Gmina Stanisławów

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • "Czyste powietrze" w Stanisławowie

  "Czyste powietrze" w Stanisławowie

  2019.07.13

  11 lipca, w obecności Ministra Środowiska Henryka Kowalczyka, gmina Stanisławów zawarła porozumienie z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska  Gospodarki Wodnej w Warszawie, dotyczące realizacji programu „Czyste powietrze”.

  Głównym założeniami programu są poprawa efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów do powietrza, z budynków jednorodzinnych. Program polega na udzielaniu dotacji lub pożyczek właścicielom domów, którzy chcą wymienić stare piece i kotły na paliwo stałe oraz przeprowadzić termomodernizację.

 • Mamy 102 latka!

  Mamy 102 latka!

  2019.07.13

  Przedstawiamy najstarszego mieszkańca naszej gminy – pana Czesława Sowę, który 5 lipca ukończył 102 lata!

  Pan Czesław urodził się na terenie sąsiedniej gminy Dobre, we wsi Poręby Nowe.  Do naszej gminy przyjechał za sprawą serca – jego życiową wybranką okazała się mieszkanka naszej gminy, a konkretnie Wólki Pieczącej.  W tej wsi ożenił się i wychował dzieci.

 • Chcemy się integrować

  Chcemy się integrować

  2019.07.12

  Lokalne liderki, założycielki kół gospodyń, wyróżniające się społeczniczki z terenu gminy Stanisławów, najaktywniej pracujące dla lokalnej społeczności, zostały wyróżnione w szczególny sposób. W sobotni wieczór, podczas Pikniku Biesiadnego puchary wręczała im Janina Ewa Orzełowska z zarządu województwa mazowieckiego.

   

 • 50 lat minęło...

  50 lat minęło...

  2019.07.12

  Osiem par małżeńskich odebrało z rąk wójt gminy Stanisławów Kingi Sosińskiej prezydenckie Medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

  Medale przyznane na wniosek wójt, przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę, zostały wręczone podczas uroczystości w Gminnym Ośrodku Kultury.

 • MIAS w Stanisławowie

  MIAS w Stanisławowie

  2019.07.12

  To Stanisławów władze województwa mazowieckiego wybrały na miejsce podpisania umów z samorządami całego powiatu mińskiego, w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw.

  Zarząd województwa mazowieckiego reprezentowały: Janina Ewa Orzełowska i Elżbieta Lanc.

  - W naszej gminie złożyliśmy cztery wnioski do MIAS i wszystkie cztery zostały zakwalifikowane – informuje wójt gminy Stanisławów Kinga Sosińska.

  Których sołectw dotyczyły?

Stronicowanie