Gmina Stanisławów

Treść strony

Aktualności

Stronicowanie

 • Informacja w sprawie organizacji zebrań wiejskich

  Informacja w sprawie organizacji zebrań wiejskich

  2020.08.07

   

  Szanowni Państwo,

  W związku z sytuacją związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19 zebrania wiejskie w sprawie przeznaczenia funduszu sołeckiego w tym roku  będą odbywały się w pewnym rygorze sanitarnym. W związku z tym w czasie zebrań będą obowiązywały następujące zasady:

 • ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO

  2020.08.04

  UWAGA ROLNICY !!!

  ZWROTU PODATKU AKCYZOWEGO

  Wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej składamy w Urzędzie Gminy Stanisławów w II terminie od 3 do 31 sierpnia 2020 r. wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego do produkcji rolnej w okresie od 1 lutego 2020 r. do 31 lipca 2020 r.


   

  Na limit zwrotu podatku akcyzowego ustalanego raz w roku składa się:

  • 100,00 zł * ilość ha użytków rolnych będących w posiadaniu rolnika na dzień 1 lutego danego roku

  • 30,00 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła w poprzednim roku - udokumentowana zaświadczeniem pobranym z ARiMR (składane raz w roku).

  Stawka zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej w 2020 roku wynosi 1,00 zł od 1 litra oleju napędowego.

  Formularz wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej wraz z załącznikami - zestawienie faktur, oświadczenia można pobrać w urzędzie Gminy Stanisławów, przy ul. Rynek 32, w pokoju nr 21. Formularze dostępne są również na stronie: http://bip.stanislawow.eu w zakładce Katalog Kart Usług→Podatki→Akcyza.

  Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają: Agnieszka Wieczorek i Wioletta Królak - telefon nr 25 757 58 45.

 • Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

  Rolniku, wypełnij obowiązek i weź udział w spisie!

  2020.08.01

  Po zakończeniu żniw rolnicy z całej Polski będą mieli jeszcze jeden bardzo ważny obowiązek do wypełnienia. Chodzi o Powszechny Spis Rolny, który potrwa od 1 września do 30 listopada br. Nie trzeba czekać na wizytę rachmistrza – warto spisać się samemu przez Internet lub umówić się na spis telefoniczny.

  Powszechny Spis Rolny 2020 obejmie wszystkie gospodarstwa rolne w kraju. To najważniejsze badanie polskiego rolnictwa – jego ostatnia edycja odbyła się 10 lat temu. Przygotowania do spisu trwają w całym kraju, również w naszej gminie.

 • Nasza pomoc dla powodzian z Birczy

  Nasza pomoc dla powodzian z Birczy

  2020.07.17

  Wczesnym poniedziałkowym porankiem, 13 lipca br, kilka minut po godz. 5, delegacja strażaków z naszej gminy wyruszyła do gminy Bircza, by dostarczyć zebrane dary dla powodzian.

  W składzie delegacji byli: dh Anna Słowik, dh Michał Świderski oraz dh Paweł Czapski wraz z kierownikiem GOPS Beatą Wąsowską       

  Wyjazd był owocem kilkudniowej zbiórki darów dla powodzian, organizowanej przez wójta gminy Stanisławów  oraz brać strażacką i odbywała się we wszystkich remizach strażackich naszej gminy.  Po jej zakończeniu wszystko zostało przetransportowane do zbiorczego magazynu w Stanisławowie, skąd odprawione transportem na Podkarpacie.

 • Dwa fundusze i sześć dofinansowań

  Dwa fundusze i sześć dofinansowań

  2020.07.01

  To dobre wiadomości dla sześciu kolejnych miejscowości z terenu gminy Stanisławów. Dziś (1 lipca) wójt Kinga Sosińska podpisała umowy na dofinansowania inwestycji. Chodzi o pięć umów w ramach Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw Mazowsze 2000 i jedną, dotyczącą Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

  W ramach MIAS, w tym roku zrealizujemy pięć zadań.

Stronicowanie