rss

  gmp1     bip    epuap 
 

 

 

Zakończenie kursu ECDL

Utworzono: 27 czerwiec 2010

 W dniu dzisiejszym po 87 dniach dobiegł końca projekt "ECDL podniesienie umiejętności komputerowych mieszkańców gminy Stanisławów". Kurs składał się z siedmiu modułów: podstawy technik informatycznych, użytkowanie komputera, przetwarzanie tekstów, arkusze kalkulacyjne, usługi w sieciach informacyjnych, bazy danych oraz  grafika menadżerska i prezentacyjna.


Spotkanie organizacyjne odbyło się 1 kwietnia 2010 r. w Gimnazjum w Stanisławowie. Przybyło na nie ponad 50 zainteresowanych osób. Przybyłym gościom został przedstawiony plan projektu przez troje reprezentantów firmy Knowlegde. Do końca spotkania dotrwało 25 kandydatów, których nie przerosły wymagania stawiane programowo i to oni dziś zakończyli ostatni egzamin (choć nie w komplecie), którym była grafika menadżerska i prezentacyjna.


Prowadzącą kurs była pani Helena Wyzuwiak. Na pierwszych zajęciach omawiane były dwa pierwsze moduły
- podstawy technik informatycznych oraz użytkowanie komputera - uczestnicy zapoznawali się z programem do zdawania egzaminów oraz rozwiązywali przykładowe testy. Uczestnicy otrzymali bezpłatnie w ramach kursu smycze, pendrive oraz książkę "ECDL na skróty".


Kolejne zajęcia były praktyczne, gdyż zaczął się moduł trzeci -
przetwarzanie tekstów, choć i w tym przypadku na egzaminach pojawiły się pytania teoretyczne. Czwartym z kolei modułem były arkusze kalkulacyjne, które nie wiadomo z jakich powodów były trudne do przyswojenia przez uczestników kursu. Bazy danych również sprawiały trudności, lecz gdy pokazane zostało ich zastosowanie w praktyce - nie było już większego problemu. Usługi w sieciach informatycznych  - czyli prościej mówiąc - korzystanie z Internetu, o dziwo nie sprawiło żadnych kłopotów, podobnie było z grafiką menadżerską i prezentacyjną.


Zdecydowana większość osób zdających uzyskała certyfikat ECDL Core (zdane wszystkie 7 egzaminów), kilka osób otrzymało ECDL Start (zdane minimum 4 egzaminy), co nie przekreśla zdania pozostałych trzech i uzyskania pełnego dokumentu.


źródło: http://stanislawow.com  (za zgodą autora)


 du   pm   mp