rss

  gmp1     bip    epuap 
 

 

 

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
 

 

Masz pytanie do Wójta Gminy Stanisławów ?

Skorzystaj z możliwości niniejszego serwisu internetowego .

Na zadane pytanie raz w tygodniu odpowiedzi udziela Adam Sulewski - Wójt Gminy.

Uprzejmie informujemy, że publikowane będą pytania wyłącznie w zakresie kompetencji i obowiązków służbowych Wójta i Urzędu Gminy.

 

Zobacz też: Pytania archiwalne (do 30.05.2010r.)

Pytania archiwalne (10.06.2010 - 26.11.2014r.)

Pytanie *
Autor *
E-mail
Kod * Obrazek CaptchaWygeneruj inny
   
 

Mieszkanka Osiedla: Panie Wójcie, czy znany jest Panu problem ulic na osiedlu w Stanisławowie? Ulica Polna jest od lat w bardzo złym stanie, a po deszczach, które padały w tamtym tygodniu stała się praktycznie nieprzejezdna (jest dół na dole). Wiem, że gotowy jest projekt na jej budowę. Czy zamierza Pan go zrealizować. Mieszkańcy osiedla byliby bardzo wdzięczni za pomoc w tej sprawie.

Witam serdecznie

Sprawa ulic na osiedlu w tym ulicy Polnej jest mi znana. Będzie realizowany remont,  projekt jest już od 2012 roku. Będę starał się przekonać radnych aby sprawę ująć w tegorocznych wydatkach.

 

środa, 31, grudzień 2014

Paweł: Witam serdecznie Panie Wójcie, Niedawno na facebooku pojawiła się wiadomość o odejściu z UG Pana Czesława Mazka. Bardzo proszę o informację z jakiego powodu Pan Sekretarz odchodzi. Czy to była decyzja Pana Cz. Mazka?

Witam serdecznie

Tryb rozwiązania umowy i powody  nie mogą być upubliczniane.

Sprawa ta pozostaje pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

środa, 31, grudzień 2014

Syl.Now.: Witam Panie Wójcie, mam nadzieję, że nie jest Pan zwolennikiem nepotyzmu i to Pan zrobi wreszcie z tym porządek. Proszę przyjrzeć się na jakich zasadach zostali zatrudnieni niektórzy pracownicy, bo pani pracująca w opiece społecznej pracuje tylko dzięki swojej sąsiadce, nie ma ukończonych ani wyższych studiów ani nie miała żadnego doświadczenia przy zatrudnianiu. Proszę mi wierzyć, że nie jedna osoba posiadająca te kwalifikacje jest bezrobotna przez takie osoby blokujące miejsca.

Szanowny Panie, jestem za tym, aby na stanowiskach były osoby jak najbardziej kompetentne i życzliwe dla mieszkańców. Od początku mojej pracy bardzo uważnie przygladam się pracy wszystkim podwładnym. Proszę dać mi czas na analizę i wyciągniecie odpowiednich wniosków. Nie podejmuję pochopnie żadnych decyzji.

niedziela, 14, grudzień 2014

Zainteresowana mama: Witam. Panie Wójcie czy w szkole podstawowej w Stanisławowie będzie chciał Pan wprowadzić dziennik elektroniczny i jeśli tak to kiedy. Jest to bardzo duże ułatwienie w kontaktach z nauczycielami i dyrekcją jak również stały dostęp do ocen ucznia. Pozdrawiam.

Szanowni Państwo, dziennik elektroniczny ma swoje plusy i minusy jak każda inwestycja. W momencie kiedy nauczyciel nie ma na lekcji laptopa na biurku i nie wstawia ocen na bieżąco tylko przykładowo raz w tygodniu dziennik elektroniczny nie sprawdza się. Wpisywanie ocen z opóźnieniem i tak rodzicom nie wiele daje,  a dodatkowo w dzienniku nie ma adnotacji za co ta ocena i tak naprawdę nic nam nie zastąpi rozmowy o problemach dziecka.

Jednakże będziemy się starali wdrażać ten pomysł , zależne jest to od poszczególnych dyrektorów szkół.

W tej sprawie będę z nimi rozmawiał.

czwartek, 11, grudzień 2014

Janusz laskowski: Gratuluje wyboru.Mam takie pytanie co zamierza Pan zrobic dla Gminy w czasie tej kadencji a moze i pozostalych.Za pana poprzednika powstal:wodociag,oczyszczalnia,kanalizacja,gazyfikacja,komisariat w budowie,chodnik w Stanislawowie.Co Pan zamierza zrobic z ochrona srodowiska.Mam nadzieje ze ta kadencja a moze i pozostale bedzie owocna i mieszkancy beda dumni ze swojej gminy no i oczywiscie ze swiego Wojta.Jeszcze raz gratuluje i zycze sukcesu.

Witam serdecznie , dziękuję za miłe słowa. Pracy jest bardzo dużo. Rozpoczęte inwestycje należy dokończyć, w planach budowa hali w Pustelniku, budowa przedszkola i remont szkoły w Stanisławowie i w Ładzyniu.

Jest sprawa nowego samochodu dla straży pożarnej, na który musimy pozyskać dofinansowanie. Docelowo będę chciał rozwijąć naszą gminę. Pozyskać środki z unii na różne projekty. Chciałbym Panu odpowiedzieć bardziej szczegółowo w sprawie tych planów , ale potrzeba czasu. Każdy miesiąc mojej pracy będzie oprócz bieżących spraw i toczących się poświęcony na analizę poszczególnych obszarów naszego życia i stworzeniu systemu poprawy a potem wdrożenia. Np. w miesiącu styczniu  2015 zamierzam pochylić się nad służbą zdrowia, podjąłem już w tej sprawie rozmowy w zakresie gabinetu stomatologicznego na NFZ. Kolejne miesiące poświęce na oświatę, stan dróg itd.

Będę też otwarty na pomysły i inicjatywę mieszkańców.

Pozwolę sobie w późniejszym okresie szerzej przybliżyć plany na przyszłość.

czwartek, 11, grudzień 2014

Mieszkaniec Stanislawowa: Jako Pana wyborca chcialbym aby przedstawil Pan swoj program ( w kilku zdaniach ) na najblizsza kadencje poniewaz z roznych przyczyn nie moglem byc na zebraniach przedwyborczych. Z gory dziekuje.

Program wyborczy znajdzie Pan na faceebook-u Gmina Stanisławów KWW Adama Sulewskiego. W obecnej chwili jest dużo spraw,  w które muszę się wdrożyć, są tematy pilne, którymi trzeba się zająć. Jest okres zamykania bużetu także proszę wybaczyć mi za tak krótką wypowiedź.

czwartek, 11, grudzień 2014

jarek: Pytanie do nowego wójta . Czy to prawda że zamierza Pan zatrudnić na stanowisko wice wójta Pana Jerzego Popławskiego który został usunięty ze stanowiska wójta Wiązowna za sprawy nierozliczonych finansów gminy

Dziękuję Panu za to pytanie. 

Do mnie również dotarły takie plotki i teraz mogę je zdementować. Nie zamierzałem i nie zamierzam zatrudniać  Pana Popławskiego na żadne stanowisko w gminie Stanisławów.

środa, 10, grudzień 2014

 

Powered by Phoca Guestbook

 du   pm   mp