka drogi, nakładki asfaltowej w miejscowości Goździówka będzie pierwszym etapem budowy drogi, która w przyszłości znajdzie się w nowym ciągu komunikacyjnym z Goździówki w stronę Zalesia, Wólki Wybranieckiej, Wólki Konstancji i drogi krajowej nr  50.  

  Za wsparcie dziękujemy Marszałek Janinie Ewie Orzełowskiej.

Stronicowanie