rss

  gmp1     bip    epuap 
 

 

 

 • Informacja

 • Planowane wyłaczenie energii elektrycznej

 • „Listopadowe warsztaty florystyczne” w Ładzyniu

 • Bezpłatny kurs języka angielskiego

 • Darmowy komputer z internetem

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 

 

Masz pytanie do Wójta Gminy Stanisławów ?

Skorzystaj z możliwości niniejszego serwisu internetowego .

Na zadane pytanie raz w tygodniu odpowiedzi udziela Wojciech Witczak - Wójt Gminy.

Uprzejmie informujemy, że publikowane będą pytania wyłącznie w zakresie kompetencji i obowiązków służbowych Wójta i Urzędu Gminy.

 

Zobacz też: Pytania archiwalne (do 30.05.2010r.)

Pytanie *
Autor *
E-mail
Kod * Obrazek CaptchaWygeneruj inny
   
 

ciekawy: można wiedzieć kto zasiądzie w poszczególnych komisjach do 2 tury wyborów?

Składy Obwodowych Komisji Wyborczych, ich siedziby oraz granice obwodów w II turze głosowania pozostają bez zmian. Wszystkie informacje nt. wyborów samorządowych są zamieszczone w biuletynie informacji publicznej - http://stanislawow.samorzady.pl/kat/id/198

środa, 26, listopad 2014

ciekawy: witam .nie mogę znalezć pełnych wyników wyborów do rady gminy -powiatu .pozdrawiam

Protokół z wyboru Rady Gminy Stanisławów oraz zbiorcze zestawienia(z protokołów Obwodowych Komisji Wyborczych) znajdują się na stronie BIP - http://stanislawow.samorzady.pl/art/id/3917.

Protokoły do rady powiatu i sejmiku z komisji obwodowych przekazywane były do Powiatowej Komisji Wyborczej - wyniki na stronie Państwowej Komisji Wyborczej - http://pkw.gov.pl

wtorek, 25, listopad 2014

Mieszkaniec: Kiedy powstaną chodniki w pustelniku? Aż ciarki przechodzą jak się widzi idące dzieci do szkoły i pędzące samochody. Czy musi się coś stać ,żeby łaskawie powstał chodnik???

Chodniki są zaprojektowane do wykonania wraz z przebudową drogi 637. Bardzo wiele wysiłku włożyłem aby przekonać decydentów w Urzędzie Marszałkowskim do wyremontowania drogi od Warszawy do Stanisławowa tj. przed remontem odcinka Stanisławów – Węgrów. Zrobiono, co zrobiono – widocznie mam zbyt małe wpływy.

czwartek, 20, listopad 2014

ja: co pan uważa o wynikach wyborów?

Wyborów do Rady Gminy nie komentuję. Jeżeli chodzi o mój wynik, to mógłby być lepszy. Może tak będzie w II turze.

poniedziałek, 17, listopad 2014

hania: kiedy odbędą sie wybory na sołtysów we wsi Papiernia

Wybory sołtysów we wszystkich wsiach muszę się odbyć w ciągu ½ roku od wyborów nowej Rady.

poniedziałek, 17, listopad 2014

mieszkaniec: pytam o droge na Wólce Konstancji! Pisał pan że sie znacznie ostatnio poprawiła to zapraszam pana do przejechania sie i niech sie panu popsuje zawieszenie jak większości tu. Przed wyborami każdy obiecuje zrobienie drogi a uważam że mial pan już czas wykazać sie w związku z naszą drogą i mamy co mamy czyli wielkie doły i nic więcej.

Drogę do Wólki Konstancji i w samej wsi stopniowo poprawiamy mówiłem o tym na dwóch ostatnich zebraniach wiejskich. Teraz trzeba poczekać na priorytety nowej Rady oraz w jakim stopniu dostępne będą środki pomocowe na drogi.

poniedziałek, 10, listopad 2014

grunwald: Panie wójcie, kto wpadł na znakomity pomysł zwężenia najważniejszej ulicy dla mieszkańców gminy? To jest kompletna paranoja. Druga sprawa. Chciałbym, aby wymienił Pan radnych, którzy głosowali za odrzuceniem dotacji na rewitalizacji centrum Stanisławowa ( to jest odpowiedni czas na ich rozliczenie z tych decyzji)oraz chciałbym wiedzieć, jakie gmina wcześniej na to poniosła koszty (projekty, pozwolenia, wnioski)? Oraz czy jest możliwość, aby ten plan wdrożyć w przyszłym latach, do czasu gdy będzie możliwość skorzystania z dotacji unijnych?

Parking tak, jak jest realizowany, był częścią projektu omawianego na kilku zebraniach w GOK-u i urzędzie gminy. Nikt wtedy większych zastrzeżeń nie zgłosił. W poprzednim układzie ulicy samochody parkowane były bezładnie i miejsca na przejazd pozostawało czasem jeszcze mniej niż teraz. Organizując parking tak, jak to teraz jest robione, zapewniamy wygodne miejsca postoju u nie utrudniamy przejazdu – jezdnia w tym miejscu będzie miała 6m szerokości.

W sprawie odrzucenia przez Radę poprzedniej kadencji dotacji na rewitalizację centrum Stanisławowa: nie jest ważne kto to był, ważne, że była większość. Projekt nie przepadł i jest etapami realizowany – właśnie z udziałem środków unijnych.

poniedziałek, 10, listopad 2014

ona: można zamieścić tu na stronie składy osób siedzących w komisji?? ;)

poniedziałek, 10, listopad 2014

Pan, Wójt, Pleban: Moje pytanie brzmi: Dlaczego opłaty za możliwoiść handlowania w okresie świąt wszystkich świętych przy ulicy cmentarnej pobiera proboszcz?Czy status ulicy cmentarnej zmienił się z drogi gminnej na drogę parafialną?

Gmina rozlicza się Ks. Proboszczem, stosując stawki takie, jak na targowisku.

czwartek, 06, listopad 2014

mama: Zgodnie z art. 14a ust. 4a. Ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty „Gmina może zorganizować dzieciom bezpłatny transport i opiekę w czasie przewozu do przedszkola lub innej formy wychowania przedszkolnego również w przypadkach, w których nie ma takiego obowiązku.” Dlaczego gmina nie korzysta z tego przepisu? Dlaczego część dzieci mają zapewniony dowóz bezpłatny a drugie płacą pomimo tego, że mieszkają w tej samej wsi (proszę nie powoływać się na przepis mówiący o bezpłatnym transporcie dzieci mieszkających pow 3 km od szkoły)? TO JEST NIESPRAWIEDLIWE ustawodawca wyraźnie w ww. art zostawia „furtkę” dla gmin…

Szanowna Pani! Wniosek w sprawie bezpłatnego dowożenia do szkół wszystkich dzieci jest wnioskiem do Rady Gminy – i tam proszę go skierować. Pragnę przy okazji poinformować, że samo wypełnianie ustawowego obowiązku dowożenia dzieci kosztuje obecnie ok. 300 tyś. zł rocznie.

środa, 05, listopad 2014

mieszkaniec: ciekawy jestem z której strony poprawiły jej stan?? jest ona w takim samym stanie i samochody tego nie wytrzymują (zawieszenie). Pan do swojego domu ma asfalt a niech sie pan tu przejedzie. PODOBNO W KAŻDEJ WSI DROGA JEST NAJWAŻNIEJSZA.

O którą drogę Pan pyta?

poniedziałek, 03, listopad 2014

ona: tylko dziwnym trafem jest że zasiadają w komisji same osoby które są rodzinami osób pracujących w gminie. Pan jest za to odpowiedzialny

Na tym forum już wcześniej wyjaśniałem: kandydatów do komisji wyborczych zgłaszały Komitety Wyborcze. Ponieważ tychże kandydatów było więcej niż miejsc – odbyło się losowanie publiczne, z udziałem przedstawicieli komitetów.

poniedziałek, 03, listopad 2014

Jan.W: Panie Wojcie,kiedy na boisku w Ładzyniu pojawia sie kosze do koszykowki, kto to projektowal!!!

Kosze w Ładzyniu projektowane do instalacji do końca listopada br.

środa, 29, październik 2014

mieszkanka gminy: Panie Wójcie, zakładając, że wartość inwestycji jaką jest Stacja Elektroenergetyczna wyniesie 75 mln zł. jaka będzie kwota wpływu do budżetu gminy z tytułu podatku od nieruchomości i od kiedy zacznie zasilać ten budżet? Czy są inne pozycje w budżecie, które zasili ww. inwestycja? Czy są przewidywane wydatki w związku z tą inwestycją, które gmina będzie musiała ponieść?

Wysokość podatku nie zależy wprost od wartości inwestycji. W tym wypadku największe znaczenie będzie miała powierzchnia związana z prowadzeniem działalności gospodarczej, wartość budowli itd. Stacja ma być oddana do użytku z końcem marca 2015r. Zatem podatek będzie naliczony za 3 kwartały tego roku i wpłynie do budżetu gminy (firma jest zobowiązana złożyć deklarację podatkową, którą gmina zweryfikuje). Spodziewamy się, że za pełny rok tego podatku od stacji i linii powinno być ok. 1 mln zł. Gmina w związku z tą inwestycją żadnych wydatków nie będzie ponosiła.

poniedziałek, 27, październik 2014

ona: dlaczego nie wybiera sie do komisji na wybory ludzi po równo tylko zawsze w komisji są rodziny pana pracowników gminy? Czy to sprawiedliwe wg pana?

Kandydatów na członków komisji wyborczych typują komitety wyborcze. Przeważnie tych kandydatów jest więcej niż miejsc w komisjach - wtedy przeprowadza się losowanie. Tak było w tym roku - losowanie przeprowadziła Gminna Komisja Wyborcza w obecności zainteresowanych.

czwartek, 23, październik 2014

mieszkaniec: co będzie z lepszą drogą na Wólce Konstancji???

Jest plan budowy dróg w Gminie Stanisławów. Obejmuje on także drogę do Wólki Konstancji. Jeżeli będą dotacje z UE na drogi gminne to plan ten jest realny. Musi Pan jednak przyznać, że ostatnie prace przy tej drodze znacznie poprawiły jej stan.

czwartek, 23, październik 2014

Hans Kloss: Panie wójcie od dłuższego czasu nurtuje mnie pewna sprawa, kto jest odpowiedzialny za projekt orlika w Stanisławowie?? Czy ta osoba ma tak naprawdę odpowiednią wiedzę na temat tego czym się zajmuje tj. projektowania różnych obiektów?? No bo dzięki tej osobie orlik poprawiany jest już któryś raz z kolei za co koszty ponosi gmina, wymienie co dokładnie:1 na sam początek domontowanie piłkochwytu gdyż takowy się w projekcie nie znalazł 2. oświetlenie poprawiane po raz pierwszy 3 oświetlenie poprawiane po raz drugi, 4 kostka na orliku(zaprojektowana zapewne po ty aby ktoś się na niej zabił) 5, plastikowe siatki za bramkami które od uderzeń zaczynaja się wyginac w stronę ulicy przez co powstaje ogromna dziura poe nią. 6 światło które zapala się o godz 20 gdy nikt już nie gra a gaśnie rano, w sam raz aby ludzie mieszkający obok mogli nie spac. I naprawdę mnie interesuje czy osoba która jest za to odpowiedzialna poniesie jakieś konsekwencje za hałturę którą odstawiła i czy nadal będzie się zajmowac różnym projektami dla gminy. Nie lepiej po prostu zatrudnic profesjonalistę który wykona wszystko tak aby gmina nie musiała tego potem kilkanaście razy poprawiac co za sobą niesie wydatki?

Projekt orlika w Stanisławowie był projektowany przez specjalistę i wielokrotnie konsultowany z Radnymi i przyszłymi użytkownikami (piłkarzami). Można zatem powiedzieć, że został wykonany zgodnie z ich życzeniami. Piłkochwyty, jakie przewidują standardy, były zamontowane, ale okazały się zbyt niskie. Nawet teraz, te znacznie już podwyższone nie wyłapują wszystkich piłek. Wyżej już nie można siatki podnieść, zatem przykryjemy część boiska od strony północnej rodzajem dachu - także z siatki.

Siatka ogrodzeniowa to też jest standard przy tego typu obiektach. Niestety bardziej jest ona dewastowana nie przez uderzenia piłki, a przez wandali, którzy od spodu na siłę ją podginają aby wejść na boisko po jego zamknięciu. Siatki są metalowe, powlekane plastikową otuliną. Światła niezwłocznie zostaną tak wyregulowane, aby paliły się w czasie funkcjonowania boiska (patrz regulamin).

środa, 22, październik 2014

mieszkaniec: Szanowny Panie Wójcie mam pytanie do jakiej jednostki organizacyjnej należy skierować problem lokalizacji przystanka autobusowego w miejscowości Zalesie. Pragnę zwrócić uwagę, iż obecnie przystanek autobusowy w kierunku Warszawy jest oddalony z znacznie od wyjazdu ze wsi Zalesie rozumiem, że spowodowane jest to koniecznością oddalenia od skrzyżowania ale czy w takiej sytuacji nie należało by zadbać o oświetlenie, chodnik do tego przystanka , jakiekolwiek schronienie. Na dzień dzisiejszy stoki tam tylko znak informujący o przystanku, jest wąskie pobocze a za poboczem wykopany głęboki rów. Proszę zrócić na to uwagę przy najbliższej okazji.

Przystanek w Zalesiu jest przy drodze wojewódzkiej nr 637, którą zarządza Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Istnieje projekt przebudowy tej drogi, lecz Województwo Mazowieckie nie ma środków na realizację inwestycji. Wkrótce (może nawet dzisiaj tj. 27.10) będę się widział z zastępcą dyr. MZDW i porozmawiam na ten temat tj. jakie przedsięwzięcia tymczasowe (wspólnie: MZDW i Gmina) mogą być podjęte aby sytuację poprawić.

poniedziałek, 20, październik 2014

znudzony: Wybory tuż tuż... Gdzie można znaleźć informację o kandydatach na wójta?

Trzeba się wykazać dociekliwością.

W chwili obecnej kandydaci są umieszczeni na wizualizacji Państwowej Komisji Wyborczej – pkw.gov.pl . Na stronach gminy i bip-ie informacje ukażą się po wydaniu przez Gminną Komisję Wyborczą w Stanisławowie stosownych obwieszczeń.

piątek, 17, październik 2014

Sylwia: Proszę o wyjaśnienie z czego wynika brak spełnienia obowiązku zapewnienia opieki nad dziećmi dojeżdżającymi do szkoły podstawowej w Ładzyniu, ciążącego na gminie zgodnie z Art. 17 p. 3 ustawy o systemie oświaty z dnia 7 września 1991 r. (Dz.U. 1991 Nr 95 poz. 425) z późniejszymi zmianami.

Zakładam p. Sylwio, chodziło Pani o ust.3 §17 wspomnianej ustawy – chodzi o dowożenie dzieci do szkoły, opiekę nad nimi w czasie tego dowożenia lub zwrot kosztów przejazdu środkami komunikacji publicznej. Nie zostało sprecyzowane czego, wg Pani, nie spełniamy – zatem o sprecyzowanie proszę. Wydaje mi się, że dowożenie realizujemy zgodnie z przepisami.

czwartek, 16, październik 2014

mieszkaniec: PanieWójcie kiedy jest posiedzenie rady Gminu i ustalenie budrzetu na rok 2015? I kiedy sąposiedzenia komisji do budrzetu?

Ponieważ w tym roku jest wybierana nowa Rada Gminy, zapewne nie uda się uchwalić budżetu na 2015r. do końca br. Ale ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie nowa rada Gminy.

środa, 15, październik 2014

Mieszkaniec: Panie Wójcie mam pytanie, czy osoby korzystające z orlika mogą oczekiwać, że oświetlenie będzie umozliwiało korzystanie z boiska po zmroku, jak ma to miejsce na wszystkich boiskach w powiecie mińskim. Jeśli tzreba dorzucic się do wykonania porządnego oświetlenia to chętnie przeprowadzimy zbiórkę pieniężną na ten cel. Niestety przy obecnym oświetleniu nie można korzystać z boisk po zmroku, chyba,że w noktowizorach :) Pozdrawiam

Oświetlenie na orliku zostało znacznie poprawione – jedynie bramka od strony południowej wymaga doświetlenia co zostanie wkrótce uczynione.

środa, 15, październik 2014

michał: Panie Wójcie, po ostatnim równaniu droga żwirowa do Rządzy jest w opłakanym stanie. Samo jej wyrównanie spychaczem nic nie daje, bo później ten luźny piasek jest wywiewany i zostają same kamienie i muldy. Zachęcam jazdę rowerem po tej drodze - można sobie zedrzeć skórę do krwi na tych koleinach. Do tego zastanawia mnie, że mało uczęszczana ul. Północna została nawieziona twardym i stałym piachem (jak np. na ul. Lipowej), a znacznie częściej wykorzystywana żwirówka do Rządzy jest pomijana. Ostatnie równanie tylko pogorszyło sytuację, bo najpierw było niesamowicie grząsko, jak na plaży, a teraz po wywianiu i rozjeżdżeniu piasku jest makabrycznie nierówno.

W najbliższym czasie poprawimy nawierzchnię przedmiotowej drogi.

środa, 15, październik 2014

Mama: Panie Wójcie, dowiedziałam się, że na jednym z zebrań sołeckich zapytany o dofinansowania na szkołę w Pustelniku, odpowiedział Pan, że nie będzie bo wszystko pochłonie sala gimnastyczna. Szkoła w Pustelniku budowana była przez 20 lat. Czy tyle samo będzie trwała budowa Sali gimnastycznej? Wiele projektów oraz dofinansowań wymaga wkładu własnego np. w projekcie nauki pływania koszt własny to koszt dojazdu na pływalnię. Takiego kosztu gmina również nie jest w stanie ponieść?

Szkoda, że Pani nie uczestniczyła w zebraniu, na którym rzekomo powiedziałem, że nie będzie dofinansowania szkoły bo wszystko pochłonie budowa sali gimnastycznej. Jedno z drugim ma słaby związek i przy kosztach budowy sali (4,5-5 mln zł) wydatki na bieżące funkcjonowanie nie są znaczące i muszą być poniesione. Jeżeli chodzi o budowę szkoły w Pustelniku - gmina przejęła rozgrzebaną budowę na początku 1991r. ( były tylko gołe, niedokończone mury); za rok od tego przejęcia zaczęła funkcjonować.

I znowu szkoda, że Pani nie była na zebraniu, gdzie powiedziałem: jeśli będzie dofinansowanie unijne jest szansa oddać sale na przełomie 2016/17r.

środa, 08, październik 2014

groszek: Panie Wójcie, po zakończeniu zakładania wszystkich instalacji ziemnych na jakich ulicach będzie położony asfalt? Mam na myśli te, które teraz są żwirówkami. Ewentualnie wymiana chodnika, wymiana nawierzchni zarówno w Stanisławowie jak i w okolicy.

Asfalt powinien być na wszystkich ulicach – co w miarę możliwości finansowych gmina będzie czyniła. Jest gotowy projekt ul. Polnej. Według mojej opinii, w dalszej kolejności powinny pójść następujące ulice: Targowa oraz ulice na osiedlu; potem Lubelska, Lipowa, Podgraniczna, Mińska i Łochowska.

Wkrótce rozpocznie się kadencja nowej Rady Gminy i być może – nowego wójta i ta kolejność może ulec zmianie.

wtorek, 07, październik 2014

Syl.Now.: Panie Wójcie, bardzo dużo młodych osób w gminie nie ma pracy a posiada kompetencje i wykształcenie. Niestety nie mają możliwości dostania pracy przez osoby blokujące im miejsca - przykładowo Pani Paula Gochna. Proszę przyjrzeć się czy oby na pewno posiada ona wykształcenie pozwalające na pracę w Urzędzie? Naprawdę nie jedna osoba chętnie podjęłaby tam pracę, a nie ma możliwości tak jak Pani Gochna, która dostała ją tylko przez znajomość ze swoją sąsiadką. Proszę o zwrócenie na to uwagi.

P. Paula Gochna ma wszelkie kwalifikacje do wykonywania pracy w charakterze aspiranta pracy socjalnej. Od października 2012r. do stycznia 2014r. koszty zatrudnienia p. Gochny pokrywał Powiatowy Urząd Pracy. W/w osoba w 2015r. kończy studia i otrzyma uprawnienia pracownika socjalnego.

sobota, 27, wrzesień 2014

Ja: Panie Wójcie, kończy się wrzesień 2014 r., a na stronie BIP nie ma zamieszczonych oświadczeń majątkowych pracowników Urzędu upoważnionych do podpisywania decyzji za 2013 r. Czyżby zmieniły się przepisy i osoby te nie mają obowiązku składania takich oświadczeń?

Są dostępne w bocznym menu. Dziękuję za uwagę, link został dodany.

piątek, 19, wrzesień 2014

ciekawy: dlaczego Urząd Pracy skierował Kaim do pracy w GOPSIE?? nie moge tego zrozumieć bo nie nadaje sie do pracy.

To pytanie „dlaczego Urząd Pracy … itd.” proszę skierować do Urzędu Pracy. Jeżeli chodzi o przydatność p. Kaim do pracy w GOPS-ie to czy miał Pan możliwość być pracodawcą lub współpracownikiem p. Kaim, że tak łatwo feruje Pan oceny?

wtorek, 09, wrzesień 2014

Papiernia: Witam panie wójcie..znalazlam na terenie gminy Stanislawow szczeniaki wyrzucone do lasu w kartonie wraz z suka. wiem,ze gmina ma obowiazek zabrania szczeniat do schroniska. zglosic to do panstwa telefonicznie?

Proszę o szczegóły: telefon , miejsce przebywania szczeniaków itp.

wtorek, 02, wrzesień 2014

Wicek: Witam, Panie Wójcie proszę o interwencję i zobligowanie właściciela posesji u zbiegu ulic Młynarskiej i Krótkiej w Stanisławie do usunięcią zarośli, które swoim zasięgiem obejmują już cały chodnik i skutecznie utrudniają widocznośc na skrzyżowaniu. Wg geostystemu jest to działka o numerze 2076.

Do 20 września zarośla zostaną usunięte, a chodnik oczyszczony.

wtorek, 02, wrzesień 2014

ciekawy: W jakim charakterze zatrudniona jest pani Marta Kaim? skoro jej staż sie zakończył?

Pani Marta Kaim została skierowana do pracy w GOPS-ie w Stanisławowie przez Powiatowy Urząd Pracy w Mińsku Mazowieckim. Urząd Pracy przez 9 miesięcy (takiego okresu dotyczy umowa o zatrudnienie) będzie pokrywał połowę pensji osoby skierowanej wraz z pochodnymi.

poniedziałek, 01, wrzesień 2014

mieszkaniec: Panie Wójcie, czy trwa jeszcze ograniczenie używania wody z wodociągu publicznego?

Zostanie zniesione po najbliższej fali upałów, które są zapowiadane w II połowie tygodnia.

czwartek, 28, sierpień 2014

Zainteresowana: Panie Wójcie! Podobnie jak pozostali mieszkańcy zastanawiam się na jakiej podstawie zmieniono godziny urzędowania naszego urzędu. Jak, gdzie, kiedy była przeprowadzona ankieta skoro nie dotarła do mieszkańców. Ile osób zostało przeankietowanych?? Przez 4 dni w tygodniu urząd pracuje od 8:00, nie bardzo rozumiem jak osoby pracujące zawodowo mają załatwić sprawę w urzędzie, który codziennie zamyka swe drzwi o 16:00. Bardzo proszę o ponowne przeanalizowanie tematu i ponowne przeprowadzenie ankiety, o której wcześniej mieszkańcy zostaną poinformowani. Są różne środki przekazu za pomoca, których można poinformować mieszkańców

Urząd Gminy jest czynny w poniedziałek w godz. 9.00 – 17.00, a pozostałe dni 8.00 – 16.00. Ankieta w sprawie godzin pracy zamieszczona na stronie www.stanislawow.pl w okresie od 21 marca 2014r. do 21 kwietnia 2014r. W ankiecie 386 głosów.

poniedziałek, 25, sierpień 2014

Mieszkańcy Sołectwa Wólka Konstancja: Witam, Panie Wójcie bardzo prosze o oczyszczenia latarni we wsi Wólka Konstancja, pierwsze latarnie są pozarastane drzewami, ich światło ledwo dociera do drogi. Proszę o szybkie załatwienie tematu.

Sprawa przekazana firmie zajmującej się konserwacją oświetlenia.

poniedziałek, 25, sierpień 2014

Mieszkańcy Sołectwa Wólka Konstancja: Witam, Panie Wójcie! Czemu pytania z ostatnich 2 tygodni nie są publikowane? Sołectwo wsi Wólka Konstancja prosiło o porównanie drogi przez wieś, czas mija a drogą nikt się nie zajmuje. Proszę o poważne podejście do tematu. Dla mieszkańców sołectw droga jest priorytetowym tematem.

Droga zostanie porównana 1-2 września br.

poniedziałek, 25, sierpień 2014

Nowy mieszkaniec: Szanowny Panie, czy w ulicy Łąkowej w Stanisławowie Drugim będzie budowana kanalizacja. Jeśli tak to kiedy jest planowane rozpoczęcie i zakończenie prac

W miejscowości Stanisławów w ulicy Łąkowej jest wybudowana kanalizacja sanitarna.

poniedziałek, 18, sierpień 2014

Mieszkańcy sołectwa Wólka Konstancja: Painie Wójcie, bardzo prosimy o porównanie drogi przez wieś. I z utęsknieniem oczekujemy na rok 2015 i wysypanie destruktu...

Droga zostanie porównana 1-2 września br.

czwartek, 14, sierpień 2014

Mieszkaniec Stanisławowa: Panie Wójcie, jaka była przyczyna wycięcia drzew na ulicy Radzymińskiej w Stanisławowie?

Prace wokół GOK-u są początkiem przebudowy całego centrum Stanisławowa. Następna będzie ul. Kościelna (od Warszawskiej), później park z przyległościami. Częścią tej przebudowy będzie m. in. nowe ukształtowanie zieleni. Na wszystko są projekty i uzgodnienia (m.in. z Wojewódzkim Konserwatora Zabytków.

sobota, 09, sierpień 2014

NIKA: W nawiązaniu do Pańskiej odpowiedzi z 3 czerwca 2014 r. mam następujace pytanie: Czy Pan Dyrektor GOK ma jakieś samodzielne inicjatywy? Z tego co udaje się zauważyć, gdyby nie Szkoła Podstawowa w Stanisławowie, Lokalna Grupa Działania Ziemi Mińskiej, itp. w GOK nie działoby się nic. Uściślijmy - owe dyskoteki były zorganizowane jedynie dla zaprzyjaźnionego z Dyrektorem wąskiego grona, a nie jak Pan pisze dla mieszkańców gminy.

Te działania, które zostały wymienione to jest właśnie inicjatywa dyrektora GOK-u. Szkoła Podstawowa, LGD itp. są współpracownikami – co uważam, za chwalebne.

czwartek, 07, sierpień 2014

zc: W miejscowości Rządza prowadzone są światłowody tuż obok drogi na głębokości 40 cm ? Dlaczego nie ma o tym żadnej oficjalnej informacji, dlaczego nikt nas nie poinformował o rozkopywaniu podjazdów w celu ich ułożenia ?

Nas niestety też nikt nie poinformował; inwestycja jest prowadzona na zlecenie Marszałka Województwa Mazowieckiego. Wyjaśnimy to.

czwartek, 07, sierpień 2014

mieszkaniec: Witam. Bardzo proszę o instrukcję krok po kroku co należy zrobić i gdzie się zgłosić w związku z instalacją gazową? umowa podpisana lecz nie ma żadnych wskazówek co i gdzie załatwić

Wszystkie sprawy związane z gazociągiem prowadzi Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział w Warszawie Zakład w Mińsku Maz. ul. Szczecińska 4, tel. 25 756-48-94.

Osoby, które podpisały z gazownią umowy na budowę przyłączy do nieruchomości czekają na rozpoczęcie prac i budowę, zaś osoby mieszkańcy, którzy chcą przyłączyć się do sieci gazowej winni złożyć wniosek o wydanie warunków technicznych do gazowni w Mińsku Mazowieckim lub do Urzędu Gminy Stanisławów.

niedziela, 03, sierpień 2014

mieszkaniec Wólki: Dzień dobry, Panie Wójcie. Byłem ostatnio na spacerze na Rządzą. Mnóstwo wyciętych drzew, w wielu miejscach zniszczony brzeg, śmieci. Jaka jest polityka gminy wobec tej urokliwej rzeczki?

Rzeki w Polsce są własnością państwa, a grunty do nich przyległe najczęściej własnością prywatną.

W imieniu państwa pieczę nad rzekami sprawują Wojewódzki Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych - nasz teren należy do WZM i UW w Sokołowie. Tanże Zarząd winien także kontrolować czy właściciele gruntów przyległych do rzek tego brzegu nie niszczą.

poniedziałek, 28, lipiec 2014

Mieszkaniec Stanisławowa: Panie Wójcie moja 14 letnia córka zaszła w ciąże, jestem samotnym ojcem co mam robić. Mam mierne zarobki, ledwo wiąże koniec z końcem. Boje się, że sobie nie poradze z tym sam. Gdzie mam się udać z tym problemem?

W celu uzyskania informacji należy zwrócić się do GOPS. Godziny pracy: poniedziałek 9-17, wtorek - piątek 8-16.

piątek, 25, lipiec 2014

Mieszkanka St-wa: Panie Wójcie, czy w Stanisławowie można wybudować miejsce do lądowania dla helikopterów medycznych? W naszej miejscowości niestety dość często takie zdarzenia mają miejsce, a piloci krążą nad polami i ulicami szukając miejsca. Kilka m-cy temu w nocy helikopter lądował na ulicy, wczoraj wciskał się na stacji benzynowej. Zdaję sobie sprawę że jest to pewnie nie lada wydatek, ale myślę że przyszłościowo napewno b. by się przydało takie "mini lotnisko" (oby jak najrzadziej).

Sprawę przedstawię Radzie Gminy.

niedziela, 20, lipiec 2014

Mieszkaniec: Czy naprawdę muszę dowiadywać się z Tygodnika Siedleckiego lub strony Gminy Mrozy, że gościła u nas delegacja w związku z budową komisariatu? Nie rozumiem, że inni sąsiedzi potrafią jakoś prowadzić promocję gminy, podczas gdy u nas osoba zasiadająca na stanowisku nie robi nic. Jeśli się mylę to proszę mi przedstawić co osoba ta wykonała w ciągu ostatnich miesięcy?

Wizytacja budowy Komisariatu była zaanonsowana na 2 dni przed terminem. Do ostatniej chwili nie było wiadomo kto przyjedzie i ile osób będzie. Wszystko opisze prasa.

piątek, 18, lipiec 2014

jaa: kiedy Wólka Konstancja doczeka sie destruktu asfaltowego??

Destrukt asfaltowy może zostać wysypany na drodze w 2015r. jeżeli zebranie wiejskie zdecyduje o przekazaniu środków finansowych z tzw. funduszu sołeckiego na ten cel.

czwartek, 17, lipiec 2014

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz: witam chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób włączane jest nowe światło na orliku ponieważ to ze jest zamontowane to wiem ale jeszcze ani razu nie widziałem aby działało czy jest to atrapa?? Prosiłbyym również o to aby wreszcie na orliku znalazł się regulamin ponieważ od otwarcia minęło trochę czasu

Oświetlenie orlika powinno działać. Zleciłem sprawdzenie konserwatorowi. Regulamin niezwłocznie zostanie wywieszony na boisku przez gospodarza obiektu, którym jest Dyrektor Gimnazjum.

wtorek, 15, lipiec 2014

mieszkaniec: Dzień dobry Panie Wójcie mam do Pana dwa pytania: Pierwsze do kogo należy zgłaszać awarię oświetlenia na drodze ( we wsi Suchowizna świeci się co druga latarnia), i pytanie drugie czy jest w palach przewidziana jakaś modernizacja drogi przez wieś Suchowizna?. Pragnę zaznaczyć, iż droga przez wieś Suchowizna stanowi w ostatnim czasie bardzo ważny węzeł komunikacyjny w sytuacji gdy mamy doczynienia ze zdarzeniem drogowym na krajowej 50 , w związku z czym może warto by było choćby pomyśleć o zwiększeniu bezpieczeństwa na tej drodze choćby poprzez wycinkę przydrożnych krzków i zwisających gałęzi. Moim zdaniem warto działać za wczasu żeby potem nie okazało się że tej tragedii można było uniknąć.

Awarie oświetlenia drogowego należy zgłaszać do urzędu gminy pod numerem (25) 757-58-52 lub u sołtysa.

W bieżącym roku nie przewidujemy modernizacji drogi przez wieś Suchowizna. W przypadku wystąpienia zdarzenia drogowego na DK50 objazd nie powinien odbywać się drogą gminną przez miejscowości Suchowizna, Zalesie, gdyż przedmiotowa droga nie jest dostosowana do tak dużego obciążenia. Policja powinna wskazać drogę do objazdu przez Pustelnik-Dębe Wielkie o czym dobrze wie.

.

 

poniedziałek, 14, lipiec 2014

Wioleta: Kiedy zostanie wysypany tłuczeń na drodze w Wólce Konstancji? Nie prosimy o dużo a dla nas to bardzo wiele ponieważ droga po deszczu jest praktycznie nieprzejezdna bo powstaje wiele dołów a co najgorsze jest samo błoto przez wasz żółty żwir wysypany na drodze. Sam Pan Wójt oglądał tę drogę i jest ona wtedy w strasznym stanie. NAJWAŻNIEJSZA JEST DOBRA DROGA WE WSI! Prosimy tylko o to! W innych wsiach robicie asfalt a u nas nawet głupiego tłucznia nie chcecie położyć za fundusz sołecki. Proszę o poważne podejście do mojej prośby i nie tylko mojej a wszystkich mieszkańców. A jak nie to zapraszamy szanownego pana do nas na przejażdżkę po deszczu ;) pozdrawiam ;)

Tłuczeń z funduszu sołeckiego na drodze w miejscowości Wólka Konstancja został wysypany w dniu 11.06.2014r. Miejsce wskazał sołtys. Tłuczeń został wysypany na odcinku od zachodniej granicy drogi do pierwszych zabudowań we wsi.

poniedziałek, 14, lipiec 2014

mieszkaniec: czy boisko na osiedlu nadaje się do grania w piłkę? Są wakacje a tam rosną chaszcze wyższe od dzieci.

 

Boisko na osiedlu zostanie urządzone w 2015r.

 

poniedziałek, 14, lipiec 2014

mieszkaniec: czy ulice na osiedlu są godne oznakowania ? Będąc na spacerze w niedzielne popołudnie, polcja pytała mnie o drogę i ulcę, za 2 minuty człowiek z warszawską rejestracją pytał jak stąd wyjechać, czy można oznakować ulice na osiedlu by goście /mieszkancy czasem się gubią/ mogli znależć potrzebną ulicę?Nawet policja ma problemy, kurierzy a o karetce nie wspomnę, może jak ktoś zejdzie bo go nie znaleźli to myślenie władzy wróci.

Ulice na osiedlu (rozumiem, że chodzi o nazwy) były porządnie oznaczone tak, jak w całym Stanisławowie. Wiele tych tablic niestety, zostało zniszczonych. Uzupełniamy.

poniedziałek, 14, lipiec 2014

Paweł: Witam Panie Wójcie. Czy może Pan coś zrobić z zachowaniem p ********* z ulicy *********** ? Notorycznie wieczorami pan ********** pali śmieci i plastiki w piecu. Smród i dym jest nie do wytrzymania.

Zajmę się tym niezwłocznie.

sobota, 12, lipiec 2014

Ja: Panie Wójcie, dlaczego odpowiedzi na pytania zamieszcza się wybiórczo? Dziwnym trafem nie udzielił Pan odpowiedzi na pytanie odnośnie oświadczenia majątkowego Pani Skarbnik, natomiast zamiast tego zamieszczono w dniu 08.07.2014 r. wyjaśnienie Pani Skarbnik pisane rzekomo pod datą 30.04.2014 r. Przecież od razu widać, że była to reakcja na moje pytanie i nawet wstawienie daty z końca kwietnia nie czyni osób, które powinny zauważyć to wcześniej bystrzejszymi…

Pani(e) Ja: Odpowiedziałem na zadanie pytanie tak: pomyłka w dacie urodzin p. Skarbnik to zwykły błąd pisarski. Natomiast nasze (w tym p. Skarbnik) oświadczenia majątkowe są szczegółowe i PRAWDZIWE (za kłamstwo traci się posadę itp.) Natomiast p. Skarbnik zamieściła skorygowane oświadczenie, a data 30.04 to data złożenia pierwotnego.

wtorek, 08, lipiec 2014

---: Popieram przedmówców, którzy pisali na temat pracy UG

Zmiana godzin pracy urzędu nastąpiła na prośblę mieszkańców.

wtorek, 08, lipiec 2014

Mieszkanka: Panie Wójcie, popieram mojego przedmówcę- proszę podać mi sposób rozwiązania sprawy: właśnie kończy mi się termin ważności dowodu osobistego. Pracuję w Warszawie; w Stanisławowie jestem dopiero około 17:30. Niestety nie mogę (z racji tego, że niedawno podjęłam pracę) wziąć urlopu. Czekam na propozycje ze strony Urzędu, który jest przecież dla mieszkańców. Ze względu na wygodnictwo urzędników nie jestem w stanie dopełnić potrzebnych formalności. Jak mam funkcjonować bez ważnego dokumentu? - i to wszystko przez jakąś beznadziejną ankietę. Ci, którzy jak Pan twierdzi dobijali się do drzwi przed godz. 10:00 mieli poza tym 4 inne dni tygodnia. Proszę powiedzieć jaki wybór mają osoby, które są zmuszone dojeżdżać do pracy dalej niż do Stanisławowa? Faktycznie - URZĄD STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ PRZYJAZNY MIESZKAŃCOM..... , który? Oto jest dobre pytanie...To na Panu przecież spoczywa podejmowanie rozsądnych decyzji. Ta ostatnia według mnie (i chyba nie tylko mnie) była całkiem nieprzemyślana.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego może Pan złożyć w Urzędzie Dzielnicy m. st. Warszawy, który znajduje się najbliżej Pani pracy. Nie ma obowiązku składania takiego wniosku w urzędzie w miejscu zamieszkania. Jeżeli jendak będzie Pani chciała złożyć wniosek w Urzędzie Gminy Stanisławów w poniedziałek po godzinie 17:00 prosimy o kontakt telefoniczny celem umówienia się z pracownikiem.

czwartek, 03, lipiec 2014

Mieszkaniec: Panie Wójcie, gratuluję udanej zmiany godzin pracy Urzędu Gminy w poniedziałki, teraz żeby coś "załatwić" to trzeba będzie brać urlop bo mało kto z osób pracujących, jest w stanie dotrzeć do Stanisławowa przed godziną 17. Ankietę, którą Państwo zamieściliście na stronie internetowej wypełniali - głosowali chyba wyłącznie pracownicy UG i ich rodziny :) skoro nie chcecie Państwo mieć kontaktu z mieszkańcami to proponuję rozważyć możliwość pracy "zdalnej" przez urzędników np. za pomocą Internetu. W takim przypadku proponuję zamieścić jeszcze jedną ankietę z następującym pytaniem „Czy jesteś za zmianą godzin pracy Urzędu w poniedziałki na 8-16?” sądzę, że większość głosów będzie za. Może lepiej rozważyć wprowadzenie dyżurów w poniedziałki np. do godz. 18. Pozdrawiam

Zmieniając godziny pracy Urzędu Gminy Stanisławów kierowaliśmy się następującymi przesłankami:

 1. Znacznie więcej interesantów „dobijało się” do drzwi urzędu przed godz. 10.00 niż przychodziło pomiędzy 17.00 a 18.00.
 2. Nie ma żadnych podstaw, aby twierdzić, że wśród (85% osób) głosujących w internecie za wcześniejszym otwarciem urzędu w poniedziałek znaczny odsetek stanowili pracownicy tego urzędu.
 3. Osobiście wolałem dotychczasowe godziny urzędowania w poniedziałki tj. 10.00 – 18.00., bo przynajmniej rano można było coś zrobić w domu, ale poddałem się głosom większości.

wtorek, 17, czerwiec 2014

Krzysiek: Witam mam pytanie kiedy będzie ułożony chodnik na ul, szkolnej ( od ronda do oś. zdrowia ) . Dzieci idące do szkoły z prądzewa , szkolnej czy wołomińskiej muszą iśc poboczem albo jakąś ścieżką. Do ułożenia jest raptem jakieś 40m.

Po ułożeniu rur gazowych (co się niestety, nie z naszej winy opóźnia) przyjdzie czas na ulice i chodniki.

wtorek, 17, czerwiec 2014

mieszkaniec: Panie Wójcie kiedy zaczną się prace związane z oświetleniem na Goździówce jak na razie nic jest nie zrobione a mamy już czerwiec ?

Trwają cały czas prace projektowe, faktyczna budowa planowana jest w II połowie roku w zależności od posiadanych środków finansowych.

wtorek, 17, czerwiec 2014

eKrzysztof: Kontynuacja do pytania z dnia: wtorek, 03, czerwiec 2014: Dziękuję za poprzednią odpowiedź. "Gmina Stanisławów nie zamyka się na imprezy zewnętrzne, wręcz przeciwnie." - to dlaczego o tych występach, promocji gminy, angażowaniu się lokalnych grup nie ma nigdzie (w internecie) informacji? Tylko szary mieszkaniec dowiaduje się o tym "wymuszając to" w pytaniach do wójta gminy? Nie każdy ma czas wszędzie biegać po słupach, bo może coś nowego wisi, tylko siada po pracy wieczorem do komputera, włącza Facebooka lub stronę i chce wiedzieć co się dzieje. Chyba, że jest to robione tylko dla siebie i reszta nie musi wiedzieć, bo po co chwalić się sukcesami i jakimikolwiek osiągnięciami?

Ma Pan racje – zadbam aby informacje, na których Panu zależy znalazły się w internecie.

poniedziałek, 16, czerwiec 2014

Magdalena: Czy szkoła w Pustelniku doczeka się sali gimnastycznej?

Pustelnik doczeka się sali gimnastycznej – budowa powinna się rozpocząć w 2015r.

poniedziałek, 16, czerwiec 2014

Wielodzietna: Od 16 czerwca w gminach można składać wnioski o kratę dużej rodziny. W którym pokoju taki wniosek mogę pobrać i wypełniony złożyć.

W Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej (pierwsze drzwi na lewo od wejścia do UG).

poniedziałek, 16, czerwiec 2014

stanisławowianin: Panie Wójcie, czy jest w planach przyłączenie do Stanisławowa okolicznych wiosek, tj. Małego Stanisławowa, Prądzewa-Kopaczewa, Retkowa? Obecnie Stanisławów na tyle się rozrósł, że granice są mocno umowne. Jeśli nie jest to rozważane to dlaczego? Jakie są procedury?

Taki plan istnieje od kilku lat – dotyczył Prądzowa-Kopaczewa i Małego Stanisławowa. Był on nawet przedstawiany na zebraniach wiejskich. Żeby ten pomysł był zrealizowany muszą być m.in. pozytywne uchwały zebrań wiejskich (także Stanisławowa); uchwała Rady Gminy itp. Ruch taki wiąże się jednak z dość kłopotliwymi (i kosztownymi konsekwencjami) – dotyczy to zmian w dokumentach osobistych mieszkańców, ewidencji gruntów, itd.

Sądzę, że w ciągu 3-4 lat jest to jednak do zrealizowania. Na końcu tego procesu Stanisławów powinien się starać o prawa miejskie.

niedziela, 08, czerwiec 2014

Mieszkaniec Rządzy: Dlaczego Armii Krajowej została wykoszona tylko do skrzyżowania z Północną i Spacerową? Do Rządzy też droga zarasta!

Gmina nie wykaszała poboczy od ul. Armii Krajowej do ulicy Północnej. Prace te zostały wykonane przez osobę prywatną

czwartek, 05, czerwiec 2014

obywatel: Chodzi mi o drogę we wsi Papiernia kiedy cos z nią zrobicie jest duł na dole przeszedł spych niedawno ale to malo co dało. niemożna by czegoś przywieść .Naj gorzej jest przy dojezdzie do szosy masakra doły kamienie . jazda samochodem nie jest tam łatwa

W miesiącach czerwiec-lipiec planowany jest dowóz destruktu asfaltowego. Termin jest uzależniony od pogody.

środa, 04, czerwiec 2014

Mieszkaniec lokalny: Dzień dobry. Wie pan co dzieje się w dniach 12-15 czerwca? Podpowiem - II Dni Powiatu Mińskiego. 14 czerwca odbywa się festyn, na którym delegacje z gmin powiatu mińskiego prezentują się od najlepszej strony. Brakuje mi jednego punktu w programie - GMINY STANISŁAWÓW! Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego nasza gmina jest zamknięta na imprezy z zewnątrz? Czy naprawdę nie mamy zespołów lub innych utalentowanych osób, które mogłby zaprezentować nasz teren wobec innych przedstawicieli powiatu mińskiego? Dlaczego nasza gmina jest kulturowym i rozrywkowym średniowieczem? Już nie mówię o reprezentowaniu przez delegację na zewnątrz. Od czasu do czasu jakiś bieg, turniej czy inna prosta konrurencja sportowa

 

Gmina Stanisławów nie zamyka się na imprezy zewnętrzne, wręcz przeciwnie.

W dniu 13 kwietnia Gmina Stanisławów promowała się na Miedzynarodowych Targach Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki „AGROTRAVEL” 2014 w Kielcach.

W dniu 5 czerwca Dyrektor GOK był obecny na podsumowaniu projektu „Kuchnia z tradycjami – warsztaty kulinarne” realizowane przez Gminę Jakubów.

W odpowiedzi na kulturowe i rozrywkowe średniowiecze chciałbym przypomnieć, że dnia 9 i 31 maja w Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się dyskoteka dla mieszkańców gminy, 30 maja odbył się Turniej o puchar dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie w którym wzieły udział dzieci ze Szkół Podstawowych z Gminy Stanisławów, 11 czerwca koncert dzieci ze Szkoły Podstawowej w Stanisławowie pod przewodnictwem p. Janusza Sadocha oraz Magdy Beredy.

 

Oczywiście mamy na terenie gminy Stanisławów utalentowane osoby, które promują gminę np. dnia 15 czerwca Towarzystwo Śpiewacze „LIRA” reprezentować będzie gminę Stanisławów na „Impresjach chóralnych w trzech odsłonach w stolicy powiatu” oraz na „Kulturalnej Niedzieli”, która odbedzie się 6 lipca w Jakubowie.

Jeśli te wszystkie działania to jak Pan to nazwał „średniowiecze”, to aż strach pomyśleć co będzie jak przejdziemy do czasów nowożytnych.

 

wtorek, 03, czerwiec 2014

obywatel: mam pyt.. kiedy bedą wybory na sołtysa . bo ta nasza to zapomniała ze ma obowiązki .na innych wsiach widzę nawożą na drogi tłuczeń a u nas doły . kto jest odpowiedzialny za drogi na wsiach Pan czy sołtysi moze niech Pan się przejedzie przez cała nasza wieś samochodem to zobaczy sam jaką mamy drogę

O jaką wieś chodzi?

niedziela, 01, czerwiec 2014

andrzej: Witam. Panie Wójcie co z budową sali gimnastycznej w Pustelniku podobno Gmina chce zaniechać budowy?

Jest to jedna z bardziej niedorzecznych plotek, jakie ostatnio słyszałem. Robimy wszystko aby budowę zacząć w 2015r.

czwartek, 29, maj 2014

ciopanianka: W zasadzie kazdy rów przy ktorym bezpośrednio są zabudowania.

Wkrótce przeprowadzimy kontrolę - o wynikach poinformujemy.

środa, 07, maj 2014

ciopanianka: Panie Wójcie proszę o pmoc w sprawie nieudrożnionych rowów we wsi Ciopan. Z powodu odprowadzania ścieków do rowów przez niektórych mieszkańców trudno jest wytrzymać ten smród. Idąc rano do autobusu teraz kiedy zrobiło się cieplej smród jest ogromny.

Proszę określić dokładniej położenie tych rowów.

poniedziałek, 28, kwiecień 2014

statystyk: Szanowny Panie Wójcie, od dłuższego czasu potrzebuję danych statystycznych dotyczących liczby zamieszkałych w naszej gminie. W tym celu wielokrotnie zaglądam na stronę http://stanislawow.samorzady.pl/ . Czy obsługa strony mogłaby zaprowadzić na tej stronie porządek - jakoś usystematyzować te dane? Po wpisaniu 'liczba mieszkańców' wyświetla mi się tylko jeden artykuł z danymi z 2009 roku. Nie mogę znaleźć świeżych danych,, przynajmniej z 2012 roku. Przydałaby się jakaś zakładka, albo chociaż podzakładka w której byłyby prezentowane dane statystyczne. To bardzo ważne z punktu widzenia świadomości mieszkańców i innych ludzi, którzy chcą się przyjrzeć bliżej działalności gminy.

Proszę zajrzeć na stronę www.stanislawow.pl. W zakładce "informacje o gminie" -> "mieszkańcy" znajdują się aktualne dane.

sobota, 26, kwiecień 2014

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz: zadałem pytanie do pana panie wójcie dokłądnie 12 marca , kiedy zostanie zamontowane oswietlenie na orliku i prosiłem o datę wykonania tej inwestycji ójt odpowiedział że będzie ona zrealizowana w kwietniu br przypominam że do końca kwietnia zostało zaledwie kilka dni a oświetlenia nikt nie widział, czemu wójt nie wywiązuje się ze składanych obietnic? Ludze naprawde chcą korzystać z boiska ale jest to niemożliwe gdyż jest tam poprostu ciemno. I takie pytanie na koniec czy możemy się spodziewac montażu w tej kadencji ? i co z tym dalej??

Oświetlenie boiska zostanie wykonane do końca kwietnia br.

wtorek, 22, kwiecień 2014

mieszkaniec: Pytanie w nawiązaniu do "kolegi": czy ta "kupka gliny" na terenie tzw. prywatnym, czyli wysypana przez Pana M ze Stojadeł nie świadczy o niekompetencji i lenistwie Pana i Pana pracowników w rozwiązywaniu problemu dojazdu do pól? Dzwinym trafem inny spór z tym samym panem został dawno rozwiązany.

Zgadł Pan chodzi o drogę prywatną.

Próbowaliśmy się dogadywać z właścicielem działki i drogi, kilkatrotnie, bez rezultatu. Według mnie ktoś zadrażnił dobrosąsiedzkie stosunki - przecież jeżdżono tam wiele lat. TeraZ tylko sąsiedzka perswazja może przywrócić dawne stosunki.

 

czwartek, 17, kwiecień 2014

cichy: Czy zmiana zarządcy GOK-u wiąże się z tym, że teraz z GOK-u zrobi się bar z piwem? Czy p. Zdanowicz ma jakieś inne cele i pomysły? Chyba GOK nie ma za zadanie rozpijanie mieszkańców tylko inną, szlachetniejszą rolę. Natomiast jeśli GOK ma być miejscem komercyjnym, czyli organizowanie imprez okolicznościowych i bar to chyba nie powinien otrzymywać wsparcia z gminy, tylko zarabiać sam na siebie.Gminny Ośrodek Kultury to chyba bardziej jakieś spotkania tematyczne, może gminna grupa teatralna itp.

Nowy dyrektor GOK-u został wybrany w postępowaniu konkursowym. Komisja konkursowa (4 członków Rady Gminy, 3 pracowników Urzędu Gminy) oceniała kandydatów na podstawie ich przygotowania formalnego, a następnie przyglądała się programowi działania , tychże kandydatów oraz odbyła z każdym z nich dłuższą rozmowę. Zapewniam p. "cichego", że zarówno Rada jak i wójt będą oceniali realizację propozycji złożonych przez p. S Zdanowicza i zapewniam także, że GOK nie będzie przede wszystkim "barem z piwem". Musimy jednak dać nowemu dyrektorowi jeszcze trochę czasu.

czwartek, 10, kwiecień 2014

Mieszkanka: Z tego co wiem gmina ma obowiązek zająć się bezpańskimi psami, a w tym celu powinna wybrać schronisko, ktore zajmie sie tzw

Gmina w drodze przetargu wybrała wyłapywacza, który odłowione psy przekazuje do schroniska.

piątek, 04, kwiecień 2014

Poważny wykonawca: Witam, zastanawiam się czy mam składać ofertę na chodniki przy GOKU, bo pozwolenie na budowę to chyba jest nie od tego projektu i na dodatek już nie ważne?

Przetarg jest ogłoszony; pozwolenie jest ważne.

piątek, 04, kwiecień 2014

Kolegium Mieszkańców: Kiedy wreszcie Nasza gmina podejmie uchwałę sprzeciwiającą sie budowie Najwiekszego Wysypiska Śmieci w Europie graniczącego z miejscowością Łeka i Pustelnik ?

Skąd Państwo wiecie, że będzie to „Największe Wysypisko Śmieci w Europie”? Zbieram na ten temat informacje u źródeł. Jak tylko je zdobędę – podzielę się, bowiem to co dotychczas jest w obiegu na powyższy temat to tylko plotki.

poniedziałek, 31, marzec 2014

Mieszkaniec: Dlaczego gminne przedszkole jest nieczynne przez okres wakacji? Nikt z rodziców pracujących nie ma 2-miesięcznego urlopu

 

Przedszkole w wakacje jest nieczynne z kilku powodów.

Oto najważniejsze z nich:

- obsługa placówki też idzie na urlopy; dotyczy to zwłaszcza nauczycieli + opiekunów, którym Karta Nauczyciela gwarantuje ten urlop–wakacje w znacznie większym rozmiarze, niż pracownikom innych zawodów,

- popyt na to „wakacyjne przedszkole” zapewne nie przekraczałby 1/3 wszystkich dzieci,

- koszty! – kto zapłaciłby za ten luksus?

 

środa, 26, marzec 2014

mieszkanka: kiedy zostanie położony chodnik w stronę od stacji benzynowej do Małego Stanisławowa bo poboczem nie da się iść a tym bardziej prowadzić wózek.?Zimą jest wogóle niemożliwe i proszę się nie tłumaczyć że nie mammy na to pieniędzy bo do Prądzewo-Kopaczewo jest położony piękny.czy mamy czekać aż stanie się jakaś tragedia to wtedy zacznie Pan reagować?

 

Droga do Małego Stanisławowa jest drogą wojewódzką i tam należy kierować wnioski w tej sprawie (tj. do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich). My to już uczyniliśmy i uzyskaliśmy materiał (kostkę bo za ułożenie zapłaciła gmina) tylko na chodniki w centrum Stanisławowa. Ponawiamy ciągle wnioski w tej sprawie ale zarządca drogi tłumaczy się brakiem pieniędzy.

 

środa, 19, marzec 2014

zainteresowany: Panie Wójcie dlaczego nie ma chodnika do Małego Stanisławowa to jest ok.700m gdzie poboczem nie da się iść nie mówię już że dzieci nie mają jak iść do szkoły a w Małym Stanisławowie jest ich coraz więcej.czy musi stać się jakaś tragedia żeby pieniądze się na ten cel znalazły?

 

Droga do Małego Stanisławowa jest drogą wojewódzką i tam należy kierować wnioski w tej sprawie (tj. do Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich). My to już uczyniliśmy  i uzyskaliśmy materiał (kostkę bo za ułożenie zapłaciła gmina) tylko na chodniki w centrum Stanisławowa. Ponawiamy ciągle wnioski w tej sprawie ale zarządca drogi tłumaczy się brakiem pieniędzy.

 

poniedziałek, 17, marzec 2014

mieszkanka: Do kiedy dr.Tortyna ma podpisaną umowę w przychodni? Ta przychodnia i lekarze to porażka, lekarze to leniwce, jednego pacjenta przyjmuje ponad pół godz. Dostać się do lekarza jest niemożliwością. Czy pan jako wójt może zająć jakieś stanowisko w tej sprawie ? Może zmusić ich do zatrudnienia większej ilości lekarzy, żeby chorzy ludzie mieli dostęp do lekarza.

Podstawowa Opieka Zdrowotna w Polsce (w zasadzie) sprawowana jest przez prywatne podmioty (firmy) lekarskie, które pracują na mocy kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Kilka lat temu gmina ogłosiła przetarg na wydzierżawienie obiektu na sprawowanie POZ. Przetarg ten wygrała firma, która do dziś przyjmuje pacjentów w Ośrodku Zdrowia. Ani Rada Gminy ani wójt nie mają możliwości (formalnych) kontroli jakości świadczenia usług medycznych ani też możliwości oceny jakości tych usług, ponieważ lekarze nie są pracownikami gminy.
W Urzędzie Gminy w kasie jest zeszyt, w którym pacjent może wpisać swoje uwagi, wnioski, żale czy pretensje. Jeżeli te uwagi itp. dotyczą spraw medycznych, niezwłocznie przesyłamy je do Okręgowej Izby Lekarskiej, która jest kompetentna w tej dziedzinie i może po wyjaśnieniu czy zarzuty są uzasadnione wpływać na lekarzy, karać ich itd.
Umowa na wynajem przychodni jest bezterminowa, lecz może być wypowiedziana z zachowaniem 3 miesięcznego terminu.

piątek, 14, marzec 2014

Grzegorz Brzęczyszczykiewicz: Witam kiedy zostanie zamontowane dodatkowe oświetlenie na orliku w Stanisławowie ponieważ dzień jest krótki i gdy chce się pograć wieczorem jest to niemożliwe poniewaz nie widac piłki przez co orlik nie spełnia swojej funkcji i jest bezużyteczny. Kiedy zostanie wreszcie to zrobione aby można było tez grac wieczorami i żeby orlik służył nie tylko szkole ale także mieszkańcom??Proszę o przybliżony termin(tylko nie rok lub dwa) z cezgo potem pana wójta z chęcią rozliczę.

Dodatkowe oświetlenie na boisku w Stanisłąwowie zostanie zamontowanie w kwietniu br.

środa, 12, marzec 2014

Magda: Jakie kfalifikacje posiada pan Sebastian Zdanowicz na dyrektora goku? Z jego programu wnioskuje ze potrafi tylko pozyskiwac fundusze

Proszę to pytanie skierować do Komisji Konkursowej. Muszą to jednak być kompetencje wystarczające ponieważ p. Sebastian Zdanowicz konkurs wygrał.

niedziela, 09, marzec 2014

kolega: Co z tą drogą w Wólce Czarniskiej dojazdową do pól na wjazdzie której została wysypana kupa gliny i trzeba jechac 4 km na około przez Czarną

Żadna droga gminna nie została zablokowana "kupą gliny". Być może chodzi o drogę prywatną.

czwartek, 06, marzec 2014

mieszkaniec: Witam mam pytanie dlaczego oświadczenie radnego Andrzeja Kowalczyka za rok 2012 złożone 2013 w bip gminy jest puste

Niezwłocznie to wyjaśnię i spowoduję aby oświadczenie było dostępne.

czwartek, 06, marzec 2014

Krzysztof: Witam, Pani Wójcie, mam pytanie czy sesje rady gminy mogły by byc nagrywane i umieszczane do publicznej wiadomomości w internecie?

O tym zdecyduje p. Przewodniczący lub nawet cała Rada ( ten wniosek temu gremium przedstawię). Ja jestem za.

wtorek, 04, marzec 2014

Snowden: Witam,Dlaczego w konkursie na dyrektora GOK plany funkcjonowania GOKu wg poszczególnych kandydatów pozostają tajne mimo iż niektórzy z kandydatów chcieli ich upublicznienia? Dlaczego sami zainteresowani czyli mieszkańcy nie mogą pożnać tych koncepcji działania?Proszę o umieszczenie tych koncepcji jak najszybciej na stronie UG żeby mieszkańcy mogli się z nimi zapożnać i włąsciwie zinterpretować wybór szanownej komisji.

Proszę zwrócić się do komisji konkursowej. Jej przewodniczącym był p. Andrzej kopacz.

wtorek, 04, marzec 2014

Autor który chce aby Gmina się rozwijała...: Konkurs na stanowisko Dyrektora GOK. Chciałbym się zapytac czy ktoś tak blisko spokrewniony z wójtem tj. jego żona ma prawo kandydowac na takie stanowisko czy nie jest to niezgodne z przepisami a także nie zalatuje nepotyzmem?

Na podobne pytanie, już odpowiedziałem proszę sięgnąć tydzień lub dwa wstecz.

Zresztą problem jest już rozwiązany – komisja wybrała p. Sebastiana Zdanowicza.

poniedziałek, 03, marzec 2014

Franz Mauer: Czy fakt iż pańska żona startuje na funcję dyrektora GOK nie wydaje się panu chory ten konkurs to totalna ustawka w 7-mio osobowej komisji zasiada 4 pana parobków i tylko 3 radnych mi wynik konkursu już wydaję się oczywisty. Wiec skoro organizuje go pan tylko z czystej formalności nie szkoda panu czasu na taką głupotę.

Jestem zobowiązany wytrzymać każdą, nawt tak prymitywną zaczepkę i spokojnie to zrobię. Jednakowoż nazywanie pracowników UG moimi "parobkami" jest dla nich obraźliwe i wysoce niegodziwe. Radzę ponadto dokładnie czytać informacje w sprawie warunków konkursu: komisja tj. 4 (czterech) radnych i 3 (trzech) pracowników UG. Jeżeli chodzi o start mojej żony w tym konkursie proszę przeczytać odpowiedź na pytanie poniżej.

niedziela, 02, marzec 2014

Handlowiec.: Jeśli gmina jest administratorem targowiska w Stanisławowie kto jest za nie odpowiedzialny lub udziela informacji? Miałbym kilka pytań związanych z targowiskiem, kosztami wjazdu i paroma innymi szczegółami a ciężko znaleźć informacje kto to "ogarnia". Może by tak jakaś dodatkowa zakłada na stronie?

Proszę skontaktować się z p. Grażyną Zagórską - pok. 10 w UG lub tel. (25) 7575853

czwartek, 27, luty 2014

Dociekliwa: Panie Wójcie, zgodnie z art. 33 ust. 5 ustawy o samorządzie gminnym wykonuje Pan uprawnienia zwierzchnika służbowego w stosunku do kierowników gminnych jednostek organizacyjnych. Jak wobec tego wytłumaczy Pan fakt, że Pana małżonka startuje w konkursie na dyrektora GOK-u. Przecież w momencie, gdy wygra ten konkurs ewidentnie powstanie zależność służbowa; co jest sprzeczne z ustawą o pracownikach samorządowych (art. 26). Kto nie zna podstawowych ustaw: Pan, Pana żona, czy oboje myślicie, że ludzie ich nie znają???

Moja żona w sprawie startuje w konkursie na dyrektora GOK-u,  podjęła (bez konsultacji ze mną) suwerenną decyzję. O ile wiem, na początku swej oferty napisała, że zdaje sobie sprawę z ograniczeń formalnych swojej kandydatury, swoim zgłoszeniem chciałą przede wszystkim przedstawić jak sobie wyobraża rolę i sposób funnkcjonowania GOK-u w Stanisławowie.

środa, 26, luty 2014

mieszkaniec: Kiedy zostanie naprawiona droga w Goździówce?? bo to co się dzieje jest karygodne !!!!!!

Droga od Zalesia przez goździówkę do drogi wojewódzkiej nr 637 zoatła wyrównwna 26 lutego. Pozostałe drogi w Goździówce oraz okolicach zostały wyrównane w dniach 1 i 2 marca.

wtorek, 25, luty 2014

mieszkaniec: Jak długo będzie się świecić ta 'cudowna bożonarodzeniowa ozdoba' w naszym parku? Moim zdaniem troche wstyd, bo mamy już prawie marzec... Nie wspominając o opłtach za prąd. Pozdrawiam.

Oświetlenie zawieszone na choince zostało odłączone 27 lutego.

niedziela, 23, luty 2014

Mieszkaniec: Mam rozumieć że nastepna inwestycja po kanalizacji to gaz. Czy też prace będzią podzielone na trzy etapy jak w przypadku kanalizacji??? I kiedy rozpoczną się roboty ziemne ???

Gazyfikacja Stanisławowa według przedstawiciela gazowni ma być zrobiona do pierwszego kwartału 2015r. i będzie robiona bez podziału na etapy.

wtorek, 18, luty 2014

Dd: Kto zajmuje się w Urzędzie Gminy PR i promocją i dlaczego nie widać tego efektów? Gdzie można nabyć materiały promocyjne gminy?

Promocją w urzędzie zajmuje się Pan Zdanowicz Tomasz. Gmina promowana jest w różny sposób, między innymi poprzez organizację coroczną dożynek. Obecnie posiadamy materiał  promocujny p.n. "Album Ziemi Mińskiej" wydany przez LGD Ziemi Mińskiej.

wtorek, 18, luty 2014

slawek: nie odnoszę się do dróg/ulic ale proszę podać kiedy mieszkańcy Stanisławowa będą poruszali się po chodnikach proszę nie pytać się którzy). Dlaczego jak spadł śnieg chodniki nie były odśnieżone

Zgodnie z art. 5 ust. 1 pkt. 4 ustawy z dnia 13 września 1996r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (Dz.U. z 2013 poz. 1399 z późn. zm.) - "właściciele nieruchomości zapewniają utrzymanie czystości i porządku poprzez: uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości, przy czym za taki chodnik uznaje się wydzieloną część drogi publicznej służącą dla ruchu pieszego położoną bezpośrednio przy granicy nieruchomości. Czekają nas kolejne "wykopki" (w 2014r.) czyli gazyfikacja. Dopiero po tej robocie będzie można robić ulice wraz z chodnikami.

"

poniedziałek, 17, luty 2014

Paweł: Chciałbym pana spotkać i wytłumaczyć osobiście stan "ulic" Południowa, Tartaczna , Polna, wymagania na GOK ? mniejsze są do klubu parlamentarnego :) tak na marginesie "nie daje nie biore"

Proszę o wyznaczenie terminu i miejsca tego spotkania.

niedziela, 16, luty 2014

kierowca: Panie Wójcie mam kilka pytań dotyczących pożarnictwa w naszej gminie, mianowicie skąd są fundusze na budowę nowej strażnicy/remizy w Pustelniku? i dlaczego nasza jednostka OSP która jak Panu wiadomo widnieje w systemie KSRG, oraz znajduje w pobliżu dwóch głównych dróg o dużym natężeniu ruchu (637,dk50) nie posiada żadnego "porządnego" wozu bojowego. Nie oszukujmy się nasz star 266 nie jest pierwszej nowości, oczywiście doskonale sprawdza się w w terenie jako wóz w pełni uterenowiony, ale przydałby się jakiś szosowo-terenowy, bądź szosowy. Dla przykładu Gmina/OSP Dobre potrafiły zmodernizować swój podział bojowy i posiadają nowszy sprzęt który zapewnia większe bezpieczeństwo.

Zaplanowaliśmy zakup nowego samochodu dla jednostki w Stanisławowie na 2015r. ; to samo dotyczy innego sprzętu, choć w bieżącym roku także planujemy coś kupić.

niedziela, 16, luty 2014

Miś Uszatek: Mieszkańcy osiedla proszą o wyrównanie ulic. Ich stan woła o pomstę do nieba.

Niech trochę wyschną te drogi, to natychmiast zaczniemy je równać.

środa, 12, luty 2014

JJ: Panie Wójcie, czy w tym roku będzie organizowana internetowa ankieta dożynkowa na stronie gminy jak to miało miejsce rok temu?

Ankieta zeszłoroczna pozostaje przez 2-3 lata aktualna, bo nie wierzę w szybką zmianę gustów uczestników dożynek.

środa, 12, luty 2014

mieszkaniec: ul. Targowa prosimy o pilną interwencję, ponieważ ul. Targowa nie nadaje sie do przejechania, chyba tylko poduszkowcem, ew. zapraszamy do przejechania się osobiście, cyz naprawdę nie ma mozliwości jakiegokolwioek utwardzienia tej ulicy lub posypania? każdey deszcze powoduje, że ulica ta zamienia sie w lodowisko błotne !

Wkrótce w całym Stanisławowie zaczną się kolejne „wykopki” – gazyfikacja. Zatem trwała naprawa ulic w Stanisławowie w tym roku jest wykluczona, co mam nadzieję – jest zrozumiałe.

wtorek, 11, luty 2014

mieszkanka: Panie Wójcie, ja rozumiem że taki mamy klimat i że w niektórych częsciach Stanisławowa prowadzone sa prace kanalizacyjne, ale proszę spojrzec na stan ulic w Stanisławowie - wstyd na cały powiat, np.ulica Targowa, jadąc nią można rzec, że to droga z Nocy i Dni. Zapraszam Pana Wojta lub pracownika UG odpowiedzialnego za stan dróg gminnych w Stanisławowie na wycieczkę po tej ulicy - najlepiej swoim prywatnym samochodem. I prosze nie tłumaczyć się oszczędnościami albo co jest w Pana typie - droga zostanie naprawiona jak tylko pozwolą na to warunki pogodowe, bo nas mieszkańców tej ulicy takie tłumaczenie nie satysfakcjonuje. Proszę o niezwłoczną interwencję

Wkrótce w całym Stanisławowie zaczną się kolejne „wykopki” – gazyfikacja. Zatem trwała naprawa ulic w Stanisławowie w tym roku jest wykluczona, co mam nadzieję – jest zrozumiałe.

wtorek, 11, luty 2014

Obywatel: Szanowny Panie Wójcie proszę o pilną interwencję drogowców we wsi Suchowizna, bariera zabezpieczająca drogę od przepaści nad strugą praktycznie się osuneła.

Jak tylko warunki atmosferyczne na to pozwolą bariera zostanie niezwłocznie naprawiona.

sobota, 08, luty 2014

rozczarowany: kiedy pan skonczy ze swoja perfidnoscia i robienia z ludzi glupkow. po kazdej gminie widac ze cos sie dzieje a tu porazka wstyd. normalny wojt przestrzega przepisow a pan duzo juz nakrecil i balaganu narobil . jak mozna byc tak beszczelnym . tu oszczednosci niby na piasku i soli .tam jak tak droga przebiega to niech tak bedzie to jest wielka kpina . tylko ciekawe co pan zrobi po zakonczonej kadencji . proponuje ponowny ponowny wyjazd zagraniczny ;) jak wiele lat temu

Oczywiście, i tym razem nie podzielam tych opini a z rady nie skorzystam.

piątek, 07, luty 2014

Mieszkaniec: Witam. Na BIP-ie UG pojawiło się ogłoszenie o konkursie na dyrektora GOK w Stanisławowie. Czy obecna Pani dyrektor nie potrafi z godością pożegnać się ze stołkiem ? Czy "podkładanie świni" to jej specjalość ? Dlaczego po ogłoszeniu konkursu obecna Pani dyrektor organizuje wycieczkę do Lizbony- Fatimy w czerwcu ? Czy to jest normalne ? A może konkurs zostanie anulowany ?

Koszty wycieczki w całości pokrywają uczestnicy.

czwartek, 06, luty 2014

bb: Panie wójcie na wsi Kolonie Stanisławów przy drodze 637 postawiono 4 latarnie które oświetlają tylko część a co z pozostałą częścia wsi, w nocy jest nie bezpiecznie ze wzgledu na wzmozony ruch waskie pobocze i bark chodnika który był w planach budowy drogi ale gmina sie nie zgodziła gdyż te informacje mam od zarzadu dróg z warszawy i marszałka

Szanowna/y bb! Informacje, które rzekomo pochodzą od marszałka są całkowicie nieprawdziwe – jestem je gotów skonfrontować osobiście ze źródłem, z którego pochodzą. Było całkowicie odwrotnie: to my napieraliśmy na większy zakres chodników i oświetlenie całości. W oświetlenia inwestor drogi wycofał się całkowicie a chodniki ograniczył – gwoli oszczędności. Aby zwiększyć ilość lamp, proszę zwrócić się do radnych aby w budżecie 2015r. ta robota się znalazła.

wtorek, 04, luty 2014

mieszkaniec: I co z kanalizacją? Gdy była okazja do prac to mówił pan, że pracownicy mieli urlopy a teraz co? Mróz też ich wstrzymuje... Później przyjdą roztopy to będzie jedno wielkie błoto i bagno. Czy firma się wyrobi do końca marca? Co jeśli nie? czy w umowie jest jakaś kara za niewykonanie prac w terminie? Mam rozumieć, że dzięki opieszałości firmy, gmina zarobi sobie na nas otrzymując taką karę a my mieszkańcy możemy dalej czekać na kanalizację i korzystać z szamb i płacić dodatkowo za wywóz choć pieniądze na przyłącza dawno zostały Wam zapłacone... Tak naprawdę to my jako mieszkańcy powinniśmy od gminy domagać się zadośćuczynienia za niewywiązywanie się z terminów prac... To wina wójta, że w odpowiednim czasie nie reagował i bagatelizował powolność prac. I najważniejsze! Tłumaczenia o kradzieży koparki mnie nie interesują! To oni mają problem a gmina ma umowę

 

Jest Pan bardzo kategoryczny - takie Pańskie prawo. Zmarzlina była w w niektórych miejscach do ok. 1 m, wszędzie przynajmniej 75 cm. Kopanie w takich warunkach prowadzi do jeszcze większej dewastacji terenu niż wtedy gdy jest błoto itp.

Już na tym forum pisałem, że pracę firmy „Melbud” oceniam wysoko i tę ocenę podtrzymuję. Przy budowie kanalizacji natykamy na wiele różnych przeszkód m.in. na ul. Łochowskiej i ul. Mińskiej, była niezgodność przebiegu kabla światłowodowego ze wskazaniami mapy. To także rzutowało negatywnie na tempo robót. Można tę robotę wykonać „na łeb, na szyję” ale wolę nawet przedłużyć termin o 2-3 miesiące i zrobić wszystko porządnie.

 

wtorek, 04, luty 2014

SM: Witam, czy gmina posiada działki budowlane na sprzedaż w Stanisławówie? Czy będą w niedalekiej przyszłości organizowane przetargi?

Gmina posiada działki budowlane w bezpośrednim sąsiedztwie Stanisławowa - na przedłużeniu ulicy Szkolnej w stronę Retkowa. Przetargi zorganizujemy po uchwaleniu planu zagospodarowania przestrzennego.

poniedziałek, 03, luty 2014

zaniepokojony: Czy i kiedy będą posypywane ulice solą lub piaskiem? W Mińsku nawet najmniejsze osiedlowe drogi są "czyste", a u nas tylko Warszawska. Na pozostałych lód, że strach chodzić. Starsi ludzie boją się wyjść z domu, żeby nic sobie nie złamać. Zima w tym roku późno przyszła więc chyba można potraktować śnieg i lód solą.

W kwestii piasku i soli staramy się zachować umiar, bo to są koszty, a ponadto sól nie jest zbyt przyjazna ludziom i środowisku. Jeżeli zajdzie jednak konieczność posypania ulic piaskiem z solą to zostanie to zrobione.

poniedziałek, 27, styczeń 2014

Franek Dolas: Panie wójcie, polewać wodę to każdy z mieszkańców wie, że Pan potrafi wybitnie, a w tej chwili potrzeba nam soli i piasku na ulicach (wiadomo w jakim celu)

Drogi Franku. Sprawił mi Pan przyjemność w kwesti polewania. Stokrotne dzięki za uznanie. Natomiast w kwestii piasku i soli: staramy się tu zachować umiar, bo to są koszty (znaczne!). Zatem my trochę przyoszczędzimy a kierowcy będą ostrożniejsi i tym sposobem znajdziemy złoty środek.

poniedziałek, 20, styczeń 2014

Poślizgowy: Szanowny Panie Wójcie. Czy koszty odśnieżania i posypywania ulic do godziny 6:00 zanim mieszkańcy wyjdą do pracy i szkoły są inne niż po godzinie 15:00 ?

Koszty odśnieżania ulic zależą przede wszystkim od częstotliwości przejazdów sprzętu odśnieżającego. Staramy się wchodzić do akcji dopiero po ustaniu opadów, aby powyższe koszty zmniejszyć. Oczywiście jeśli opady śniegu są bardzo intensywne to działamy także w trakcie tych opadów (takiego przypadku jeszcze tej zimy nie było).

poniedziałek, 20, styczeń 2014

MIESZKANIEC: PANIE WÓJCIE KIEDY ZOSTANIE ZLIKWIDOWANA KASA W URZĘDZIE GMINY? TO SĄ ZBĘDNE KOSZTY W DOBIE PRZELEWÓW INTERNETOWYCH I BANKU W POBLIŻU

Rozumiem, że Pani/Pan jako młody człowiek uważa, że każdy ma dostęp do internetu, ma komputer i może z niego korzystać. Natomiast my jesteśmy zobowiązani dać szansę bycia obsłużonym każdemu, wiedząc, że znaczna część naszych mieszkańców w/w możliwości i umiejętności nie ma. Zatem tradycyjna kasa ma podobne sposoby obsługi interesanta i długo będzie w urzędzie gminy potrzebna.

środa, 15, styczeń 2014

WS: Panie Wójcie, co Pan na to, aby na wjazdach do gminy Stanisławów zamonstować "witacze"?

Nie jestem przekonany co do celowości montażu tzw. "witaczy"

poniedziałek, 13, styczeń 2014

WS: Nie wiedziałem, że Gmina ma tak dużo pieniędzy, aby marnować je na nieużywane oświetlenie. 8 lamp na "starym" i nowych boiskach pali się przez całą noc i pożera pieniądze mieszkańców. Czy nie lepiej by było zamontować przycisk, który zapalałby lampy na 1h, a później automatycznie gasił? W rozgrywkach by to nie przeszkadzało a przyczyniło by się do oszczędności, może nie będą to grube miliony, ale trzeba zacząć oszczędzać od takich banalnych rzeczy, a znajdą się wtedy oszczędności na drogi, chodniki, a może nawet w końcu doczekamy się reprezentatywnego parku? Nie wspomnę o lampkach choinkowych wokół GOK, które palą się 24h/dobę! Pozdrawiam

Światła te muszą się palić całą dobę ze względu na zagrożenie obiektu wandalizmem - oświetlenie odstrasza!

piątek, 10, styczeń 2014

WS: Według mapy na stronie: http://stanislawow.e-mapa.net/ (prowadzonej przez UG), GBP została przeniesona do GOK-u. Osobiście wolałbym, aby pozostała w budynku gimnazjum, tam jest dużo więcej miejsca na książki.

Nie ma zamiaru wyprowadzenia biblioteki z budynku Gimnazjum

piątek, 10, styczeń 2014

Piotr: Szanowny Panie Wójcie, Uprzejmie proszę o udzielenie informacji czy Gmina Stanisławów lub jej jakakolwiek jednostka organizacyjna korzystała na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy z usług, których przedmiotem było m. in. wyłapywanie bezdomnych psów na terenie Gminy. Jeśli tak to proszę wówczas o dane podmiotu, który świadczył tego rodzaju usługi na rzecz Gminy Stanisławów.

Usługi na rzecz Gminy Stanisławów w 2013r. świadczyło Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "PERRO", Zamienie, ul. Leśna 23, 05-300 Mińsk Mazowiecki, które ma podpisaną umowę ze schroniskiem na dostarczanie odłowionych psów. Schronisko posiada nadany numer porządkowy wydany przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim.

wtorek, 07, styczeń 2014

Goździówka: Niech Pan zweryfikujr inormacje i niech Pan który zajmoje sie drogami w gminie zacznie zetelnie wykonywac swoje obowiazki bo tak zwane naprawianie dgrug to jedna wielka improwizacja .ponizej cytat z forum z kturym sie nie zagadzam:Mieszkaniec: Panie Wójcie, czemu droga przez Goździówkę na odcinku wysypanym tłuczniem została naprawiona jedynie w niedużych fragmentach. Prosimy o naprawienie całej drogi. Proszę wziąć pod uwagę, że droga jest naprawiana na prawdę sporadycznie - w tym roku pierwszy raz. Z tego co pamiętam na wiosnę przejechała tam jedynie równiarka. Proszę o pilne podjęcie tego tematu. Droga w Goździówce była naprawiana w br. dwukrotnie w miesiącach maj i październik na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 637 do posesji nr 27. W miarę posiadanych środków finansowych będziemy remontować dalszy odcinek drogi do przejazdu kolejowego. czwartek, 14, listopad 2013

W miarę posiadanych środków finansowych będziemy remontować całą drogę na odcinku od torów kolejowych do drogi wojewódzkiej nr 637.

sobota, 04, styczeń 2014

Mieszkaniec osiedla Stanisławów: Szanowny Panie Wójcie w imieniu mieszkańców osiedla zwracam się z prośbą o nawiezienie żużlem i porównanie głównych ulic ( Polna, Łąkowa, Południowa i Tartaczna). Stan dróg jaki jest na tych ulicach jest po prostu straszny. Po prostu wstyd się przyznać, że trzeba tu mieszkać. Jechanie samochodem osobowym na pierwszym biegu na pół sprzęgła to stanowczo za szybko… Naprawdę proszę przyjechać i zobaczyć jak się tu jeździ. Odcinek od ulicy łąkowej(od końca bruku) do południowej jest chyba w najgorszym stanie (być może spowodowany jazda wielu samochodów do warsztatu samochodowego) i właśnie tam wyrównanie nic nie daje gdyż trzeba ten odcinek nawieść żużlem. Liczymy na pomoc i zainterweniowanie w tej sprawie.

Najgorsze odcinki zostały naprawione. W zależności od potrzeb będziemy naprawiać pozostałe ulice

czwartek, 02, styczeń 2014

Sławek: jaki jest powód, że worki czarne w Stanisławowie odbierane są dwa razy w miesiącu a w innych miejscowościach tylko raz. Nadmieniam. że wszystkie miejscowości są wsiami. Mieszkańcy Stanisławowa mają możliwość przechowania śmieci przez cały miesiąc tak jak inni

 Zgodnie z §5 ust. 1 i 2 z uchwały Nr XXI/111/2012 Rady Gminy Stanisławów z dnia 18 grudnia 2012r. W sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu Gminy Stanisławów i zagospodarowanie tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpady komunalne z tereny gminy Stanisławów obierane są w następujący sposób:

- posegregowane odpady surowcowe (szkło, plastik, papier, metal) – jeden raz w ciągu miesiąca

- odpady bytowe (odpady, których nie można poddać segregacji) – dwa razy w ciągu miesiąca w miejscowościach Stanisławów i Mały Stanisławów oraz jeden raz w ciągu miesiąca w pozostałych miejscowościach na terenie gminy.

czwartek, 02, styczeń 2014

Wiktoria: Panie Wójcie: czy w Gminie Stanisławów można bez pozwolenia wycinać drzewa w wieku poniżej 10-ciu lat? Jak Gmina określa wiek drzewa?

Usunięcie drzew lub krzewów z terenu nieruchomości następuje po uzyskaniu zgody wójta na wniosek posiadacza nieruchomości za zgodą właściciela tej nieruchomości. Przepisu tego nie stosuje się jednak do drzew i krzewów, których wiek nie przekracza 10 lat art. 83 ust. 6 pkt 4 ustawy z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz. U. z 2013r. poz. 627 z późn. zm.).

 W przepisach prawa nie określono jaki obwód lud średnicę posiada drzewo w konkretnym wieku. Wiek drzewa określany jest na podstawie zdobytego doświadczenia i wiedzy merytorycznej. Pomocna w tej kwestii jest również tabela wiekowa drzew, opracowana przez prof. dr Longina Majdeckiego. (tabela zamieszczona jest w internecie)

sobota, 28, grudzień 2013

mieszkaniec: Dlaczego prace kanalizacyjne zostały wstrzymane? Teraz kiedy nie ma mrozu jest okazja by kontynuować pracę a po nowym roku może być gorsza pogoda i co? Do marca nie ma tak dużo czasu. Poza tym dlaczego na jednej ulicy większość jest podłączona, część tylko przekopane a nieliczni wcale nie mają studzienek?

Prace przy budowie kanalizcaji zostały przerwane na czas świąt. Pracownicy firmy mają zaległe urlopy do wykorzystania oraz też chcą pobyć ze swoimi rodzinami po całym letnim okresie bycia w delegacji.

Roboty zostaną wznowione po 7 stycznia 2014r.. Będzie budowa brakujących sieci w ul. Mińskeij i Łochowskiej oraz stopniowo będą budowane przykanaliki

sobota, 28, grudzień 2013

MIESZKANIEC OSIEDLA: Sz. p. wójcie. Na ulicy Żytniej, róg Łąkowej latarnia nie pali się już od dłuższego czasu. Czy mógłby ktoś, coś z tym zrobić? I drugą prośbą jest poprawienie dróg na osiedlu. Na chwilę obecną są one tak zniszczone, że jazda samochodem jest utrudniona.

Latarnia została naprawiona. Najbardziej zniszczone odcinki ulic Łąkowa, Polna, Południowa i Tartaczna zostały wyrównane żużlem. Pozostałe ulice będą naprawiane w zależności od potrzeb.

środa, 18, grudzień 2013

MIESZKANIEC OSIEDLA: Sz. p. wójcie. Na ulicy Żytniej, róg Łąkowej latarnia nie pali się już od dłuższego czasu. Czy mógłby ktoś, coś z tym zrobić? I drugą prośbą jest poprawienie dróg na osiedlu. Na chwilę obecną są one tak zniszczone, że jazda samochodem jest utrudniona.

Latarnia została naprawiona. Najbardziej zniszczone odcinki ulic Łąkowa, Polna, Południowa i Tartaczna zostały wyrównane żużlem. Pozostałe ulice będą naprawiane w zależności od potrzeb.

środa, 18, grudzień 2013

Jan.W: Witam! Panie Wójcie kto nadzorowal budowe boisk w Ładzyniu? Boisko utwardzone nie jest przystosowane do gry w koszykówke( nie ma koszy).Boisko trawiaste stwarza zagrozenie dla korzystajacych poprzez krawezniki ktorymi jest wyznaczone, bramki wewnatrz boiska,brak odwodnienia jak tylko troche popada w kolo boiska stoi woda.Na tylach boiska trawiastego mnostwo nie wykorzystanego placu mozna to boisko bylo zrobic albo wieksze albo odwrotnie wzdluz tego utwardzonego.Niewiem czy temat byl poruszany ale prosze sie tym zainteresowac bo kasa wyrzucona w bloto.Dziekuje pozdr

Boiska w Ładzyniu zostały wybudowane zgodnie z dokumentacją projektową pod nadzorem inspektora z uprawnieniami budowlanymi. Zakres robót konsultowano z przedstawicielami mieszkańców Ładzynia i był ograniczony środkami finansowymi. Na części terenu niezagospodarowanego przy boisku planujemy zgodnie z wnioskiem rady rodziców i dyrektora szkoły wybudować: bieżnię i skocznię do skoków w dal oraz zamontować kosze do gry w koszykówkę. Realizacja w/w rozbudowy boisk zależna będzie od dofinansowania z Unii Europejskiej.

poniedziałek, 16, grudzień 2013

Mieszkaniec gminy Stanisławów: Panie Wójcie, jak długo miejsca pracy będą blokowane przez pracownice urzędu m.in. Pani B.K. Pani D.Sz. Pani T.M. Pani W.Z. z całym szacunkiem ale Panie te nabyły już prawa emerytalne a ich sytuacja finansowa nie jest zła, tymczasem młodzi mieszkańcy naszej gminy, którzy mogliby wykonywać pracę taką samą jak wymienione Panie, pozostają bez pracy bądź też muszą jej szukać w innych instytucjach. ,

W Polsce emerytura jest prawem a nie obowiązkiem pracownika, dlatego jeżeli ktoś osiągnie wiek emerytalny na emeryturę nie musi iść, a tym bardziej nie można go to tego zmusić.

Jeżeli chodzi o nabór na stanowiska  ewentualnie zwolnione przez emerytów; a skąd Pani/Pan wie , że zostaną zatrudnieni mieszkańcy gminy. Musi być konkurs i wygrać go może np. osoba z Katowic.

niedziela, 15, grudzień 2013

Mieszkanka: Witam , kto w gminie odpowiada za utrzymanie latarni na poszczególnych wioskach? W Legaczu między posesjami nr. 5 i 6 notorycznie gaśnie latarnia kiedy się w pobliżu niej przechodzi. Dodatkowo nie świeci się latarnia przy posesji nr. 13 . Jest to dość uciążliwe zwłaszcza teraz kiedy szybko robi się ciemno.Proszę o interwencję.

Wszystkie lampy wymienione w pytaniu zostały naprawione.

wtorek, 10, grudzień 2013

Paweł: Witam. 21 pażdziernika na tym forum przyznał Pan że sposób w jaki położono asfalt na ulicy Węgrowskiej to "fuszerka". W jaki sposób i kiedy zostanie to poprawione ? Minął ponad miesiąc a z Pana obietnicy nic nie wynika.

Zostanie dokonana korekta spływu wody, musimy z tym czekać jednak do wiosny.

środa, 04, grudzień 2013

nieznany: Panie wójcie,co z kanalizacją dlaczego firma wykonująca to zadanie lata po stanisławowie jak kot z pęcherzem -tu pogrzebią tam pogrzebią i udają że coś robią. Proszę zająć się tą sprawą. druga sprawa dobra reklama w kościele na poczet przyszłych wyborów. pozdrawiam

Kanalizacja: firma ma całe zadanie skończyć do 30 marca 2014r. (tak jest w umowie). Na dzień dzisiejszy roboty wyprzedzają harmonogram. Robotami tymi zajmują się specjaliści i skoro "tu pogrzebią, tam pogrzebią i udają, że coś robią" to widocznie tak musi być. Według mojej oceny firma kanalizacyjna pracuje bardzo dobrze!
Co do czytania w Kościele: skoro Pan(i) odczytuje to jako moją reklamę przedwyborczą, to Pańska/Pani sprawa. Ja osobiście po skończeniu tej kadencji wybieram się na emeryturę, choć zmiany w prawie emerytalnym bardzo mi sprawę skomplikowały dlatego nie podjąłem jeszcze ostatecznej decyzji.

środa, 04, grudzień 2013

Mieszkaniec.: Panie Wójcie, proszę o natychmiastowe naprawienie dróg na osiedlu! Na dzień dzisiejszy nie da się normalnie przejechać. Firma, która poprawia drogi nie wywiązuje się z obowiązków. jeśli wyrównanie drogi wobec ich jest tylko liżnięcie po wierzchu aby tylko w dołki piachu na sypac. Operator powinienkilka razy przejechać jedną drogą aby to dobrze wyrównać i powinien tak zrobić aby pobocza były niżej od drobi bo jak na dzień dzisiejszy to jest na odwrót! Kiedy można się spodziewać poprawy nawierzchni? A tak wogóle czy ktoś sprawdza wykonanie prac?

Ulice na osiedlu zostały porównane w dniu 5 grudnia br.

niedziela, 01, grudzień 2013

Klient Kawiarni: Dzień dobra Panie Wójcie. Jako jedna z młodych osób w gminie Stanisławów chciałbym zapytać z jakiego powodu i na jakiej podstawie przedłużono umowę na dyrektora GOK Pani Król? Chciałbym dowiedzieć się jaka była motywacja takiego posunięcia? Nie ukrywam, że wiele osób z utęsknieniem czeka na zmiany "u władzy" w GOK. Zatem poczułem się bardzo ozczarowany faktem, że przez kolejne kilka miesięcy sytuacja wokół GOK się nie zmieni. Z poważaniem klient "Kawiarni"

Umowy z p. E. Król nie przedłużano, gdyż p. Dyrektor jest zatrudniona na czas nieokreślony. Jak już na tym forum zaznaczałem, za wiedzą Rady p. E. Król odchodzi na emeryturę z dn. 01.04.2014r.

czwartek, 28, listopad 2013

mieszkańcy osiedla: Panie Wójcie, mieszkańcy osiedla w Stanisławowie zwracają się z prośbą o doprowadzenie do stanu używalności dróg, których użytkowanie nieraz doprowadza kierowców do szaleństwa. Szczególnie ulica Polna oraz Tartaczna wymagają niezwłocznego wyrównania. Biorąc pod uwagę nadchodzące mrozy, mamy nadzieję na szybką reakcję Pana Wójta w tej sprawie zanim pogoda uniemożliwi jakiekolwiek działania.

Ulice na osiedlu zostały porównane w dniu 5 grudnia br.

wtorek, 26, listopad 2013

Mieszkaniec: Witam. Dlaczego "Pytania do Wójta" są cenzurowane ? Niewygodne pytania nie są umieszczane. W dniu 8.11.2013 zadałem dwa pytania a opublikowane zostło tylko jedno. Może Pan to wyjaśnić ?

Pytania nie są cenzurowane. Może się tylko zdarzyć, że odpowiedzi na pytania z danego tygodnia nie są udzielone jednocześnie.

wtorek, 19, listopad 2013

Robert: Panie Wójcie konkurs na dyrektora GOK-u miał być ogłoszony 5.11 mamy już 17.11 i nic......

Na prośbę p. dyr. Elżbiety Król i za wiedzą Rady Gminy p. dyrektor będzie pełniła funkcję do 31 marca 2014r. Konkurs zostanie ogłoszony zaraz po Nowym Roku.

niedziela, 17, listopad 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie, czemu droga przez Goździówkę na odcinku wysypanym tłuczniem została naprawiona jedynie w niedużych fragmentach. Prosimy o naprawienie całej drogi. Proszę wziąć pod uwagę, że droga jest naprawiana na prawdę sporadycznie - w tym roku pierwszy raz. Z tego co pamiętam na wiosnę przejechała tam jedynie równiarka. Proszę o pilne podjęcie tego tematu.

Droga w Goździówce była naprawiana w br. dwukrotnie w miesiącach maj i październik na odcinku od drogi wojewódzkiej nr 637 do posesji nr 27. W miarę posiadanych środków finansowych będziemy remontować dalszy odcinek drogi do przejazdu kolejowego.

czwartek, 14, listopad 2013

Mieszkaniec.: Kto poniesie koszt wyjazdu osp Ładzyń na zabezpieczenie marszu na 11 listopada w Warszawie? Paliwo i godzina pracy każdego strażaka kosztuje! Po co na gminie karetka, która nie można przewozić poszkodowanego? To są pieniądze wyrzucone w błoto!

Ta grupa finansuje się sama.

wtorek, 12, listopad 2013

Mieszkaniec Rządzy.: Panie Wojcie jakim prawem grupa medycyna z osp Ładzyń zabezpieczala marsz na 11 listopada w Warszawie przecież oni nie są włączeni do KSRG? Na samochód dla naszej miejscowości w budżecie nie ma funduszy, a na wyjazdy jednostki po za teren działań są?

Ta grupa finansuje się sama.

wtorek, 12, listopad 2013

mieszkanka: Witam Panie Wójcie, czy przewidziana jest naprawa chodników w centrum Stanisławowa? Moje pytanie dotyczy głównie ulicy Kościelnej. Spaceruję tą drogą codziennie prowadząc wózek. Nazwałabym spacer przeprawą bojową. Chodniki nie są chodnikami tylko pobojowiskiem, same dziury i wystające, połamane płyty. Sama nie raz się potknęłam, a o dziecku idącym samodzielnie już nie wspomnę. Pozdrawiam

Naprawa chodników na ul. Kościelnej jest przewidziana w 2014r.

wtorek, 12, listopad 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie czy internet bezprzewodowy jest już dostępny w naszej gminie? Gdzie można uzyskać do niego dostęp? Jaką ma prędkość?

Bezprzewodowy dostęp do internetu można uzyskać praktycznie na całym terenie gminy Stanisławów. Jego szybkość rodzaj dostępu zależne jest od operatora, którego wybierzemy. Szczegółowe informacje można uzyskać tutaj

piątek, 08, listopad 2013

Mieszkaniec: Na jakim stanowisku w Urzędzie jest zatrudniony pan Adam Wiącek ? Kiedy był ogłoszony konkurs na to stanowisko ?

Pan Adam Wiącek zatrudniony jest na stanowisku pracownika I stopnia wykonującego zadania w ramach prac interwencyjnych. Zatrudniony jest na czas określony do 20.04.2014r. na podstawie skierowania Kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Mińsku Mazowieckim. Urząd Pracy dofinansował ten etat w 50%. Dla osób zatrudnionych na podstawie skierowania z Urzędu Pracy nie jest wymagany konkurs na zatrudnienie.

piątek, 08, listopad 2013

Mieszkaniec: Witam. Dzisiaj jest 08-11-2013 a ogłoszenia o konkursie na dyrektora GOK nadal nie ma. Czy ta funkcja jest dożywotnia ? Jak długo będzie Pan tolerował "prywatny folwark Pani Dyrektor" ?

Na prośbę p. dyr. Elżbiety Król i za wiedzą Rady Gminy p. dyrektor będzie pełniła funkcję do 31 marca 2014r. Konkurs zostanie ogłoszony zaraz po Nowym Roku.

piątek, 08, listopad 2013

magda: panie wojcie czemu zajmuje sie pan tylko jednym ogrodzeniem na Prądzewie . a czy zgłosił pan też ogrodzenia po lewej stronie te co powstały w tym roku przecież są one wgrodzone nawet ok.2 metrow w droge. jako wojt powinien pan traktować ludzi równo . czemu pan nie zgłosi wszystkich co sie wgrodzili na Prądzewie?? czyżby był pan stronniczy? czekamy na pana bezstronniczość i obiektywizm

Droga przez Prądzwo-Kopaczewo ma 4-5 m szerokości ewidencyjnej. w Rzeczywistości jest użytkowana znacznie szerzej. Mieszkańcy wzi to zaakceptowali i ogrodzenia - prawie wszystkie są cofnięte. Żeby nie awantura z jednymi właścicielami działki stan ten mógłby trwać, bo na dzisiaj nie ma potrzeby robienia kosztownych pomiarów i płacenia ( przez gminę ) znacznych odszkodowań. Gdyby właściciele działki, z którymi trwa spór choć trochę poczuli się do solidarności z resztą wsi problemu by nie było.

czwartek, 07, listopad 2013

ela: Panie Wójcie jest prośba o mozliwość wyrównania, przejechania czymś, ązęby wyrównać dołki na ul. Targowej, jazda tą ulicą samochodem to naprawdę cięzka sprawa, liczymy na pomoc

Ulica Targowa została wyrównana na odcinku od DK50 do ul. Lubelskiej. Na odcinku od ul. Lubelskiej do ul. Wołomińskiej nie ma możliwości wyrównania w związku z trwającymi pracami budowy kanalizacji.

środa, 06, listopad 2013

paweł: Witam panie Wójcie.Mam do pana pytanie gdzie mogę sie zgłosić o dofinansowanie do węgla na zime nie ukrywam ze jestem obecnie w trudnej sytuacji,pracuje tylko ja zona wychowuje 3dzieci a zma za pasem.Sam nie podołam zakupu wegla na zime i zwracam sie z prośbą o jakąś pomoc lub informacje gdzie mogę sie zgłosić.Dziekuje za odpowiedz i serdecznie pozdrawiam

Do GOPS-u tel. (25) 7575878.

sobota, 02, listopad 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie chciałbym się dowiedzieć kiedy są posiedzenia komisji do spraw budżetowych i kiedy jest posiedzenie Rady Gminy ustalające budżet na 2014 rok?

Najbliższe posiedzenie komisji będzie po 10-tym listopada. Dokładne informacje tel. (25) 7575865.

wtorek, 29, październik 2013

mieszkańcy Stanisławowa: Witamy! Czy można zwrócić uwagę Pani Katarzynie mieszkającej na osiedlu aby pilnowała by Jej pies nie biegał na drodze uczęszczanej przez mieszkańców? Swoją prośbę motywujemy tym iż obok domu tej Pani nie można spokojnie przejść,ew. przejechać rowerem. Idąc spokojnie, pies pomimo iż nie jest duży rzuca się i zaczyna gryść. Przypominamy, że chodzą tutaj również małe dzieci i nikt nie chciałby żeby stało się nieszczęście. Pozdrawiamy

Proszę o adres!

wtorek, 29, październik 2013

Asia: jak dlugo panstwo maja zamiar utrzymuwac darmozjada w postaci Katarzyny P. chyba to lekka przesada utrzymywac z naszych podatkow osoby z innej gminy w mojej miejscowosci za te pieniadze mozna by bylo droge wyrownac

Pani Katarzyna P. nie jest na naszym utrzymaniu - jedynie doraźnie jej pomagamy.

środa, 23, październik 2013

Paweł: Witam. Czy ktoś z ramienia Urzędu Gminy nadzorował układanie afaltu na ulicy Węgrowskiej ? Takiej fuszerki dawno nie widziałem ? Czy ktoś za to odpowie ?

Jest to rzeczywiście fuszerka - zostanie naprawiona!

poniedziałek, 21, październik 2013

Kandydat: śledzę BIP mamy 14.10.2013 i nie widać ogłoszenia o konkursie na drektora GOK-U ? dlaczego skoro miał zostać ogłoszony do końca września ?

Do 5.11. bedzie ogłoszony ten konkurs.

poniedziałek, 14, październik 2013

Mieszkaniec: Mam pytanie, co z gazyfikacją w Stanisławowie, na jakim etapie się obecnie znajduje i kiedy zaczną się ewentualne roboty?

Obecnie są kontynuowane prace projektowe w Stanisławowie. Jest to końcowa faza. Roboty budowlane według przedstawicieli gazowni mają być wykonane w 2014r. i 2015r.

sobota, 05, październik 2013

Agnieszka Fiszer: Szanowny Paniw Wójcie, w ubiegłą sobotę na zebraniu wiejskim obiecał Pan, że piaszczysty odcinek drogi w Wólce Pieczącej zostanie wyrównany. Bardzo o to prosimy, bo nadal jeździmy po dołach.

Droga jest właśnie naprawiana.

piątek, 04, październik 2013

Mieszkaniec gminy: Panie Wójcie, czy Urząd Gminy mógłby w jakikolwiek sposób zainteresować się "matrymonialnymi" poczynaniami p. Michała, który - wiecznie pijany - notorycznie zaczepia kobiety i dziewczęta na stanisławowskim rynku?

Sprawa jest w sądzie - czekamy na termin rozprawy.

czwartek, 03, październik 2013

Mieszkaniec: Panie wójcie, wracam do tematu oświetlenia orlika. jakiś czas temu napisał Pan, że będzie oświetlenie umożliwiające korzystanie z Orlika po zmroku jak ma to miejsce na innych obiektach tego typu,. Teraz odpowiada Pan, że będzie remontowana lampa przy ulicy Armii Krajowej , oczywiście bez konkretnego terminu. Śmiem twierdzić, że ktoś tu wodzi mieszkańców za nos. Proszę nie zwalać winy tylko na radnych, Pan jest Gospodarzem. Przykro patrzeć, że publiczne pięniądze są w taki sposób wydawane. Naprawdę niewiele trzeba było aby zrobic to porządnie a jest na odczepnego, aby mógł Pan powiedzieć "przecież zrobilismy". Pozdrawiam

Projekt budowy boisk w Stanisławowie nie przewidywał modernizacji oświetlenia. Planujemy wymienić 4 lampy słupie oświetlajacym boisko na bardziej wydajniejsze ze środków własnych.

czwartek, 03, październik 2013

mieszkaniec gminy: panie wójcie mam pytanie bo chciałem w naszej gminie otworzyć usługi asenizacyjne i chce dowiedzieć się czy nie będzie problemu ze zlewaniem ścieków do naszej gminnej oczyszczalni ścieków? z góry dziękuje za odpowiedz.

Obecnie nie ma możliwości przyjęcia ścieków dowożonych do oczyszczalni ścieków w Retkowie od nowych dostawców. W powyższej sprawie proszę zwrócić się z zapytaniem, po zakończeniu budowy kanalizacji sanitarnej w Stanisławowie etap II tj. w maju 2014r.

piątek, 27, wrzesień 2013

Mieszkaniec Stanisławowa: Dzień Dobry. Czy planuje Pan przeprowadzenie konkursu na Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Stanisławowie? Z tego co pamiętam miał się odbyć we wrześniu.

Tak, proszę śledzić nasz BIP.

środa, 25, wrzesień 2013

Agata: Panie Wójcie. Kilka dni temu jedna z rodzin w naszej gminie przeżyła rodzinną tragedię.Zmarł jedyny żywiciel rodziny, młody tata czwórki małych dzieci. Z tego co mi wiadomo rodzina ta ma złe warunki mieszkaniowe. Nie mają bieżącej wody i łazienki. Przy czwórce dzieci życie w takich warunkach musi być bardzo ciężkie. Moje pytanie brzmi: czy może Pan pomóc tej rodzinie dając im jakieś mieszkanie lub np. wynająć i opłacać im czynsz? Niedawno w Domu Nauczyciela zamieszkała Pani, która miała b. dobre warunki mieszkaniowe. Można by to mieszkanie wtedy dać bardziej potrzebującej rodzinie. I drugie pytanie. Może można by zorganizować jakąś zbiórkę publiczną dla tej matki z czwórką dzieci? Jestem gotowa na rozmowę z Panem w tej sprawie i chętna do pomocy w zorganizowaniu takiej zbiórki. Pozdrawiam i liczę na Pana pomoc dla tej rodziny.

Proszę się jak najszybciej zgłosić bo temat bardzo pilny.

środa, 25, wrzesień 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie proszę konkretnie kiedy będzie zmodernizowzne oświetlenie na Orliku ? Oraz zbezpieczenie słupa. ?

Oświetlenie orlika nie będzie modernizowane. Będzie remontowana lampa na słupie przy ulicy Armii Krajowej.

czwartek, 19, wrzesień 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie! Pragnę poinformować, iż droga przez Wólkę Konstancję jest w fatalnym stanie. Już po pierwszym dniu opadów utworzyła się masa dołków oraz niesamowite błoto. Zaraz po ustaniu opadów proszę o skierowanie sprzętu równającego. Przydało by sie również utwardzenie drogi, tak aby wytrzymywała jako tako opady.

Droga jest wyrównana i wkrótce całym ciągiem od Ładzynia będzie naprawiana żwirem.

środa, 18, wrzesień 2013

Zainetersowany: Witam, Panie Wójcie czy jest Pan w posiadaniu namiarów na firmę, która jest właściciel masztu zamontowanego w Ładzyniu? Chodzi mi o ewentualne przyłączenie do sieci Internetowej.

Na budynku jednostki OSP w Ładzyniu  maszt  zamontowała firma Interwan.

Kontakt:

InterWan - Usługi ISP
Paweł Kurkus
05-311 Dębe Wielkie
ul. Lazurowa 1

tel. Tel: 22-112-66-66
mobile: 783-333-222
e-mail: info@interwan.pl

www.interwan.pl

 

środa, 18, wrzesień 2013

mieszkaniec: Kiedy będzie kopana kanalizacja na ul. Słonecznej?

Jeszcze przed zimą.

niedziela, 15, wrzesień 2013

mieszkanka: W okolicach ulicy Szkolnej i ulicy Wołomińskiej od paru tygodni błąka się młody pies. Czy gmina mogłaby coś z tym zrobić, aby ten pies trafił do schroniska przed zimą?

Próbujemy tego psa zlokalizować i złapać; będziemy to robić do skutku.

niedziela, 15, wrzesień 2013

pemp: Dot. "orlik" - W jakim celu na boisku od strony bramy są narmalowane linie do gry w tenisa ziemnego skoro 5cm za ich koncem kończy się boisko i zaczyna kostka brukowa wraz z ławkami? Serw w tej grze wykonuje się zza linii końcowej co na naszym orliku oznacza że z ławki dla widzów. Czy ten projekt ktoś opiniował i czy gdzieś w Polsce jest wykonany orlik wg tekaiego projektu?

To nie jest "pełnokrwisty" orlik. Projektowaliśmy te boiska, dostosowując się do dostępnego terenu. Zatem kort tenisowy jest krótszy i z małym marginesem poza liniami - właśnie ze względu na brak placu.

wtorek, 10, wrzesień 2013

mieszkanka Prądzewa: a dlaczego pan nie zajmie sie lewą stroną zaczynając od. p. Kruszewskich wszystkie mapy wykazują że są wgrodzeni . a cala prawa strona jest odsunięta . czy jest pan obiektywny czy raczej stronniczy jak pokazuje pana postępowanie . do samego skrzyżowania są powgradzani włącznie z SOŁTYSEM

Droga na Prądzewie wymaga ragulacji geodezyjnej w całości. Będzie to kosztowało ok. 30 tyś. zł. Chyba, że mieszkańcy (wszyscy) zgodzą się na usankcjonowanie drogi w kształcie dziś użytkowanym.

środa, 28, sierpień 2013

Mieszkaniec: Dlaczego na dozynkach nie było grochówki?

To wynikało z umowy na wyłączność na piwo i żywność na dożynkach (firma zapłaciła 15 tys. zł).

wtorek, 27, sierpień 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie kiedy będzie zrobione oświetlenie na boiskach "Orlik" ? Oraz zabezpieczony słup wew. boiska piłkarskiego ?

Oświetlenie będzie zmodernizowane, słup zabezpieczony.

poniedziałek, 26, sierpień 2013

Mieszkaniec: Panie wojcie kiedy pan poprawi chodnik przy ośrodku zdrowia i aptece bo mieszkańcy mogą sobie połamać nogi a i otoczenie ośrodka zdrowia pozostawia wiele do życzenia. Proszę o zwrócenie uwagi na ten bałagan delikatnie mówiąc.

Chodnik przy ośrodku zdrowia i aptece właśnie jest naprawiany.

niedziela, 25, sierpień 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie jeśli jest to możliwe to proszę wyjaśnić sprawę wieńcy na dożynkach. Niektórzy mają pretensje co do werdyktu komisji. Są pomówienia, że komisja była ustawiona i dlatego wygrało OSP Stanisławów.

Sam mam wątpliwości co do werdyktu w tej sprawie ale muszę pogodzić się z większością. Członkowie Komisji oceniali w następujący sposób: każdy oceniający szeregował wieńce przydzielając poszczególne miejsca według swego uznania. Jeżeli np. wieniec nr 3 uzyskałby u dziesięciu członków komisji pierwsze miejsce miałby 10 punktów i zająłby I miejsce. Decydowała zatem najmniejsza suma poszczególnych miejsc u poszczególnych członków komisji.

czwartek, 22, sierpień 2013

Mieszkaniec Osiedla: Napisał Pan ,,W sprawie urządzenia tam boiska, proszę zwrócić się do Radnych o stosowny wniosek do budżetu.'' Moje pytanie brz,mi gdzie można się w tej sprawie zwrócić /

Do Panów Radnych ze Stanisławowa aby starali się wprowadzić do budżetu za 2014r. urządzenie tego boiska.

czwartek, 22, sierpień 2013

mieszkaniec osiedla: Sz. p. Wójcie. Czy boisko ,,Orlik'' jest ogólno dostępne dla młodzieży, czy jest tylko prywatną własnością jednego pana radnego. który jak widać ma na nie wyłączność ( jest dużo młodzieży, która chętnie pograłaby na nowym boisku )

Boisko jest ogólnodostępne.

wtorek, 20, sierpień 2013

mieszkanka Prądzewa: mieszkańcy Prądzewa są jak wszyscy wiedzą lewą stroną wgrodzeni już od lat ale czemu pozwala pan na stawianie nowych ogrodzeń w drodze czy wszystkim tak wolno czy nie dba pan o dobro wszystkich ?? proszę o poważne podejście do tematu. lub w koncu o dobrowadzenie drogi do porządku bo na geomapach jest wszystko widoczne

Właśnie chodzi o to że, nie pozwalam. Jednak p. Półchłopek nie liczy się z nikim; właśnie wystąpiliśmy w tej sprawie do Powiatoweho Inspektora Nadzoru Budowlanego, który jest władny nakazać rozbiórkę.

wtorek, 20, sierpień 2013

mieszkanka Prądzewa: czy droga do targu z prądzewa bedzie w koncu :odkrzaczona: przecież krzaczory z akacji pana sołtysa niedlugo całą drogę zajmą i po drugiej stonie drogi to samo u pana ktory trzyma konie a nie stać go na sekator. to jest droga gminna i pan powinien sie poczuć i nakazać im przyciąć te krzaczory. czy zrobi pan coś z ta sprawą??

Wystąpimy do właścicieli posesji o przycięcie gałęzi na tej drodze.

wtorek, 20, sierpień 2013

Agnieszka: Dzień dobry Panie Wójcie! Mam pytanie odnośnie wywozu gruzu, niby przez gminę (tak mi powiedział kierowca, który wysypywał gruz), czy gmina może wydać zezwolenie na wywóz gruzu z rozbiórki drogi betonowej na miejsce gdzie mieszkają ludzie i usypać im pod ogrodzeniem? Gruz usypali mnie i mojej sąsiadce tuż za ogrodzeniem, z tyłu domu. Proszę o odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam

Pytanie jest zbyt mało konkretne. Nie naprawiamy dróg gruzem rozbiórkowym na terenach zamieszkałych, w inne miejsca, jeżeli nie są to tereny gminne także nie zalecamy wywózki gruzu. Podejrzewam, że kierowca zwyczajnie skłamał.

wtorek, 20, sierpień 2013

kris: Witam, Miło ze doczekaliśmy się nowego przystanku w Stanisławowie - lecz moje pytanie co się stało ze starym przystankiem?

Stary przystanek został sprzedany na złom.

wtorek, 20, sierpień 2013

sławek: jaki jest koszt dożynek. proszę wyszczególnić ile zarobili poszczególni wykonawcy

Ostatecznego bilansu dożynek jeszcze nie ma (spłyną faktury - wszystko będzie wiadomo). Jeżeli chodzi o wykonawców mogę podać ogólną kwotę, która wynosi 29 963zł (wraz ze sztucznymi ogniami). Do tego dojdzie ZAIKS - ok. 3,5tyś.

poniedziałek, 19, sierpień 2013

mieszkaniec: Dzień dobry. Panie Wójcie kiedy będzie skanalizowana ulia Łochowska?

Ponieważ są pewne problemy z poprawnością projektu dotyczącego właśnie ul. Łochowskiej będzie ona robiona zapewne na końcu zadania tj. początek przyszłego roku.

poniedziałek, 19, sierpień 2013

mieszkanka: Panie Wójcie , czy jest szansa na naprawę przed sezonem jesienno-zimowym przystanku autobusowego w Legaczu ? Jakiś czas temu przystanek został zdewastowany i leży w przydrożnym rowie.

Szansy takiej w bliskiej przyszłości nie widzę, ponieważ przystanek ten jest systematycznie dewastowany. W ostatnich latach zniszczono tam 2 nowe przystanki - straty ok. 5,7 tyś. zł.

niedziela, 18, sierpień 2013

Mieszkaniec Ładzynia: Panie Wójcie, jak zapewnie jest Panu wiadomo, w Ładzyniu postawiono maszt z nadajnikiem internetowym. Czy dysponuje Pan ekspertyzą bądź opinią Sanepidu dotyczącą bezpieczeństwa sąsiedztwa takiego nadajnika (częstotliwość, moc promieniowania itp.) w sąsiedztwie gospodarstw domowych i szkoły?

Maszt na budynku OSP Ładzyń jest postawiła firma Interwan zgodnie z podpisaną umową. Promieniowanie anteny wynosi 1W (zysk antany 30dbi).
Zamonotowane urządzenia firmy Ubiquiti działają w paśmie 5GHz i spełniają zasadnicze wymagania i inne istotne postanowienia Dyrektywy 1999/5/EC (certyfikat).
Na niniejszą konstrukcję sprządzono niezbędną dokumentację techniczną. Zainstalowanie urządzenia na w/wym. maszcie działają w standardzie 802.11. i nie wymagają specjalnego pozwolenia na ich użytkowanie na podstawie Rozporządzenia Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007r. Dz. U. 138, poz. 972 w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego.

niedziela, 18, sierpień 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie, dlaczego na boisku „Orlik” do wysypania w trawę zastosowano granulat z opon farbowany na zielono a nie jak przewidziano jednolity zielony EPDM. Obecny granulat po przecięciu jest w środku czarny a powinien być zielony? Przecież na tym będą grać nasze dzieci. Ubrania w jakich będą grać będą się przebarwiać. Dodatkowo projekt jest współfinansowany ze środków UE. Kto pokryje różnice, gdy kontrolerzy UE dopatrzą się uchybień.

Boisko zostało wykonane zgodnie z dokumentacją techniczną oraz szczegółową specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. Granulat użyty do zasypania na boisku jest granulatem wtórnym wobec czego po przecięciu w środku jest czarny. Każdy materiał użyty do budowy boisk posiada stosowne atesty i certyfikaty dopuszczające do stosowania dany wyrób.

czwartek, 08, sierpień 2013

mieszkaniec: Witam czyt to prawda że przy ulicy kwiatowej znajduje się działka przeznaczona pod boisko jeżeli tak to dlaczego go tam niema dzieci urządziły sobie nielegalne boisko?

Gmina posiada działkę na osiedlu i dzieci mogą na niej grać. W sprawie urządzenia tam boiska, proszę zwrócić się do Radnych o stosowny wniosek do budżetu.

środa, 07, sierpień 2013

mieszkaniec: Jakie są plany remontowo/budowlane w Stanisławowię chodzi mi o miejsca które bedą zmieniane budowane w przestrzeni tego roku

Pytanie jest trudne do jednoznacznego zrozumienia. Nie wiem czy chodzi np. o kanalizację – wszystkie roboty, łącznie z naprawą jezdni. Jest planowane wykonanie modernizacji otoczenia GOK-u, które w dużej części będzie finansowane przez LGD. Wniosek już dawno został złożony, przeszedł wstępną kwalifikację ale ostatecznej decyzji jeszcze nie ma. Roboty przewidziane są na 2014r.

środa, 07, sierpień 2013

mieszkaniec: Panie Wójcie, z jakim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt gmina ma podpisaną umowę?

Gmina posiada podpisaną umowę z Przedsiębiorstwem Wielobranżowym "PERRO" Zamienie, ul. Leśna 23, 05-300 Mińsk Mazowiecki, reprezentowaną przez Panią Marzenę Golańską, która dostarcza psy do schroniska w Kolnie, ul. Wesoła 12, 18-500 Kolno, który prowadzi Pan Jerzy Kubrak.

sobota, 03, sierpień 2013

mieszkaniec: Panie Wójcie wracam do tematu boiska "orlika" : 1 . Napisał Pan, że nie wyobraża sobie Pan powiększenie w stronę ośrodka zdrowia, pytam się , po co zostawione jest około 8 metrów między bramą a ogrodzeniem ? Żadne przepisy nie mówią o zachowaniu takiej odległości.. 2. koszt odwodnienia czyli peszel z otworami i wyprowadzeniem do rowu przy ulicy to nie więcej niz 5 tyś. zł. 3. jeżeli jakieś z dzieci zrobi sobie krzywdę o kostkę która jest na około boiska piłkarskiego to rodzic może złozyc pozew do sądu o niezachowaniu przepisów BHP wraz z rzeczoznawca który to zatwierdzi 4. Kolejne nieporozumienie słup wewnmątrz boiska powinien być zabezpieczony 5. Ogólnie nie wiem kto opiniował i dogląda wykonania . 6 Wysokość ogrodzenia również pozostawia wiele do życzenia 7. Czy będzie oświetenie umozliwiajace korzystanie np. jesienia po południu po zmroku ? Z poważaniem "mieszkaniec"

1. Wjazd musi być taki szeroki chociażby ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa w czasie dożynek.

2. Odwodnienie "orlika" takie, jakie jest częścią projektu - projektant zna normy w tym zakresie i należy mu zaufać.

3. Powyższą odpowiedź należy zastosować do tego punktu.

4. To zabezpieczenie należy rozważyć.

5. Proces wykonywania robót na "orliku" sprawdzamy na bieżąco; liczy się jednak efekt końcowy, a on będzie badany w dniu odbioru inwestycji.

6. Patrz odpowiedź na pytanie 2.

7. Tak, takie oświetlenie będzie.

piątek, 02, sierpień 2013

Mieszkanka: Panie wójcie. Moje pytanie dotyczy kanalizacji , w jakim czasie zostanie skanalizowana ul. Wołomińska ?

ul. Wołomińska będzie kanalizowana we wrześniu.

piątek, 02, sierpień 2013

Agata: Panie wójcie. Moje pytanie dotyczy segregacji śmieci. Czy opakowania po serkach, jogurtach itp należy umyć przed wyrzuceniem czy ta czynność nie jest konieczna? A gdzie mam wyrzucać wieczka od tych pojemniczków? Z wypowiedzi osób z różnych miejsc w Polsce wiem że w niektórych gminach jest wymagane mycie tych pudełeczek, a w niektórych nie. Proszę o dokładne informacje nt. segregacji odpadów.

Dokładne mycie opakowań po serkach, jogurtach itp. nie jest wymagane. Nie powinno się jednak wyrzucać do worków opakowań tego typu z zawartością. Opakowanie po serkach, jogurtach itp. (jeżeli są pozbawione resztek jedzenia) należy wrzucać do worków czarnych - zmieszane odpady komunalne.

wtorek, 23, lipiec 2013

Jolanta: Witam, interesuje mnie kwestia zmiany statusu działki, z rolnej na budowlaną. Działka położona jest w miejscowości Sokóle. Czy istnieje mozliwość zmiany statusu działki, czy należy się liczyć z poniesiem dodatkowych kosztów ?

Sprawę można załatwić, ponosząc małe koszty. Żeby zabudować działkę rolną należy zwrócić się do urzędu gminy z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Bliższe informacje tel. 25 7575853.

poniedziałek, 22, lipiec 2013

mieszkaniec: Panie Wójcie, mam pytanie odnośnie Sokóla. Czy można jakoś zobligować mieszkańcó Sokóla, aby zamykali i pilnowali swoje psy? Bo nie da się przejść/przejechać przez tę miejscowość, żeby nie zostać przegonionym przez kilka psów. Jeśli są to psy bezdomne to też chyba da się coś z tym zrobić. Proszę o interwencję, bo aż strach jest wybrać się z dziećmi na wycieczkę do Sokóla. Pozdrawiam

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każdy właściciel psa jest zobowiązany do sprawowania opieki nad tym zwierzęciem m.in. w ten sposób, aby nie umożliwiło swobodne opuszczenie przez niego zagrody.

W przypadku ustalenia właściciela psa osoba ta powiadamiana jest telefonicznie lib pisemnie o konieczności trzymania psa w zadrodzie zamkniętej.


Jeżeli chodzi o psy bezdomne, wałęsające się po terenie po otrzymaniu telefonicznego zgłoszenia są na bieżąco wyłapywane przez łapacza, który ma podpisaną umowę z gminą i dostarczane są do schroniska, z którym łapacz posiada podpisaną umowę.

 

wtorek, 16, lipiec 2013

Bartosz: Panie Wójcie, nurtuje mnie pytanie czy w tym roku na loterii fantowej podczas dożynek myszą być gołębie i puste losy. Puste losy można jeszcze przeboleć, ale większość ludzi wygrywając te małe zwierzaki poprostu puszcza je do ,,góry''. I czy w związku z tym mógłby pan coś z tym zrobić ( chodzi mi tu o to aby w tym roku fanty odbyły sie beż gołębi i pustych losów, strażacy podczas zbierania fantów mogą nie przyjmować gołębi ) Mam nadzieję, że nie wymagam za dużo i moja prośba jest do spełnienia.

Jeśli chodzi o zwierzęta  to proszę przeczytać odpowiedź na pytanie - trzy poniżej.

Natomiast kwestia "pustych losów" - przecież naturą loterii jest to, iż można trafić albo nie. Więc gdzie ten problem?

piątek, 05, lipiec 2013

Gniado Karol: Kontaktuję Kontaktuję się z Panem, aby za Pana pośrednictwem zorganizować spotkanie dla mieszkańców Gminy zainteresowanych pozyskaniem dofinansowania z Programu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Oferta jest skierowana tylko i wyłącznie dla osób fizycznych posiadających prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym, albo prawo do dysponowania budynkiem mieszkalnym w budowie. Jest to dofinansowanie 45% wartości kompletnego zestawu solarnego. Dofinansowanie to udzielane jest za pośrednictwem banków przyznających kredyt na całą kwotę zestawu z częściową spłatą kapitału i atrakcyjnym oprocentowaniem niższym niż przy typowych kredytach konsumpcyjnych. Rozłożenie płatności na raty to wartość dodana, dzięki której każdy może pozwolić sobie na zakup zestawu solarnego. Klienci chcący dokonać zakupu gotówka, mogą spłacić pozostała część kredytu (55%) po uzyskaniu dofinansowania. Aby uzyskać dofinansowanie należy spełnić wymagania banku i NFOŚiGW, m. in. wypełnić wniosek o dofinansowanie i kredyt, sporządzić projekt instalacji, a na końcu przekazać protokół odbioru instalacji. Gwarantuję, że po spotkaniu, każdy kto zdecyduje się na pozyskanie dofinansowania otrzyma je i będzie zadowolony. Pozdrawiam serdecznie i czekam na kontakt z Pana strony, aby ustalić szczegóły spotkania w Pana Gminie.

Wiele firm robiło już u nas spotkania w tej sprawie. Początkowo cieszyły się one dużym zainteresowaniem, jednak na ostatnie (kilka tygodni temu) nie przyszedł nikt.

środa, 03, lipiec 2013

mieszkanka: Witam. Odnośnie tegorocznych dożynek. Czy podjęte zostaną w tym roku jakiekolwiek kroki, aby zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców Gminy i Gości, którzy będą przebywali na terytorium imprezy? Konkretnie chodzi mi o ogródek piwny. Czy będzie można w końcu spokojnie usiąść przy piwie, bez żadnych obaw o zdrowie swoje i swoich bliskich? Nie oszukujmy się, ochrona w postaci strażaków nie daje sobie rady i nie budzi respektu wśród awanturników. Dodam jeszcze, że wśród mieszkańców innych Gmin, Nasze dożynki słyną z bójek i z tego, że można oberwać za niewinność, dlatego wolą jechać gdzieindziej. Czy musi stać się tragedia żeby policja zaczęła interweniować i żeby ktoś się tym w końcu porządnie zajął? Przecież lepiej zapobiegać niż leczyć… Pozdrawiam.

Wzmocnimy ochronę ale czy to wystarczy aby całkowicie zapanować nad "gorąco krwistymi" młodzieńcami?

poniedziałek, 24, czerwiec 2013

mieszkanka gminy: Panie Wójcie czy na organizowanej w tym roku loterii podczas dożynek nadal będą zwierzęta? Ten wiejski zwyczaj powinien być zakazany. Zwierzęta trzymane niekiedy kilka dni w ciasnych klatkach, bez wody i jedzenia bardzo cierpią. To jest niezwykle niehumanitarne, a praktyka taka świadczy tylko o nieudolnym podejściu władz gminy do problemu ochrony zwierząt.. Dodam, że wiekszość tych zwierząt zostaje porzucana.

Postaramy się aby zwierząt na loterii dożynkowej nie było.

poniedziałek, 24, czerwiec 2013

mieszkaniec: Pytanie o "orlik" i sklep w rynku: Panie Wójcie w naszej gminie jak zwykle robione jest wszytko inaczej przykład "orlik" - brak odwodnienia (gwarantuję, że woda będzie stała) , wymiary beznadziejne da się grac tylko po 5-ciu w jednej druzyniue na boisku piłkraskim, więc nie będziemy mogli nawet zorganizowc rozgrywek/turnieji dla dzieci/młodzieży. Kto akceptował projet mozna było wydłuzyć w stronę ośrodka i ewentualnie poszerzyc w stronę jezdni lub boiska dużego (które również nie nadaje się do gry, zaświadczą ci którzy je użytkują). Mozna kosztem dużego boiska zrobic "PORZĄDNEGO" orlika a mamy tylko namiastkę, uważam, ża niegospodarnoscią jest próba niedokończonego boiska pod RETKOWEM. Chodniki w rynku mamy takie, ze nogi mogą dzieci połamać , ulicę dziurowe. Czy nie można zdobyc funduszy zewnętrznych na poprawę tego stanu. No i na końcu sklep w rynku u Pana Podstawki, dlaczego udzielił Pan zezwolenia aby był otwarty w weekendy po 22, są z tego powodu tylko burdy i hałasy młodzieży, Panu to nie przeszkadza bo "zaszyje Pan się w lesie i ma Pan wszystko w nosie.Proszę o konstruktywną odpowiedź a nie usuwanie pytania.

Boisko („miniorlik”):

Wniosek o budowę złożyli radni ze Stanisławowa, sami zajmujący się sportem. Jestem przekonany, że określając zakres robót, jako osoby znające się na rzeczy , zaproponowali także wymiary, jakie są robione. Odwodnienie płyty boisk zaprojektowano tak aby przy zwykłych opadach były skuteczne; podczas ulew większość systemów odwadniających nie zdoła i tak odprowadzić wody na bieżąco. Miejsce przeznaczone pod obiekt zostało wykorzystane do maksimum – powiększenie w stronę ośrodka zdrowia sobie nie wyobrażam. Boisko pod Retkowem to kwestia dalszej przyszłości; to co zostało zrobione nie jest marnotrawstwem. Jest plac, który należy urządzić – pozostaje tylko kwestia pieniędzy. Były unijne pieniądze na rewitalizację rynku – Rada zdecydowała o innych priorytetach inwestycyjnych. Teraz trzeba czekać aż zostanie wykonana gazyfikacja, bo to też będzie kolejna dewastacja chodników i jedni (2014-2015r.).

Sklep:

Właściciele obiektów w handlu detalicznym swobodnie ustalają godziny funkcjonowania swoich placówek. Są w tym względzie przepisy jeszcze z lat 70-ych, dające radzie gminy możliwość pewnych ograniczeń dla pewnych typów sklepów. Proszę zwrócić się do swojego radnego aby ten wystąpił z odpowiednią inicjatywą uchwałodawczą.

poniedziałek, 24, czerwiec 2013

Piotr: Jeżeli każde gospodarstwo może wystawiać tylko dwa worki (bez względu na ilość osób) a będziemy płacić od osoby, to nie jest to sprawiedliwe. Czy w ten sposób wieloosobowe rodziny, np.4, będą zmuszane do opłat za odpady nieselektywne?

Już w tym miejscu pisałem, że realizujemy przepisy ustawy. Zapewniam przy okazji, że każda ilość odpadów wytworzonych w wyniku zwykłego funkcjonowania gospodarstwa domowego i odpowiednio posegregowana - zostanie odebrana.

czwartek, 20, czerwiec 2013

Zainteresowany: Panie Wójcie! Działka nr 306 (droga łącząca Goździówkę i Wólkę Wybraniecką) jest przedmiotem mojego pytania. Wg ewidencji jaka powinna być szerokość tej drogi? i czy w końcu stan w rzeczywistości będzie zgodny z dokumentacją. Droga z roku na rok staje się coraz węższa. Zarastają ją chaszcze, są niesamowite doły. Kiedy Gmina zamierza się zająć tym tematem??

Przedmiotowa droga ma ewidencyjną szerokość 4m. W związku z ograniczonymi środkami finansowymi na bieżące utrzymanie dróg nie jesteśmy w stanie wykonać jakiegokolwiek gruntownego jej remontu. jednocześnie informujemy, że droga zostanie wyrównana równiarką w najbliższych dniach.

środa, 19, czerwiec 2013

Aneta: Witam, Panie Wójcie 2 tygodnie temu obiecał mi Pan w trakcie rozmowy telefonicznej, iż droga przez Goździówkę (odcinek wysypany tłuczniem) zostanie doprowadzona do stanu użyteczności jak tylko pozwoli na to pogoda. Od tygodnia mamy piękną pogodę. W związku z powyższym moje pytanie jest następujące: na co oczekuje Pan teraz?? Proszę o pilne podjęcie tematu, gdyż droga jest w fatalnym stanie, zapraszam na oględziny, ewentualnie mogę Panu przesłać dokumentację fotograficzną... Ponadto droga od strony Zalesia również wymaga poprawy, chociażby przejazdu równiarki.

Droga od Zalesia do Goździówki została wyrównana w dniu 21.06.2013r.

środa, 19, czerwiec 2013

Agnieszka: Na podstawie art. 6r ust, 3 rada gminy zobowiązana jest do podjęcia uchwały w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości. Z przepisu tego wynika, że dopuszczalne jest limitowanie przez gminę ilości odpadów komunalnych, które przedsiębiorca będzie odbierał od właścicieli nieruchomości w ramach opłat uiszczanych przez nich na rzecz gminy. Jednak jeżeli ustaliliście państwo opłaty od jednej osoby to i limity powinny obowiązywać nie na gospodarstwo domowe a na jedną osobę. art. 1. Konstytucji ”Rzeczpospolita Polska jest dobrem wspólnym wszystkich obywateli”. Zgodnie z artykułem 32. ”1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne Równość w gminie Stanisławów polega na tym że np. 5 osobowa rodzina mieszkająca poza Stanisławowem zapłaci za odpady komunalne 30 zł miesięcznie i będzie mogła oddać po dwa worki śmieci , natomiast 1 osobowe gospodarstwo w Stanisławowie zapłaci 6 złoty i będzie mogło oddać po cztery worki śmieci. Gdzie pan Panie wójcie drogi widzi tutaj równe traktowanie obywateli? Czy nie wydaje się Panu że wygląda to tak jak u Orwella że mamy równych i równiejszych, a może tylko po prostu mamy kiepskich urzędników.

Jeżeli już do kwestii śmieci chcemy mieszać problematyków, to skłonny byłbym oprzeć się w tej sprawie bardziej na Mrożku niż Orwellu oraz nie na konstytycji a na branżowym prawie (czyli tzw. ustawie śmieciowej). Wszędzie słychać jej powszechną krytykę według mnie uzasadnioną. Musimy jednak postępować tak, jak nam ta ustawa nakazuje. Poczekajmy zatem i zobaczymy, jak wszystko zafunkcjonuje, zbierzemy opinie i zaewne wprowadzimy modyfikacje (na przełomie roku).

wtorek, 18, czerwiec 2013

Krzysztof: Witam, od dłuzszego czasu na stanisławowiskim rynku grasuje Michal G. i zaczepia uporczywie ludzi i dzieci wyłudzając pieniadze, papierosy i alkohol - ni są to tylko miejscowe osoby, ale takze przyjezdni. Czy nie można z urzedu pomóc Michałowi i skierować go na jakieś leczenie ?

Właśnie stosowna komisja zajęła się p. Michałem G.

poniedziałek, 17, czerwiec 2013

Roman S: Witam, jaki zespół został wybrany na tegoroczne dozynki jako gwiazda wieczoru?

Bayer Full - wystąpi około godz. 14.00; będą też inne zespoły. Program dożynek zostanie ogłoszony w internecie pod koniec miesiąca.

poniedziałek, 17, czerwiec 2013

Roman S: Witam, środa, 24, kwiecień 2013 napisał Pan, że bedzie prowadzona kontrola szamb mieszkanców na kanałem. Proszę o informacje jaki jest rezultat

Kontrola kanału przeprowadzona była ok. 3 tygodnie temu i nie sterdzono nieprawidłowości. W najbliższym czasie kontrole będą ponawiane.

poniedziałek, 17, czerwiec 2013

Agata: Witam, szukam informacji na temat odbioru śmieci od lipca. czy jest już harmonogram? Mam nadzieję, że rodzina 4-osobowa będzie mogła wystawiać 2 razy więcej worków niż rodzina 2-osobowa skoro płacone jest od osoby?

Harmonogram jest aktualnie na etapie wydruku. Będzie dostępny na stronie internetowej Urzędu za kilka dni. Zgodnie z przyjętą uchwałą nr XXI/111/2012 rady Gminy Stanisławów w sprawie określenia szczegółówego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Stanisławów i zadospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi, odpady bytowe i surowce będą odbierane w ilości nie większej niż 2 worki z każdego rodzaju podczas jednego odbioru (par. 4 ust. 1 i 2 przywołanej wyżej uchwały).

niedziela, 16, czerwiec 2013

Mieszkańcy osiedla: Szanowny Panie Wójcie, w związku z poprawą warunków atmosferycznych, zwracam się z uprzejmą prośbą o wyrównanie dróg na osiedlu w Stanisławowie. Po obfitych opadach, które miały miejsce w ostatnim czasie nasze drogi wyglądają identycznie jak przed dosypem jaki miał miejsce w kwietniu br. Owe drogi są dużym zagrożeniem dla naszych aut. Z góry uprzejmie dziękujemy za odpowiedź i liczymy, iż w niedługim czasie drogi na naszym osiedlu zostaną doprowadzone do stanu używalności.

Równiarka już od kilku dni pracuje - na osiedlu zapewne będzie 18 bm.

niedziela, 16, czerwiec 2013

mieszkaniec osiedla: Co pan zrobi na osiedlu z odprowadzaniem wody? Mieszkańcy tona w wodzie i nie ma gdzie jej odprowadzać.

Kanalizacja na działkach będzie robiona w II części tego roku. W przyszłym roku gaz a dopiero później odwodnienie.

środa, 12, czerwiec 2013

Agnieszka: Witam ponownie Panie wójcie wracając do uchwały rady gminy dotyczącej odbioru śmieci pragnę Panu zwrócić uwagę że według ministerstwa środowiska wyżej wymieniona uchwała jest niezgodna z prawem. W tak zwanej ustawie śmieciowej nie ma mowy o ograniczeniach odbieranych odpadów. Minister środowiska chwali się że nikomu nie będzie opłacało się wyrzucać śmieci do lasu. Zapomniał Pan wspomnieć że gmina oprócz tak zwanych czarnych worków zmniejsza np. ilości plastiku w Stanisławowie 2 razy po 2 worki a w innych miejscowościach tylko jeden raz dwa worki. Do tej pory można było zwrócić śmieci typu plastik, papier, metal bez ograniczeń. Nie rozumiem Pana odpowiedzi co ma ilości śmieci do powierzchni działki? Mogę jedynie Pana zapewnić że moja działka nie produkuje śmieci, a ja też nie mam zamiaru rozrzucać śmieci po działce. Najbardziej paradoksalny jest fakt że wywóz śmieci drożeje kilkakrotnie a ilość odbieranych odpadów ma być drastycznie zmniejszona.

Uchwała w sprawie odboiru śmieci jest zgodna z prawem - była opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Mazowieckiego. Wywóz śmieci drożeje ze względu na przepisy ustawy, która całe koszty przerzuca na mieszkańców ( dotychczas ok. 1/2 tych kosztów pokrywaliśmy z budżetu gminy). Kaźde gospodarstwo domowe może wystawić po 2 worki każdego rodzaju odpadów.

środa, 12, czerwiec 2013

Widz Rancza: Czy w Stanisławowie nie możnaby zrobić czegoś takiego: http://stimotion.pl/galeria-kamer-online?catid=mrozy&slg=jeruzal - sewgo czasu kilkukrotnie była mowa o umieszczeniu kamery na GOK, dlaczego nie jest on wdrażany?

Remontujemy przystanek, aby go zabezpieczyć, zamontujemy kamery.

środa, 12, czerwiec 2013

mieszkaniec: Mieszkańców osiedla po opadach deszczu zalewa już... krew czy jest możliwość zrobienia tzw. burzówki? szczególnie, że część ulic będzie kanalizowanych więc i tak będą rozkopane

Kanalizacja na działkach będzie robiona w II części tego roku. W przyszłym roku gaz a dopiero później odwodnienie.

środa, 12, czerwiec 2013

Artur: Na działkach będzie wykonywana kanalizacja. A czy w planach są kratki ścikowe do wody deszczowej? W taką pogodę jak w tym roku notorycznie woda stoi na każdej z działek. Gdyby podczas wykonywania wykopów przy krawężniku zostały zamontowane kratki byłoby łatwiej odprowadzać wodę. Na ulicy łąkowej róg polnej jest taka kratka i gdyby pozostałe ulice podłączyć do tej kratki woda nie stała by na posesjach

Kanalizacja na działkach będzie robiona w II części tego roku. W przyszłym roku gaz a dopiero później odwodnienie.

środa, 12, czerwiec 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie. Czy w GOK w Stanisławowie zacznie się coś dziać ? Jakać działalnośc z kulturą ? Czy będzie to nadal "prywatny folwark p Krół" w który organizowane są imprezy okolicznościwe ? W ostatnim czasie nie można było obejrzeć finału Ligi Mistrzów bo oczywiście było zamknięte. Czy abonament TV satelitarnej jest opłacany tylko po to aby personel oglądał seriale ? Ilu jest pracowników w tym pzybutku ? Ile pieniędzy rocznie gmina wyrzuca w błoto w związku z niekompetencją pani dyrektor i jej personelu ?

We wrześniu ogłosimy konkurs na dyrektora GOK-u.

środa, 12, czerwiec 2013

Mieszkaniec Stansławowa: Dlaczego w Stanisławowie nic się nie dzieje? W okolicznych gminach właśnie ruszył sezon festynów rodzinnych. U nas cisza. Pomijam Ładzyń, bo on sam potrafi się wziąć w garść, OSP organizuje regularnie dyskoteki itd. Pomijając festyny - dni miejscowości: Mińsk Mazowiecki, Mrozy, Cegłów potrafią coś zorganizować, nie jest to coś super hiper przedsięwzięcie, ale jest! Z tego co wiem w tym roku przypada 490 lecie istnienia naszej miejscowości, ładna rocznica, czy cokolwiek będzie w tę stronę planowane? Jedziemy dalej - Dni Powiatu Mińskiego - wszystkie gminy oprócz Stanisławowa wystawiły swoje "reprezentacje" na imprezę, ciekawe dlaczego? Nie mamy się czym pochwalić? Wręcz przeciwnie. Kolejny przykład: XIV Powiatowe Igrzyska Samorządowców, większość gmin z powiatu wzięło udział w międzygminnych integracjach sportowych, ale oczywiście Stanisławów stał z boku na trybunach patrząc w drugą stronę... To tylko niektóre z imprez które odybwają się/były w przeciągu tego miesiąca. Co się dzieje panie Wójcie, gdzie są osoby od promocji gminy, nie ma co zamykać się w czterech ścianach, trzeba wyjrzeć na zewnątrz i brać przykład z innych gmin, gdzie COKOLWIEK się dzieje. Nie trzeba od razu festynów robić, można zacząć od rzeczy małych, na przykład Mrozy organizowały niedawno rajd rowerowy... Już nie wspomnę o super rozbudowanej ofercie rozrywkowej Gminnego Ośrodka Kultury, której zakres zamyka się na działalności "kawiarni" i okresowych wycieczkach w lato i zimę... Skoro już poruszyłem temat rozrywkowy, to mam jeszcze jedno pytanie: Czy dożynki w tym roku się odbędą? Czy można się spodziewać jakiś rewelacji z ankiety, która wisiała jakiś czas temu na stronie Urzędu Gminy? Czy będzie wszystko po staremu? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam

Na 12 maja były planowane ochody 490 lecia nadania naszej miejscowości praw miejsckich ("dni Stanisławowa"). Ze względu na fatalną pogodę długotrwała zima, opady nie było szans na przygotowanie imprezy - miała się odbyć na rynku w parku (część plenerowa). Dni Stanisławowa odbędą się 15 lub 22 wrześcia. 18 sierpnia będą dożynki.

wtorek, 11, czerwiec 2013

Mieszkaniec Rządzy: Witam, ostatnio jechałem drogą żwirową ze Stanisławowa do Rządzy, nawiasem mówiąc spokojna nie między tirami, ale jest ona już tak zarośnięta po obu stronach, że mój dostawczy samochód jest porysowany. Do kogo mam się zgłosić w sparwie odszkodowania za zniszczony lakier?

Ta droga nie jest tak zawężona przez krzaki, żeby bez zarysowania samochodu nie można było nią przejechać - trochę ostrożności! Wkrotce jednak przytniemy te zakrzaczenia.

sobota, 08, czerwiec 2013

Przedsiębiorca: Witam ! Dlaczego urzędnik w pana gminie narzuca firmie która wygrała przetarg konkretnego geodetę do obsługi inwestycji ? Takie zachowanie to nadużywanie stanowiska pracy a nawet pachnie korupcją . Proszę się temu przyjrzeć i zająć stanowisko w tej sprawie , oczekuję odpowiedzi jak pan to rozwiązał ?

Obsługa geodezyjna inwestycji należy do wykonawcy i jest ujęta w cenie, na którą opiewa umowa na wykonanie tejże inwestycji. Zatem wykonawca zatrudnia geodetę, którego chce i także jemu płaci.

Bywa, że firmy z dalszych stron putają nas o "namiary" na miejscowych geodetów. Dostają wówczas kilka adresów, a gmina nie pośredniczy w dalszych kontaktach.

 

poniedziałek, 03, czerwiec 2013

Agnieszka: Panie wójcie, w związku ze zmianami dotyczącymi wywozu śmieci od lipca, pragnę zwrócić uwagę na fakt iż uchwała rady gminy ogranicza ilość odpadów, które będzie mogło oddać jedno gospodarstwo domowe. We wsiach w których odbierane są śmieci raz w miesiącu niepisana umowa z firmą eko-sam bis obligowała wyżej wymienioną firmę do odbioru czterech worków śmieci bytowych czyli takiej samej ilości śmieci jak w miejscowościach w których odbierane są śmieci dwa razy w miesiącu. Jeżeli płacimy tyle samo za wywóz odpadów co mieszkańcy Stanisławowa to nie może tak być że w Stanisławowie można oddać cztery worki śmieci a w pozostałych miejscowościach po dwa worki. Proszę o skorygowanie ilości do czterech worków śmieci które będzie można oddawać we wsiach w których odbiór będzie raz w miesiącu.

W Stanisławowie, decyzją Rady Gminy, tzw. czarny worek rzeczywiście jest odbierany 2 razy w miesiącu. Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na specyfikę miejscowości(nosi miejska zabudowa) tj. mniejsze działki niż w innych miejscach gminy i w związku z tym większy problem z zagospodarowaniem chociażby odpadów organicznych.

Najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu Rada będzie modyfikowała niektóre dotychczasowe ustalenia dotyczące gospodarki odpadami w gminie. Proszę zatem zwrócić się do swego Radnego aby przedstawił Pani wniosek Radzie do rozpatrzenia. Może także Pani taki wniosek złożyć do urzędu na piśmie lub drogą elektroniczną.

wtorek, 28, maj 2013

gość2: Jakie są kompetencje wójta w działaniach bądź w założeniu prywatnej firmy?

Z zakresu założenia firmy: zgodnie z art.26 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 2 lipca 2004r. o swobodzie działalności gospodarczej organ gminy potwierdza tożsamość wnioskodawcy składającego wniosek o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i potwierdza za pokwitowaniem przyjęcie wniosku. Organ gminy przekształca ten wniosek na formę dokumentu elektronicznego, opatruje go podpisem elektronicznym i przesyła do CEiDG nie później niż następnego dnia roboczego od jego otrzymania.

Jeślichodzi o "kompetencje wójta w działaniach" to proszę doprecyzować pytanie.

poniedziałek, 20, maj 2013

Stała mieszkanka: Panie Wójcie, w oczekiwaniu na autobus przyglądałam się jak pracownik gminy biegał z koneweczką przez ruchliwą ulicę żeby podlać kwiatki w parku (z resztą te kwiatki to porażka- za mało jak na taki areał). Czy nie można zamontować ujęcia wody w parku i podlewać tych "Kwiatuszków" szlaufem a nie konewką?

Taki zamiar już był kilka lat temu, kiedy projektowana była rewitalizacja centrum Stanisławowa. Ponieważ inwestycja została odłożona to i woda w parku musi się odwlec - mam nadzieję, że nie na długo.

piątek, 17, maj 2013

Jacek: Prosze odpowiedzieć na pytanie- którzy to pracownicy (konkretnie) oprócz kierownika są zatrudnieni w referacie gospodarki komunalnej, a którzy (konkretnie) w referacie inwestycji, remontów i ochrony środkowiska

W referacie gospodarki komunalnej zartudnieni są: p. Perzanowski, p. Kubuj, p. Wytrykowski, p. Wyszomirska, p. Chmielewski, p. Płoszaj, p. Komuda, p. Kurek, p. Kobrzak.

W referacie inwestycji, remontów i ochrony środowiska są: p. Piechoska, p.Zagórska, p. Hendzel, p. Szczęsna.

 

piątek, 17, maj 2013

gość: Panie Wójcie, podobno odpowiada Pan na pytania w zakresie kompetencji i obowiązków słuzbowych Pana i Urzędu Gminy, jednak nie. Zadane zostało pytanie odnośnie czy koniecznym było awansowanie 2 pracowników na stanowiska kierownicze (p.Kowalczyk i p.Krupa)? Stanowisko kierownicze wiąże się z tym, że osoba taka ma w swoim wydziale kilku podległych pracowników? jak to jest w tej sytuacji?

W związku z rozbudową infrastruktury technicznej tj. doporowadzenie wody z wodociągu gminnego do wszystkich mieszkańców gminy oraz wybudowaną oczyszczanią ścieków i kanalizację sanitarną w Stanisławowie, przybyło obowiązków i powstała konieczność wydzielenia z istniejącego referatu inwestycji, remontów i gospodarki komunalnej: referatu gospodarki komunalnej i referatu inwestycji, remontów i ochrony środowiska.

Referat komunalny odpowiedzialny jest za wdrożenie nowego systemu śmieciowego, utrzymanie bieżące dróg oraz nadzór i obsługę oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, stacji uzdatniania wody i sieci wodociągowej. W referacie gospoadrki komunalnej zatrudniony jest kierwonik, urzędnicy - 3 pracowników, 5 pracowników obsługi - fizyczni, inkasent - 1 pracownik.

Natomiast referat inwestycji, remontów i ochrony środowiska odpowiedzialny jest za: planowanie przestrzenne, gospodarkę nieruchomościami, ochronę środowiska, zgody na wycięcie drzew oraz planowanie przygotowanie i prowadzenie inwestychi i remontów na terenie gminy. Obecnie jest budowana kanalizacja sanitarna etap II w Stanisławowie i budowa boisk sportowych w Stanisławowie i Ładzyniu oraz inne zadania inwestycyjne. W referacie inwestycji, remontów i ochrony środowiska zatrudniony jest kierownik i 4 pracowników na stanowiskach urzędniczych. Szczegółowe zadania referatów są podane w regulaminie organizacyjnym urzędu gminy na stronie BIP. W związku z powstaniem referatu koniecznością było powołanie kierowników tych referatów, którymi zostali pracownicy urzędu. Za dodatkowe obowiązki otrzymali symboliczny dodatek do wynagrodzenia.

poniedziałek, 13, maj 2013

Artur: Czy wiadomo coś odnośnie gazyfikacji Stanisławowa? Kiedy i czy na całym obszarze ?

Obecnie są kontynuowane prace projektowe dotyczące budowy sieci gazowej z Rojkowa przez Stanisławów do Mińska Mazowieckiego i gazyfikacji miejscowości Stanisławów.

 

Szczegółowe informacje związane z procesem przyłączania do sieci gazociągu można uzyskać na stronie internetowej w zakładce dla klienta : http://www.msgaz.pl/dlaklienta

wtorek, 07, maj 2013

Artur: Witam. Na jaki miesiąc jest przewidziane skanalizowanie ulicy słonecznej?

Wykonawca rozpoczął budowę sieci kanalizacji sanitarnej od ul. Armii Krajowej, następnie będą budowane ulice Podgraniczna, Cmentarna, Węgrowka i Szkolna.

 

Budowę kanalizacji w ul. Słonecznej przewiduje się w okresie wakacyjnym.

wtorek, 07, maj 2013

mieszkanka gminy: Witam, czy w gminie Stanisławów jest miejsce zbiórki zużytych baterii i jarzeniówek? Jeśli nie, to czy możliwe jest zorganizowanie takiego miejsca?

Obecnie na terenie gminy Stanisławów nie funkcjonuje żaden punkt zbiórki baterii i jarzeniówek. Te odpady można było oddawać 2 razy w roku firmie zbierającej odpady w ramach zawartej umowy na odbiór odpadów.

 

Od 1.07.2013r. na terenie gminy Stanisławów zacznie funkcjonować punkt selektywnej zniórki odpadów komunalnych, do którego będzie można dostarczyć w/w. odpady, jeżeli zaistnieje konieczność pozbycia się ich częściej niż w określonych w harmonogramie terminach.

piątek, 03, maj 2013

Roman S.: Witam, czy mozna z urzedu skontrolowac posesje położone nad kanałem pod kątem wywyozu nieczystości z szamba? W kanale czuć ewidentnie płynące fekalia.

Tak - wkrótce podejmiemy taką kontrolę.

środa, 24, kwiecień 2013

GOŹDZIÓWKA: Witam, Panie Wójcie mieszkańcy Wsi Goździówka zgłaszają, iż w ramach "bieżących" napraw droga przez wieś nie była naprawiana od jesieni. W związku ze sprzyjającą aurą prosimy o szybką interwencję. Zasypanie dołków na tłuczniu (droga jest na tamtym odcinku w fatalnym stanie) oraz wyrównanie drogi od strony Zalesia. Czekamy na Pańską reakcję. Pragnę jeszcze podkreślić, iż z moich obserwacji jasno wynika, że droga w naszej Wsi nigdy nie była remontowana z Pańskiej inicjatywy. Zawsze dzieje się to dopiero po wielokrotnych interwencjach mieszkańców.

Droga od strony Zalesia została wyrównana. Sprzyjająca aura do zasypania destruktem dołków na tłuczniu to min. tydzień słonecznej pogody, aktualnie takiej pogody nie ma.

środa, 17, kwiecień 2013

ZBULWERSOWANY MIESZKANIEC: Panie Wójcie! W końcu nadeszła wiosna, pogoda piękna 20 stopni C, a nasza droga przez Wólkę Konstancję wspaniała. Zapraszamy bardzo serdecznie na przejażdżkę Pańskim autem. PS. Przed przejażdżką spokojnie może się Pan umówić w warsztacie na wymianę zawieszania!!

Droga została wyrównana w dniu 18.04.2013r.

środa, 17, kwiecień 2013

Paweł: Witam. Dlaczego tylko na ulicy Lipowej został wysywany żużel ? Inne ulice nie będą remontowane ?

Żużel został wysypany na kilku ulicach nie tylko na ulicy Lipowej. Jeżeli któraś z ulic będzie tego wymagała będzie remontowana. Jednakże w związku z rozpoczętą budową kanalizacji wiele ulic będzie musiało poczekać na remont do zakończenia kanalizacji.

wtorek, 16, kwiecień 2013

pan z osiedla: Panie Wójcie, mam wrażenie, że trochę zaniedbał Pan osiedle w Stanisławowie. Drogi na owym osiedlu nie nadają się do jazdy! Czy zamierza Pan coś zrobić z tą sytuacją? Drogi po prostu nie są przejezdne, wszystko pływa a zawieszenia w samochodach zgrzytają zębami! Koniecznością jest kilka wywrotek żużla i porządne (nie doraźne) porównanie. Pozdrawiam

Ulice na osiedlu w Stanisławowie zostały poprawione. Aktualnie wszystkie są przejezdne.

poniedziałek, 08, kwiecień 2013

Stanisław: Panie Wójcie chciałbym prosić o poprawienie głównych ulic naszego osiedla (chodzi mi o ulicę Polną, Łąkową, Południową oraz Tartaczną). Po ubiegłorocznych pracach kanalizacyjnych ziemia na tych drogach jest bardzo grzęska i tworzą się ogromne dziury wraz z kałużami. Przejście pieszą oznacza dojście do pracy w masakrycznych warunkach przeskakiwania pomiędzy jedną a drugą kałużą oczywiście z ubłoconymi butami czy spodniami. Trzeba czymś te ulice nawieść, gdyż przejazd do swojej posesji z prędkością 5 km/h jest walką o zawieszenie naszych samochodów. Drogi nie utwardzone w okolicznych wsiach są 3 razy w lepszym stanie niż te znajdujące się na naszym osiedlu, a należącym przecież do Stanisławowa. Z góry dziękuje i proszę o inicjatywę ze strony Pana Wójta.

Ulice na osiedlu w Stanisławowie zostały poprawione. Aktualnie wszystkie są przejezdne.

niedziela, 07, kwiecień 2013

mieszkaniec gminy: witam. Panie wójcie. w dniu 22-03-2013 na tablicy ogłoszeń na stronie zostały opublikowane wyniki badań wody z wodociągu gminnego.z 8 listopada 2011 roku. W jakim celu? Dlaczego nie są publikowane wyniki z badań wykonywanych zgodnie z ustawą z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę ------- nie rzadziej niż 2 próbki na rok dla monitoringu kontrolnego. Wszystkie gminy publikują wyniki badań wody np. Dębe Wielkie.

Wychodząc naprzeciw  treści przepisów:
1. Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków  (Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858 ze zm.).
2. Art. 4 ust.1 pkt 1 Ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej (Dz. U. z 2011 r. Nr 212, poz. 1263).
3. § 16 ust.1 rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 29 marca 2007 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi (Dz. U. z 2007 r. Nr 61, poz. 417 z późn. zm.), Gmina jako dostawca wody dla ludności zleca każdego roku pobranie próbek wody surowej z ujęć w Sokólu, wody uzdatnionej jak też badanie wody  z punktów poboru  na sieci wodociągowej.


Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny przeprowadza kontrole jakości wody w ramach swoich wytycznych, my jako dostawca zlecamy dodatkowo badania w ramach kontroli wewnętrznej, wynikającej z przepisów.
Spośród częstych pytań w sprawie wodociągu mieszkańcy pytają o twardość wody. Z pokontrolnej opinii Sanepid -u wyczytać można tylko ogólne stwierdzenie o przydatności wody do spożycia, bez podawanych wyników szczegółowych. Z racji kosztów wynikających ze zlecania badań szczegółowych nie zlecamy ich zbyt często.  Zlecane są badania podstawowe do których jesteśmy zobligowani.Porównując wyniki twardości wody badanej przed budową stacji  uzdatniania wody i późniejsze badania, twardość wody mieści się w normie.Twardość ogólna wody  CaCO3  wg normy PN-ISO 6059:1999 wynosi  60-500 mg/dm³.  W wodzie z ujęcia w Sokólu 164 -188  mg/l.

 

Dlatego też podane – ostatnie wyniki szczegółowe z dnia 8 listopada 2011 r. miały przedstawić  mieszkańcom zawartość różnych pierwiastków i ich ilości.

czwartek, 04, kwiecień 2013

K.: Czy aby koniecznym jest stanowisko kierownicze

O jakie stanowisko kierownicze chodzi?

wtorek, 26, marzec 2013

Krzysztof K.: Panie Wójcie, czy to prawda, że planowane jest ze śrdoków gminnych wybudowanie remizy strazackiej w Pustelniku? Jesli tak to o jakiej kwocie mowa?

W budżecie 2013 r. nie ma pieniędzy na budowę remizy w Pustelniku.

poniedziałek, 25, marzec 2013

Krzysiek: Panie Wójcie jak to jest możliwe że na wyszykowanie w Rządzy nie ma pieniędzy budżecie Gminy a na budowę remizy w Pustelniku są. Szkoda tych jednostek co naprawdę pracują bardzo dużo i nie mogą się doprosić od Urzędu Gminy. Chodzi na przykład o OSP Stanisławów bo oni nas zabezpieczają. Powiązania rodzinne są więc i fundusze są! Nie musi Wójt zaprzeczać bo to widać.

Budowa remizy w Rządzy kosztowała już budżet gminy ok. 200 tys. zł. Na budowę remizy w Pustelniku nie przeznaczono dotychczas ze środków gminnych ani złotówki. Straż tamtejsza własnym staraniem sporządziła projekt obiektu i kupiła materiały budowlane na fundament i ściany. Trwają starania o pieniądze na drewno na więźbę dachową i pokrycie tegoż dachu (m.in. ze Związku OSP RP). Takie są fakty, które łatwo sprawdzić.

niedziela, 24, marzec 2013

Ździsław: Panie Wójcie w imieniu mieszkańców osiedla serdecznie proszę o wysypanie żużlem zjazdu z ulicy Wołomińskiej na ulicę Polną oraz ogólne porównanie naszych ulic. W ostatnim czasie wytworzyły się straszne doły przez, które przejazd samochodem to jedna wielka katorga. Jeśli Pan Wójt nie wierzy to zapraszamy na przejażdżkę. Z góry dziękujemy

Zjazd z ulicy Wołomińskiej został posypany żużlem oraz wyrównany. Drogi na Osiedlu zostaną porównane, jak tylko pozwoli na to pogoda.

poniedziałek, 04, marzec 2013

Mieszkanka gminy: Panie Wójcie, jak widać dba Pan bardzo dobrze o mieszkańców Stanisławowa w zakresie gospodarki ściekowej. Ale gmina to nie tylko Stanisławów ale również inne miejscowości. Przydomowe oczyszczalnie byłyby dla nich bardzo dobrym rozwiązaniem, na kanalizację nie mają szans. W obecnie dostepnej technologii oczyszczalni przydomowych płytko występujące pokłady gliny to żaden problem. Uważam, że Wójt powinien reprezentować interesy całej gminy a nie tylko Stanisławowa.

W drugiej części roku zaczniemy planowanie gospodarki ściekowej poza Stanisławowem. Proszę porozmawiać ze swoim Radnym, aby popierał przydomowe oczyszczalnie.

środa, 27, luty 2013

Mieszkanka: Dlaczego zatem w Jakubowie ceny mogą być niższe a w Stanisławowie nie, przeciez to porównywalne gminy?

Większość gmin ustaliła ceny za odbiór śmieci w przedziale 6 zł – 8 zł/1 mieszkańca/1 miesiąc. Są to kalkulacje oparte przede wszystkim o prognozę ceny za wywóz śmieci jaka „wyjdzie” z przetargu. Obawiam się w Jakubowie Rada przyjęła zbyt zaniżoną stawkę i nie zdoła z opłat pokryć kosztów. Jeżeli u nas wyjdzie taniej niż prognozujemy, Rada z pewnością obniży opłatę.

środa, 27, luty 2013

Janusz Laskowski: Serdecznie pozdrawiam!Mam takie pytanie?Wiem ze zacznie Pan drugi etap kanalizacji-czy w charmonogramie przewiduje Pan ul.Kwiatowa na osiedlu.

II etap kanalizacji obejmie cały Stanisławów - w tym ul. Kwiatową.

sobota, 23, luty 2013

Mieszkanka: Panie Wójcie jak była ustalana wysokość opłat za wywóz śmieci na nowych umowach, tj 6 zł od osoby za odpady segregowane? Jak to możliwe, że w innych sąsiadujących gminach, o podobnym do Stanisławowa zakresie, cena ta jest o połowę niższa?.

Proszę dokładnie sprawdzić w okolicznych gminach przyszłe ceny wywozu śmieci - chyba tylko w Jakubowie są niższe.
Cena była ustalona przez podzielenie wszystkich kosztów wywozu śmieci (według wymogów nowej ustawy) przez ilość mieszkańców (jest to jeden ze sposobów liczenia dopuszczony w w/w ustawie).

piątek, 22, luty 2013

Mieszkanka gminy: Panie Wójcie, co zamierza Pan zrobić w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi na wsiach gminy Stanisławów? Czy rozważał Pan możliwości dofinansowania ze środków unijnych, budowy przydomowych oczyszczalni biologicznych? O ile się orientuję takie mozliwości istnieją.

Jeżeli chodzi Pani także o odpady stałe, proszę zajrzeć do BIP-u gminy i tam są szczegóły. Natomiast ścieki zamierzamy "opanować" w następujący sposób: wybudowaliśmy oczyszczalnię i I etap sieci - wraz z przyłączami w Stanisławowie i Małym Stanisławowie (250 szt.) W tym roku zamierzamy zrobić II etap kanalizacji tj. dokończenie Stanisławowa (także ok. 250 przyłaczy), pozyskaliśmy z UE 4 mln zł, teraz zależy od przetargu na roboty okaże się ile musimy dołożyć z budżetu gminy. Przydomowe oczyszczalnie nie były rozważane ze względu na płytko występujące pokłady gliny - na przeważającym obszarze gminy.
Po zakonczeniu kanalizacji w Stanisławowie, uruchomimy usługi szambiarskie po znacznie niższych cenach niż dzisiaj obowiązujących.

piątek, 22, luty 2013

Ja: Odnośnie „dziwnych” ognisk. A może jakimś rozwiązaniem byłoby utworzenie interwencyjnej zakładki na stronie bip, która byłaby na bieżąco kontrolowana przez któregoś pracownika? Może podanie do publicznej wiadomości, że istnieje taka możliwość zgłaszania problemu odstraszy tych „wyczynowców”, a zwykłych ludzi zachęci do współpracy? W sumie problem da się ogarnąć, bo zawęża się praktycznie do posiadaczy samochodów ciężarowych, tirów itp. i zbierających złom, którzy sprowadzają samochody, rozbierają je, a z oponami nie mają co zrobić… Takie rozwiązanie chyba nie obciąża UG wielkimi kosztami? Potrzeba tylko trochę INWENCJI i CHĘCI !

Propozycja warta rozpatrzenia, wkrótce będą konkrety na stronie www.

wtorek, 19, luty 2013

ania: odnosnie rozgraniczen. jakim prawem pani od rozgraniczen kaze podpisywac oswiadczenia ze nie będzie sie ubiegac o zwrot kosztow czylii tzw polowy kwoty za rozgraniczenie placą obie strony a ta postawa nadaje sie do prokuratury

Nie jest zgodne ze stanem faktycznym twierdzenie, że pracownik urzędu gminy żąda oświadczeń od wnioskodawcy, że nie będzie ubiegał się o zwrot połowy kosztów rozgraczenia.

niedziela, 17, luty 2013

K: Co znaczy 2-etap i jakie ulice on obejmuje -Pytanie dotyczy kanalizacji

II etap kanlaizacji obejmuje tą część Stanisławowa, która nie była skanalizowana w I etapie.

piątek, 15, luty 2013

Mieszkaniec Suchowizny: Proszę odpowiedzieć na pytanie w sprawie intrenetu stacjonarnego.Po modernizacji skrzynki i dodaniu wolnych portów w Wólce Czarnińskiej w tej że miejscowości i sąsiadujących z nią kilku innych można podłączać internet a w Suchowznie dalej nie można?

Pytanie powyższe proszę skierować do właściciela modernizowanej sieci tj. Telekomunikacji Polskiej S.A.

W sprawie modernizacji węzła w Wólkce Czarnińskiej operator nie zasięgał informacji samorządu w zakresie potrzeb mieszkańców w dostępie do sieci internet.

poniedziałek, 11, luty 2013

Mieszkaniec: Panie Wójcie czym sugeruje się Pan w sprawie inwestycji w naszej gminie? Chodzi mi o przyszłe budowy w Pustelniku.

O jakie inwestycje chodzi? Jeżeli o salę gimnastyczną - to jest to budowa dawno zapalnowana w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy. Z kolei remiza strażacka będzie budową prowadzoną głównie przez OSP, natomiast zamiary wynikające z Planu Odnowy Miejscowości nie są jeszcze określone w czasie ani w rozmiarze.

czwartek, 07, luty 2013

Ja: Dlaczego nikt nie widzi palących się całymi dniami "dziwnych" ognisk z których gęsty, czarny dym unosi się do nieba? Opony niezależnie od podpisanej nowej wersji umowy śmieciowej i tak SĄ i prawdopodobnie BĘDĄ spalane tak jak dziś u sołtys Sokóla. Kto wreszcie zajmie się tym wcale nie błahym tematem? Ile można? I dlaczego wśród ludzi jest tak mała świadomość zagrożeń tym powodowanych? Nie satysfakcjonuje mnie odpowiedź, że gmina o tym nie wie, bo codziennie pracownik komórki ochrony środowiska przejeżdża obok takich miejsc. Zapewne dziś również i nie zwraca uwagi na takie sytuacje ...

Aby na bieżąco śledzić takie "wyczyny" Gmina musiałaby mieć np. straż gminną lub liczyć na współpracę obywateli. Nie ma jednego ani drugiego. Na sygnały od obywateli - a te bardzo sporadycznie bywają - reagowaliśmy natychmiast i udało się kilku "wyczynowców" przywołać do porządku...

środa, 06, luty 2013

Justyna: dlaczego Wójt Gminy Stanisławów zaprasza tylko mieszkańców Stanisławowa na zebranie wiejskie w sprawie wdrożenia nowego systemu gospodarowania odpadami na terenie gminy Stanisławów skoro ustawa obowiązywać będzie od 1 lipca 2013 roku wszystkich

Zebranie jest oczywiście otwarte. Odbywa się w Stanisławowie i skierowane jest zwłaszcza do mieszkańców Stanisławowa, bo tutaj nowy system gospodarki odpadami budzi największe kontrowersje.

wtorek, 05, luty 2013

Mieszkanka Stanisławowa: Pani Wójcie co z kanalizacją w naszej gminie Stanisławów

Kanalizacją - II etap, zaczniemy wiosną (przetarg ogłoszony w naszym BIP-ie).

niedziela, 03, luty 2013

Andrzej: Witam;pytanie krótkie,co z Pana programem wyborczym,cytuje slowa "ta kadencja poswięcona będzie drogom bo przez ostatnie lata byly zaniedbane"

Priorytetem była oczyszczalnia i kanalizacja Stanisławowa, którą planowaliśmy wykonać najpóźniej do końca 2011r. Niestety, mamy 2 letni poślizg, a zatem drogi, muszą być przynajmniej o 2-3 lata przesunięte.

niedziela, 03, luty 2013

K: K- Dlaczego nie powoła pan spółki komunalnej która była by odpowiedzialna za wodociąg -kanalizacje-śmieci jak równierz utrzymanie dróg gminnych w nalerzytym porządku.

Spółka Komunalna zostanie powołana po zakończeniu kanalizacji Stanisławowa (maj 2014r.). W tym roku rozdzielamy dotychczasowy referat gospodarki komunalnej, inwestycji, remontów i ochrony środowiska na dwa, których jeden będzie zajmował się gospodarką komunalną. Niestety nie będzie się zajmował śmieciami, bo do tego potrzebny jest ciężki transport a małej gminy na to nie stać.

Powołanie spółki, o której mowa to też koszty, bo trzeba będzie ją wyposażyć chociażby w sprzęt do utrzymania dróg czy bieżących napraw kanalizacji i wodociągów.

niedziela, 27, styczeń 2013

ela: chciala zapytac czy to prawda,że w ok. stanislawowa ma powstac duzu market?

Nie ma takich planów, przynajmniej obecnie władze gminy takich planów nie mają.

niedziela, 20, styczeń 2013

mieszkanka Stanisławowa: Aktualnie drogi w St-wie są przejezdne, ale po pierwszych obfitych opadach śniegu nie były przejezdne i nie były odśnieżone ani posypane. Czy przetargi są konieczne? Nie można zatrudniać osób/firm już sprawdzonych?

Niestety przetargi są konieczne.

niedziela, 20, styczeń 2013

Tomasz: Odnośnie: "ania: dlaczego nie macie na stronie forum mieszkancow ?". Gdy uruchamiana była nowa wersja strony stanislawow.pl tłumaczenie było inne. Cytuje: "Na nowej stronie gminy nie będzie forum dyskusyjnego. Zgłaszały się do nas osoby, które zbierały dane o gminach i w ramach projektu mają wykonać portal o zasięgu powiatowym. Ma się tam też znaleźć m.in. forum dyskusyjne.". Jedno i drugie tłumaczenie jest śmieszne a prawda jest taka, że wpisy na forum były niewygodne dla Pana Wójta (szczególnie, że forum daje możliwość dyskusji). Panie Wójcie może jednak dać mieszkańcom możliwość wyrażania swoich opinii lub tez, jak Pan to określa, "pyskowania"?

Obie zacytowane przez Pana odpowiedzi są zgodne z prawdą.
Na omawianym forum, które funkcjonowało od 18.09.2006r. do końca 2008r. odnotowano łącznie 55 wpisów. Pojawiały się nawet ze względu na ich ilość podejrzenia o wykasowywanie postów, a faktem jest, że większość lokalnych for dyskusyjnych w wielu gminach zlikwidowano, ze względu na brak zainteresowania.
Obecnie jest wiele portali, na których każdy z mieszkańców bezpłatnie może założyć forum, wtedy nie będzie podejrzeń o jego moderowanie przez urząd gminy oraz o ograniczanie „wyrażania swoich opinii”.
Uważam, że „pytania do Wójta Gminy” na niniejszej stronie są wystarczającym elementem uzyskania odpowiedzi w trybie publicznym.

czwartek, 17, styczeń 2013

fankajustyny: Panie Wójcie kiedy będzie u nas biegła Justyna Kowalczyk? bo jak widzę ulice są przygotowywane do zawodów narciarskich, a nie do jazdy samochodem (ulice są dobrze porównane, a nie odśnieżone).

Odśnieżanie ulic zawsze jest kompromisem między kosztami a potrzebami. Ostatnio spisujemy się chyba całkiem dobrze.

środa, 16, styczeń 2013

mieszkanka: Czy ma Pan w planach poprawę jakości drogi na Wólce Wybranieckiej?Mamy szansę w najbliższych latach na jakąś porządną drogę na której nie trzeba by było się wiecznie denerwować? ?

Rozmowy w tej sprawie prowadzimy - chodzi o fundację "Tęczowy Dom" na szczegóły jeszcze za wcześnie.

niedziela, 13, styczeń 2013

mieszkanka Stanisławowa: Dlaczego w tym sezonie zimowym ulice w Stanisławowie są nieodśnieżane. W poprzednich sezonach było to robione na bieżąco. CZyżby w tym sezonie zima zaskoczyła???

Na bieżąco monitorujemy stan dróg w zakresie odśnieżania ze względu na koszty nie sposób odśnieżać po każdym drobnym opadzie śniegu. Stanisławów w miejscach tego wymagających zostanie odśnieżony. Aktualnie wszystkie drogi są przejezdne.

sobota, 12, styczeń 2013

Mieszkaniec Stanisławowa: Czy Stanisławów będzie odśnieżany? od początku zimy widziałem raz płóg a teraz nic tylko posypane piachem delikatnie. Może w odśnieżanie w Stanisławowie ma wyglądać tak jak teraz przez rozjeżdżanie siegu przes samochody. Prosze i interwencje

Na bieżąco monitorujemy stan dróg w zakresie odśnieżania ze względu na koszty nie sposób odśnieżać po każdym drobnym opadzie śniegu. Stanisławów w miejscach tego wymagających zostanie odśnieżony. Aktualnie wszystkie drogi są przejezdne.

sobota, 12, styczeń 2013

Andrzej: Witam czy zamierza pan zgodnie z zapowiedzią wybudowac droge do powstającego ośrodka dla dzieci w miejscowości Wólka Wybraniecka i jak ma przebiegac ? dziękuje za odpowiedż

Rozmowy w tej sprawie prowadzimy - chodzi o fundację "Tęczowy Dom" na szczegóły jeszcze za wcześnie.

sobota, 12, styczeń 2013

Dozynki: Prosil Pan aby wczesniej sugerowac pomysly na dozynki. Moj pomysł to zespól Akcent Zenona Martyniuka

Na stronie utworzyliśmy formularz, na którym można składać propozycje w sprawie programu dożynek.

sobota, 12, styczeń 2013

K.: Witam, na jakaiej podstawie wydano decycje o pozwoleniu prowadzenia przedszkola w Stanisławowie na terenie Piekarni? Natomiast wcześniejsze wnioski były z góry rozpatrywane negatywnie. Domniema sie , że zwazyły tu układy pracownik UG - petent. Temat na artykuł w prasie.

Wyjaśniam, że Urząd Gminy nie wydaje pozwoleń na prowadzenie przedszkola. W omawianej sprawie została wydana decyzja o ustaleniu warunków zabudowy dla zmiany sposobu użytkownia części budynku na budynek usługowy.

Proszę o wskazanie jaki wniosek został "z góry rozpatrzony negatywnie"? Informuję, że od 2009r. zostały wydane trzy pozytywne decyzje o warunkach zabudowy dla inwestycji dotyczących budowy lub zmiany części budynku na przedszkole.

Należy wziąć pod uwagę fakt, że piekarnia nie jest własnością gminy, w związku z czym wójt nie decyduje o jej przeznaczeniu.

piątek, 11, styczeń 2013

mieszkaniec: proszę mi powiedzieć dlaczego osrodek zdrowia w stanisławowie nie jest czynny w soboty. W porze zwiększonej zachorowalności na grypę .może jusz czas na zmianę lekarzy skoro obecni czują sie nie zagrorzeni i pracują jak chcą

Lekarze w OZ w Stanisławowie i w Pustelniku pracują w oparciu o kontrakt z NFZ. Gmina wynajmuje tylko lokale.
Narodowy Fundusz Zdrowia nakłada na lekarza obowiązek pracy od poniedziałku do piątku. Obsługę pacjentów potrzebujących nagłej pomocy w soboty i niedzielę oraz w inne dni poza godzinami pracy prowadzą przychodnie inne (zapewne w Mińsku Mazowieckim) - informacje o tym wiszą w ośrodkach w Stanisławowie i Pustelniku. Nasi lekarze informują, że zdają sobie sprawę ze zwiększonej zachorowalności i dlatego pracują kilka godzin dłużej.
Gmina nie ma wpływu na obsadę lekarską, czas pracy lekarzy itp, ponieważ nie zatrudnia lekarzy.

sobota, 05, styczeń 2013

ania: dlaczego nie macie na stronie forum mieszkancow ?

Swego czasu forum zostało uruchomione i działało przez okres ok. 3 lat. Cieszyło się mierną popularnością wśród mieszkańców i służyło głównie pyskówkom, dlatego w nowym serwisie zrezygnowaliśmy z niego.

sobota, 22, grudzień 2012

Grzegorz Chróścicki Rządza: Odśnieżanie, Witam Pana. Proszę o podanie numeru telefonu w sprawie odśnieżania w gminie. Proszę również o numer telefonu pod który ożna dzwonić w soboty, niedziele i święta. Przy okazji życzenia wesołych świąt i szczęśliwego nowego roku.

Telefon kontaktowy w sprawie odśnieżania: (025) 757 58 52 w dniach. W dniach wolnych od pracy sobota, niedziela, święta drogi smonitorowane są przez praownika urzędu gminy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba odśnieżanie jest uruchamiane.

piątek, 21, grudzień 2012

gw: Czy osoba na stanowisku kierownika referatu inwestycji, remontów i gospodarki komunalnej posiada odpowiednie kwalifikacje do otrzymania takiego stanowiska? Jakie kwalifikacje i predyspozycje ma ta osoba jakich nie mają Panowie K i P. Co zadecydowało o wyborze tej Pani na to stanowisko? Może takie same względy zadecydowały jak w przypadku otrzymania pracy jednego z pracowników oczyszczalni ścieków?

Zapewniam, że osoba, o której jest mowa w pytaniu ma odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Ma wyższe wykształcenie, bardzo dobrze opanowała przepisy o zamówieniach publicznych i właśnie, te względy zadecydowały o tym, że jest kierownikiem referatu.

wtorek, 18, grudzień 2012

Zainteresowany: Witam, moje pytanie brzmi: dlaczego nie udziela Pan odpowiedzi na wszystkie wysyłane pytania? Np. odnośnie zatrudnienia w UG i stażystów wysłane około 2 tyg. temu ...

Ostatnie pytanie w powyższej sprawie było zadane 25 września 2012r. - odpowiedzi udzieliłem. Jeżeli jest nowe pytanie w tej sprawie, proszę je zadać - odpowiedź zostanie udzielona niezwłocznie.

sobota, 15, grudzień 2012

Mikołaj: Dlaczego w Urzędzie Gminy nie ma choinki? A ta w parku będzie się swiecic? Wesołych Świąt

W UG kończymy remonty i zaraz pojawi się choinka.

Choinka w parku: w zeszłym roku koszt samych lampek to 2 tyś. zł. Były one niestety - zniszczone, więc w tym roku zrezygnowaliśmy ze względu na koszty. Mała choinka jest na kominie GOK-u.

poniedziałek, 10, grudzień 2012

Dolar: Pisze Pan Panie Wójcje ze dorga na Goździówce byla naprawiana to absurd!!! Czy gmia jest tak bogata aby naprawiać zawieszenia aut mieszkańców ? Kiedy będzie naprawiona dorga, czy zglosic to wyzej?

Drogę tę utrzymujemy w stanie przejezdności i to naszym zdaniem jest na akceptowalnym poziomie. W obecnej chwili nie stać nas na położenie tam asfaltu.

niedziela, 09, grudzień 2012

Gość:: Panie Wójcie jest możliwość uzyskania informacji na temat OSP z terenu gminy Stanisławów. Chcę się dowiedzieć ile sprzętu i najaką kwote zakupiono na poszczególną jednostke OSP

niedziela, 09, grudzień 2012

Gość: Dlaczego obecna strona internetowa uniemożliwia zadanie pytania odpowiedniej długości. Kto zadecydował o takim ograniczeniu znaków?

Dziękujemy za informację, ilość znaków została zwiększona.

sobota, 08, grudzień 2012

gość: Dlaczego wiadomości odnośnie lekarzy pracujących w ośrodku w Stanisławowie są nieaktualne. Poza tym w rejestracji nie wiedzą, że do nich można zgłaszać skargi.

Zamieszczamy otrzymany w dniu 09.01.2013r. harmonogram pracy lekarzy w przychodni.

Harmonogram pracy przychodni w Stanisławowie i Pustelniku

sobota, 08, grudzień 2012

Andrzej: zainteresowany;Panie Wójcie podczs wmurowania kamienia węgielnego pod ośrodek Tęczowy Domek w Wólce Wybranieckiej zobowiązał się pan do wybudowania tam drogi,którędy ma ona przebiegać?

Na początek sprostowania:

1. Nie było wmurowania kamienia węgielnego pod ośrodek Tęczowy Dom.

2. Nie zobowiązałem się do wybudowania drogi, lecz do popierania projektu w tym do pomocy rozwiązania problemu dojazdu.

Fundacja ma nam skonkretyzować oczekiwania między innymi dotyczące dojazdu (którędy?) i innych kwesti.

 

poniedziałek, 03, grudzień 2012

Tomek: Witam Pana jakie są plany związane z budową obwodnicy Stanisławowa czy istnieje mozliwość umieszczenia na stronie gminy mapy która pokaże jej przebiek z nr działek które będą podlegały wykupowi

Została wydana tak zwana decyzja środowiskowa (przez Wójta Gminy Stanisławów, która uprawomocni się 6 bieżącego miesiąca). Następnie rozpoczniemy starania, aby Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zlecił wykonanie projektu technicznego. Orientacyjny przebieg obwodnicy Stanisławowa jest uwidoczniony w stadium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stanisławów, które jest zamieszczone w BIP-ie gminy Stanisławów.

wtorek, 27, listopad 2012

Antoni: Panie Wójcie kiedy jest sesja rady gminy i ustalenie budrzetu na rok 2013. Bo bardzo jestem ciekawy jak został zaopiniowany wniosek OSP Stanisławów na zakup samochodu.

Sam w projekcie budżetu na 2013r. nie znalazłem tak znacznej kwoty na zakup samochodu dla OSP Stanisławów. Zobaczymy jak do tego ustosunkuje się Rada Gminy.

niedziela, 25, listopad 2012

mamamateusa: panie wójcie co z przedszkolem w Stanisłwie jak długo nasze pociechy bedą przebywać w takich warunkach? czy są szansę na nowe są przeciesz fundusze z UE

Fundusze europejskie mają duże "wady". Po pierwsze, w każdym wniosku można starać się np. tylko o 75% zwrotu tak zwanych kosztów kwalifikowanych (które same w sobie mogą stanowić także 70%-80% lub mniej całości kosztów przedsięwzięcia). Po drugie, może też być również ograniczenie kwotowe, na przykład tylko do 500 tyś. na jedno zadanie lub na gminę przy kosztach zadania - przykładowo - 2 miliony złotych. Resztę, aby jakąś inwestycję zrobić - trzeba mieć ze swojego budżetu (tak było w przypadku wniosku z rewitalizacją centrum Stanisławowa). Gmina Stanisławów postanowiła za pieniądze "unijne" wybudować oczyszczalnię ścieków i skanalizować Stanisławów i Mały Stanisławów. Inwestycję podzieliliśmy na dwa etapy. Kosztorys opiewał na około 19 milionów złotych. Po przetargach ceny spadły, ale proporcjonalnie także spada możliwość uzyskania dofinansowania. Niestety, mimo formalnie poprawnego wniosku na oczyszczalnię i pierwszy etap kanalizacji pomocy nie otrzymaliśmy. Mimo to zadanie zostało wykonane, ale olbrzymim wysiłkiem własnym. Staramy się o pieniądze na dofinansowanie drugiego etapu kanalizacji. Spodziewamy się je uzyskać. Ale jak napisałem wyżej: aby uzyskać pieniądze unijne, trzeba mieć swoje i to znaczne na tzw. dokładkę.

I tu jest odpowiedź na wniosek o szukanie pieniędzy unijnych na przedszkole w Stanisławowie: inwestując w kanalizację nie mamy na to dokładki do innych przedsięwzięć.

piątek, 23, listopad 2012

Mieszkańcy: Panie Wójcie w imieniu mieszkańców ulicy Łochowskiej w Stanisławowie ( przy trasie 50 ) prosimy o wyrównanie drogi , tylko takie solidne. Ponieważ niedługo zacznie padać i zrobi się błoto !

Nawierzchnia ulicyt Łochowskiej została wyrównana w dniu 22 listopada 2012r.

wtorek, 20, listopad 2012

ZAINTERESOWANY: Panie Wójcie, czy ktoś mógłby się zainteresować drogą biegnącą ze wsi Goździówka do wsi Wólka Wybraniecka. Droga staje się coraz węższa, spowodowane jest to wrastającymi w nią krzakami. W tej chwili w niektórych odcinkach droga ma nieco ponad 2m.

Dróg łączących Goździówkę z Wólką Wybraniecką jest kilka. Proszę o podanie konkretnej drogi

środa, 14, listopad 2012

mieszkańco Wólki Konstancji: Panie Wójcie prosimy o wyrównanie drogi biegnącej z Ładzynia do Wólki Konstancji. Droga jest w fatalnym stanie.

Drogę wyrównano w dniu 15.11.2012r.

środa, 14, listopad 2012

ZBULWERSOWANY: Panie Wójcie, moje pytanie jest krótkie: czy zamierza Pan w tym roku naprawić drogę we Wsi Goździówka w ramach bieżącego utrzymania drogi?! Jeśli tak to kiedy.

Drogę poprawiono w dniu 19.11.2012r.

środa, 14, listopad 2012

Janusz Laskowski: Panie Wojcie czy to prawda ze juz zaczely sieprace tz.projekty i pomiary w sprawie gazyfikacjiStanislawowa.Drugie pytanie jakie ewentualnieulice beda podlanczane do kanalizacji w 2013 roczywiscie mowa o osidlu.Wim ze szykuje sie Pan na emeryture ale mam nadzieje ze do konca doprowadzi Pan inwestycje bo bardzo duzozrobil Pan dla Gminy.Gaz i kanalizacja tojest wielka sprawa.Dzieki z PowazaniemJanusz Laskowski

Tak, gazyfikacja Stanisławowa jest już w fazie projektu. Kanalizacja - jest duża szansa, że w 2013-14r. zostanie skanalizowana reszta Stanisławowa; co do rozmiarów inwestycji powinniśmy mieć pewność do końca marca 2013r.

wtorek, 13, listopad 2012

Mieszkaniec Gminy2: Witam, kiedy park stanisławowski doczeka sie oświetlenia - przynajmniej jednej latarni, aby mozna było wieczorem przejsc spokojnie!!?

Oświetlenie parku - jak i jego modernizacja - była planowana jako II etap rewitalizacji centrum. Skoro nie jest realizowany I etap - trudno przewidzieć kiedy będzie II.

wtorek, 13, listopad 2012

Mieszkaniec Gminy1: Panie Wójcie i Rado gminy.....poraz kolejny zapytam o Plan Zagospodarowania Przestrzenego - kiedy w końcu zostanie uchwalony?? Proszę o rzetelną odpowiedź, na wcześniej zadawane, padły mało precyzyjne odpowiedzi z Pana strony!

Plan z.p. dla Stanisławowa jest robiony wespół z Małym Stanisławowem, Retkowem i Prądzewem-Kopaczewem. "Ślimaczy się" z powodu -  tym razem - sprzeciwu Ministerstwa Rolnictwa wobec zamiaru wyłączenia z produkcji rolnej (czyli przeznaczenie pod zabudowę) kilku hektarów ziemi lepszej niż IV klasa. Obecnie skarżymy się z ministerstwem w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Terminu rozprawy jeszcze nie ma. Przy okazji można zaryzykować twierdzenie, że brak r.z.p. w obecnej sytuacji prawnej jest korzystniejszy dka inwestora, bowiemtakże inwestor może złożyć do nas wniosek o wydanie decyzji o warunkach zabudowy i na jej podstawie uzyskać pozwolenie na budowę. Proszę o bezpośredni kontakt - wyjaśnię szczegóły.

wtorek, 13, listopad 2012

Mieszkaniec Gminy: Witam, Panie Wojciechu, czy Pan jako Włodarz Gminy moze z urzedu zakazać spalania odpadów niebezpiecznych dla życia i zdrowia mieszkańców przez jednego z miejscowych przedsiębiorców z ulicy Warszawskiej w Stanisławowie. Ponadto czy moze Pan powiadomić stosowne organy i urzędy aby definitywnie przedsiębiorca ten zakończył proceder zatruwania środowiska(nie chodzi mi o likwidacje działalności)? Wiem, ze w podobnych sprawach skutecznie Pan interweniował na terenie naszej gminy! K.

Proszę w jakikolwiek sposób przybliżyć miejsce, w którym takie śmieci są spalane; sam także podejmę działanie aby ten proceder zlokalizować i zlikwidować

wtorek, 13, listopad 2012

Michał: Witam. Panie Wójcie kiedy w najbliższym czasie można spodziewać się na terenie gminy firmy zajmującej się konserwacją oświetlenia ulicznego? W miejscu w którym mieszkam nie świecą się już trzy lampy pod rząd. Ostatnim razem firma, która zajmowała się tym zrobiła to niedbale, ponieważ już po kilku dniach jedna z tych lamp już się nie świeciła, ewidentnie widać, że w tym przypadku problemem nie jest paląca się żarówka, tylko brak zasilania samej oprawki. Na koniec dodam, że warto byłoby, żeby ekipa która to naprawia posiadała szklane klosze, ponieważ na niektórych lampach brakuje z różnych powodów oprawek, bądź są one dziurawe. Pozdrawiam

Proszę o podanie miejscowości, numerów słupów na których nie świecą się lampy lub numery budynków przy których są zlokalizowane słupy, a oświetlenie zostanie naprawione niezwłocznie. Awarie oświetlenia proszę zgłaszać do Urzędu Gminy pod numer telefonu (025) 757 58 52

wtorek, 13, listopad 2012

Grzegorz Chróścicki Rządza: Witam Pana. Mam pytanie dotyczące kanalizacji.Wiem że są to kosztowne inwestycje ale nieśmiało pytam jakie i czy w ogóle są plany budowy kanalizacji w Rządzy, czy w ciągu najbiższych 3-4 lat będzie coś robione. Pozdrawiam Pana i cały UG.

Rządza jest jedną z wsi, która może mieć kanalizację sieciową. Kiedy? Zależy to głównie od możliwości finansowych - a te w obecnych czasach są trudne do przewidzenia

niedziela, 11, listopad 2012

mieszkaniec gminy: Witam Panie wójcie, i przy okazji wszystkich czytających pytania i odpowiedzi. Sprawa dotyczy OSP Rządza. 11 listopada odbyła się msza w remizie. Nie było by nic w tym dziwnego gdyby nie fakt iż tuż przed mszą wnętrza remizy zostały w trybie pilnym otynkowane, posadzki etc. Wszystko to pochłonęło spore fundusze bo i powierzchnie są nie małe…. Tylko po co teraz???Nie wiem czy Pan wójt i reszta mieszkańców wie, że miesiąc wstecz OSP w Rządzy miała możliwość zakupu kompletnego jeżdżącego wozu bojowego STAR 266 z działkiem dużą kabiną ze sprawną pompą , tylko bez węży prądownic, rozdzielaczy od OSP Długa Kościelna za cenę uwaga 6000 zł (sześć tysięcy) a do tego był sponsor, który oferował się połowę tej kwoty zainwestować. Strażacy z OSP Długa Szlachecka sprzedawali wóz dlatego, że potrzebne były pieniądze na materiał na dach do nowo budowanej remizy i nawet zaoferowali się że dołożą używane węże prądownice w ramach pomocy wzajemnej. I co……..??Pojechała ekipa z Rządzy i stwierdziła że taki samochód ich nie interesuje !!!!W samochodzie tym należało dokupić i wymienić reduktor(koszt naprawy 1500-2000zł i trochę własnej roboty) . Chłopaki z OSP Długa Kościelna strasznie się zdziwili tym faktem i wystawili wóz na allegro, który sprzedali w ciągu 20 minut!!!. Wóz już jeździ w OSP w okolicach Babic za Warszawą. Teraz OSP Rządza może jeździć du.. po nowych tynkach i posadzkach a nie normalnym wozem do pożaru. W związku z tym pytanie: czy warto inwestować jakiekolwiek np. gminne pieniądze w straż w Rządzy zarządzaną przez krety…… , którzy przedkładają taką okazję doposażenia nad prostackie pokazanie się że jest remiza z tynkami….., czy nie lepiej fundusze przekazać normalnie zarządzanym OSP np. Stanisławów….., czy nic nie można coś zrobić z osobami, które decydują o losie OSP Rządza…..., przecież na pewno łatwiej jest doinwestować już istniejący wóz strażacki, widząc starania strażaków, przypuszczam, że i gmina na czele z wójtem też coś by dołożyła do wyposażenia takiego wozu, a tak w razie pożaru…… średniowiecze…… wóz konny , beczka z wiadrami i……. ładne tynki. Oby się tylko w Rządzy nic nie paliło….. chyba taka intencja powinna być podczas takiej mszy.

Mam trochę inne zdanie o OSP Rządza. W dzisiejszych czasach cieszyć się należy, że znaleźli się ludzie, którym się chce działać społecznie. Jestem ciekawy, czy Pan w jakiś inny sposób - nie tylko totalną krytyką - zainteresował się tą organizacją, pomógł jej, doradził...?

niedziela, 11, listopad 2012

Antoni: Panie Wójcie rozmawiałem z osobami co były przy karosażu tego samochodu z OSP Stanisławów chodzi o stara 266 jest to samochód o oznaczeniu GCBA i jest to samochód ciężki. Pan Wójt jest pan w wielkim błędzie podzespoły, które są zamontowane były wcześniej używane. Widzę że entuzjazmu w pana słowach na temat samochodu dla OSP niema. Ludzie, którzy rzucają obowiązki w domu i na sygnał alarmu biegną nieść pomoc innym nigdy nie przestaną tylko szkoda ze władze im tego nie ułatwiają!

Na karosaż tego samochodu są dokumenty - jeżeli jest to konieczne, odszukamy i sprawdzimy. CIężki ten samochód się stał poprzez wyposażenie w zbiornik wody o pojemności 4,5 tysiąca litrów; reszta jest typowa dla samochodu średniego.

piątek, 09, listopad 2012

Marcin: Witam. Mam pytanie dotyczące dostępu do stacjonarnego internetu świadczonego przez Telekomunikację Polską. Od wielu lat mimo niezliczonych próśb mieszkańców wsi Suchowizna i Zalesie nasz kochany operator telekomunikacyjny nie chce zmodernizować sieci pod kątem świadczenia usługi Neostrada. Oni w ogóle nie widzą żadnego problemu. Twierdzą, że koszt modernizacji centralki telefonicznej na poziomie kilkunastu tysięcy złotych zlokalizowanej w Zalesiu jest zbyt wysoki i na tym terenie nie będzie osób zainteresowanych tą usługą. To przecież jest jakiś absurd i paranoja. Doskonale zdają sobie sprawę z tego, że na tym terenie są jedynym operatorem, który może świadczyć tą usługę na jakim takim poziomie do zaakceptowania. Czy gmina może wywrzeć jakiś nacisk na Telekomunikację, aby przeprowadziła tą tak potrzebną modernizację dla tych dwóch wsi? Jeszcze nie tak dawno na stronie internetowej gminy widniała informacja o tym, że Telekomunikacja przeprowadza konsultacje i spotkania z Panem w celu przeprowadzenia modernizacji sieci we wsiach Zalesie i Ciopan pod kątem właśnie Neostrady. Czyżby nic z tego nie wynikneło? Mam nadzieję, że gmina zrobi coś w tym kierunku, bo to już trochę obciach, żeby 40 km od stolicy nie można było liczyć na jakikolwiek dostęp do Internetu. Wszystkie opcje bezprzewodowe jak na razie to jeszcze mżonki. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Telekomunikacja Polska jest niezależnym operatorem telekomunikacyjnym. Współpracowaliśmy i współpracujemy z TP.S.A. w zakresie rozbudowy i modernizacji sieci na płaszczyźnie organizacyjnej.

W ramach planowanej rozbudowy przez TP S.A. infrastruktury na terenie gminy Stanisławów (w tym Cisówka, Zalesie) odbyły się zebrania i konsultacje z mieszkańcami. Zgłosiliśmy do działu inwestycji informacje, które spływały od mieszkańców. Niektórzy sołtysi dodatkowo zebrali listy chętnych, a ich wnioski z bezpośrenim kontaktem zostały przekazane organowi planującemu rozbudowę. Swego czasu podobny zbiorowy wniosek mieszkańców wsi Papiernia, Rządza i Wólka Piecząca został przekazany z prośbą o przebudowę łączy.

Jako tymczasowe rozwiązanie  do czasu przebudowy łączy kablowych) proponuję  skorzystanie z szerokopasmowego bezsprzewodowego dostępu do sieci internet oferowanego obecnie na terenie gminy Stanisławów przez kilku operatorów - WYKAZ

wtorek, 06, listopad 2012

Mieszkaniec: Panie wójcie kiedy będzie jakieś oświetlenie we wsi Ciopan. Brak jest oświetlenia przy przystanku. Teraz jesienią rano o 6 i popołudniu o 18 jest ciemno a ruch jest jak na Marszałkowskiej. Strach iść nawet poboczem.

Mieliśmy nadzieję, że oświetlenie drogowe w Ciopanie przy drodze do Warszawy (i przystanku) zostanie zainstalowane podczas w/w drogi. Niestety droga ta "spadła" z planów województwa na trudny do określenia termin, a przy okazji - dla oszczędności - inwestor wyrzucił z projektu oświetlenie. Dlatego obecnie trudno jest okreslić termin oświetlenia tego odcinka drogi wojewódzkiej nr 637. 

wtorek, 06, listopad 2012

Antoni: Witam Panie Wójcie. Wracając do sprawy OSP Stanisławów to mają trochę tego sprzętu, ale tak naprawdę są jeszcze duże braki sprzętowe. A wracając co do samochodów to lekki samochód jest fajnie zrobiony tylko wydaje mi się trochę przeciążony.Bardziej chodzi mi o ciężki samochód stara 266. Jak sam pan wie ten samochód jest wykonany za niewielką kwotę wszystkie podzespoły jakie są tam zamontowane tyły już wcześniej używane.Autopompa jest starego typu to co mi jest wiadome. Panie Wójcie star 266 jest samochodem w teren a sam pan wie jakie bo na pewno na zjazdach powiatowych poruszane są tematy zagrożeń. Panie Wójcie w Stanisławowie jest potrzebny średni samochód ratowniczo gaśniczy, którym będzie można wyjechać do rożnego typu zdarzeń. Bardzo mnie to cieszy że wniosek Pan Wójt przekaże dalej. A jakie pan ma zdanie na temat średniego samochodu dla OSP Stanislawów.

Star 266 ekspoatowany przez OSP Stanisławów jest samochodem średnim; jest to pojazd mało kiedyś eksloatowany i został przystosowany do potrzeb strażackich za znaczną kwotę i zamontowano tam wyłącznie nowe wyposażenie. Swoje zdanie na temat kolejnego samochodu dla OSP Stanisławów już wyraziłem poprzednio.

wtorek, 06, listopad 2012

Karol: Witam.Czy Fundusz sołecki z danej wsi może być wydany na terenie innej ?Np oświetlenie drogi prowadzącej do danej wsi przez grunty drugiej wsi ?

W zasadzie nie.

wtorek, 06, listopad 2012

dnia 30.10.2012: "My pytań nie pyblikujemy tylko odpowiedzi, przy której są daty."Albo ma Pan ludzi za idiotów albo administrator serwisu wprowadza Pana w błąd.Kto jak nie UG publikuje pytania? Same się publikują?Pytania są zadawane przez odwiedzających tą stronę ale publikowane przez UG.Umieszczenie daty przy pytaniach to dobra wola oraz kilka minut pracy administratora. Sposób odpowiedzi na to błahe pytanie pokazuje w jaki sposób podchodzi Pan do pytań zadawanych przez mieszkańców.

Na zadane pytania staram się odpowiadać niezwłocznie; chyba, że potrzebne są jakieś ustalenia, na które potrzebny jest czas.

Pytania traktuję z należytą powagą i tak będę czynił dalej. Żeby odpowiedzieć na pytanie, musi być ono publikowane - oczywiście, przez podmiot prowadzący serwis. W tym przypadku słowo "publikacja" jest tożsame ze słowami "zadawać, zadawanie pytań"

wtorek, 30, październik 2012

Mieszkaniec Goździówki: Panie Wójcie w odpowiedzi na pytanie z 12.10.2012 r. napisał Pan, że najbardziej uciążliwe fragmenty drogi (czyli fragment wysypany tłuczniem od trasy węgrowskiej do nowej kapliczki) będą naprawiane "w ramach bieżącego utrzymania drogi"... z tym, że ta droga od wiosny nie była w żaden sposób naprawiana. Czy to uważa Pan za bieżące?! Dwa razy w roku dołki są zasypywane, ale dzieje się to dobiero po wielokrotnych interwencjach mieszkańców.

Odpowiedź łączna na oba pytania z dnia 29 października 2012r:

W pierwszym z pytań stwierdzenie, że od wiosny droga nie była naprawiana a dalej, że "dwa razy w roku dołki są zasypywane". Właśnie tak było robione w ramach bieżącego utrzymania.

Myslimy o asfalcie na tej drodze, lecz z pewnością nie będzie to w 2013r.

poniedziałek, 29, październik 2012

Niezadowolony: Skoro stan drogi w Gozdziówce uważa Pan za zadowalający po co obiecywał Pan w cierpniu poprawę jej stanu?! Mieszkańcy inaczej wtedy głosowali by nad rozdzieleniem budżetu. Niech codziennie się Pan przejedzie tą drogą do pracy i spowrotem i wtedy wyraża się na temat jej stanu!! Na jaki adres można przedstawiać po roku rachunki za wymianę zawieszenia w aucie? bardzo chętnie to uczynię skoro stan drogi jest taki zadowalający!!

Odpowiedź łączna na oba pytania z dnia 29 października 2012r:

W pierwszym z pytań stwierdzenie, że od wiosny droga nie była naprawiana a dalej, że "dwa razy w roku dołki są zasypywane". Właśnie tak było robione w ramach bieżącego utrzymania.

Myslimy o asfalcie na tej drodze, lecz z pewnością nie będzie to w 2013r.

poniedziałek, 29, październik 2012

Antoni:: Szanowny Panie Wujcie pochodzę z Warszawy i ostatnimi czasy zainteresowałem się jednostka OSP w Stanisławowie. Zapoznałem się z ich historią i tak mnie zaciekawiła że zrobiłem mały wywiad na terenie Stanisławowa i bardzo podobała mi się opinia jaką mają mieszkańcy na temat straży tylko zdziwiło mnie dlaczego jednostka, która jest położona 15 kilometrów od najbliższej jednostki Państwowej Straży Pożarnej ma taki stary tabor samochodowy. Wiem że od kilku lat składane są wnioski do budżetu Gminy Stanisławów o zabezpieczenie pieniążków na zakup samochodu ale spotykają się z odmową. Dowiedziałem się że w tym roku też został złożony wniosek do budżety Gminy. Mam nadzieje że jednak Pan Wójt razem z Radą Gminy Stanisławów poważnie rozpatrzy ten wniosek, bo na pewno budżet gminy nie ucierpi poważnie, a na pewno mieszkańcy Gminy byli by wdzięczni za to że władza dba o bezpieczeństwo mieszkańców. Z miłą chęcią będę się przyglądał tej sprawie!

OSP Stanisławów posada dwa samochody bojowe tj)

 1. średni na podwoziu Stara 266, który kilka lat temu otrzymał nową karosację i wyposażenie
 2. lekki na podwoziu VW busa, który został wyposażony nie dawniej niż 2 lata temu.

Jednostka posiada również sporo sprzętu między innymi aparaty tlenowe, mundury do działania w wysokich temperaturach, sprzęt do ratownictwa drogowego, dobre środki łączności.

O tym taborze z pewnością nie można powiedzieć, że jest stary. Wniosek, o którym Pan pisze z pewnością przekażę Radzie Gminy.

piątek, 26, październik 2012

Zapytanie: Panie Wójcie czemu przy pytaniach nie są publikowane daty? Niech każdy wie czy i kiedy publikują Państwo pytania. Data świadczy też o tym czy pytanie jest aktualne.

My pytań nie publikujemy tylko odpowiedzi, przy której są daty.

środa, 24, październik 2012

Mieszkanka: Panie Wójcie obiecał Pan w sierpniu naprawę drogi w miejscowości Goździówka poprzez zasypanie dołków. Do dziś span drogi sie tylko pogorszył... Czy jest szansa, że przed zimą zrobi Pan coś z drogą? A może czekamy az dołki zasypie śnieg?

Odpowiedź taka sama jak przy poprzednim pytaniu.

środa, 24, październik 2012

Mieszkaniec Goździówki: Panie Wójcie kiedy w końcu droga w Goździówce zostanie naprawiona? Obiecywał Pan zasypanie dołków i nic.

Odpowiedź taka sama jak przy poprzednim pytaniu.

środa, 24, październik 2012

Niezadowolony: Szanowny Panie Wójcie! Piszę ponownie ponieważ moje poprzednie pytanie odnośnie drogi w Goździówce nie zostało opublikowane. W sierpniu na zebraniu w tejże wsi obiecał Pan naprawę nawierzchni wysypanej tłuczniem. Upłyneły 2 miesiące pięknej pogody, kiedy z drogą można było coś zrobić. Chyba liczy Pan, że śnieg z deszczem załatwią sprawę za Pana?! Jak tak można okłamywać ludzi?! obiecywać jedno a robić drugie?! czy nie wstyd Panu nie dotrzymywać słowa?!

Przeprowadziłem przegląd tej drogi. Jej stan oczywiście nie jestidealna ale nie jest w stanie uniemożliwiającym korzystanie z niej. Wkrótce zostanie jeszcze wyrównana a ubytki, które będą wymagały usupełnienia - naprawimy.

 

środa, 24, październik 2012

Marcin: Witam. Na jakiej podstawie, w jakim celu i dlaczego zakazał Pan handlowania zwierzętami gospodarskimi, w tym głównie drobiem i ptactwem na targowisku gminnym w Stanisławowie? Tak zaskakującej i tak szybko podjętej decyzji z Pana strony chyba sobie nie przypominam. Czy musi Pan być tak skłonny i zgodny na każde życzenie Powiatowego Inspektora Weterynarii, który dba tylko o to, aby nie stracić swojego "stołeczka". Dlaczego nie podejmuje Pan jakiś kroków, jakiś negocjacji, jakiś działań w celu spełnienia warunków, które satysfakcjonowałyby szanownego inspektora i umożliwiały dalsze prowadzenie handlu drobnymi zwierzętami gospodarskimi? Przecież ludzie, którzy tutaj przyjeżdżają sprzedawać swój inwentarz są źródłem dochodu dla budżetu gminy. Może nie są to ogromne pieniądze, ale na pewno znaczące dla całości budżetu. Czy aby zrekompensować ten ubytek pieniędzy podniesie Pan znowu podatek gruntowy, podatek od działek zabudowanych, budynków i od terenów pod działalność gospodarczą. Dlaczego decyzja ta została podjęta przez Pana jednoosobowo, a nie przegłosowana przez Radę Gminy, o ile mi wiadomo wójt gminy jest ciałem wykonawczym decyzji, które są przegłosowywane podczas obrad radnych? Czy podejmie Pan jakieś kroki w celu przywrócenia handlu zwierzętami gospodarskimi? Z niecierpliwością oczekuję na odpowiedź. Z poważaniem

Decyzja w sprawie zakazu handlowania zwierzętami gospodarskimi została podjęta po kontroli targowiska przeprowadzonej przez Powiatowego Lekarza Weterynarii. Największe zastrzeżenia kontrola miała do osób sprzedających prosięta, gdzie nie było świadectw lekarskich, zwierzęta nie były oznakowane itp. Hodowcy trzody dobrze wiedzą, jakie dokumenty powinni posiadać w przypadku sprzedaży.

Weterynarz powiatowy swoje działania oparł o Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 stycznia 2008r., gdzie również opisane jest jak powinien wyglądać targ zwierzętami gospodarskimi - proszę to przeczytać
Oczywiście spotkałem się w tej sprawie z p. dr Cezarym Boguszem (powiatowym Lekarzem Weterynarii), który zapewnił, że na piśmie określi minimalne warunki, na których handel zwiarzętami na targowisku w Stanisławowie będzie się mógł odbywać. Przedstawię to niezłocznie Rzdaie Gminy, określając przy tym przybliżone koszty realizcaji tych zaleceń. Jeżeli znajdą się pieniądze i weterynarz zaakceptuje wykonane prace - targowisko zostanie przywrócone.

 

Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Mińsku Mazowieckim

 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ROLNICTWA I ROZWOJU WSI z dnia 4 stycznia 2008 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia działalności w zakresie organizowania targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt

sobota, 20, październik 2012

Kazimierz: Panie Wójcie czy jest szansa, że w końcu równarka porządnie wyrówna drogę z Wólki Konstancji w stronę Ładzynia?? Poprzednim razem równarka ledwo zgraneła piasek a dołki jak były są, tylko że teraz sporo większe. Prosze się przejechać tą drogą i zobaczyć co się z nią dzieje. Na wysokości jeziora Bagno utworzyły się już takie dołki, że ledwo można je ominąć...

Droga została wyrównana w dniu 18.10.2012r.

piątek, 12, październik 2012

Mieszkaniec Goździówki: Szanowny Panie wójcie, na spotkaniu we wsi Goździówka, które odbyło się bodajże koniec sierpnia obiecał Pan naprawę drogi na odcinku gdzie jest wysypany tłuczeń... Jak wiadomo pogoda się pogarsza a z drogą Pan nie zrobił nic. Czyżby liczył Pan na to że spadnie śnieg i to załatwi broblem pogarszającego sie stanu drogi??

Przedmiotowa droga jest w dobrym stanie. Najbardziej uciążliwe odcinki będziemy naprawiali w ramach bieżącego utrzymania dróg.

piątek, 12, październik 2012

Gość: WitamW tym roku na osiedlu w Stanisławowie była prowadzona kanalizacja. W niektórych miejscach (mowa tu o końcu ulicy Łąkowej w kierunku ulicy Południowej) droga została tak rozkopana iż powstały wielkie doły o które zaczepia się podwoziem jadąc samochodem. Dodam, że nawet po nie wielkim deszczyku gromadzą się w nich duże ilości wody co utrudnia dojście "czystym" do pracy czy dzieci do szkoły. Żeby nie być gołosłownym przedstawiam linki z dwoma zdjęciami przedstawiającymi tą karygodną sytuacje:http://www7.zippyshare.com/v/56660729/file.html oraz http://www7.zippyshare.com/v/30784952/file.htmlProszę o poprawę opisanej drogi.

Niezwłocznie tę drogę naprawimy.

środa, 10, październik 2012

Paweł: WitamNie jest jeszcze dostępny protokół z ostatniej sesji Rady Gminy, a na zebraniu wiejskim w Pustelniku została podana informacja, iż na stronie gminy Stanisławów będzie dostępny dokument przegłosowany przez zebranie wiejskie dotyczący planu modernizacji Pustelnika - nie potrafię go znaleźć ani na stronie www.stanisławów.pl ani na BIP. Udostępnienie tego dokumentu było zawarte w jego treści i nie było uzależnione od dalszych działań Rady Gminy w tej sprawie. Proszę więc o wdrożenie decyzji Zebrania Wiejskiego. Z poważaniem

Dokument ten wkrótce zostanie umieszczony w BIP-ie.

piątek, 05, październik 2012

Marek: Witam. Kiedy rozpoczną się dalsze prace na dawnym wysypisku śmieci??? bo na wycięciu drzew prace stanęły...

Decyzję w tej sprawie podejmie Rada Gminy

środa, 03, październik 2012

Gość: WITAM, CHODZI O PRĄDZEWO-KOPACZEWO KIEDY DROGI NA TEJ WSI BĘDĄ DOPROWADZONE DO PORZĄDKU ? CHODZI O WGRODZONYCH W DROGE KTÓRZY ZAGRABILI CZĘŚĆ DROGI NA SWOJE PRYWATNE POSESJE. ORAZ KIEDY BĘDZIE POPRAWIONA DROGA NA TEJ WSI?

Równanie dróg przewidujemy na przełomie bieżącego tygodnia  i tydzień przyszły. Jeżeli Pani/Pan wie kto "zagrabił" część drogi - proszę o informację. Regulacja problemu różnic stanów ewidencyjnych poszczególnych działek w stosunku do drogi (i odwrotnie) we wsi Prądzewo-Kopaczewo to jest olbrzymi koszt i nie wiem czy Rada Gminy zdecyduje się go ponieść planując budżet na 2013r. Częściowo problem powinien być rozwiązany po zakończeniu prowadzonej przez powiat akcji modernizacyjnej.

wtorek, 02, październik 2012

Gość: witam, CZY DECYZJE WYDAWANE PRZEZ PANA SĄ ZGODNE Z PRAWEM I CZY SĄ OBIEKTYWNE I BEZ STRONNE

Takie są, bo inne być nie mogą.

wtorek, 02, październik 2012

Gość: Witam Pana,proszę o informację jaka jest obecnie stawka podatku od nieruchomości pod działalnośc gospodarczą w rozbiciu na budynki i działki oraz czy przewiduje się wzrost w roku 2013 tych stawek?

Obecnia stawka podatku od nieruchomości pod działalność gospodarczą przedstawia się następująco:

 • budynki związane z działalnością gospodarczą  - 18,60zł/m2
 • grunty związane z działalnością gospodarczą - 0,81zł/m2

W myśl art. 20 ust. 1 ustawy o podatkach i opłatach lokalnych (Dz. U. z 2010r. Nr 95, poz. 613 z późn. zm.) minister właściwy do spraw finansów publicznych ogłasza, w drodze obwieszczenia górne granice stawek kwotowych, podatku od nieruchomości, podatku od śr.  transp. oraz opłat lokalnych, które ulegają corocznie zmianie na następny rok podatkowy w stopniu odpowiadającym wskaźnikowi cen towarów i usług konsumpcyjnych. W okresie pierwszego półrocza roku, w którym stawki ulegają zmianie, w stosunku do analogicznego okresu roku poprzedniego.

Wobec powyższego stawki podatkowe w Gminie Stanisławów również wzrosną - Rada Gminy, w drodze uchwały określi wysokość stawek podatkowych na 2013r.

poniedziałek, 01, październik 2012

Gość: witam, czy znajomość prawa pana też obowiązuje ????? pytam się bo podejmuje pan decyzje niezgodne z prawem a pużniej pan "przegrywa" z SKO , NAWET NIE UMIE PAN ZAŁATWIĆ SPRAWY ROZGRANICZENIA CHODZI O ZWROT KOSZTÓW, CHYBA BYŁO BY LEPIEJ ZREZYGNOWAĆ ZE STOŁKA A NIE SIĘ OŚMIESZAĆ

Oczywiście muszę znać prawo - przynajmniej w zakresie swoich obowiązków.

Jeżeli chodzi p "ośmieszanie się" proszę o konkrety, bo nie wiem, o które rozgraniczenie chodzi.

czwartek, 27, wrzesień 2012

Gość: dzien dobry czy wojt gminy ma ogowiazek przyjac osobe ubiegajace sie o staz??

Obowiązku takiego nie ma, ale stażystów do urzędu przyjmujemy. Proszę o kontakt.

wtorek, 25, wrzesień 2012

Gość: Panie Wójcie jak często odpowiada pan na pytania ponieważ czekam już prawie miesiąc? Czy przestał pan odpowiadać na pytania dotyczące szkoły w Ładzyniu? Chciałbym też podziękować za zamknięcie placu szkolnego widzę efekt Pańskiego działania choć zapytanie również nie zostało opublikowane.

Na wszystkie pytania dotyczące szkoły w Ładzyniu odpowiedziałem. Komentarze lub osądy czy opinie wymagały by, często obszernej polemiki a ta rubryka nie jest od tego.

poniedziałek, 24, wrzesień 2012

Gość: Panie Wójcie dlaczego w tym roku w przedszkolu w Ładzyniu znów nie ma pomocy dla nauczyciela? Czy pani Dyrektor nie wiedziała wcześniej, że taka osoba będzie potrzebna, iż wniosek został złożony dopiero 5 września? miejmy nadzieje że wyciągnie pan w końcu odpowiednie konsekwencje ponieważ opieszałość administracyjna w tej szkole jest bulwersująca.

Dyrektor Zespołu Szkolnego w Ładzyniu od dwóch lat ubiega się o pomoc nauczyciela do przedszkola. Wielokrotne wizyty w Urzędzie Pracy i próby złożenia wniosku nie przyniosły efektu, gdyż jak twierdzi Dyrektor Urzędu Pracy nie ma funduszy.

W bieżącym roku 2012 próba złożenia wniosku była poczyniona przez Dyrektora Zespołu Szkolengo w Ładzyniu w kwietniu 2012r. Przez cały lipiec i sierpień Dyrektor był w kontakcie z Urzędem Pracy w Mińsku Mazowieckim. 27.08.2012r. wpłynęła informacja, że można składać wnioski do 08.09.2012r. Wniosek z Przedszkola w Ładzyniu był złożony w terminie. Przy rozpatrywaniu wniosków żadnego znaczenia nie miała data wpływu wniosku do Urzędu Pracy, a przede wszystkim możliwość zatrudnienia osoby po odbyciu stażu.

poniedziałek, 24, wrzesień 2012

Tomasz: Panie Wójcie,Czy na BIP mogę znaleźć wyniki przetargów i sprzedaży działek na drodze rokowań?Jeśli nie to czy czy można otrzymać takie informacje?

Zgodnie z pańską sugestią zamieściliśmy na BIP wyniki przetargu i sprzedaży działek na drodze rokowań. Można je znaleźć przy ogłoszeniu.

wtorek, 18, wrzesień 2012

Archie: Witam, Jaka jest obowiązująca w gminie stawka za wywóz nieczystości płynnych ? Pytam o cenę za 1m3. Dziękuje.

Wywóz szamba przez przedsiębiorców mających pozwolenie na zrzut ścieków do oczyszczalni w Retkowie kosztuje 16zł/1m3.

środa, 12, wrzesień 2012

Kinga: Szanowny Panie Wójcie, kiedy planowane jest tworzenie MPZP dla Zawiesiuch oraz budowa drogi 2216W.

MPZ dla Zawiesiuch nie jest planowany w nabliższych latach. Według mnie, w obecnym stanie prawnym (decyzje o warunkach zabudowy tam gdzie nie ma planu) brak planu jest w pewnym sensie korzystniejszy dla inwestora.

środa, 12, wrzesień 2012

Gość: Czy w przedszkolu w Ładzyniu w tym roku nie będą podpisywane umowy z rodzicami? Mamy już 11 września a my rodzice nic nie możemy się od pań dowiedzieć bo one też nic nie wiedzą. Czy to oznacza że za pierwszy miesiąc nie musimy płacić?

Umowy te zostały wręczone rodzicom dzieci przedszkolnych na zebraniu w dniu 18 września.

wtorek, 11, wrzesień 2012

Gość: Szanowny Panie Wójcie kiedy będzie asfalt na ulicy Południowej i Tartacznej. Z całym szacunkiem mieszkańcy.

Daty nie jestem w stanie podać; w ulice te - jak i inne będą jeszcze kładzione rury gazowe (do 2014r.), dopiero potem będzie można myśleć o asfalcie.

sobota, 01, wrzesień 2012

Gość: Witam, Czy w tym roku są planowane jakieś obchody Dni Stanisławowa w plenerze wraz z towarzyszącymi temu zdarzeniu akcentami: stoiskami, występami?

Dni Stanisławowa planowane są na 2013r. , ponieważ wtedy przypada 490 rocznica uzyskania przez naszą "stolicę" praw miejskich.

niedziela, 26, sierpień 2012

Mieszkaniec: Witam Co będzie z działkami i ogrodzeniami właścicieli jeśli po wytyczeniu przez kolejnych geodetów droga gminna częściowo będzie wchodziła w prywatną posesję.Chodzi mi o Pradzewo-Kopaczewo.Przecież ludzie mają dokumentacje wcześniej podpisane przez różne instytucje? Ilu jeszcze potrzeba geodetów by było wszystko dobrze wytyczone?????

Decyzja zostanie podjęta po zaistnieniu takiej sytuacji.

piątek, 24, sierpień 2012

Gość: Moje pytanie brzmi: od czego była firma ochroniarska wynajęta przez organizatora dożynek - czy najwięcej osób z ochrony nie powinno być w miejscu gdzie najczęściej dochodzi do ataków ze strony pijanych osób (tzn.w miejscu wydzielonym do picia piwa), czy przy karuzelach (tam dzieci przecież pilnują rodzice) czy ochrona była tylko do pilnowania tego czy ktoś nie wnosi na teren boiska piwa nie zakupionego od Żubra na terenie boiska. Z tego co można było zauważyć częściej w bójkach, które rozpoczynali pijani imprezowicze interweniowali strażacy niż ta nieudana ochrona. Panie Wójcie moim zdaniem trzeba się bardzo poważnie zastanowić nad organizacją dożynek w przyszłym roku i kolejnych latach (bo tak naprawdę nie wiadomo od kogo, gdzie i kiedy można oberwać w głowę tak jak to się stało ostatnio w przypadku, chłopaka który siedział ze znajomymi i został tak pobity, że stracił przytomność i znajduje się obecnie w szpitalu). Wiele osób stwierdziło, że po prostu strach chodzić na dożynki w Stanisławowie, chyba nie chciałby Pan aby Stanisławów był kojarzony tylko z imprezami na których można oberwać po głowie.

Z tym strachem to chyba przesada, bo gdyby ludzie się bali, nie byłoby takich tłumów.

Ochraniarzy zmieniamy praktycznie każdego roku, poszukując sprawniejszych i bardziej gorliwych. Tej ostatniej firmie też się dostanie.

wtorek, 21, sierpień 2012

Gość: Panie Wójcie,Odniosę się do pytania które zadał "kaczor" odnośnie programu dożynek. Nie odpowiedział Pan na zadane pytania. "Czy nie ma w UG ludzi kreatywnych?".Odpowiedź w postaci "Trochę ta inicjatywa spóźniona" jest żenująca i ośmieszająca Urząd Gminy. Są osoby które biorą pieniądze za działalność kulturalną w gminie. Jeśli ich kreatywność w sprawie dożynek kończy się na przekopiowaniu co rok programu to może pora na zmiany?

Moja poprzednia odpowiedź była wyrazem otwartości na propozycje z zewnątrz (bo narzekać każdy potrafi) oraz pokazaniem, że nie uzurpujemy sobie patentu na rację, wszechwiedząc co tam jeszcze w każdym względzie ...

piątek, 17, sierpień 2012

kaczor: Witam, czy jest szansa na zmianę dotychcaczasowego "sztywnego" programu dożynek? Czy nie ma w UG ludzi kreatywnych, którzy wnieśli by choć minimalne zmiany w ten jakże nudny program "zabaw" dozynkowych?

Trochę ta inicjatywa spóźniona - na przyszłość oczekujemy propozycji i z pewnością je poważnie potraktujemy.

piątek, 10, sierpień 2012

Gość: Moje pytanie dotyczy odpowiedzialności za zanieczyszczanie środowiska. Jedni palą opony samochodowe, których dziwnym trafem mają bardzo dużo, a inni sprzątają teren po budowie; tzn. palą niewykorzystane kawałki styropianu. Podobno jeden i drugi dym jest bardzo szkodliwy. I tu pytanie dlaczego nic się nie robi "z urzędu" w w/w kwestiach? Czy naprawdę nikmomu nie zależy na tym czym oddychamy? To, że wieczorem nie można otworzyć okna, bo sąsiad obecnie jeszcze tu nie mieszkający sprząta swoje obejście wydaje się trochę niesprawiedliwe. Jeszcze gorsze natomiast jest to, że wspomniany sąsiad truje tym dymem swoje 3-4 letnie dziecko, które radośnie donosi mu kawałki styropianu i podrzuca do ogniska. Co na to referat ochrony środowiska? Nie ma żadnych powinności w tej kwestii i żadnych możliwośći prawnych? A może nikt nie pomyślał nad egzekwowaniem potwierdzeń o sposobie pozbywania się tego typu odpadków?

Problem jest poważny, lecz urząd nie ma stosownych sił (np. straży gminnej) aby takie zachowania kontrolować. Będziemy reagować na konkretne interwencje ale ludzie "donosami się brzydzą".

wtorek, 07, sierpień 2012

Gość: WitamJakie są losy parkingu na ulicy Szkolnej ? Miał być on wykonany z Funduszu Sołeckiego.

Ze środków z funduszu sołeckiego w 2011r. wykonano dokumentację projektową oraz zakupiono część materiałów tj. około 500m2 kostki brukowej na budowę parkingu przy ul. Szkolnej i Armii Krajowej w Stanisławowie.

W bieżącym roku ze środków funduszu sołeckiego zostaną zakupione brakujące materiały tj. kostka, krawężniki o brzeże. Natomiast na robociznę tj. ułożenie w/wym. Materiałów trzeba przeznaczyć jeszcze około 75 000 zł czyli 3 letni fundusz sołecki.

Rozważana była też tzw. „dokładka” z budżetu gminy na 2012r. aby zwiększyć zakres w/w robót. Ponieważ jednak otrzymaliśmy, niejako ponadplanowo z Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich komplet materiałów na budowę chodnika po północnej stronie ul. Siedleckiej i Warszawskiej, wszelkie rezerwy zostaną skierowane na to zadanie. Musimy tak zrobić, ponieważ dostarczając w/w materiał MZDW postawił warunek, że gmina sfinansuje jego wybudowanie.

wtorek, 07, sierpień 2012

Gość: Chciałabym się zapytać czy będzie w tym roku przeprowadzony konkurs na najpiękniejszą zagrodę. Jeśli tak to proszę o podanie szczegółów.

Nie. Konkurs ten był organizowany i przeprowadzany przez Powiatowy Zespół Doradców Rolniczych w Mińsku Mazowieckim przy okazji organizacji Dożynek Powiatowych.

sobota, 28, lipiec 2012

Gość: Panie Wójcie czy w gminie jest zarządzenie które zarządza, że jeśli droga która ma 4 m szerokości by móc zrobić legalnie ogrodzenie działki należy odsunąć się np. 2 metry

Takiego zarządzenia nie ma. Budowę ogrodzenia tj. jego przebieg nalezy uzgodnić z właścicielem sąsiadującej działki. Taką działką może być droga i z jej zarządcą (gmina, powiat, województwo, GDDKiA) też przebieg ogrodzenia i zjazd na działkę należy uzgodnić. W przypadku wąskich dróg - zarządca drogi może prosić o przesunięcie ogrodzenia.

wtorek, 17, lipiec 2012

Gość: Panie Wójcie czy Bezpieczeństwo dzieci na placu szkolnym w Ładzyniu nie leży w pańskiej kompetencji? Chodzi o wjeżdżanie aut na plac szkolny.

Wjeżdżanie samochodów na plac szkolny Zespołu Szkół w ŁAdzyniu stanowi w tej chwili pewien problem. Rozważana jest możliwość utworzenia parkingu dla samochodów osobowych oddzielonego od placu szkolnego. Do czasu wybudowania takiego parkingu w czasie zajęć szkolnych brama będzie zamknięta i samochody nie będą wjeżdżać na teren szkoły.

czwartek, 12, lipiec 2012

oburzony postawą Wójta: chodzi o wieś Prądzewo-Kopaczewo dokładniej o posesje w środku wsi której pan prubuje z każdej strony dogryżći nie dać sie ogrodzic choć i tak to zrobią prawnie widzieliśmi decyzje SKO w której pan z nimi przegrywa dlaczego nie zajmie się pan wgrodzonymi w droge, oni działają zgodnie z prawem a pan chyba się pogubił . WSTYD PANIE WÓJCIE poleciłem im dobrego prawnika ukarać pana za taką POSTAWĘ WSTYD PRZYNOSI PAN

Wobec powyższego proszę działać przez tego "dobrego prawnika".

wtorek, 03, lipiec 2012

Gość: Witam, Panie Wójcie kiedy zostanie poprawiona droga od Ładzynia w stronę Wólki Konstancji? po ostatnich ulewach droga jest w fatalnym stanie...

Odcinek drogi, o której mowa w pytaniu został wyrównany w dniu 29.06.2012r.

piątek, 29, czerwiec 2012

Mieszkaniec Goździówki: Witam, Panie Wójcie droga w Goździówce w dniu wczorajszym została poprawiona, ale w sposób wyrywkowy... Jakies 200,00 metrów w miejscu gdzie był tłuczeń... a co z pozostałością? całość wysypana tłuczniem jest w dziurach, a nie tylko ten maleńki kawałek... Również równarka mogła by wyruszyć w tamtą okolicę... miejsca nie wysypane tłuczniem także są w fatalnym stanie, począwszy od przejazdu kolejowego, a kończąc w miejscu gdzie był sklep. Nie mówię o małym odcinku, który niedawno został poprawiony na wysokości posesji P. Szymanowskiej i Wytrykus.

Droga została wyrównana w dniu 29.06.2012r.

piątek, 29, czerwiec 2012

Gość: W listopadzie 2010r odnośnie asfaltu w Wólce Pieczącej dał Pan taką odpowiedź. Cyt. ,,Aktualnie posiadamy gotowy projekt budowy z pozwoleniem na budowę. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Stanisławów na lata 2011-2020 budowa drogi w miejscowości Wólka Piecząca zaplanowana jest w 2012 roku." Połowę roku 2012 już mamy a asfaltu nie widać a droga po deszczu jest w opłakanym stanie. Jak się mają Pana deklaracje do stanu faktycznego?

Wieloletni Paln Inwestycyjny jest dokumentem określającym kolejność realizacji inwestycji na terenie gminy Stanisławów w określonym czasie. Jednak z powodu braku środków finansowych są spore opóźnienia w realizacji tego harmonogramu. W br. zakładamy wykonanie kolejnego odcinka przedmiotowej drogi o nawierzchni tłuczniowej, będzie to odcinek o długoścui ok. 500m. Aktualnie trudno stwierdzić, kiedy zostanie wykonania droga o nawierzchni asfaltowej.

środa, 27, czerwiec 2012

Gość: Witam. Jak czytałem w lokalnej prasie dzięki pani M. Rek jest nowy plac zabaw w Ładzyniu jakoś przy pracach nie było widać pani dyrektor choćby na chwilę ale wszystkie zasługi sobie jak zwykle przywłaszczyła. Natomiast rodzicom którzy naprawdę pracowali nawet nie podziękowała publicznie na obchodach 100 lecia szkoły.

Nie mam i nie zamierzam mieć wpływu na lokalną prasę.

Pomoc udzielana szkole w Ładzyniu jest bezcenna, podkreślam to przy każdej okazji.

wtorek, 26, czerwiec 2012

Gość: Po naprawie oświetlenia ulicznego w Sokólu lampy świciły się i w dzień i w nocy przez całe 3 dni; po czym znowu zapanowały ciemności. Czy ich naprawa jest aż tak bardzo skomplikowana, że nikt nie może rozwiązać tego problemu na trochę dłuższy okres?

Zgodnie z informacją, jaką otrzymaliśmy od PGE Dystrybucja Sp. z o.o. Rejon Energetyczny w Mińsku mazowieckim w stację transformatorową Sokóle 2 uderzył piorun, w wyniku czego doszło do całkowitego zniszczenia układu zapalania oświetlenia ulicznego. Oświetlenie zostanie uruchomione w najbliższym czasie.

poniedziałek, 25, czerwiec 2012

Gość: Szanowny Panie Wójcie, zwracamy się z prośbą o jakąkolwiek pomoc w związku z ogromnym hałasem jaki wywołują setki wron, które hałasują i gnieżdzą się na drzewach znajdujących się na tyłach magazynów P. Marczaka tzn. chodzi o ogromne stare drzewa ,usytuowane w pobliżu tzw. rzeczki, ptaki te od wczesnego rana powodują ogromny hałas, poza tym zanieczyszczają najróżniejsze miejsca, bardzo prosimy o jakakolwiek reakcję, jednak nie związaną z wycięciem takich pięknych drzew, bo to byłoby karygodne.

Wrony objęte są częściową ochroną gatunkową. W związku z powyższym zgodnie z art.56 ust.2pkt.1 ustawy o ochronie przyrody na czynności podlegające zakazom, tj. umyślnemu zabijaniu, okaleczaniu i chwytaniu, może zezwolić Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska. Informuję, że sprawa zostanie przekazana do RDOŚ celem przeprowadzenia stosownego postępowania.

czwartek, 21, czerwiec 2012

Gość: dlaczego zatrudnia pan osobę która nie ma odpowiednich uprawnień oraz wykształcenia, pan "drogowiec ' z marnym średnim wykształceniem chyba nie znajduje sie na odpowiednim stanowisku. co pan zamierza z tym zrobić????????

Pan "drogowiec" ma wyższe wykształcenie i jest dobry w tym co robi.

wtorek, 19, czerwiec 2012

rodzice: kiedy wkońcu będzie poprawiona droga we wsi PRADZEWO-KOPACZEWO ORAZ ZROBIONY CHODNIK DLA DZIECI KTÓRYM AUTOBUS NIE PRZYSŁUGUJE BO JEST ZA BLISKO, PRZEZ TYLE LAT NIC PAN NIE ROBI TYLKO GRZEJE CIEPŁY FOTEL W GMINIE

Droga została wyrównana.

Gmina Stanisławów opracowła projekt budowlano-wykonawczy chodnika z Prądzewa-Kopaczewa do Stanisławowa. Projekt został przekazany do Zarządu Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim, czekamy na decyzję Starostwa Powiatowego dotyczącą terminu rozpoczęcia prac związanych z budową przedmiotowego chodnika.

wtorek, 19, czerwiec 2012

Gość: Panie Wójcie w Sokólu od tygodnia panują "egipskie ciemności". Kto z Urzędu Gminy zajmuje się kwestią oświetlenia ulicznego i kiedy zostanie ono naprawione?

Oświetlenie w Sokólu zostało naprawione w dniu 25.06.2012r. Jeżeli będą jakiekolwiek problemy z oświetleniem drogowym w Państwa miejscowości proszę o niezwłoczny kontakt telefoniczny 25 757 58 52.

poniedziałek, 18, czerwiec 2012

Sylwia: Panie Wójcie, kto będzie gwiazdą tegorocznych dożynek (jaki zespół/wokalista)?Dziękuję za odpowiedź.

Modern Talking Reloaded

piątek, 15, czerwiec 2012

Gość: Witam, jaki jest przybliżony termin okazania granic terenów zabudowanych we wsi Goździówka ?

Druga połowa lipca.

czwartek, 14, czerwiec 2012

krzysztof k: Panie Wojscie, oraz Rado Gminy. prosze o informacje, kiedy wejdzie w zycie obiecany od dawna plan zagospodarowania dla wsi Stanislawow.?

Mamy nadzieję, że plan zagospodarowania przestrzennego dla Stanisławowa, Małego Stanisławowa, Retkowa i Prądzewa-Kopaczewa uchwalimy jeszcze w tym roku. Nie z naszej winy (nieczytelne zmieniające się prawo itp.) wszystko tak długo się ciągnie.

czwartek, 14, czerwiec 2012

Niezadowolony mieszkaniec: Panie Wójcie odnośnie pytania o drogę w Goździówce. Pisze Pan, że droga będzie naprawiona jak będzie upał. Upał był na początku maja a droga jakoś nie została naprawiona. Mamy już dość jezdżenia po tych dziurach ile można...

Droga zostanie naprawiona w ciagu dwóch tygodni.

środa, 13, czerwiec 2012

Gość: Panie Wójcie kiedy zostanie poprawiona dorga w miejscowości Goździówka (chodzi o fragment drogi utwardzony tłuczniem)?? Dobrze Pan wie, że droga od września zeszłego roku na tym fragmencie jest w falatnym stanie. Od czasu spotkania z Panem we wrześniu w stanie grogi nie zmieniło się praktycznie nic. Proszę o informację czy droga jest ubezpieczona i gdzie należy przedstawiać rachunki za wymianę zawieszenia. Bo musi sam Pan przyznać, iż wymiana zawieszenia kilka razy w roku nie jest normalna...

Naprawimy tę drogę niezwłocznie po ustabilizowaniu się pogody ( do destruktu potrzeba kilka dni upału.

W sprawie uszkodzeń zawieszenia proszę o kontakt.

piątek, 08, czerwiec 2012

Gość: witam! rozpoczęte układanie kostki będzie kiedykolwiek ukończone, bo nie można chodzić wózkami z dziećmi przez te niedogodności związane z rozgrzebaniem tej inwestycji? i w ogóle utrudnia to przemieszczanie się! liczę na szybką odpowiedź.

Rozpoczęte układanie kostki ukończone - pozostało tylko kilka metrów po południowej stronie od wschodu.

Przeszkadza ogromne drzewo - wkrótce będzie decyzja. Za utrudnienia przepraszam.

wtorek, 05, czerwiec 2012

Gość: jak ma się zmonopolizowany rynek internetu bezprzewodowego, to stawia się zaporowe warunki nowym firmom... dlaczego nie może się Pan zgodzić na maszt na szkole? firma interwan dzięki temu masztowi dostarczyłaby internet do wielu sąsiednich wsi... ja też wiązałem z tą firmą przyszłość a z tego co się dowiedziałem to usilnie Pan próbuje tą firmę zniechęcić... tylko dlaczego?

Lokalny rynek szerokopasmowego bezprzewodowego dostępu do sieci internet nie jest zmonopolizowany.
Na dzień dzisiejszy na terenie tut. gminy usługi świadczą :

- Buy-Media Cygów – WiFi
- SETUP z Mińska Maz. - WiFi,
- Cyfrowy Polsat – technologia LTE,
- Plus – technologia LTE,
- Play – technologia 4G,
- Orange – technologia CDMA.

Jak już wspominałem, każda firma zgodnie z ustawą o swobodzie działalności gospodarczej, może, po spełnieniu procedur formalnych świadczyć takież usługi na każdym terenie.

Proszę zauważyć, że wspomniany przez Pana budynek Szkoły Podstawowej w Stanisławowie został oddany do użytku w 1951r.

Dołączenie do umowy zgody architekta na postawienia 24-metrowego masztu na niniejszym obiekcie oraz wzięcie odpowiedzialności za bezpieczeństwo przez montującego go operatora nie uważam za zniechęcanie do świadczenia usług firmy; raczej za rozsądne postępowanie zarządcy budynku.

niedziela, 27, maj 2012

rodzice: DROGI PANIE WÓJCIE PAN CHYBA NIE BARDZO SIĘ ORJĘTUJE CO DZIEJE SIĘ W PRZECZKOLU W ŁADZYŃU DZIECI JEST MNÓSTWO ALE NIEMA DLA NICH MIEJSC CZEMU W STANISŁAWOWIE MOŻNA ZROBICI DODATKOWĄ GRUPĘ A JAK TWIERDZI NASZA PANI DYREKTOR PAN NIE CHCIAŁ DAĆ PIENIĘDZY NA DOSTOSOWANIE SALI I NA OPIEKUNA A PRZECIESZ MOŻNA STWORZYĆ GRUPĘ DO GODZINY 13 I TAK WIĘKSZOŚĆ RODZICÓW ZABIERA DZIECI O TEJ PORZE A DLA DZIECI CHCĄCYCH CHODZIĆ DŁUŻEJ NIEMA MIEJSC TO CHYBA JEST COŚ NIE TAK, PROSZĘ O SPRAWDZENIE TEJ SPRAWY I ROZWAŻENIE ZAŁOŻENI PRZECZKOLA UNIJNEGO WIELE GMIN PROWADZI TAKIE PRZECZKOLA MOŻNA I TU PROSZĘ O DOPOWIEDZI

Sprawę przedszkola w Ładzyniu zbadałem dogłębnie. Analizowałem lata szkolne 2011/12 i 2012/13 pod względem demograficznym i rzeczywistego zapotrzebowania na miejsca w tej placówce.

Z tej analizy płyną następujące wnioski:

1)      jesteśmy w okresie przejściowym, w którym rodzice mogą jeszcze wybrać do jakiej placówki wyślą swoje maluchy; czy do „0” czy już do klasy I. Nie pozwala to na dokładną ocenę potrzeb bo większość rodziców jest niezdecydowana i czeka z decyzją do ostatniej chwili;

2)      odmówiono przyjęcia dzieci do przedszkola tylko rodziców, w których jeden z rodziców nie pracuje;

3)      tzw. „przedszkola unijne” nie są darmowe a budżet gminy i tak jest bardzo obciążony wydatkami na oświatę.

czwartek, 24, maj 2012

rodzice: KIEDY ZAMIERZA PAN ZWOLNIĆ PANIOM DYREKTOR W ŁADZYNIU W SZKOLE TAM POTRZEBA KOGOŚ NOWEGO PROŚMY O OGŁOSZEŃE KONKURSU NA DYREKTORA

Jeszcze raz odpowiadam; p. dyrektor szkoły w Ładzyniu oceniam pozytywnie a czas odejścia na emeryturę wybierze sobie sama.

czwartek, 24, maj 2012

Gość: Witam. Minął tydzień od zadanego pytania i nie otrzymałam odpowiedzi. Czyżby poruszony temat nie był w zakresie kompetencji służbowych Wójta Gminy ? Pytanie brzmiało następująco: Na jakiej podstawie wydał Pan pozwolenie na wycięcie drzew nad stawem w Rządzy. Jedno z tych drzew zostało wycięte na mojej działce i bez mojej zgody, a podobno za Pana „przyzwoleniem ustnym”. Fakt ten został zgłoszony do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Gminy, w związku z tym moje drugie pytanie - czy zostanie wszczęte postępowanie z Urzędu w tej sprawie i czy w stosunku do osoby, która dopuściła się tego czynu zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne? Oczekuję na odpowiedź.Być może przesyłam pytanie powtórnie, nie będąc pewna czy wcześniejsze dotarło, ponieważ nie mam pewności czy przepisany kod weryfikujący był poprawny. Niestety system nie uwzględnia potwierdzenia wysłania ani też informacji na temat błędnego przepisania kodu a szkoda.

Nie wydawałem pozwolenia na wycięcie drzew nad stawem w Rządzy. Pozwoliłem natomiast usunąć dwa pływające już suche pnie, które zbliżały się do tamy i mogły ją uszkodzić lub nadmiernie spętrzyć wodę. Jeżeli natomiast ktoś wyciął rosnące drzewa - robił to na własną odpowiedzialność.

piątek, 18, maj 2012

Gość: Panie wójcie przecież wyniki uczniów w Ładzyniu z roku na rok spadają w rankingach powiatowych

Wyniki uczniów w szkole w Ładzyniu są każdego roku bardzo różne; nie znaczy to jednak, że "z roku na rok spadają". Obiecuję przyjrzeć się sprawie bliżej.

poniedziałek, 14, maj 2012

Gość: Pani Dyrektor M Rek od września zapowiadała że przechodzi na emeryturę a teraz nagle się okazało że nie osiągnęła wieku emerytalnego? Jest to bardzo dziwne i nie spójne z tym co do tej pory twierdziła pani dyrektor Czujemy się jako rodzice okłamywani przez panią dyrektor.

Emerytura jest prawem pracownika a nie obowiązkiem, dlatego każdy - nabywamy uprzednio uprawnienia i dogadawszy się z pracodawcą może wybrać dogodną dla siebie porę przejścia na emerturę.

czwartek, 10, maj 2012

Arek: Witam.Czy została juz podpisana stosowna umowa z firmą interwan na swiadczenie usłóg teleinformatycznych??Jeżelinie to dlaczego??

Propozycje otrzymanych od firmy Interwan umów z naniesionymi przez nzas poprawkami odesłaliśmy 17 stycznia br. Na wszystkie otrzymane pytania firma otrzymała odpowiedzi. Prośbę o podjęcie ostatecznej decyzji w powyższej sprawie wysłaliśmy 4 kwietnia, na którą nie otrzymaliśmy do dziś odpowiedzi.

wtorek, 08, maj 2012

GośćNiedzielny: Szanowny Panie Wójcie, czy są jakieś plany budowy kanalizacji oraz poprawy stanu drogi we wsi Legacz? Pozdrawiam

Projektu technicznego kanalizacji legacza nie ma; drogę będziemy systematycznie poprawiać. Jednak najpierw trzeba ją poszerzyć lub choćby doprowadzić do szerokości stanu ewidencyjnego. Były próby dogadania się w tej sprawie z właścicielami nieruchomości lecz spełzły na niczym.

wtorek, 01, maj 2012

Gość: Witam Panie Wójcie.Kiedy planuje Pan zmianę planu zagospodarowania przestrzennego dla wsi Pustelnik?

Osobiście takiej zmiany w najbliższym czasie nie planuję; chyba, że Rada postanowi inaczej.

niedziela, 29, kwiecień 2012

Gość: Chodzi głównie o oświetlenie we wsi Ciopan wokół przystanku i wzdłuż trasy Warszawa-Węgrów na odcinku od torów do zakrętu (gdzie znajduje się ostatni dom)

Budowa oświetlenia została przełożona w czasie, ze względu na modernizację drogi wojewódzkiej 637.

piątek, 20, kwiecień 2012

Rodzic: Kiedy wreszcie odejdzie na emeryturę pani dyrektor Szkoły w Ładzyniu i zacznie się w szkole coś dziać poza tym co zrobią dla szkoły rodzice?

Pracę Pani Dyrektor Zespołu Szkolnego w ładzyniu oceniam bardzo dobrze m.in. za wyniki osiągane przez uczniów, a także liczbne inicjatywy na rzecz szkoły. Pani Dyrektor  nia nabyła jeszcze praw emerytalnych.

czwartek, 19, kwiecień 2012

Kol. Stanisławów: Przy drodze do Dobrego worki z segregowanymi śmieciami leżą już od tygodnia. Czy firma zapomniała o nas?

Odpady zostały odebrane w dn. 24.04.2012r. Firma EKO-SAM BIS nie odebrała odpadów w wyznaczonym terminie w związku z trwającym remontem drogi wojewódzkiej i wprowadzonym ruchem wahadłowym na wys. posesji.

środa, 18, kwiecień 2012

Rodzic: Czy dzieci w szkole w Ładzyniu będą mogły kiedyś korzystać na lekcjach informatyki z internetu, ponieważ do tej pory sala informatyczna nie jest podłączona do sieci.

24 kwietnia br. naprawiono łącze dostępowe do sieci internet dla Szkoły Podstawowej w Ładzyniu.

poniedziałek, 16, kwiecień 2012

mieszkaniec osiedla: Panie WOJCIE jak czesto odpisuje pan na pytania zadawane na tej stronie?i dlaczego niewszytkie pytania sa publikowane juz kilka razy zadawalem pytanie (ostatnio w tamtym tyg.) i jeszcze nigdy sie nie doczekalem odpowiedzi ani ich nie moge znalezc tutaj???

Na pytania udzielam odpowiedzi raz w tygodniu.

Proszę zwrócić uwagę na poprawawne wpisanie kodu z obrazka weryfikującego przed wysłaniem pytania. Błęd sygnalizowany jest komunikatem, wiadomość zaś nie zostaje wysłana.

poniedziałek, 16, kwiecień 2012

Katarzyna Kopacz: Panie Wójcie kiedy zostanie naprawiona ul. Szkolna od ronda w kierunku Retkowa. Dla mieszkańców poruszanie się po takiej nawierzchni jest bardzo uciążliwe

Czekamy na cieplejszą pogodę, niezwłocznie po ociepleniu ulicę naprawimy.

poniedziałek, 16, kwiecień 2012

Marek: Panie Wójcie czy bedzie robiona kanalizacja we wsi Prądzewo-Kopaczewo ?

Prądzewo-Kopaczewo jest przewidziane do skanalizowania ale nie wcześniej niż za 3-4 lata.

piątek, 13, kwiecień 2012

Gość: Panie Wójcie kiedy we wsi Ciopan będzie oświetlenie??

Zależy, w którym miejscu.

piątek, 13, kwiecień 2012

Gość: Panie Wójcie co bedzie z działkami poniżej 1000m2 jak wejdzie w życie nowy plan zagospodarowania przestrzennego.Czy nie bedzie problemu by dostać zgodę na budowę? Chodzi mi o działkę np; około 800m2.? Działkę posiadam od 2 lat.

Jeżeli pytanie dotyczy obecnie opracowywanego planu dla części wsi Stanisławów, Mały Stanisławów i Prądzewo – Kopaczewo gm. Stanisławów oraz wsi Retków gm. Stanisławów, to wyjaśniam, że w projekcie planu zawarty jest zapis „na terenach MN, MN1, RM, MN/U i U dopuszcza się zachowanie działek istniejących, o powierzchniach mniejszych niż ustalone dla poszczególnych terenów, z zachowaniem ich prawa do zabudowy, pod warunkiem przestrzegania pozostałych parametrów zabudowy określonych w ustaleniach szczegółowych uchwały”. Proszę śledzić procedurę dotyczącą uchwalenia planu. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr 25/757 58 53.

czwartek, 12, kwiecień 2012

Gość: Panie Wójcie ...Na dzień dzisiejszy ile powinna wynosić minimalna działka abym mógł postawić dom jednorodzinny (około 100m2) w Stanisławowie.

Obecnie nie ma jeszcze uchwalonego planu miejscowego dla Stanisławowa, a co za tym idzie nie ma określonych minimalnych powierzchni dla działek budowlanych. W przypadku zainteresowania budową, przed uchwaleniem planu miejscowego, należałoby wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o warunkach zabudowy. Decyzja sporządzana jest zgodnie z wnioskiem inwestora, który sam określa wielkość planowanego terenu pod inwestycję.

czwartek, 12, kwiecień 2012

MISIO: Jakie dokumenty trzeba złożyć w gminie aby zająć się wywozem nieczystości płynnych i czy każdy może dostać na to pozwolenie ???

Szczegółowe informacje w powyższej sprawie znajdują się na stronie BIP - http://stanislawow.samorzady.pl/art/id/108

piątek, 23, marzec 2012

Gość: Panie Wójcie kiedy odejdzie na emeryturę pani kierownik GOPS ręka jej się urwie od tego laptopa którym się chwali anic nie umie na nim zrobić, byli pracownicy gminy mówią że ta Pani nic nie robiła bo nic nie potrafi, abierze grube pieniądze kiedy to się skończy

Pracę pani Kierownik GOPS oceniam dobrze.

sobota, 17, marzec 2012

nauczyciel: Panie Wójcie! Interesuje mnie pewna kwestia. Dlaczego zatrudnia pan w Gminie osoby niekompetentne, które nie tylko nie znają przepisów prawa, ale nawet nie są zainteresowane by taką wiedzę posiąść? Dlaczego zatrudnia pan osoby, które nie potrafią zredagować poprawnie pisma? Za takie pismo urzędowe jakie piszą pańscy pracownicy uczeń czwartej klasy szkoły podstawowej dostałby najwyżej ocenę dostateczną. To wstyd! Z pana gminy śmieją się we wszystkich wyższych instytucjach oraz instytucjach odwoławczych. Czy zamierza pan coś z tym zrobić? Czy po prostu „jaki pan taki kram”?

Proszę:

 1. o wskazanie tych "niekompetentnych osób",
 2. o wskazanie osób, które "nie potrafią zredagować poprawnie pisma",
 3. o wskazanie pism, z których "śmiano się we wszystkich wyższych instytucjach odwoławczych".

Jeżeli otrzymam to o co proszę powyżej, obiecuję solennie "coś z tym zrobić".

piątek, 16, marzec 2012

Artur Borowski: Witam. Panie Wójcie jaka jest data tego rocznych Dożynek ?Dziekuje za odpowiedz

Jako zawsze: przedostatnia niedziela sierpnia - w 2012r. jest to 19.

piątek, 16, marzec 2012

a: Jakie nowe inwestycje będą szykowane na najbliższe lata? ************usunięto informacje o osobie **********. Pozdrawiam 

Dokończenie kanalizacji, sala gimnastyczna w Pustelniku, gazyfikacja Stanisławowa, budowa obwodnicy Stanisławowa, budowa Komisariatu w Stanisławowie, termomodernizacja budynku Urzędu Gminy; chodniki na ul. Warszawskiej, budowa ul. Polnej w Stanisławowie, budowa boiska w Stanisławowie i Ładzyniu

piątek, 09, marzec 2012

Gość: Panie Wójcie kiedy zostanie założone oświetlenie skrzyżowania w Lubominie z drogą krajową nr50

Aktualnie jest opracowany projekt budowy oświetlenia ulicznego w miejscowości Lubomin, obejmuje on oświetlenie przedmiotowego skrzyżowania. W momencie gdy zostaną zabezpieczone środki w budżecie gminy na realizację, tej inwestycji zostanie niezwłocznie wykonana. W budżecie na 2012r. nie jest planowane wykonanie tej inwestycji.

piątek, 09, marzec 2012

Justyna: Panie Wójcie mam problem z drogą dojazdową gminną nie utwardzoną co wiąże się z dużym utrudnieniem przejazdu nią. Chcę ułożyć na niej płyty betonowe na własny koszt. Czy muszę mieć jakieś pozwolenie? Czy gmina udostępniłaby pojazdy by móc je ułożyć?

Sprawę możemy przedyskutować - proszę o osobisty kontakt w celu ustalenia szczegółów.

piątek, 09, marzec 2012

Gość: Witam,Czy jest aktualne dofinansowanie do budowy przydomowych oczyszczalni ścieków?

Można się starać o nie w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska lub w Banku Ochrony Środowiska.

czwartek, 08, marzec 2012

Gość: Panie Wójcie, dlaczego wybór budowy kanalizacji padł akurat na ulice: Polną, Tartaczną, Południową i Łąkową?

Wybraliśmy  w/w ulice ponieważ na całym osiedlu jest wysoki poziom wód gruntowych, które zalewają szamba. Dlatego kanalizacja sanitarna jest tam najbardziej potrzebna.

czwartek, 08, marzec 2012

Gość: dlaczego od 1 lutego br nie ma odpowiedzi od Pana Wójta na pytania. Nie wierzę aby nie było pytań do P.Wójta przez cały miesiąc.

Niestaty musi Pan/i uwierzyć, że pytań przez ten czas nie było.

środa, 07, marzec 2012

Stanisław: Kiedy stanisławów będzie miał Plan Zagospodarowania Przestrzennego?

Robimy wszystko aby prace zakończyć w br.

poniedziałek, 05, marzec 2012

Kolonie stanisławów: Panie wujcie czy droga Polna bendzie robiona w tym czy w następnym roku chodzi mi o droge w kierunku Sokóla a w lewo się zaczyna polnna

Proszę sprecyzować pytanie.

środa, 01, luty 2012

Toamasz: Panie Wójcie,Mam pytanie w nawiązaniu do Pańskiej odpowiedzi odnośnie Pani dyrektor GOK-u. Czy to pani Król decyduje jak długo będzie dyrektorem? Nie powinny o tym stanowić podejmowane działania i efekty pracy których od wielu lat brak?

Sprawa jest przedmiotem dyskusji w Radzie Gminy. Wkrótce zapadną decyzje.

sobota, 21, styczeń 2012

Janusz: Panie Wójcie, gdzie mogę znaleźć listę dostawców internetu (radiowego, bezprzewodowego)w Gminie Stanisławów?

Oficjalny wykaz istniejącej infrastuktury telekomunikacyjnej i operatorów znajduje się na stronie Urzędu Komuniakcji Elektronicznej. Należy jednak mieć na uwadze zmiany, które nastąpiły od czerwaca 2011r.

Najprostrzym rozwiązaniem jest po wybraniu operatora skontaktować się znim w celu uzyskania szczegółowej aktualnej oferty dla danej miejscowości.

środa, 18, styczeń 2012

Gość: Czy w gminie Stanisławów jestmożliwość dofinansowania montażu pieca co nabiomasę ?

Nie. Proszę zwrócić się z tym pytaniem do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

niedziela, 15, styczeń 2012

Gość: witam.Panie Wójcie na jakim etapie jest oświetlenie Retkowa(chodzi mi o oświetlenie zaczynające sie od domu P.Gańko)dziekuje

Została opracowana dokumentacja projektowa i został złożony wniosek o wydanie pozwolenia na budowę.

niedziela, 15, styczeń 2012

Artur: Panie Wójcie, w budżecie na 2012 przeznaczone jest 854600 zł na II etap budowy kanalizacji. Co konkretnie będzie zrobione za te pieniądze?

Będą robione ulice: Polna (od Tartacznej), Tartaczna, Południowa, Łąkowa.

niedziela, 08, styczeń 2012

Stanisławowianin: Wita, Panie Wojciechu, czy nadal podejmowane są kroki (głównie przez rade gminy), mające na celu zmianę obecnego dyrektora GOK-u tj. Pani Elżbiety Król? Na jakim etaie jest przedmiotowa sprawa ?

Pani Elżbieta Król jest dyrektorem GOK-u według Jej deklaracji - chce przepracować jeszcze ten rok.

Jeżeli będą jakieś zmiany udzielimy informacji.

czwartek, 05, styczeń 2012

Gostek: mam pytanie odnośnie tej firmy interwan, skoro mają ustawiać nadajniki, czy zasięg ich internetu sięgnie te miejscowości, które nie mają szans na neostradę? bądź co bądz chociaż podpisując umowę z tą firmą można mieć szybki internet, choć radiowy. Czy Pan wójt ma w związku z tym jakieś zdanie, czy oni rozstawiają sobie nadajniki jak oni uważają? Uważam, że tam gdzie nie dociera neostrada trochę ludzi by się połasiło na ten internet. Pozdrawiam

Firma Interwan zwróciła się z prośbą o ustawienie masztów na obiektach gminnych i w tym zakresie prowadzone są rozmowy.

Firmy telekomunikacyjne, jak wszystkie podmioty prowadzące działalność gospodarczą mają swobodę jej prowadzenia, w tym prowadzenia własnych inwestycji.

Mam nadzieję, że podobnie inni prowadzący już usługi bezprzewodowego dostępu do internetu dla mieszkańców gminy firma Interwan będzie poszerzała obszar działania.

czwartek, 29, grudzień 2011

Gość: Witam,Panie Wójcie na zebraniu w miejscowości Goździówka dnia 21.09.2011 r. obiecał Pan załatanie dziur w nawierzchni drogi na odcinku gdzie jest w tej chwili tłuczeń. Miało to się odbyć jeszcze w tym roku. Czemu rzuca Pan słowa na wiatr.

Dziury w nawierzchni drogi gdzie jest w tej chwili tłuczeń zostały załatane w okresie między 12-16 grudnia br.

czwartek, 15, grudzień 2011

glos ludu: dlaczego państwo sortują pytania i nie pojawiają się te trudne i oczywiste

Wymogiem opublikowania pytania i udzielenia odpowiedzi jest (jak powyżej), aby zadawane pytanie było "w zakresie kompetencji i obowiązków służbowych Wójta i Urzędu Gminy".

Nie publikujemy pytań typu "o" - dopisane w ubiegłym tygodniu.

Sugerowanie, że w pytania są cenzurowane jest nieprawdą.

wtorek, 13, grudzień 2011

Gość: pytanie dotyczy tego oto postanowienia w tym linku http://stanislawow.samorzady.pl/art/id/2037 na jakiej podstawie zostało wydane to rozporządzenie bo chyba nie na podstawie tych zasadhttp://stanislawow.samorzady.pl/art/id/84proszę to wyjaśnić!!ps. Uważam ze są mieszkańcy gminny podkreślam mieszkańcy którzy są bardziej potrzebujący którzy od lat płaca podatki do gminnej kasy. I są w mniej zameldowani a to co wiem to ta pani nie jest mieszkańcem gminny wiec dlaczego wydajemy nasze wspólne pieniądze na kogoś komu one się kompletnie nie należna. Jesteście państwo odpowiedzialni za mieszkańców gminy a nie całego kraju wielmożna pani niech się zgłosci tam gdzie jest zameldowana o pomoc.W dobie ogólnego kryzysu w naszej gminie jak zwykle szastanie na lewo i prawo a kanalizacji jak nie bylo tak nie ma, juz nie wspomne o drogach czy zasranym parku ale to już temat na inne pytania cdn....

W tej sprawie proszę przybyć osobiście do urzędu; co mogliśmy w tej sprawie opublikować jest w BIP-ie.

poniedziałek, 12, grudzień 2011

Gość: Na jakiej podstawie i kto przyznał mieszkanie socjalne Pani Paluch ?

W tej sprawie proszę przybyć osobiście do urzędu; co mogliśmy w tej sprawie opublikować jest w BIP-ie.

poniedziałek, 12, grudzień 2011

Gość: Witam. Widzę, że padło pytanie odnośnie skanalizowania działek. A jaki jest przybliżony termin skanalizowania ulicy słonecznej? czy do 2013 roku będzie to tylko polna?

W 2012r. skanalizowana zostanie (na pewno); ul. Tartaczna, Południowa, Łąkowa i część Polnej; reszta Osiedla w 2013r.

wtorek, 06, grudzień 2011

Gość: Czy firma interwan dostanie pozwolenie na ustawienie nadajników? im więcej takich firm w gminie tym mniejsze ceny bo większa konkurencja? jakie przepisy prawa to regulują? w innych gminach firma spełnia wszystkie warunki a nasza gmina ma inne przepisy czy może są tylko inaczej interpretowane?

Ustawienie wysokich masztów antenowych na obiektach użyteczności publicznej, czy też na szkołach to oprócz spełnienie wymogów konstrukcyjnych obiektów /opinia specjalisty/ i norm promieniowania anten, przedewszystkim zapewnienie bezpieczeństwa.

Rozmowy z firmą Interwan trwają. Mam nadzieję, że na początku przyszłego roku zostanie w tej sprawie podpisana stosowna umowa - o czym poinformujemy mieszkańców gminy na niniejszej stronie.

wtorek, 06, grudzień 2011

Andrzej:: Mam pytanie, czy jest w budżecie Gminy na rok 2012 ujęte dofinansowanie na zakup samochodu dla OSP Stanisławów? Bo jest możliwość pozyskania sporych dotacji z zewnątrz tylko potrzebny jest własny wkład.

Większej sumy na ten cel w projekcie budżetu na 2012r. nie ma.

niedziela, 04, grudzień 2011

Michał Kowalczyk: Kiedy Państwo w końcu sporządzą aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, ponieważ poprzedni już dawno stracił aktualność.

Plan dla Stanisławowa i okolic (Retków, Prądzewo-Kopaczewo, Mały Stanisławów) jest kwestią kilku miesięcy.

poniedziałek, 14, listopad 2011

Gość: Mam pytanie,czy jest planowana na najbliższe lata inwestycja na działkach w Stanisławowie. Chodzi Mi szczególnie o kanalizację i położenie asfaltu.

Część kanalizacji na osiedlu zamierzamy wykonać w 2012r; ul. Polna, jako ciąg pieszo-jezdny to jest najprawdopodobniej 2013r.

sobota, 12, listopad 2011

jarek: Witam Pana. Mam pytanie, kiedy planowana jest budowa kanalizacji na Rządzy. Nie ukrywam że dobrze było by jak najszybciej w trosce o rzekę do której trafiają ścieki wprost z szamb za stodołę. Pozdrawiam

Sieciowa kanalizacja Rządzy to dość odległy termin. Wydaje się, że najkorzystniejsza jest dzisiaj instalacja szczelnego szamba i wywóz zawartości do oczyszczalni w Retkowie.

sobota, 05, listopad 2011

E.B. Stanisławów: Pane Wójcie. Proszę przedstawić mi na podstawie JAKIEGO konkursu została zatrudniona Pani W. na miejsce Pani Mroczek, która odeszła na emeryturę. Proszę przedstawić mi ogłoszenie, listę kandydatów oraz wynik naboru na to stanowisko, podczas gdy na stronie UG w zakładce "oferty pracy" które stale śledzę widnieje nieustannie informacja BRAK OFERT!!!

Pani W. została przeniesiona służbowo - była dotychczas pracownicą księgowości.

czwartek, 03, listopad 2011

Mieszkaniec: Panie Wójcie, kontynujac temat, moje pytanie dotyczy miejscowości Stanisławów. Proszę o odpowiedź. MIESZKANIEC: Witam, Panie Wojcie pytanie odnosnie planu zagospodarowania przestrzennego, który jak Pan stwierdził jest w końcowej fazie, mianowicie jaka bedzie minimalna powierzchnia działki aby uzsykać na niej zezwolenie na budowe?WÓJT:Jakiej miejscowości to dotyczy?

Projekt planu miejscowego zawiera określone wielkości dla minimalnych powierzchni zabudowy, w zależności od przeznaczenia  konkretnego terenu są to wartości od np. 250 m˛ dla jednego segmentu zabudowy szeregowej, 350 m˛ dla jednego segmentu zabudowy bliźniaczej, 500 m˛ dla zabudowy wolnostojącej, po 1200 m˛ dla zabudowy zagrodowej i mieszkaniowej jednorodzinnej. Podane wielkości mogą być różne dla terenów oznaczonych różnymi symbolami na rysunku planu miejscowego, dlatego nie należy się sugerować tymi wymienionymi powyżej. Konkretną odpowiedź można podać, znając numer działki. Informuję również, że w procedurze sporządzania planu miejscowego, będzie możliwość zapoznania się z jego treścią – podczas wyłożenia projektu planu do publicznego wglądu, przez okres 21 dni. Termin wyłożenia będzie ogłoszony  w prasie miejscowej oraz przez obwieszczenie, a także w sposób zwyczajowo przyjęty w danej miejscowości (na co najmniej 7 dni przed dniem wyłożenia).

czwartek, 03, listopad 2011

Młoda matka: Panie Wójcie jaka jest szansa na dostanie oferty pracy w gminie lub szkole lub ośrodku pomocniczym w gminie Stanisławów dla młodej matki z wykształceniem wyższym i 6 letnim stażem pracy w administracji??

Proszę śledzić nasz BIP - jeśli będzie nabór, proszę złożyć ofertę.

piątek, 21, październik 2011

Gość: Panie Wójcie, cierpliwie czekamy (ale cierpliwość już się kończy)na wywiązanie się Pana z obietnicy wykonania dróg na działkach Prądzewo-Kopaczewo.Za chwilę miną dwa lata od sprzedaży działek a Pan nic nie robi w tej sprawie Prowizoryczna droga uniemożliwia wjazd sprzętu i prowadzenie prac. Proszę o podanie konkretnego terminu.

Aktualnie posiadamy gotowy projekt budowy sieci wodociągowej wraz z pozwoleniem na budowę.

Sieć wodociągowa zostanie wybudowana w przyszłym roku - postaramy się to zrobić, jak tylko będzie można wiosną wejść w teren. Niezwłocznie po wykonaniu wodociągu zostaną utwardzone drogi wewnętrzne, stanowiące dojazd do wszystkich działek w tym rejonie.

wtorek, 18, październik 2011

Gość: Witam. Panie Wójcie, dlaczego w ostatni piątek o godz. 8.10 nie było żadnego z pracowników w dziale, gdzie składa się dokumenty o zasiłki (rodzinne itp). Drzwi wejściowe były poprostu zamknięte. Chyba o tej godz. pracownicy powinni być na stanowiskach pracy.

GOPS jest czynny w godzinach pracu Urzędu Gminy w tym czasie załatwiani są interesanci.

Zarzut jest nieprawdziwy, ponieważ we wskazanym przez piszącego piątek GOPS jak zwykle pracował w godz. 8-16.

Na marginesie należy zaznaczyć, że wpis jest anonimowy i trudno nam się skontaktować z jego autorem.

niedziela, 16, październik 2011

vipo: czy przewidujecie poszerzenie oferty Neostrady na resztę gminy Stanisławów, chodzi o kopanie światłowodów?

Usługa "neostrady" świadczona jest przez Telekomunikację Polską S.A.

Informację w powyższej sprawie może Pan/i uzyskać na infolinii w/wym. firmy.

sobota, 15, październik 2011

Gość: Witam.Panie Wójcie,mam takie pytanie,co zrobic z psami które mają właściciela,a pomimo to biegają jak bezpańskie,a najgorsze jest to że te psy nie dają przejśc drogą,tylko lecą szczekają i warczą,tych psów jest 4,pomimo zwracania uwagi właścicielce psów,one nadal biegają,a codziennie rano dzieci idą na autobus.Pani twierdzi,że nie pogryzą,a jak pogryzą to co wtedy,kto ucierpi bardziej ta pani,czy jakieś dziecko?Proszę mi powiedziec,co mogę zrobic w tej sytuacji,bo naprawdę się boję o swoje dzieci.Pozdrawiam

Jakiej wsi to dotyczy?

piątek, 14, październik 2011

Mieszkaniec: Witam, Panie Wojcie pytanie odnosnie planu zagospodarowania przestrzennego, który jak Pan stwierdził jest w końcowej fazie, mianowicie jaka bedzie minimalna powierzchnia działki aby uzsykać na niej zezwolenie na budowe?

Jakiej miejscowości to dotyczy?

poniedziałek, 03, październik 2011

Gość: Szanowny Panie Wójcie mam pytanie kiedy ulica mińska będzie przejezdna sterta kamieni bądź gruzu uniemożliwia przejazd.

Ulica Mińska jest już przejezdna.

czwartek, 22, wrzesień 2011

Sylwia: Witam. Ile mieszkańców liczy Gmina Stanisławów i ile sam Stanisławów ma mieszkańców?

Statystyki ludności i zdarzeń  z USC umieszczone są w niniejszym serwisie w zakładce "Charakterystyka gminy" ->"Mieszkańcy".

środa, 21, wrzesień 2011

Gość: Ponawiam pytanie z 19 stycznia br : Kiedy zostanie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Stanisławowa???z jakich powodów to tak długo trwa?

Opracowanie planu zagospodarowania przestrzennego jest w końcowej fazie. Robimy wszystko aby go uchwalić do końca roku. Zwłoka jest spowodowana koniecznością wielu uzgodnień, a te się przeciągają. Mnożone są również ciągle nowe wymagania przez tych uzgadniaczy. Np ostatnio musieliśmy zrobić zestawienie ogromnej ilości części działek, na których jest lepsza niż IV kl gruntu - chodzi o formalne wyłączenie ich z produkcji rolnej.

wtorek, 06, wrzesień 2011

Kierownik: Szanowny Panie Wójcie, w jakim celu zostało zastosowane ograniczenie prędkości na krajowej "50" odcinek Stanisławów- Legacz ? nie spotkałem się na tej trasie nigdy ze zjawiskiem "odpryskiwania" żwiru leżącego obok jezdni, mało tego nikt tego ograniczenia nie przestrzega.

Droga nr 50 nie podlega zarządzaniu przez gminę. Zarząd nad nią sprawuje Oddział GDDKiA.

niedziela, 04, wrzesień 2011

Gość: witam.Panie Wójcie kiedy zostanie naprawiona droga w Retkowie,prosze o konkretna odpowiedz.dziekuje

Droga zostanie naprawiona we wrześniu br.

wtorek, 30, sierpień 2011

Gość: Panie Wójcie, proszę o informację kto i w jakiej konkurencji podczas dożynek otrzymał altankę od sponsora oraz kto zabrał krzewy dekorujące scenę.

Podczas dożynek 2011 altanka była przeznaczona na I nagrodę w konkursie potraw regionalnych - otrzymała ją Pani Zofia Zdanowicz ze Stanisławowa.

Drzewa zawsze są przeznaczone na dekorację sceny. Część krzewów jest dodatkiem do nagród i konkursów, a resztę zgodnie z życzeniem sponsora są rozdawane. Najważniejsze aby wszystkie były wysadzone.

wtorek, 30, sierpień 2011

obywatel: dlaczego droga z Pustelnika do Krubek nie jest naprawiana i utwardzana, jest okres letni a na drodze jest dziura na dziurze

Droga z Pustelnika do Krubek przez miejscowość Łęka jest utwardzona destruktem asfaltowym oraz tłuczniem drogowym. Powstałe ubytki w nawierzchni będą systematycznie uzupełniane w miarę posiadanych środków finansowych przeznaczonych na ten cel.

niedziela, 21, sierpień 2011

Gość: witam,jaki jest czas oczekiwania na decyzje od pana,chodzi o odwołanie od pana decyzji,ustawowy termin mnie interesuje

Trudno tu ignorować terminy ustawowe; jeżeli sprawę będzie można załatwić "odręcznie" - to tak zostanie załatwiona.

czwartek, 18, sierpień 2011

Kierowca: Witam,Panie Wójcie kto jest odpowiedzialny za montaż spowalniaczy tzw śpiących policjantów koło szkoły. Ten bliżej kościoła jest tak zamontowany, ze mozna urwac elemety podwozia w samochodzie jadac nawet bardzo powoli od strony rynku ? Kto te prace odebrał? Czy może to ktoś poprawic?

Uwaga jest słuszna - spowalniacz zostanie naprawiony.

wtorek, 16, sierpień 2011

Gość: proszę o informację którzy radni są przeciw rewitalizacii rynku w stanisławowie

W tej sprawie nie było imiennego głosowania. Mogę podać jedynie, że trzej radni byli za rewitalizacją, reszta z obecnych była przeciw.

niedziela, 14, sierpień 2011

Gość: Panie Wójcie, wracam do tematu zatrudnienia pracowników oczyszczalni. Wyjaśnił Pan na jakiej zasadzie zostali zatrudnieni dwaj pracownicy tej oczyszczalni - moje pytanie - a trzeci pracownik na jakiej został zasadzie zatrudniony, czy był konkurs na to stanowisko czy ktoś z pracowników UG mu w tym pomógł?

W tej sprawie mogę jedynie powtórzyć to, co było zawarte w pierwotnym wyjaśnieniu; dwaj pracownicy byli zatrudnieni przez wykonawcę oczyszczalni już w II etapie jej budowy, chodziło o to aby dobrze poznali obiekt, przez fachowców przeszkoleni aby po przejęciu oczyszczalni przez Gminę mogli ją prawidłowo obsługiwać. Trzeci pracownik został służbowo przeniesiony z obsługi szkół. Jest to uprawniony elektryk, który ma pieczę nad zasilaniem i automatyką obiektu.

wtorek, 09, sierpień 2011

Sylwia Gadomska: Kiedy - orientacyjnie - na Ceglanej położony będzie asfalt? Czy brany jest pod uwagę jeszcze obecny rok, czy raczej nie...?

Termin trudno wskazać; z pewnością nie będzie to rok bieżący.

piątek, 29, lipiec 2011

Gość: Panie wójcie, na jakiej zasadzie zostały zatrudnione osoby w oczyszczalni - czy było jakieś ogłoszenie że potrzebni są tam pracownicy czy odbywało się to na zasadzie znajomości przez pracowników Urzędu Gminy - znów klany rodzinne

Do obsługi oczyszczalni ścieków w Retkowie zostały zatrudnione 3 osoby. jeden pracownik został zatrudniony na podstawie przeniesienia służbowego z innej placówki gminnej(szkoły).

natomiast dwie osoby zostały zatrudnione na wniosek wykonawcy, który wybudował oczyszczalnię ścieków. Przed zatrudnieniem pracownicy przeszli gruntowne praktyczne szkolenie obsługi urządzeń (jeden pracownik był zatrudniony przez wykonawcę od początku budowy tego obiektu) pod bezpośrednim nadzorem wykonawcy. Oczyszczalnię ścieków wykonawca wybudował rok wcześniej przed terminem ustalonym w umowie i przez ten rok aż do chwili ostatecznego odbioru robót gmina wspólnie z wykonawcą eksploatowała oczyszczalnię. Dlatego uwzględniliśmy wniosek o zatrudnieniu tych pracowników.

sobota, 23, lipiec 2011

Turysta ze wsi: Szanowny Panie Wójcie, Czy zamierza zająć się Pan stanem drogi we wsi Legacz ? jest on w opłakanym stanie a wraz z kolejnymi deszczami te dołki są coraz głębsze. Szkoda zawieszeń samochodowych. Czy wynajęte są specjalne grupy kopiące te doły w celu zmniejszenia prędkości ?

Deszcze rzeczywiście bardzo przeszkadzają w utrzymaniu dróg żwirowych czy żużlowych.

Z chwilą osuszenia się nawierzchni droga zostanie porównana.

środa, 20, lipiec 2011

Aleksander: Jak długo tartak ,który działa bez żadnych pozwoleń będzie nękał mieszkańców osiedla w dzień -piły w nocy tiry dowożące drewno.

Przeprowadziłem już rozmowę z właścicielem "dzikiego tartaku" - będzie zlikwidowany (tartak).

poniedziałek, 18, lipiec 2011

Mieszkaniec: cd Odnośńie czystości wody w kanale . Pisze Pan"Problemem zapewne są nieczystości wpuszczane lub wrzucane do niego" - zatem skoro Pan słusznie podejżewa o nie legalny proceder wypuszczania nieczystości do kanału czemu sprawa nie ma finału na policji bądź w prokuraturze ? Kto wylewa to nie jest tajemnica. Czy nie można z urzędu dokonać kontroli ?

Wkrótce przeprowadzimy kontrolę kanału aby sprawdzić czy nie są do niego wpuszczane ścieki.

wtorek, 05, lipiec 2011

Gość Niedzielny: DROGI PANI WÓJCIE,ZASTANAWIAM SIĘ CZY KANAŁ(WODA W NIM SIĘ ZNAJDUJĄCA) NIE STANOWI ZAGRORZENIA APIDEMIOLOGICZNEGO DLA LUDZI. POZDRAWIAM.

Woda w Kanale stanisławowskim jest w zasadzie wodą płynącą, w związku z czym ma zdolność  samoczyszczenia.

Problemem zapewne są nieczystości wpuszczane lub wrzucane do niego. Należy zatem zaapelować do sąsiadów kanału o odpowiednie zachowanie.

piątek, 01, lipiec 2011

asd: interwan dlaczego firma nie dostała pozwolenia na na postawienie nadajników do rozsyłania internetu tylko jesteśmy skazani na firmę setup która czuje się jak monopolista za zestaw do odbioru internetu 600zł gdzie rynkowa cena zestawu wynosi 150-200zł ale trzeba koniecznie w setup zakupić taki zestaw dlaczego tylko w gminie stanisławów firma interwan nie dostała pozwolenia składając takie same dokumenty jak w gminie jakubów dębe wielkie czy jest to celowe blokowanie konkurencji

Odpowiedź na niniejsze pytanie znajdzie Pani/Pan poniżej (01.06.2011r.).

niedziela, 12, czerwiec 2011

Mieszkaniec: Panie Wójcie, Czy prywatny właściciel domu, lub właściciel małej firmy, może ubiegać się o dofinansowanie na instalację baterii słonecznych na swoim budynku? Gdzie ewentualnie można złożyć wniosek i jakie są warunki ewentualnego dofinansowania, czy nasza gmina moze ubiegac sie o dofinansowanie w tym zakresie?

Tak - kilka tygodni temu na było ten temat spotkanie informacyjne w urzędzie gminy. Należy nawiązać kontakt z firmą, która wie jak pozyskać dotacje na powyższy cel (np. www.eko-point.pl lub www.hetman.pl)

czwartek, 09, czerwiec 2011

Mieszkaniec: Witam Panie Wójcie, co Pan sądzi na tamet zamontowania oświetlenia w Stanisławowskim parku ? Jakie Pan widzi szanse i zagrożenia na drodze do realizacji tego projektu?

W II etapie rewitalizacji Rynku w Stanisławowie planujemy również oświetlenie parku.

czwartek, 09, czerwiec 2011

Arek: Witam Panie wójcie. Czy na internet radiowy w naszej gminie monopol ma tylko firma SETUP z Mińska Mazowieckiego??Z tego co sie dowiedziałem konkurencyjna firma z Dębego Wielkiego czeka na pańska decyzje w tej sprawie.

Firma SETUP z Mińska Mazowieckiego konserwuje i zarządza urządzeniami sieci bezprzewodowej UG Stanisławów.

Świadczenie przewodowego i bezprzewodowego dostępu do internetu na terenie tut. gminy nie jest zmonopolizowane. Swobodę działalności w tym zakresie określają aktualne przepisy prawa.

środa, 01, czerwiec 2011

Gość: Gość: Witam Serdecznie Pnie Wójcie. Mam pytanie jak można rozwiązać dla mnie oraz moich bliskim ważną sprawe. Ciągle jesteśmy narażeni na ataki psów z naszej miejscowości, mieszkańcy nie zamykaja bram oraz furtek i zwiąrzęta wychodzą na ulice. Nie są to psy bezpańskie mają właściecieli .Zwierzęta są bardzo agresywne , zwracanie uwagi sąsiadom nie przynosi rezultatu .Proszę o pomoc Chodzi o Stanisławówulica Warszawska,Wołomińska , Szkolna .Sąsiad z pod Wołomińskiej 17 nie zamyka furtki i tym samym jego duży pies biega swobodnie po wsi.Takich przykładów jest bardzo duzo .

W tej sprawie wystosujemy apel do mieszkańców. Trudno ręczyć jednak za jego skuteczność, bowiem przy "wyskakujące" za bramą nie mają nazwiska właściciela.

wtorek, 31, maj 2011

Gość: Witam serdecznie Panie Wójcie.Mam do Pana prośbę w jaki sposób można pozbyć się azbestu z działki przy ul. Łochowskiej 15 (działka ze stodołą)? Czy Pan jako Wójt Gminy mógłby pomóc w bezpłatnym usunięciu azbestu z tej działki.

Wnioski o nieodpłatne usuwanie azbestu można było składać do końca lutego - informacja w tej sprawie zamieściliśmy w internecie i nawet było czytane z ambony. Teraz trzeba czekać do przyszłego roku.

środa, 25, maj 2011

K.: Witam Panie Wójcie, mam pytanie odnośnie naszego jakże zaniedbałego "kanału". Czy nie można podjąc kroków w kierunku rewitalizacji kanału i terenu w jego pobliżu - przynajmniej na odlegości miedzy ulicami Lubelkską a Cegalana, gdzie mozna by zrobic swoistą alejkę z ławkami i latarniami. Sądzę, ze znaczna częśc mieszkańców spedzała by tam swój czas wolny, tymbardziej, ze nie mamy w Stanisławowie takiego miejsca, gdzie można by sobie usiąść i w spokoju odpocząć (o parku nie wspomnę, bo to miejsce tylko z nazwy). Bardzo proszę o rzetelną odpowiedź, jakie są szanse , jakie zagrożenia.

Alejka przy kanale jest w planie. Może mieszkańcy zgodzą się przeznaczyć na to fundusz sołecki?

wtorek, 24, maj 2011

Mieszkaniec: Panie Wójcie, proszę o informacje, w jakim stopniu i z jakim zaangażowaniem Pan na czele UG może zainicjowac powiększenie sali przy remiżie OSP Stanisławów, tak aby w przyszłości można było tam urządzac wesela większe niż dotychczas. Gabaryty w/w sali pozwalają robić wesela na max 180, a w dzisiejszych czasach ludzie potrzebują więcej miejsca. Z przeprowadzonego wywiadu środowiskowego wynika, ze inwestycja ta zwróciła by się dość szybko, nadto budrzet OSB by się powiększał, chętnych na wesela było by znacznie więcej. Jakie Pan widzi szanse ?

Sala przy remizie w Stanisławowie jest własnością jednostki OSP i ona decyduje o ewentualnej rozbudowie. Gmina może tylko pomóc. chętnie wezmę udział w spotkaniu poświęconemu tej sprawie.

wtorek, 24, maj 2011

Gość: witam chciałam zapytać jeżeli złozy sie podanie do wójta to jaki okres czasu trzeba czekac na odpowiedz..?

Zależy czego dotyczy podanie - zazwyczaj odpowiedź następuje po kilku dniach.

niedziela, 22, maj 2011

pożadnytadek: chcialbym zrobić pożadek u siebie na posesji czy jest jakies miejsce na terenie gminy gdzie moge wyrzucić śmiecie typu telewizory stare lodowki itp

Śmieci, o których Pan pisze są to tzw. gabaryty lub odpady niebezpieczne i dwa razy do roku (wiosną i jesienią) są odbierane nieodpłatnie - wystarczy je wystawić przy trasie przejazdu śmieciarki ( lub wrzucić do czerwonego worka). Dokładne terminy są zaznaczone w odpowiednim kalendarzu.

środa, 18, maj 2011

Gość: Witam Serdecznie Pnie Wójcie. Mam pytanie jak można rozwiązać dla mnie oraz moich bliskim ważną sprawe. Ciągle jesteśmy narażeni na ataki psów z naszej miejscowości, mieszkańcy nie zamykaja bram oraz furtek i zwiąrzęta wychodzą na ulice. Nie są to psy bezpańskie mają właściecieli .Zwierzęta są bardzo agresywne , zwracanie uwagi sąsiadom nie przynosi rezultatu .Proszę o pomoc

Proszę o ściślejsze dane(o jaką wieś chodzi?).

piątek, 13, maj 2011

Gość: Witam . Mam pytanie. Czy droga w Małym Stanisławowie będzie do końca zrobiona? tzn. Czy będzie na niej asfalt? Czy to będzie w tym roku? Proszę o odpowiedź . Pozdrawiam .

Asfalt w Małym Stanisławowie będzie ale nie w 2011r.

czwartek, 12, maj 2011

MIESZKANIEC: Witam, Proszę o poprawę - wyrównanie - drogi przez Wólkę Pieczącą. Kierowcy skracają sobie drogę przez miejscowość Wólka Piecząca i porobiły się dołki że ciężko przejechać (zwłaszcza od strony Rządzy). Prosze o naprawienie drogi. Pozdrawiam

Droga zostanie wyrównana do 25.05.2011r.

środa, 11, maj 2011

Gość: KIEDY BĘDZIE NAPRAWIONA UL WOŁOMIŃSKA I POZOSTALE O KTÓRYCH WCZEŚNIEJ BYLA MOWA?

Ulica Wołomińska (odcinek pomiędzy ul. Warszawską i ul. Szkolną) jest drogą powiatową - Zarząd Dróg Powiatowych jest przez ustawicznie w tej sprawie dociskany. "Pozostałe (drogi) o których wcześniej była mowa" zostały naprawione.

środa, 11, maj 2011

gość: czy to prawda ze dotacja z urzędu marszałkowskiego na budowę kanalizacii nie została przyznana

Niestety, jest to prawda.

sobota, 07, maj 2011

MIESZKANIEC GMINY: PROSZĘ O NAPRAWĘ DROGI LEŚNEJ USZKODZONEJ PRZEZ WIOSENNE ROZTOPY NA GRANICY PAŃSKIEGO OBWODU ŁOWIECKIEGO

Z tego co Pan/Pani napisał(a) trudno wywnioskować, o którą drogę chodzi.

sobota, 07, maj 2011

Gość: Dlaczego pracownicy Gminy Stanisławów nie korzystają z poczty elektronicznej? Wysyłam maile i nie dostaje ani potwierdzenia odbioru ani odpowiedzi! Czy to aż taki problem dla pracowników? Jeśli tak to może warto zrezygnować z tej formy korespondencji a skoro jest udostępniona taka możliwość to już obsługiwać

W celu wyjaśnienia sprawy proszę o szczegóły na adres urzad.gminy@stanislawow.pl.

piątek, 06, maj 2011

Gość: witam serdecznie, czy na terenie Gminy można spalać śmieci, co sobota i niedziela na działkach rekreacyjnych palą ogniska spalając smieci nie tyko organiczne, ale i plastiki itp.różności zatruwając środowisko, porobione sa specjalne kominy, beczki czy też kręgi do których się wrzuca odpady a po tem spala, swąd i dym unosi się nad okolicą, jeżeli to jest zgodne z prawem nic mi do tego, choć czuję się zagrożona, ale jeżeli nie to do kogo należy się zwrócić co by ukrucić ten proceder, pozdrawiam

Palenie śmieci, zwłaszcza nieorganicznych jest oczywiście sprzeczne z prawem, a zwłaszcza ze zdrowym rozsądkiem.

Należy zawiadomić policję.

poniedziałek, 02, maj 2011

Gość: Kiedy w Stanislawowie będą normalne drogi?Na tych dziurach można sobie tylko samochód uszkodzic.Pisal Pan, że ulice zostaną naprawione gdy będzie ładna pogoda, a już dawno jest cieplo a dziury jak byly tak są.

Drogi zostały już naprawione. Robimy przegląd tych napraw i niezwłocznie uzupełnimy braki.

środa, 27, kwiecień 2011

Gość: Głównymi zadaniami Zastępcy wójta jest pozyskiwanie dotacji na inwestycje (http://www.stanislawow.pl/ugminy/109-zastpca-wojta-gminy). Chciałbym się dowiedzieć: 1. Jaki koszt poniosła gmina w związku z zatrudnieniem obecnego Zastępcy Wójta - Czesława Mazka (przez wszystkie lata). 2. Jaka jest suma dotacji jakie otrzymała gmina dzięki pracy Pana Mazka.

Głównymi zadaniami zastępcy wójta, który  był jednocześnie kierownikiem referatu inwestycji, remontów i gosp. komunalnej jest nadzór i organizacja pracy referatu, głównie przygotowanie inwestycji i remontów ich realizacja i odbiór oraz nadzór nad eksploatacją Stacji Uzdatniania Wody, sieci wodociągowej, oczyszczalni ścieków, kanalizacji sanitarnej, a także wszystkimi innymi zadaniami, którymi zajmuje się referat.

M.in. do obowiązków zastępcy wójta należało pozyskiwanie środków zewnętrznych na realizację inwestycji. Pan Czesław Mazek zatrudniony jest w naszym urzędzie od 13.01.2003r. Jego wynagrodzenie w 2010r. wynosiło 6702 zł (miesięcznie brutto). W tym okresie zrealizowano w naszej gminie inwestycje i remonty na ogólny koszt ok. 28 341 177,00 zł, w tym sfinansowanych ze środków zewnętrznych tj. środki unijne, dotacje, umorzenia preferencyjnych pożyczek na kwotę 3 170 315,00 zł. Ponadto został złożony wniosek o pozyskanie środków unijnych na budowę oczyszczalni ścieków i kanalizacji sanitarnej w m. Mały Stanisławów i Stanisławów - I etap w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego działanie 4.1. Gospodarka wodno-ściekowa. Wniosek przeszedł pozytywnie ocenę formalną i merytoryczną i uzyskał powyżej 60% punktów. Z wniosku wynika, że przysługuje nam pomoc finansowa w wysokości 5 500 000,00 zł. Jednakże do dnia dzisiejszego Zarząd Województwa Mazowieckiego nie podjął ostatecznej decyzji w tej sprawie.

piątek, 22, kwiecień 2011

Gość: Witam Pana wójta. Mam pytanie: czy i kiedy nastąpi rewitalizacja centrum Stanisławowa? Sporo się mówiło na ten temat i chyba jakieś zebranie nawet w tej sprawie było, ale już dość dawno temu, a nie widać żeby cokolwiek w tym kierunku robiono. I jakie są przewidywane koszty takiej inwestycji? Pozdrawiam

Rewitalizacja centrum Stanisławowa rozpocznie się dopiero po podpisaniu umowy na wnioskowaną dotację. Niestety nie nastąpi to chyba wcześniej niż jesienią.

czwartek, 21, kwiecień 2011

Gość: Panie Wójcie czy można zlikwidować krawężniki przy przejściach dla pieszych? Idąć z wózkiem np na ul. Warszawskiej trzeba się nieźle nakombinować żeby pokonać krawężnik schodząc z pasów. To samo przy szkole podstawowej. Większy problem mają osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich.

Te krawężniki muszą być tak wysoko gdyż, kiedy będzie kładziona nowa warstwa asfaltu - praktycznie zostałyby "zatopione".

środa, 13, kwiecień 2011

Gość: Panie Wójcie, dlaczego opłata za wywóz śmieci tak drastycznie wzrosła?

Cena wywozu śmieci wzrosła z kilku powodów:

- po pierwsze: koszt, jaki gmina ponosi z tego tytułu to ok. 300 tyś. zł /rok. Opłaty dotychczas pobierane to rocznie ok. 90 tyś. zł. Resztę musimy dokładać z budżetu;

- po drugie: w porównaniu z innymi gminami, nasi mieszkańcy płacą i tak niskie stawki;

- po trzecie: wkrótce wejdą w życie przepisy przenoszące 100% kosztu wywozu śmieci na tzw. wytwórców czyli na nas wszystkich. Zatem pozostanie przy dotychczasowych kwotach spowodowałoby późniejszy szok cenowy.

sobota, 09, kwiecień 2011

Mieszkanka Stanisławoa: Panie wójcie, kierując się Pana odpowiedzią na pytanie Gościa z 25.01.2011r. w sprawie zatrudnienia w tut. urzędzie proszę powiedzieć, kiedy zostanie ogłoszony konkurs (nabór) na stanowisko sekretarza??? Ponadto w ślad za odpowiedzią udzieloną 24.02.2011r. w sprawie wykształcenia "naszych" pracowników proszę powiedzieć, ile zatrudnionych osób posiadało kwalifikacje i odpowiednie wykształcenie w momencie przyjęcia na dane stanowisko??? Czy np. Kierownik USC spełniał wszystkie wymagania i kryteria pozwalające wygrać konkurs na owe stanowisko, oczywiście w momencie jego roztrzygnięcia i powierzenia mu danej funkcji?

Na stanowisko sekretarza gminy nie będzie ogłaszany konkurs (nabór), ponieważ z dniem 1.04.2011r. na stanowisko to został zatrudniony Pan Czesław Mazek, dotychczasowy zastępca wójta, kierownik referatu inwestycji, remontów i gosp. komunalnej. Zatrudnienia dokonano na podstawie ustawy z dnia 21.11.2008r. o pracownikach samorządowych, na podstawie której od 1.01.2009r. pracodawca samorządowy może zatrudnić na wolne stanowiska samorządowe, w tym kierownicze pracowników innego działu posiadających wymagane kwalifikacje. Pracodawca może przenosić pracowników samorządowych na stanowiska w jednostce samorządowej bez prowadzenia naboru. Kierownik USC, spełniał wszystkie wymagania pozwalające na to zatrudnienie.

sobota, 09, kwiecień 2011

Gość: Która jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej jest jednostką główną w Gminie Stanisławów?

OSP Stanisławów; ale nie znaczy to, iż ta jednostka "rządzi" pozostałymi.

środa, 06, kwiecień 2011

Mieszkaniec: Witam, Panie Wójcie, co urząd zamierza zrobić z nielegalnym wysypiskiem śmieci na tyłach CPN przy SKR, na tzw wałach. Ostatnio śmieci te zostały podpalone, i musiała je gasić OSP Stanisłąwów. Dodam, że wśród śmieci leża dokumenty z danymi adresowymi - prawdopodobie sprawców nielegalnego procederu.

Sprawę zgłoszono do policji - chodzi o ewentualne złapanie kogoś na gorącym uczynku (dotychczas bez rezultatu). Niestety, jeżeli chodzi o adresy, to kilka rzeczywiście było ale dotyczą one sklepów czy hurtowni, gdzie kupiono towar; adresy te nie posłużą do ustalenia sprawców. Tak czy owak będziemy musieli sami te śmieci sprzątnąć, co wkrótce uczynimy.

środa, 06, kwiecień 2011

Gość: Witam, proszę o informację kiedy zostanie zrobiona droga w Czarnej. Droga asfaltowa kończy się w pewnym miejscu. Dalej są domy i potrzebny jest dojazd do posesji. W okresie wiosennym droga jest nieprzejezdna. Samochody zapadaja się w glinie, są wyciągane przez traktory. To bardzo uciążkiwe. Proszę o potraktowanie sprawy jako bardzo ważnej.

W Czarnej jest kilka dróg ale domyślam się, o którą chodzi. Odcinek, którego dotyczy pytanie najpierw trzeba utwardzić. Swego czasu był tam robiony rowek ale został zasypany (przez kogo?). Zatem proszę podjąć inicjatywę abyśmy mogli ów rów odtworzyć, a potem dopiero poprawimy nawierzchnię.

środa, 06, kwiecień 2011

Gość: Czy sołtys musi kłaść droge byłemu sołtysowi? Proszę o szybką odpowiedż:)

Nie musi.

sobota, 02, kwiecień 2011

Gość: Szanowni Państwo poniżej link do dzikiego wysypiska przy drodze na przestrzeni kilkuset metrów. Może państwo będą tym interesowani i dzięki temu zmobilizują kogoś do zajęcia się tym problemem bo jak na razie to śmieci jest z dnia na dzień coraz więcej. http://maps.google.pl/maps?q=52.324489,+21.512253&num=1&sll=52.025459,19.204102&sspn=5.504643,10.821533&hl=pl&ie=UTF8&ll=52.318553,21.492004&spn=0.27702,0.727158&z=11&iwloc=A Pozdrawiam

Jest to droga powiatowa ale w ramach współpracy z powiatem sprzątamy pobocza i rowy kilka razy do roku. Jednak samo sprzątanie jest tylko usuwaniem skutków anie przyczyny.

Czy może Pan/Pani w tym względzie coś podpowiedzieć?

środa, 30, marzec 2011

Gość: Witam Czy planowane jest poprawienie nawierzchni odcinka ulicy Młynarskiej od Węgrowskiej do Sokołowskiej ?

Niezwłocznie po ustabilizowaniu się pogody, zaczniemy naprawiać asfalty w Stanisławowie.

niedziela, 27, marzec 2011

Gość: Panie Wójcie Czy jest już znana data dożynek na rok 2011 ???

Data jest znana - każdego roku dożynki organizujemy w przedostatnią niedzielę sierpnia.

sobota, 26, marzec 2011

Darek Kraszewski: Panie Wójcie, kiedy zostanie naprawiona ulica Szkolna? Proszę o dokładny termin. Obecnie ulica wygląda jak ser szwajcarski http://www.stanislawow.com.pl/?q=content/dziurawa-szkolna

Asfalty (nie tylko ul. Szkolną) naprawimy niezwłocznie po ustabilizowaniu się pogody (potrzeba tydzień pogody ciepłej i suchej). Postaramy się aby to było przed Świętami.

czwartek, 24, marzec 2011

Gość: już wiosna, co z naprawami dróg!!!

Najpilniejsze drogi zostały już naprawione; dalsze działania będą związane z wykorzystaniem funduszu sołeckiego.

środa, 23, marzec 2011

Gość: Pani Wójcie, wracam do tematu ul.Ceglana/Targowa. Jeśli twierdzi Pan, że poprawa drogi nastąpi jeśli pogoda na to pozwoli to dlaczego żużel wysypywany jest na drogach i ulicach tam gdzie mieszkają pracownicy UG nie czekając na poprawę pogody, na tych ulicach robi się to niezwłocznie (wszyscy wiedzą o jakie ulice chodzi). Proszę o wyjaśnienie.

Ciągle powtarzam, że nie ma znaczenia przy ustalaniu kolejności poprawy stanu dróg, kto przy nich mieszka. jeżeli twierdzi Pan, że jest inaczej - proszę o konkrety niezwłocznie się do nich ustosunkuję.

wtorek, 22, marzec 2011

Gość: to jest nienormalne jak ludzie proszą o wysypanie i wyrównanie drogi to pan pyta o którą drogę chodzi? to może pora ruszyć w teren! zachęcam do przejazdu po głównych drogach opisywanych miejscowości to pan zobaczy!

Niektóre drogi będą remontowane z tzw. funduszu sołeckiego; inne zostały już wyrównane. Ponieważ pytanie dotyczyło "drogi" (pojedynczej) to zapytałem, o którą to drogę chodzi?

Przynajmniej raz na dwa tygodnie jestem na wszystkich drogach i bardzo dovrze znam ich stan i potrzeby.

niedziela, 20, marzec 2011

Gość: Panie Wójcie do dnia 13.12.2010 r. na odśnieżanie wydał Pan około 20 tys. Od stycznia drogi nie były odśnieżane… Moje pytanie brzmi ile z budżetu przeznaczonego na odśnieżanie zostało zaoszczędzone i na co zostały przeznaczone te pieniążki??

Do dnia 13.12.2010r. koszty odśnieżania wyniosły 24 tyś. zł. W okresie od 13.13.2010r. do 31.01.2011r. grogi gminne były odśnieżane kilkakrotnie. Całkowity koszt odśnieżania wraz ze zwalczeniem gołoledzi (pozypywanie dróg piaskiem) w sezonie zimowym 2010/2011 wyniósł 43 tyś. zł. Gmina nie zaoszczędziła żadnych środków z planowanych w budżecie na odśnieżanie.

czwartek, 17, marzec 2011

Gość: Panie Wójcie apeluję o wywiezienie tłucznia na drogę w GOŹDZIÓWCE! stan drogi jest tragiczny!

Dróg w Goździówce jest kilka; niektóre z nich będą naprawione w ramach funduszu sołeckiego.

środa, 16, marzec 2011

Gość: kiedy należy zgłosić kandydature na sołtysa

Kandydaturę na sołtysa najlepiej zgłosić na zebraniu wiejskim, poświęconym wyborowi sołtysa.

środa, 16, marzec 2011

Gość: Dlaczego Pan nic nie robi z drogą w kierunku wólki czarnińskiej?ile czasu mamy jezdzic po tych dolach?

Proszę sprecyzować, o którą drogę chodzi.

wtorek, 15, marzec 2011

Gość: Pani Wójcie, kiedy będzie poprawiona ulica Ceglana odcinek "od kanału" do ul.Targowej? W tej części nie można jeździć (chyba że traktorem),

Jeżeli pogoda pozwoli to niezwłocznie.

poniedziałek, 14, marzec 2011

Gość: Witam. Proszę o informację, czy to prawda, że przedszkole w Pustelniku straciło część dotacji??? Bardzo proszę o odpowidź.

To prawda. Ale dotacja została obniżona z przyczyn obiektywnych. Otóż gmina jest zobowiązana dotować prywatne przedszkole w kwocie 3/4 kosztów (za jedno dziecko) jakie sama ponosi prowadząc przedszkole publiczne. W 2010r. było to ok. 420 zł (owo 3/4 kosztów) / 1 miesiąc. Ostatnio w Stanisławowie i utworzono już drugi oddział w przedszkola publicznego, a w takim przedszkolu w Ładzyniu przybyło przybyło blisko 10 wychowanków. Jednocześnie koszty stałe prowadzenie tych przedszkoli wzrosły nieznacznie. Zatem podział kosztów nastąpił na znacznie więcej dzieci i dlatego "cena jednostkowa" spadła i wynosić będzie w tym roku 320 zł / 1 dziecko / 1 miesiąc.

czwartek, 10, marzec 2011

Gość: kiedy Pan naprawi ulice w Stanislawowie?Np ul Szkolna i Wolomińska od strony Warszawskiej są w strasznym stanie. Dziura na dziurze.

Asfalt najlepiej naprawiać, gdy jest ciepło - musimy jeszcze trochę poczekać.

czwartek, 03, marzec 2011

Gość: Dzien dobry. Proszę cos zrobic z drogą do wólki czarninskiej od strony wólki wybranieckiej.w niektórych miejscach ledwo co daje się przejechac samochodem! Droga jest w skandalicznym stanie!!!!

Jak tylko warunki pogodowe pozwolą - tę drogę naprawimy.

czwartek, 03, marzec 2011

Gość: proszę o wysypanie/utwardzenie drogi na Goździówce! Droga jest w fatalnym stanie!

W Goździówce jest kilka dróg, więc nie wiem o którą chodzi. Latem zostanie uruchomiony fundusz sołecki i te drogi, które są nim objęte będą naprawione.

czwartek, 03, marzec 2011

Gość: Witam serdecznie, proszę o informację kiedy będzie nawożony tłuczeń na drogę w Wólce Pieczącej, zgodnie z obietnicami na zebraniu sołeckim?

Rozpisany został przetarg na tę robotę - wykonanie będzie najprawdopobobnie w czerwu.

wtorek, 01, marzec 2011

Gość: Panie Wójcie jak to możliwe, żeby przez okres ferii zimowych nie było żadnego lekarza w ośrodku zdrowia w Pustelniku. Już to, że lekarze przyjmują dziennie tylko po 4 godz. a zapisanie się na wizytę graniczy z cudem jest kpiną. Nic więc dziwnego, że coraz więcej ludzi leczy się w Mińsku Mazowieckim. 9.12.2011 r. pisał Pan, że w służbie zdrowia nastąpią zmiany na lepsze. Z przykrością muszę stwierdzić, że nie widać żadnych zmian.

Punkt lekarski w Pustelniku (bo tak ta placówka się nazywa) jest filią Ośrodka Zdrowia w Stanisławowie. Według umowy z Gminą ten podmiot powinien być czynny 30 godzin w tygodniu i tyle jest. Różnie to się może układać w poszczególnych dniach ale suma godzin przyjęć w tygodniu musi być taka, jaką wyżej opisałem.

czwartek, 24, luty 2011

Gość: Panie Wójcie mam pytanie odnośnie wykształcenia pracowników naszej gminy... Ile osób posiada wykształcenie wyższe? I ile jest zatrudnionych osób w wieku emerytalnym? Nawiązuję tutaj do pytania Gościa z 25 stycznia 2011 r. Uważam, że kadra naszego UG jest już mocno, że tak powiem zdezaktualizowana... Czas idzie do przodu tylko jakby w naszej Gminie się zatrzymał.

Czas w naszej gminie się nie zatrzymał. Bycie w wieku emerytalnym nie powoduje automatycznego zwolnienia pracownika (emerytura jest prawem pracownika a nie jego obowiązkiem). W urzędzie jest jedna osoba w tym wieku i z końcem I półrocza odchodzi na emeryturę.

W Urzędzie Gminy Stanisławów pracuje 19 osób z wyższym wykształceniem (nie licząc GOPS-u).

czwartek, 24, luty 2011

Gość: Wracając do tematu stanu dróg: ile rocznie jest wydatkowane na naprawy drogi przez Goździówkę? Może lepiej w końcu przeznaczyć jednorazowo te pieniążki na uregulowanie stanu tej drogi i wylanie asfaltu. Jak widać tłuczeń nie zdaje egzaminu a równanie jest syzyfową pracą.

Tłuczeń będzie stanowił podbudowę pod przyszły asfalt; tłuczeń także jest znacznie tańszy niż asfalt, na który na razie brak funduszy.

czwartek, 24, luty 2011

mocno zaciekawiony: Panie wójcie a co wlasciwie leży na przeszkodzie żeby na Legaczu polożyć asfalt , przecież tam sie porusza mnostwo samochodow

"Na przeszkodzie" leży brak pieniędzy.

środa, 23, luty 2011

Gość: Drogi gminne wołają o pomoc a zwłaszcza te po których firma oczyszczająca powiedziła że nie będzie jezdziła!!! Co wtedy robić z workami śmieci?? Dlaczego musimy płacić abonament za wywóz śmieci (bo Unia nakazuj)?? więc może niech Unia pomoże tym drogom skoro Wójt sobie nie radzi z budżetem gminnym.

Firma śmieciowa dojeżdża drogami publicznymi, wszędzie tam gdzie musi. Natomiast niektórzy mieszkańcy chcieliby aby pojazdy śmieciowe wjeżdżały na prywatne drogi i odbierały śmieci sprzed posesji. W umowie na odbiór odpadów, którą Państwo macie z gminą, jest wyraźnie napisane, że śmieci mają być dostarczone przez wytwórcę do drogi publicznej.

wtorek, 22, luty 2011

Mieszkaniec gminy: Witam serdecznie-proszę o informacje co pan lub urząd Gminy zamierza zrobić z budynkiem przy ulicy lubelska-rynek.Jako mieszkaniec naszej gminy uwarzam ze powinien tam powstać Posterunek policji a na reszcie działki parking gminny.

Gmina z wymienionym budynkiem nie może nic zrobić, ponieważ jest to prywatna własność.

niedziela, 20, luty 2011

Gość: gdzie można się zapisać na RAJD TERENOWY ,który urządzacie w miejscowości Legacz????????? to kpina z tutejszych mieszkańców ,jak wygląda droga. co?już po wyborach to można siąść na tyłku?? a jak karetka nie dojedzie??policja??to kto za to odpowie??

Wszystkie drogi gruntowe cierpią z powodu wysokiego poziomu wód powierzchniowych, także ta w Legaczu. tutaj są także trudności z odwodnieniem tej drogi ze względu na jej małą szerokość (nie można zrobić rowów); już dokonaliśmy bieżących napraw.

poniedziałek, 07, luty 2011

Gość: Witam.Panie Wójcie kiedy będzie zrobiona droga na Retków a konkretnie na cały a nie tylko do oczyszczalni.pozdrawiam

Dokończenie drogi w Retkowie to lata 2012-13.

niedziela, 06, luty 2011

Gość: Na czym polegala "naprawa" drogi Polnej na wysokosci tartaku? Moze zamiast wirtualnych napraw gmina dofinansuje mieszkancom Polnej i Tartacznej zakup traktorow, bo auta osobowe nie sa tworzone do jazdy po koleinach glebokich na 30cm...

Ulica Polna na Osiedlu zostanie generalnie naprawiona po wykonaniu kanalizacji sanitarnej.

piątek, 04, luty 2011

Gość: Witam. Panie Wójcie proszę mi powiedzieć jaka jest procedura dotycząca odszkodowania za uszkodzone auto w wyniku zaniedbania stanu drogi gminnej.

Należy udowodnić, że auto zostało uszkodzone na drodze gminnej, z powodu jej złego stanu. potem należy wystąpić do nas w celu "dogadania się" lub do sądu.

środa, 02, luty 2011

Oczekujący wyborca: Panie Wójcie, Gdzie mogę znaleźć oświadczenia majątkowe nowych radnych. Nie mogę ich znaleźć ani na stronie urzędu gminy ani w BIPie.

Oświadczenia nowych radnych są składane panu przewodniczącemu rady i analizowane. Po przeprowadzeniu tego procesu przewodniczący rady przekaże pracownikowi urzędu do publikacji oświadczenia majątkowe.

poniedziałek, 31, styczeń 2011

Gość: witam. czy w sprawie zatrudnienia nauczycieli decyduje tylko i wyłącznie dyrektor szkoły, czy jest może komisja?

Nauczycieli zatrudnia wyłącznie dyrektor szkoły.

czwartek, 27, styczeń 2011

Urszula Korzeniowska: Czy szkola w Rzadzy moglaby byc zagospodarowana przez mje stowarzyszenie w celu prowadzenie dzialalnosci terapeutyczno-dydaktycznej?

Nie wiem o jakie stowarzyszenie chodzi. Była szkoła w Rządzy może być wkrótce przeznaczona do sprzedaży - będzie wtedy okazja ...

środa, 26, styczeń 2011

Gość: Panie wójcie. Posiadanie najlepiej jakiego zaplecza rodzinnego wśród wieloletniej kadry pracowniczej UG pomaga w zatrudnieniu w tut.urzędzie? Czy dla osoby aktualnie odbywającej staż zostanie wygospodarowany (podobnie jak w kilku wcześniejszych przypadkach) etat pod hasłem "ciotkowych grup wsparcia"? Czy nie uważa Pan, że emerytowana, niewykwalifikowana kadra powinna ustąpić miejsca młodym, wykształconym ludziom? I na koniec - jakie perspektywy stwarza Pan w swojej gminie i jaką pomoc niesie młodym, inteligentnym ludziom borykającym się z bezrobociem?

W Urzędzie Gminy zatrudnia się osoby na podstawie konkursu, informacje o aktualnym naborze znajdują się na stronie BIP-u www.stanislawow.samorzady.pl.

Jeżeli twierdzi Pani/Pan, że jest inaczej (mówiąc o "ciotkowych grupach wsparcia"), to proszę o dowód a osoba ta straci pracę. Natomiast jeżeli chodzi o kreowanie rynku pracy, to proszę zwrócić się do posłów aby stworzyli także prawo, które nie będzie utrudniało ale ułatwiało zakładanie przedsiębiorstwa przez to tworzenie miejsc pracy.

wtorek, 25, styczeń 2011

j.a: Witam. Panie wójcie. Mam pytanie.Jakie są pana propozycje co do drogi osiedlowej ul. polna. bo już nie zamierzam pytać co pan zrobi i kiedy, bo to bez sensu.I do kogo mają się zgłaszać kierowcy jak coś w końcu urwą w samochodzie.

Część ulicy Polnej na wysokości tartaku została naprawiona dn. 19.01.2011r. Natomiast część ul. Polnej na skrzyżowaniu z ulicą Kwiatową zostanie naprawiona po uzyskaniu zgody od właścicieli działek na odprowadzenie wód opadowych.

czwartek, 20, styczeń 2011

Gość: Kiedy zostanie uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dla Stanisławowa???

Plan ten zostanie uchwalony w br. (jest po tzw. komisji urbanistycznej).

środa, 19, styczeń 2011

Gość: witam. czy droga na Suchowiźnie będzie w najbliższym czasie równana, czy dopiero z przyjściem kalendarzowej wiosny? dodam, że na drodze którą jeździ szkolny autobus powstała wyrwa.

Droga w Suchowiźnie będzie równana jak tylko znikną kałuże. Powstała wyrwa została zasypana w dn. 19.01.2011r.

wtorek, 18, styczeń 2011

Zdenenerwowana: Dzień dobry.Proszę o naprawienie drogi na wysokości P.Lamparskich przed lasem.Jest tam straszne błoto,koleiny po kolana.Dziś utknęłam tam samochodem, dlatego proszę coś z tym zrobić.Jak Pan nie wierzy to niech sobie przyjedzie i zobaczy w jakim stanie jest ta nasza droga.Zresztą takich ledwo co przejezdnych miejsc jest więcej np.w stronę Pustelnika, dlatego niech się Pan tym zainteresuje!

Przejazd z Pustelnika przez Goździówkę do Wólki Wybranieckiej jest właśnie naprawiany.

wtorek, 18, styczeń 2011

xxx: Panie Wójcie, w których miejscowościach gminy Stanisławów można podłączyć neostradę?

To pytanie proszę skierować do Telekomunikacji Polskiej S.A. (infolinia). Ze względu na specyficzną budowę (rozbudowę) sieci kablowej TP S.A. każde zgłoszenie rozpatruje indywidualnie. Kilka wsi w gminie jest okablowana tak, że w części są, a drugiej nie ma warunków na łącze szerokopasmowe. Alternatywą w takiej sytuacji jest zawsze łącze bezprzewodowe.

niedziela, 16, styczeń 2011

Gość: Witam Panie Wójcie, prośba o informację czy planowane jest położenie asfaltu na drodze pomiędzy Pustelnikiem (ul. Goździk - Goździówką (kolonią) -Wólką Wybraniecką? Aktualny stan drogi jest bardzo zły (wystarczy niewielki opad i droga się „rozpływa”).

Naprawa w/wym. drogi będzie dokonywana w ramach bieżącego utrzymania dróg. Jednak na dzień dzisiejszy trudno jest określić kiedy będzie położony asfalt.

środa, 12, styczeń 2011

Gość: Witam Panie Wójcie. Gdzie należy zgłosić sprawę błąkających się psów? Chodzi mi o centrum ale też o osiedle gdzie ostatnimi czasy pojawia się duży pies, który nie pozwala spokojnie przejść drogą.

Sprawą w Urzędzie Gminy zajmuje się p. Zagórska (pokój nr 10).

wtorek, 04, styczeń 2011

K. cd odśnieżania: Panie Wójcie, napisał Pan, że aby odśnieżać, należy stanąć do przetargu - czy aby koniecznie? Przytoczę Panu przykład Gminy Oleśnica, gdzie Rolnicy, "gdy widzą, że pada wsiadają na swoje pługi i wyruszają w drogę, by ją odśnieżyć...umożliwiają poruszanie się po wsiach swoim sąsiadom...za swój trud dostają wynagrodzenie od gminy. Wszyscy są zadowoleni, bo takie rozwiązanie jest tańsze, niż zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy " (cyt. TVN24.PL) Dodam, że Gmina, która zaangażowała rolników wydaje o 30 proc. mniej pieniędzy, niż gdyby zatrudniła tak zwaną firmę wyspecjalizowaną. Czy to w przypadku naszego „szczupłego” budżetu nie było by pomocnym rozwiązaniem – przynajmniej w części ?

Wolę jednak odśnieżać przy pomocy wyspecjalizowanej firmy, która ma właściwy sprzęt, jest związana umową i łatwo ją rozliczyć.

A "pospolite ruszenie" raz jest drugi raz go nie ma - jak "zmusić" wolontariusza aby wyjechał o godz. 2.00 w nocy lub w Święto. Korzyści z takiej formy odśnieżania są iluzoryczne a straty mogą być prawdziwe.

poniedziałek, 03, styczeń 2011

Gość: Panie Wójcie dlaczego droga od Stanislawowa w kierunku Rządzy,Turza nie jest posypana piaskiem lub solą?Jest tam bardzo ślisko.

Droga od Stanisławowa do Turza jest drogą powiatową. Zgłosliliśmy ten problem osobom odpowiedzialnym za zimowe utrzymanie dróg powiatowych. W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Zarządem Dróg Powiatowych w Mińsku Mazowieckim tel. 25 758 28 91.

niedziela, 02, styczeń 2011

Jan: Panie Wójcie, czy organizowana impreza w GOK-u w postaci Balu Sylwestrowego jest rozliczana przeż UG, i zarobek z niej wpłynie do kasy UG? Celowo uzyłem słowa zarobek, gdyż jakośc w porównaniu z cena imprezy daje winik dodatni i wiec zysk powinien być mniejszy bądź większy, ale zawsze na plus dla i tak szczupłego budżetu UG. Zostanie to sprawdzone!

Gminny Ośrodek Kultury jest intytucją Kultury powołaną przez Radę Gminy, która przeznacza środki finansowe na podstawowe utrzymanie.

Budżet GOK to środki otrzymane z Gminy oraz dochody własne uzyskane z działalnoći, dlatego też imprezy są bardzo sumiennie rozliczne, a środki uzyskane zwiększają budżet GOK co pozwala na dokonywanie zakupów np. :

- instrumentów dla orkiestry dętej,

- wyposażenia pracowni plastycznej - ( zakup prasy drukarskiej, farby, bristol, pędzle),

- zakup mebli,

- zakup węgla,

- zorganizowanie wyjazdów dla dzieci - Sala Kongresowa w Warszawie 6.XII.2010r.

- i wiele innych.

 

Także "zarobek" zostaje w kasie Gminnego Ośrodka Kultury.

poniedziałek, 20, grudzień 2010

K: Witam, Panie Wójcie, czy zwykły mieszkanieć gminy Stanisławów, dysponujący odpowiednim sprzętem może wspomóć "firmy" zajmujące się odśnieżaniem ulic? Nie chodzi mi tu o pracę charytatywną - gdyż jak wiadomo paliwo nie kosztuje ostatnio najtaniej - a firmy osługujące jeżdzą bez sensu po kilka razy jedną ulicą i nie daja rady z resztą - a wynagrodzenie zapewne otrzmyają. (nagram filmy i prześlę do UG)Nawiasem równiarka lepiej sobie radziła - zobaczymy jak wyjdzie to kosztowo!

Aby odśnieżać odpłatnie ulice w Stanisławowie lub inne drogi gminne na terenie gminy Stanisławów, należy przystąpić i wygrać przetarg na odśnieżanie dróg gminnych. Informaxje na temat przetargu ogłoszone są w siedzibie Urzędu Gminy oraz na stronie BIP.

poniedziałek, 20, grudzień 2010

Kris: Witam Panie Wójcie, co dzieję sie w ostatnim czasie z latarniami w Stanisławowie, gasną zaraz po zmoroku i tak do rana. Dodam, ze np w Wólce Czarnińskiej siwciły sie ostatnio cały dzień.

Zarówno w Stanisławowie jak i w Wólce Czarnińskiej mieliśmy problemy z urządzeniami sterującymi oświetleniem.

Usterki zostały usunięte przez firmę konserwującą oświetlenie drogowe na terenie gminy Stanisławów.

W przypadku dalszych awarii sterowania dokonamy wymiany tych urządzeń.

poniedziałek, 20, grudzień 2010

Grzegorz: Jestem od dłuższego czasu zainteresowany dostępem do internetu powyżej 1MB w miejscowości Rządza. Niestety Telekomunikacja posiada stare centralki co uniemożliwia korzystanie z Neostrady, a dostawcy typu Era, Orange nie mają odpowiedniego zasięgu do korzystania z internetu mobilnego. Czy jest szansa, że znajdą się lokalni dostawcy tych usług, lub że wzbudzimy zainteresowanie rejonem naszych operatorów ?

Z miejscowości Rządza, Papiernia i wólka Piecząca złożono już do telekomunikacji Polskiej zbiorową prośbę mieszkańców o montaż urządzeń umożliwiających szerokopasmowy dostęp do sieci internet.

 

W chwili obecnej w wy/wym. okolicy jest możliwość szybkiego dostepu do sieci przez łącza bezprzewodowe:

- bezprzewodowa sieć firmty Buy-Media-Cygów - szczegóły i kontakt na stronie http://www.i-bmc.pl

- szerokopasmowy dostęp radiowy do 1Mb/s "Orange CDMA" - szczegóły http://www.orange.pl

poniedziałek, 13, grudzień 2010

kris: Witam Panie Wójcie, proszę o informację ile dotychczas wydano na odśnieżanie dróg ? Nie jest to informacja poufna wiec proszę o jej opublikowanie na forum UG.

Na dziś tj. 13 grudnia rzeczowe wykonanie odśnieżania szacujemy na ok. 20 tyś zł. Ponieważ nie spłyneły jeszcze żadne faktury od wykonawców - nie dokonano żadnej wypłaty.

niedziela, 12, grudzień 2010

Gość: Witam Panie Wójcie. Czy zamierza Pan coś zrobić z naszą służbą zdrowia? Chodzi mi konkretnie o zapisy. O Godz. 8.10 nie można już się zapisać do lekarza, bo nie ma numerków. Zgodnie z prawem nie ma ograniczonej liczby miejsc do lekarza pierwszego kontaktu, taki lekarz ma obowiązek przyjąć każdego pacjenta, u nas tego nie ma.

W służbie zdrowia wkrótce nastąpią zmiany - mam nadzieję, że na lepsze.

czwartek, 09, grudzień 2010

Gość: Witam Panie Wójcie , mam do pana pytanie kiedy będą ławki na przystankach w kierunku Stanisławowa.? Pozdrowienia

Ławki są montowane ale jeszcze szybciej niszczone. Postaramy się na głównych przystankach ławki, znów zamontować.

poniedziałek, 06, grudzień 2010

Wyborca: Witam, Panie Wójcie na zebraniu przedwyborczym we wsi Suchowizna wspominał Pan, że gmina dysponuje jakimś gruzem budowlanym, czy istnieje możliwość zagospodarowania go na załatanie dziur na drodze publicznej na przejździe przez rzekę Czarną?W tej chwili na tym przejeździe wybiły się takie dziury, że nie można przejechać nawet ciągnikiem rolniczym, mimo, że stan wody jest nie za wysoki...Z góry dziękuję za odpowiedź

Aktualnie warunki atmosferyczne nie pozwalają na dokonywanie jakichkolwiek napraw na drogach.

Proszę o przypomnienie sprawy na wiosnę przyszłego roku.

niedziela, 05, grudzień 2010

Gość: Witam Panie Wójcie, mam do Pana następujące pytanie: w jaki sposób zgłasza się kandydaturę na sołtysa i kiedy odbywają się wybory sołtysów?

Zgodnie z § 12 ust. 4 Statutu Gminy Stanisławów oraz Statutami Sołectw wybory sołtysów przeprowadza się w terminie 6 miesięcy od daty wyboru rady gminy.

Statut każdego sołectwa określa zasady i tryb wybory sołtysa i rady sołeckiej. Generalnie kandydaci są zgłaszani na zebraniach wiejskich bezpośrednio przez stałych mieszkańców sołectwa uprawnionych do głosowania, kandydat może także sam zgłosić swoją kandydaturę.

niedziela, 28, listopad 2010

Gość 1: Witam Dlaczego droga przez Suchowiznę jest tylko częściowo wyrównywana,tylko w tym rejonie w kórym jeżdzi autobus? Czy jesteśmy mieszkańcami drugiej kategorii? Ten sam problem pojawia się gdy spadnie śnieg i trzeba czekać na odśnieżenie?

Na terenie całej gminy w pierwszej kolejności wyrównywane są drogi, po których jeżdżą autobusy. Autobus szkolny jeździ po około 50% dróg gminnych. W następnej kolejności wyrównywana jest reszta dróg. Przedmiotowa droga jeżeli warunki atmosefryczne na to pozwolą zostanie wyrównana w najbliższych dniach.

poniedziałek, 22, listopad 2010

Gość: Witam, Mam pytanie odnośnie drogi na Wólce Pieczącej. Czy planowane jest położenie asfaltu na tej drodze? jeśli nie - to czemu? A jeśli tak to kiedy? pozdrawiam

Aktualnie posiadamy gotowy projekt budowy z pozwoleniem na budowę. W Wieloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Stanisławów na lata 2011-2020 budowa drogi w miejscowości Wólka Piecząca zaplanowana jest w 2012 roku.

poniedziałek, 22, listopad 2010

Wiesław: Proszę o sprecyzowanie terminu wykonania drogi asfaltowej na Łękę. Czy wykonanie drogi jest uwzględnione w planie wieloletnim Gminy? Jeśli tak to w którym roku.Jeżeli droga nie będzie wykonana to do Łęki będzie można dojechać tylko amfibią.

W wleloletnim Planie Inwestycyjnym Gminy Stanisławów na lata 2011-2020 budowa drogi w miejscowości Łęka zaplanowana jest na lata 2014-2015. Jednak na dziś tam asfaltu nie trzeba bo droga jest utwardzona tłuczniem i wyrównana destruktem asfaltowym.

niedziela, 21, listopad 2010

Gość: Na drodze z Lubomina w kierunku Suchowizny, Wólki Wybranieckiej i Zalesia są doły nie do przejechania. Czy jest w planach wysypanie czymś tej drogi np. leszczem? Bo równanie to niestety rozwiązanie do pierwszego deszczu.

Gmina nie posiada środków finansowych na wysypanie całego odcinka drogi. Miejsca nieprzejezdne będą systematycznie naprawiane.

poniedziałek, 15, listopad 2010

Damian: Witam Panie Wójcie , kiedy będzie w Retkowie normalna droga????????

Droga w Retkowie jest już częściowo "normalna" W 2011r. dokończona zostanie stabilizacja tłuczniem. W następnych latach położony zostanie asfalt.

środa, 03, listopad 2010

Gość: Witam Pana, Kiedy powstanie droga na Łękę? Obecna droga to dziura na dziurze.Były już pańskie deklaracje wykonania projektu i budowa drogi - jak dotąd cisza.

Droga w łęce została ustabilizowana tłuczniem i destryktem asfaltowym. W 2011r. dokończymy tę robotę. Dopiero w następnej kolejności zostanie położona nawierzchnia asfaltowa.

wtorek, 02, listopad 2010

Mieszkaniec: Witam.Panie Wójcie cztery lata temu był przedstawiony projekt oświetlenia wsi Ołdakowizna. Mam pytanie czy na obecną kadencję jeżeli zostanie Pan wybrany ,ten projekt jest aktualny i jaki jest termin jego realizacji.

Oświetlenie wsi Ołdakowizna planowane było wg harmonogramu uchwalonego przez Radę Gminy w II stapie tj. lata 2010-2011. Ponieważ mamy 1 rok opóźnienia, można realnie mówić o latach 2011-2012.

niedziela, 31, październik 2010

Anna: Dzień Dobry ! Zwracam się w imieniu p.Stanisława Jackiewicza z Zalesia ,w sierpniu zwrócił się on na piśmie do państwa o pomoc związaną z jego psami . Nie dostał odpowiedzi . Chcę zapytać czy ta pomoc zostanie ostatecznie udzielona ,czy nie i jakie są powody braku wsparcia ?

Urząd Gminy posiada podpisaną umowę na wyłapywanie bezdomnych psów i dostarczanie ich do schroniska.

Inne działania w tym względzie - ze względu na braki budżetowe - nie będą podejmowane.

Jednocześnie informuje, że na właścicielu lub opiekunie zwierząt ciąży obowiązek zapewnienia im opieki i właściwych warunków bytowania.

wtorek, 19, październik 2010

Janusz Laskowski: Witam !Panie Wojcie kiedy Pan przewiduje kanalizacje na ul.Kwiatowej oczywiscie w Stanislawowie

Budowę kanalizacji sanitarnej w Stanisławowie etap II przewiduje się w latach 2012-2013 wg Wieloletniego Planu Inwestycyjnego uchwalonego przez Radę Gminy Stanisławów w dniu 14 września 2010r.

W etapie II przewidziana jest też budowa kanalizacji sanitarnej m.in. ul. Kwiatowej. Na skutek naszych odwołań Mazowiecka Jednostka Wdrażania Projektów Unijnych ponownie oceniła nasz wniosek o dofinansowanie budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji etap I. Projekt tych przedsięwzięć przekroczył wymagane 60% maksymalnej liczby punktów możliwych do zdobycia i kwalifikuje sę do dofinansowania. W przypadku otrzymania tych środków zostanie przyśpieszona realizacja etaup II kanalizacji sanitarnej.

niedziela, 26, wrzesień 2010

Gość: Dzień dobry.Mam pytanie kiedy będzie porównana droga na Wólce Wybranieckiej w kierunku Zalesia i Wólki Czarnińskiej? Są takie doły że naprawdę ciężko się jeździ.Bardzo proszę o zajęcie się tą sprawą.

Droga z Wólki Wybranieckiej w kierunku Zalesia i Wólki Czarnińskiej jest sukcesywnie wyrównywana. Ostatnio jej stan był bardzo dobry. Zwrócimy szczególn a uwagę na przejezdność w/w szlakiem zaraz po ustaniu bieżących opadów.

niedziela, 19, wrzesień 2010

Gość: Witam Panie Wójcie mam pytanie odnośnie Ładzynia, oglądaliśmy tam działkę z wiązku z nią mam pytanie gdyż styłu niej biegnie rów a w miejscowym planie zagospodarowania nie ma nic na temat odległości budynku od rowu, więc zastanawiałam się jaka jest odległość oraz do kogo on należy ? tz czy w razie czego ogrodzenie będzie biegło za nim czy przed nim? będę wdzięczna za pomoc pozdrawiam

Informuję, że ewidencję gruntów prowadzi Starostwo Powiatowe w Mińsku Mazowieckim tel. 25 759 87 00. W odniesieniu do odległości sytuowanych budynków od rowów melioracyjnych, nie istenieją przepisy wprost określające parametry. Jednakże obecnie przyjęte normatywy ochronne dla rowów to ok. 3-5m.

środa, 01, wrzesień 2010

Gość: z tą firmą zabierającą śmieci jest coś nie tak, worki stoją zazwyczaj 1-2 dni, czasami są poszarpane przez psy itp. ciekawe jak została wytypowana ta firma i jakie były okoliczności zawarcia tej umowy... już czas by się temu przyjrzeć?

W tej sprawie ostro "walczymy" z "Błyskiem". Ukaraliśmy ich już finansowo. Jeżeli nie będzie poprawy zerwiemy umowę.

niedziela, 08, sierpień 2010

Gość: Dzień Dobry, Panie Wójcie, kiedy będzie ułożony chodnik (kostka) na ulicy Warszawskiej. Jest ułożona tylko do połowy. Dlaczego??? Bardzo nie ładnie to wygląda.

Ul. Warszawska jest częścią drogi wojewódzkiej (w tym chodnik) i jako taka jest zarządzana przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. W ramach naprawy pokanalizacyjnej chodnik powinien być przewrócony do stanu poprzedniego - chcieliśmy jednak zrobić go lepiej. Porozumieliśmy się z zarządcą: on dał materiał my zapłaciliśmy robociznę. Materiału starczyło tylko na wykonany odcinek. Resztę możemy zrobić tak, aby było, jednak poprzednio - ale czy jest sens? Staramy się aby MZDW dał kolejną partię materiału  - wtedy robotę dokończymy.

piątek, 06, sierpień 2010

Tomek: Panie wójcie mam pytanie kiedy bedzie w stanisławowie boisko sztuczne do gry w piłkę nożną lub chociaż wymiana murawy na stadionie ??

Naprawimy murawę na boisku zaraz po dożynkach.

środa, 04, sierpień 2010

Krzysztof: Szanowny Panie Wójcie, mam pytanie kiedy będzie uruchomiona sieć bezprzewodowa w Pustelniku?

Jeżeli chodzi o dostęp do sieci Internet poprzez sieć bezprzewodową WiFi Urzędu Gminy Stanisławów w miejscowości Pustelnik, to jest on możliwy dla mieszkańców gminy od końca 2004r. W 2006 roku sieć została rozbudowana o punkt dostępowy we wsi Goździówka. Nie jest planowana jet rozbudowa. Dwa punkty dostępowe w Pustelniku mają być alternatywnym rozwiązaniem dla osób niemających możliwości dostępu szerokopasmowego drogą kablową.

wtorek, 13, lipiec 2010

Hanna: Dzień dobry:) Moje pytanie dotyczy wycięcia drzewa (zadałam je ok. 1,5 m-ca ale nie otrzymałam odpowiedzi(?) w związku z czym piszę jeszcze raz licząc na odpowiedź. Czy Gmina może wydać nakaz wycięcia drzewa(lipa)rosnącego na sąsiedniej działce, którego gałęzie "wchodzą" na dach domu niszcząc go. Drzewo jest krzywe i zagraża złamaniem i zniszczeniem dachu.Ponadto gałęzie zaciemniają pomieszczenie co sprawia,że jest ciemno i ponuro. Prośba kierowana do sąsiadów(od kilku lat) o wycięcie drzewa nie przynosi rezultatu.

Zgodnie z Ustawą z dnia 16.04.2004r. o ochronie przyrody (Dz.U. z 2009r. Nr 151 poz.1220 z późn. zm.) usunięcie drzew lub krzewów w terenu nieruchomości może nastąpić po uzyskaniu zezwolenia wydanego przez Wójta na wniosek posiadacza nieruchomości. Jeżeli posiadacz nie jest właścicielem do wniosku dołącza się zgodę właściciela. Jednak ww. ustawa nie daje organowi samorządowemu podstawy prawnej interwencji u właściciela, aby usunął jakieś drzewo. Ze względu na powyższe istnieje tylko droga cywilna dochodzenia swoich praw (art. 150 ustawy z dn. 24.03.1964r. Kodeks Cywilny), który mówi, że "właściciel gruntu może obciąć i zachować dla siebie korzenie pochodzące z sąsiedniego gruntu. To samo dotyczy gałęzi i owoców zwieszających się z sąsiedniego gruntu; jednakże w wypadu takim właściciel powinien uprzednio wyznaczyć sąsiadowi odpowiedni termin do ich usunięcia".

poniedziałek, 12, lipiec 2010

Waldemar Zbytek: Warszawa 11.07.2010 Sz.P. Wojciech Witczak Wójt Gminy Stanisławów Szanowny Panie Wójcie Pytanie Czy na działce 456 w Ładzyniu Gmina dopuszcza budowę budynków mieszkalnych całorocznych? działka: - oznaczona w planie Zagospodarowania przestrzennego ML-tereny zabudowy letniskowej, sezonowej lub całorocznej - w związku z par. 9 ust 1 – podstawowe przeznaczenie jako zabudowa letniskowa sezonowa lub letniskowa - w związku z par 6 ust 2 – tereny oznaczone symbolem ML zalicza się do terenów pod zabudowę mieszkaniową Jeśli to możliwe proszę o odpowiedź pisemną lub mail skanu odpowiedzi. z poważaniem Waldemar Zbytek

Zgodnie z planem miejscowym części wsi Ładzyń fragment działki przeznaczony jest pod tereny zabudowy letniskowej sezonowej lub całorocznej, wraz z budynkami garażowymi i gospodarczymi w związku z tym zapisem dopuszczalna jest tylko zabudowa letniskowa. Pojęcie z par.6 ust.2 "zabudowa mieszkaniowa" dotyczy funkcji budynków tj. ujęta jest możliwość zamieszkania sezonowo lub całorocznie.

niedziela, 11, lipiec 2010

Katarzyna Żurawiecka: Panie Wójcie, kiedy będzie plan zagospodarowania dla Zawiesiuch?

Nie potrafię wskazać przybliżonej daty. Jednak brak planu zagospodarowania przestrzennego nie wyklucza możliwości zabudowy działki. W związku z tym musiałbym znać przynajmniej numer działki i wtedy można będzie mówić o stosownych możliwościach i procedurach.

środa, 07, lipiec 2010

Agas: Moje pytanie dotyczy naszej Służby Zdrowia. Czy jest możliwość składania skarg za pośrednictwem internetu np. mailem? Trudno mi znaleźć czas, aby wybrać się do gminy po to żeby wpisać skargę, a mam zastrzeżenia do funkcjonowania naszego Ośrodka Zdrowia.

Wszystkie sprawy dotyczące naszej służby zdrowia, tj. wnioski uwagi, skargi, pochwały mogą być oczywiście poruszane drogą elektroniczną.

środa, 30, czerwiec 2010

Tomek: Witam.Panie Wójcie może nie będę oryginalny, ale zadam to samo pytanie trzeci raz Kiedy Stanisławów będzie miał nowy plan zagospodarowania?. Zadaje to pytanie drogą elektroniczną od 3 lat a wcześniej przynajmniej przez 2 lata telefonicznie.Przynajmniej od 5 lat uzyskuje informacje, że plan zagospodarowanie będzie za kilka miesięcy a minęło już pięć lat czy to nie jest lekceważenia petenta i czyjaś bezsilność. Może należy wymienić urzędników, którzy nad tym pracują. Brak planu zagospodarowanie dla Stanisławowa to w moim odczuciu same straty. Brak nowych inwestycji, które blokowane są brakiem planu zagospodarowania a co za tym idzie ograniczenie w powstawaniu nowych miejsc pracy.Pozdrawiam Tomek

Szanowny Panie Tomku!

W sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) dla Stanisławowa wypowiadałem się już wielokrotnie w tym miejscu. Więc jeszcze raz: pzp dla Stanisławowa ciągnie się już tak długo ze względu na trudności z uzgodnieniem przebiegu obwodnicy:my chcemy południowo-wschodnią, na co nie zgadza się Zarząd Dróg Wojewódzkich, jak i oddz. warszawski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Bez tych uzgodnień Rada Gminy nie może planu uchwalić. Dopiero od niedawna zmieniło się nastawienie w/w instytucji w sprawie obwodnicy i prace przy opracowaniu pzp dopiero od wiosny nabrały przyśpieszenia i wszystko wskauje na to, że ten plan w tym roku uchwalimy.

Jednocześnie informuję Pana, iż brak pzp nie wyklucza możliwości budowy domu czy innego obiektu, bowiem przepisy umożliwiają inwestycje także na terenach nie posiadających opracowań urbanistycznych. Trudno w tym miejscu rozpisywać się o szczegółach - proszę o osobiste przybycie do urzędu w celu szczegółowego omówienia problemu.

czwartek, 10, czerwiec 2010

Marta Kowalczyk: Witam. Chcielibyśmy z mężem pobudowć dom we wsi Czarna na działce nr 273 i przeprowadzić sie tam z Mińska. Chcizłabym się dowiedzieć czy mam wystąpić o wypis z miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego czy z wnioskiem o określenie warunków zabudowy i zagospodarowania terenu dla tej działki? Ewntualnie jakich innych formalności powinnam dokonać? Pozdrawiam. Marta Kowalczyk.

Proszę wystąpić z wnioskiem ( wzór do pobrania i informacje w pok. nr 10) o wydanie warunków zabudowy.

poniedziałek, 07, czerwiec 2010

 

Powered by Phoca Guestbook

 du   pm   mp